Hobit: Neočakávaná cesta

• Česko Hobit: Neočekávaná cesta (viac)

Prvá z troch častí filmovej adaptácie románu J.R.R. Tolkiena prináša príbeh z bájnej Stredozeme, ktorý sa odohral šesťdesiat rokov pred udalosťami opísanými v trilógii Pán prsteňov. Hobit  Bilbo Bublík píše pamäti a rozpráva o svojej dobrodružnej ceste synovcovi Frodovi Bublíkovi.
Hobit Bilbo Bublík opúšťa svoju pohodlnú noru a vydá sa na spoločnú púť s čarodejníkom Gandalfom a trinástimi trpaslíkmi, ktorých vedie legendárny bojovník Thorin Dubbin. Cieľom ich výpravy je získať späť stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor pod Osamelou horou, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug, aby sa zmocnil ich bohatstva, zlata a diamantov, ktoré vydolovali v miestnej bani. Výprava je veľmi nebezpečná, pretože vedie cez územia, kde vládnu krvilačné kreatúry, zlí škriatkovia, chamtiví obri, ťažkopádni trollovia, diví Wargovia a príšerný Nekromant. Na brehu podzemného jazera Bilbo stretne Glgúňa - bytosť, ktorá mu navždy zmení život a vnukne mu ohromné životné odhodlanie. Okrem toho Bilbo získa aj vzácny Glgúňov zlatý prsteň, ktorý vládne výnimočnými vlastnosťami a spája osudy Stredozeme. Ale o tom Bilbo zatiaľ ešte nič netuší... Počas dobrodružného putovania skupiny trpaslíkov za strateným domovom sa v samotárskom Bilbovi prebúdza hrdinský duch a pocit spolupatričnosti k svojmu vzácnemu a výnimočnému rodu. (TV JOJ)

Milan25

Dělat trilogii z třísetstránkové knížky mně od začátku připadalo jako nesmysl, a film na to bohužel docela doplácí. Téměř tři hodiny sledujeme jenom úvod, během kterého se navíc nic závažného skoro nestane. Slabinou je i to, že děj je docela prázdný a diváka příliš nevtáhne, natož aby si po odchodu z kina vybavil detaily. Pochválím ale hodně věrné držení se předlohy a postav. Jediné, co se mně osobně nelíbí, tak je Radagast. Nepamatuju, že by byl v knize popsán jako lesní šašek (s posranou hlavou) z dílny Walta Disneyho. Uvidíme co přinese další díl. Něco mezi třemi a čtyřmi, ale zaokrouhlím to nahoru. ()

XdanteX

Krásné se po letech vrátit do Středozemě (za to 1*....4* za film) a jestli se po Hobitovi pustí i do Silmarillionu a udělají ho třeba na 7 dílů....budu jenom rád ()

Nons3nse

„My dear Frodo, you asked me once if I had told you everything there was to know about my adventures. Well, I can honestly say I've told you the truth, I may not have told you all of it. „ Ešte predtým, než bol film vypustený do kín, som si prečítal pôvodného Hobbita, od skvelého spisovateľa J. R. R. Tolkien- a. Musím vám povedať, že je to jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítal. Nečudujem sa, že niektorý fanúšikovia preferujú knižné predlohy, ako filmovú trilógiu. Kniha sa ako keby čítala sama. Táto kniha mala byť akýmsi vstupom, do sveta Stredozeme. Veľmi vydarený vstup do tohto sveta. Po prečítaní knihy som sa hneď vrhol na film. A áno, veľmi som ho porovnával z knihou. Na knihe je najlepšie, že si tieto scény predstavujete. Predstavujete si každý detail, ako postavy vyzerajú, čo nosia atď. Presne toto milujem. Niektoré rozhovory postáv sú presne vytrhnuté z knihy, niektoré nie. Neraz som sa pristihol hovoriť si „presne toto som čítal“, alebo „toto v knihe nebolo“. Film sa odohráva pred Spoločenstvom Prsteňa. Vtedy ešte pomerne mladý Bilbo sa (neochotne) vydáva na dobrodružstvo svojho života. Staré postavy sú späť, a ja som mal príjemný pocit nostalgie :). Samozrejme, tento príbeh sa nevyrovná trilógii, ale má svoje kúzlo, a dávku epickosti. Bohužiaľ, v tom najlepšom to skončí, a neostáva nám nič iné, len čakať. Film je rozdelený na tri časti, čož je celkom dosť na to, že kniha má 240 strán. Som zvedavý, čo všetko tam „narvú“. Nemôžem mu dať 100%, pretože je tam pár vecí, ktoré mi nepáčia. Každopádne je to skvelý film, nie len pre fanúšikov LOTRa. Získa Bilbo a trpaslíci späť vytúžený poklad a slávu?! Som rád, že to viem, lebo by som nevydržal, ako to celé dopadne... „I'm looking for someone to share in an adventure.“ ()

Krabak

Je pravda, že jsem nečetl knihu, která co se týče pochopení filmu je nejspíš hodně důležitá. Minimálně kvůli tomu, aby člověk nesrovnával tento film s Pánem Prstenů. Tak tedy co se mě osobně týče, tak jsem 3 hodiny seděl, koukal, nudil se, brečel nad tím, co z toho vzniklo a sem tam se tedy i zasmál. Čekal jsem od tohoto filmu náhled do doby před Pánem prstenů, což se mi i dostalo, ALE čekal jsem, že to bude natočené v podobném duchu. Mluvící trolové, opravdu hnusně počítačově vytvořený glum, opravdu špatně počítačově vytvoření skřeti (zlatý PP, kdy se ještě používaly masky), nesmrtelní hrdinové, opravdu špatně zpracované bitvy a spousty dalšího ve 3 hodinách je opravdu na umření. Jediná scéna, u které jsem se fakt bavil, líbila se mi a hodnotím ji jako nejlepší část filmu, tak je souboj kamenných obrů. Sečteno a podtrženo obrovské zklamání a natož, že ten film měl takovou propagandu, tak dopadl prabídně!!--->23% ()

JimDoor

Pro mě, stejně jako filmy LOTRTrilogy, lepší než knižní předloha. Množství obsahu a "zmainstreamování" mi u fantasy tohoto tipu prostě vyhovuje. To neznamená že neocenim SEE. Lotra sem viděl právě jen prodloužené verze. Jedno mínus - musíme čekat na pokračování... ()

Hanys_

Příjemná fantasy pohádka. Protože když budu srovnávat nesrovnatelné, tak Hobbit je oproti Společenstvu spíš takový oddechový příběh s několika temnějšími scénkami (vždyť i ty bitky jsou humorné). Jako celek, mě první Hobbit určitě nezklamal (ikdyž souhlasím, že sestříhat by tu šlo plno věcí). Hádanky s Glumem - wow. 7.5/10 ()

Ledkodlaq

O tolik zábavnější než lotr, že se to ani slovy nedá vyjádřit. Konečně se trochu vytáhli a táhnoucí se scény pána prst. se tady naštěstí nekonaly. Plesám a chválím a pokud další dva kousky budou aspoň tak zábavné jako tento, budu se těšit. ()

Tessie

Můj první film na zpracování knihy od Tolkiena hodnotím celkem pozitivně. Prvních 80 minut bych si dokázala představit v půl hodince, ale výborné zpracování vyvažuje i počáteční zdlouhavost. Přehlídka pěkných krajin, různých potvůrek a parádních efektů zajišťuje opravdu nezapomentulenou podívanou. Tak uvidíme, co na to Dráček Mráček v druhém dílu.. ()

Corpsegrinder

Nechápu proč tady 90% lidí brečí že je to zdlouhavý když film utekl jako voda, a upřímně by možná neuškodilo kdyby měl aspoň 4 hodiny. Srovnání s Pánem prstenů se zde asi nevyhnem ale myslim že podstatný je to že LOTR byl ještě docela dospělácká záležitost kdežto Hobit je spíš pohádka s pár useknutejma hlavama. Že už je to jednou viděný? No a co? Pán prstenů byl super nářez tak snad nevadí když se Jackson do těch vod vrací. Kdyby Hobit přišel v roce 2001 jako první na řadu tak se posadíte na prdel a neděláte tady ramena jak se vám to nelíbilo jen aby jste byli "jiný". Jinak co ve filmu vadilo byl fakt, že film měl bejt 3D takže ve většině záběrů je snad vše kromě postav digitální což zamrzí protože původní Pán prstenů využíval novozélandskou krajinu naplno. 3D je na hovno a nechápu proč ho všude serou, skoro 100 let tu byly filmy bez něj a na kvalitě jim to neubralo. Na dalšího Hobita se těšim protože první díl trilogie je akční jak prase což je vzhledem k LOTRovi nezvyk a tak jsem zvědavej co bude dál. Jinak Glum zde lepší než kdykoliv jindy :) ()

dopita

Abych řek pravdu, od filmu jsem nic moc nečekal, spíš jsem byl otrávený tím, že se tvůrci znova rozhodli vstoupit do Středozemě a rejžovat prachy. Jenže kupodivu je to docela povedenej film. Sice je trochu zdlouhavej (hlavně úvodní půlhodina obsahuje celkem dost zbytečných a natahovaných scén), ale jinak ho považuju za zdařilé dílko, které má co nabídnout. Na rozdíl od Pána prstenů má film sice pomalejší tempo vyprávění, ale zase neobsahuje scény, které by tempo vyprávění vyloženě pohřbívaly. Naštěstí, v tom patrný posun k lepšímu. Atmosféra, triky, hudba - vše bezchybné. Ale hlavně: film je především pohádka, né temné fantasy a tak se k filmu taky musí přistupovat. ()

HArna

Jelikož jsem nečetl hobita a ani pána prstenů,tak nemůžu hodnotit knížku s filmem.Po zhlédnutí filmu jsem měl smíšený pocity.Grafika-animace-velmí podobné trilogii Lord of the Rings,to je jen a jen dobře. U společenstva jsem byl přikovanej tři hodiny v křesle a ani jsem nedutal.Při hobitovi to bylo úplně jiné.Možná je to i faktem,že u pána prstenů "o něco šlo".Byl tady protivník jménem Sauron a středozem stála před velkou zkazou,tím pádem vás film vtáhne a nabídne vám emoce.U hobita je to pouť za drakem,ale dvakrát velký bum to není.Kamera je skvělá i pocit nostalgie přijde,hudba,staří známí se taky ukážou.Možná mírné zklamání.Kdyby asi neexistovala trilogie pána prstenů celkové hodnocení by bylo asi větší,každý čeká stejnou podivánou,to se ovšem podle mého názoru nestalo.Možná je to knihou,možná je to namlsaností Jacksonových fanoušku, buď jak buď podívaná je to i přes to všechno skvělá! ()

xmozek

Před Jacksonem je celkem těžký úkol. Navázat na úspěch LOTRa nebude úplně jednoduché. Jackson vsadil na velkolepé záběry, kochání se krajinou a Elrondovým domkem. A taky na plno akce. Co mi trochu vadí, ale chápu to a u každého filmu, který vychází z knížky je to asi nevyhnutelné, je pro mě občas větší odklon od knižní předlohy. Je pravda, že film to asi trochu potřebuje. Jenže místo aby film díky tomu odsejpal rychlejc, občas se babrá v záležitostech, kterým nepřikládám takový význam a naopak něco, co bych ve filmu čekal, mi chybí. Je to nejspíš taky dost subjektivní pocit, někdo jiný může být opačného názoru. Trochu se ale bojím, že je to kvůli tomu, aby měli tvůrci co nacpat do pokračování. A tudíž měli vyšší zisky. A to je asi největší věc, která mi na Hobitovi vadí. Pocit, že tenhle film jez velký části dělaný pro prachy a že tu chybí trocha toho nadšení pro věc. Ale nepředbíhejme, myslím si, že tenhle film se bude muset hodnotit až po uzavření, a adekvátní bude až pohled na celek jako takový. Každopádně slušná podívaná, která stojí za to obětovat těch 169 minut. :o) ()

patrikus

Jsem asi opravdu jiného vkusu a jiného myšlení. Tento film mě místy i docela nudil. Nemůžu to srovnávat s filmy, které se mi líbí, protože bych musel dát jen jednu hvězdu. Díval jsem se na to z donucení, protože mi všichni říkali, ať se na to podívám. Nijak unesen jsem nebyl. Ani ty efekty a výprava mě prostě moc neohromila. Nevím proč, ale nepatřím mezi ty všechny obdivovatelé těchto filmu. ()

AdamesWWE

[6/10] Tak je to za mnou. Trilógiu Pán prsteňov nepovažujem za nejaké prevratné filmy, pre mňa to je iba priemerná séria, takže som sa obával čo vznikne z tohto. Na moje prekvapenie, je to mierne lepšie ako som čakal. Bál som sa dĺžky filmu, 169 minút je veľa, no dalo sa cez to preniesť. Ešte z úvodu ma tento film neoslovil, bolo to zdĺhavé, nudné a príbeh to nikde neposúvalo. Ani postavy si ma nezískali, iba pár hlavných dôležitých postáv, ostatní ma nezaujali, ale myslím si že pre potreby filmu boli ideálne. Od 40. minúty, teda začiatku cesty sa to zmenilo celé k lepšiemu, konečne má film rýchlejšie tempo, je dynamickejší, akčnejší a dobrodružnejší. Ale k dokonalosti má daleko, obsahuje aj tak viacero nezvládnutých scén ktoré brzdili tempo a nezískali si ma, takže slabšie a nezáživné scény sa nevytratili, ale tých dobrých scén je tu väčšie množstvo. Či už akčné scény, alebo aj nejaké vtipnejšie situácie, dalo sa to pozerať až do konca. Rozhodne veľkým pozitívom je veľmi dobrý výber hudby a rôzne kamerové nápady, skvelé zábery plné v zaujímavých lokáciach sú fakt krásne a čo sa týka efektov tak tie boli na slušnej úrovni. Hodnotím na dobré tri hviezdičky, Hobit: Neočakávaná cesta je nadpriemerný film s obstojným príbehom ktorý má bohužiaľ slabý úvod a obsahuje aj slabšie scény, ale má aj dosť pozitívnych vecí- efekty, kamera, prostredie, hudba, akcia. Nenisom nijak úchvátený, ale milo prekvapený že ma to celkom pobavilo, ale iba raz. ()

Dohaja

Po prvom pozretí sa mi Hobbit nezdal až taký dokonalý, mal som ztoho zmiešané pocity, ale teraz keď som si to pozrel druhýkrát cítil som dokonalosť po všetkých stránkach = hudba, Novozélandské čarovné prostredie, výborné herecké výkony, tak isto aj scenár a réžia. ()

Gogo333

Hned bylo jasný, že film se bude lišit od knížky už jen proto, že byla kniha rozdělena na dvě části (třetí filmová část pokud si dobře pamatuju v knize vůbec nebyla, nebo byla jen naznačena). O proti Pánu prstenů, kde se ubíralo tak tady se přidává. Dostáváme nové postavy a děj, který v knize nebyl. Celkově to je hodně povedená fantasy i když několik výhrad bych měl ale i přes to se rozhodně těšim na další části a hlavně na draka. Zkouknuta prodloužena verze: pár zábavných scén, ale nic duležitého. Byla slíbena scéna s elfy na provázání s dvojkou, ale tý jsem si nevšiml. Škoda, na tu jsme se těšil. ()

ti88na

Skutočne je to tak, a moje hodnotenie nemôže byť viac ako tri hviezdičky. Hoci som nedúfala v pokračovanie Pána prsteňov, no určite som nemyslela, že zostanem sklamaná. Ale stalo sa. Knižnú predlohu som nečítala, no počas celého filmu som sa nemohla zbaviť dojmu, že Peter Jackson len sucho kopíroval sám seba, no nič viac nepridal a bohužiaľ to čo bolo v predchádzajúcej trilógii ťahúňom tu chýbalo. Skupinka trpaslíkov, hobita a čarodejníka (hoci ním bol Gandalf) na mňa ako diváka nezafungovala. Medzi nimi nie je žiadna chémia a žiaden z nich, okrem Martina Freemana, nemá dostatočný priestor, aby si k nim divák mohol vytvoriť nejaký vzťah, čo nebol v predchádzajúcej trilógie problém asi u žiadneho člena "spoločenstva". To že chcú získať späť stratené kráľovstvo mi teda dych neberie a vážne netuším či pokračovanie na tom niečo zmení. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Těsně před premiérou seriálového Pána prstenů: Prsteny moci přichází zásadní změny týkající se práv na knižního Pána prstenů a Hobita. Ty totiž odkoupila švédská herní společnost Embracer Group,… (viac)

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Zatímco už za pár dní přistane na internetu první trailer z očekávaného televizního seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, neméně tak důležitou zprávou je nová informace, že filmová práva (samostatně… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021