Česká soda

Česko, (1993–1996), 4 h 38 min (Minutáž: 10–29 min)

Hudba:

Josef Spal

Petr Čtvrtníček, Milan Šteindler, David Vávra, Veronika Žilková, Vlastimil Zavřel, Jaromír Dulava, Pavel Bobek, Karel Dobrý, Petr Vacek, Luděk Sobota (viac)

Satirický pořad Česká soda, který se uváděl v programu České televize od června 1993 do konce roku 1997 jako občasník, se stal kultovním dílem, které se později objevilo jako střihový film i na plátnech kin. Pořad dosud zůstává v tomto žánru výjimečným (i když jeho koncepci a model začaly napodobovat i jiné pořady tohoto typu), svým humorem nezařaditelným a nerespektováním žádného tabu pro širší veřejnost i nepřijatelným. Jako první přišel s parodiemi televizních zpráv, politiků, reklam, schémat televizních pořadů, klipů, atd. Vyvolal spory, protesty, bouřlivé divácké ohlasy, kritiku laiků i odborníků, ale i nebývalou oblibu. Mnohé texty z České sody zlidověly. Jak nasvědčuje založení několika "fanklubů České sody", výroba stejnojmenné sodové vody, obrovský zájem o videokazety s pořadem, jeho neustále reprízování v České televizi i návštěvnost filmové kopie v kinech po České republice, pořad pro část diváků zcela zlidověl... (oficiálny text distribútora)

PavelVanekArt

Satirická sbírka skečů, gagů, stupidit a over the top humoru. Což je super, v devadesátkách byla v Č(S)R ještě sranda, teď je to jen teplej vejvar. Tohle by se mělo zapsat jako kulturní zlato, i když by to o nás mnoho vypovídalo. Dobrý večer Vám kteří právě obědváte... 5* a.k.a 95% ()

alchac

Navrhujem daň z príjmu obyvatelstva... pffuuu... Sedemdesiat percent!! Seeeedemdesiat sukien mala aaaaa predsa sa nevydala... *** Bezprostředně po dnešní hlavní zpravodajské relaci byl v budově televize zatčen redaktor zpravodajství o počasí Jan Zákopčaník pro opakovaný sexuální styk se zvířaty. Zákopčaník sám na obrazovce přiznal, že nejtepleji bylo v Oslu. *** Die saubere rasse. Die saubere rasse! Die saubere rasse!! DIE SAUBERE RASSE, DIE SAUBERE RASSE, DIE SAUBERE RASSE!!! ()

otík

Úžasná satira, která byla tak drsná, že se vůbec divím, jak to mohla česká televize vysílat. S odstupem 20ti let Česká soda vůbec nezestárla, ba naopak získala během té doby neuvěřitelný kult. Některé hlášky mezi lidmi kolují dodnes. Především památné scénky jsou z částí Ales Gute, které patřily k mým oblíbeným. Navíc němčina tam byla skutečná, dalo se dokonce i něco přiučit.:-) Hudební spolupráce: Hynek Schneider ()

trojtmberk

"Nastal čas sklizně. Ptáme se pěstitele jak mu chutná tráva. Tráva....z darů naší země. Nezapomeň, kdo dřív přijde ten dřív bere a bere všechno." ()

matezzz

Jedna z nejlepších parodií, která kdy u nás vznikla. Extra dobrý Čtvrtníček. Tele tele působí vedle téhle nekonečné várky černého humoru jako těžký odpad. ()

rodo

Absolutně nekompromisní a odzbrojující soda, kterou uštědřují pánové Čtvrtníček, Šteindler a Vávra naší politice, celebritám, médiím, ale i české povaze všeobecně. Česká soda neztratila ani po letech nic ze své údernosti. ()

JimmyII

Geniální pořad, který si jako jediný troufl překročit hranice vešekeré únosnosti, a to ještě v třiadevadesátém. Díkybohu! Nejlepší česká televizní produkce, jaká tu kdy vznikla, a kter nikdy nebude překonána. Svérázný a drsný humor sice nesedne jen tak kdekomu, ale jak sedne, tak se nepustí. Dík především Čtvrtníčkovi! ()

SG_ever

Výborná satira. Když jsem se dřív díval na TELE TELE myslel jsem, že je to něco jedinečného... Česká soda je ale ještě o kus výš. ()

kinghome

Ten nejčernější humor v podání nejlepších komiků v ČR. Kam se poděli ty časy, kdy byli komici vtipný a černej hůmor byl vážně černej. Teď už to jde všechno do řiti, hlavně v Česku. Za tohle by šli teďka sedět, až tak jsme na tom špatně. Miluju českou sobu a mrzí mě, že neexistuje nějakej podobnej Českej seriál :( ()

Belbo

tschechische Schweine: český soused.... Monika Lewinská je znovu přichuti a opět zneužívá muže. Tentokrát hokejisty Buffala... Kdybychom my chtěli být zajímáví, řekneme, že předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky mé Blechy. Praha. Právě jsme dostali zprávu... MIloš Zeman a Jan Kavan jsou ve při. ... atd. ()

Chasm

Velmi pravděpodobně nejlepší počin České televize... Věci jako Sama doma, V pravé poledne, Lednice, je v ní zima a tak dále už jsou u nás doma skoro jako modlitba před jídlem, heh... ()