Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (viac)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

easaque

5* už pár let občas sleduju tento streamový satiristický pořad, který trefně a vtipně (i když pro někoho už nevybíravým způsobem) paroduje kauzy, kterých je pořád dost a dost ... bohužel. Není vždy dokonalý, ale za to, že něco podobného v dnešní době existuje si nakonec plný počet lobbista Tonda Blaník zaslouží [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

jh666

Politická satira je to naprosto výborná. Pár slabších dílů se sice najde, ale většinou je to naprostá bomba. Některé výstupy a hlášky Marka Daniela jsou naprosto úžasné. Z tohoto hlediska je to opravdu super. Bohužel technické provedení je na tom přece jenom hůř. Věčné záběry na boty jsou už ohrané a to zoomování je na zabití. 75 % ()

Kosmik

Asi nejúspěšnější politická satira za posledních 15 let. Kdo měl tu čest se s nějakým lobistou nebo aktivnějším členem jakékoliv politické strany setkat osobně, dá mi za pravdu, že postava Tondy Blaníka je perfektně napsaná a hlavně dokonale zahraná Markem Danielem. Kromě reflexe na aktuální kauzy se občas tvůrci pustí dál do určité úrovně symboliky. A to hlavně v prvním díle druhé série "Teambuilding". Symbolika, kdo jenom trošku nesouhlasí se mnou, bude skopnut přes palubu a to včetně kapitána, takže je jedno, že tu loď nikdo neřídí, působí až mrazivě. Pokud si uvědomíme, že jde o reminiscenci na lobisty a vlivné osoby a řízení celého našeho státu. ()

Sarkastic

„No nazdar Andreji, jak se babiš? Jo nebabiš se. Jseš nasranej.“ Zpočátku jsem si všiml Blaníku jenom náhodou, konkrétně 3. dílu „Nadsobotka“, který mě nesmírně pobavil. Až pak jsem teprve po čase zjistil, že to nebyla jenom jednorázovka a pustil se do sledování Blaníku pěkně od prvního dílu a už ten, přestože jsem jistě nepochopil všechny narážky (ostatně jako v každém dílu-ne že by mi to vadilo), mě skoro rozbrečel smíchy. A dařilo se to i dalším epizodám. I když začátky asi byly těžší, viz. Sněhuláci (pilot, ještě bez klasického intra, je jen hodně slabým odvarem dílů následujících, vlastně se k Blaníku jako celku ani moc nehodí a jsem rád, že ho Stream.cz nebere jako oficiální první díl). A když už jsem u toho, musím zmínit, že to je pořad internetové televize. A to je dost podstatný rozdíl, poněvadž se nemusí mírnit, nepodléhá cenzuře (nebo to alespoň nejde poznat). Nebojí se šít do všeho a do každého, nikomu nenadržuje, je v něm takřka zcela zachovaná POLITICKÁ NEKOREKTNOST. Všechny díly samozřejmě nejsou stoprocentně zábavné, ale žádný z nich mě, krom zmiňovaných Sněhuláků, nezklamal, a proto udílím po 9 oficiálních streamových epizodách slabších 5* a těším se na další díly této oživující politické satiry. „Proč nemůžeme použít naše gripe, žihadla?“ – „No, protože by se mohly při bojový akci poškodit! Si snad myslíte, že jsme tu slevu od Švédů dostali zadarmo? Cena za pronájem byla snížená supertajnou doložkou, ve který se zavazujeme, že je Švédům vrátíme v nepoškozeném stavu.“ ()

Tommassi3

"Ty vole, tohle není konkurz na mrtvoly !! My chceme nasrat Klause !!" ;) Při sledování libovolné epizody Kanceláře Blaník, která se, byť se pohybuje na neúprosně tenké hraně vkusu, nebojí tnout do živého, satirizivat až nadoraz, neboť skutečný humor prostě bolí, jelikož většinou vždy odráží skutečnost, jednoho musí nutně napadnout otázka, proč zrovna Stream, proč právě internet skýtá útočiště lidem, kteří zvlášť dnes ještě umí dělat skutečnou zábavu, opravdový, inteligentní humor.. Nalézt odpověď však není vůbec nic složitého.. Česká televize, která jako příhodně ukázková (kr)kavčí matka tvůrce odmítla, aby dala raději příležitost upocenému - Sorry, chtěl jsem říct Pečenému !! Vlastně nechtěl !! - a bezobsažnému Sněhulákovi a trapné squadře kolem Koháka, zkrátka ve svém vesmíru nepotřebuje žádný pořad, který by se nebál mít svůj vlastní názor, svou vlastní myšlenku a vyhraněnost.. Ani naši komerční televizní hráči jednoduše o podobné tvůrce nemají zájem, ti se totiž spokojí s tím, co většinový český divák, jehož Nova s Primou už nenávratně lobotomizovala, bude rád zas a znova chroupat, s tím masově nenáročností dostačujícím ve všech smyslech slova levným estrádním průjmem, na který vlastní patent, plným rychlokvašek, hvězdiček a profesních zombíků.. Co s tím ?? Nic !! Vypnout televizi a blahořečit internetu.. ()

• Seriál se jmenuje Kancelář Blaník, protože pouze název "Blaník" již chrání registrační známka. (Hawaj)
  • Písnička, která hraje v této epizodě, je „Mešita“ od Ortela. (Duoscop)
  • Seriál byl původně nabídnut České televizi, avšak ta jej odmítla jakožto "bezzubý". (P. J. D.)

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Letošní 26. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer plný největších hvězd českého filmu moderoval herec Václav Kopta, a to poprvé pod… (viac)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (viac)