Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

Botič

Svět je jedna velké globální vesnice a ve výhodě jsou paradoxně ti, kdo se vzdali veškeré techniky. Takzvaní bojovníci s budoucností, která je ale díky jejich anonymitě nedokáže vystopovat. Ridleyho Scotta je pro tento snímek škoda, měl ho přenechat někomu jinému a věnovat se raději daleko zajímavějším projektům, takhle je to jedině krok zpět. Ale díky jeho zručné režie a vizuálu je tím, kdo snímek zachraňuje. Nemluvě o hereckých výkonech ústřední trojice Dicaprio, Crowe a Strong z nichž jako vítěz jednoznačně vystupuje Russell Crowe. Největším problémem je scénář (zbytečná linie se zdravotní sestřičkou Ajšou) a střih střídající různé lokace jako ponožky. Nicméně i přes veškeré výhrady mně Labyrint lží bavil a při jeho sledování jsem po dlouhé době nemusel přemýšlet nad finálním hodnocení. Tak tedy objektivní 3* + 1* za režiséra a výborné herce. ()

3DD!3

Všechny ingredience jsou tu, ale gurmánská lahůdka se tentokrát nekoná. Jako byl Ridley Scott odpočíval a nesoustředil se tak jako třeba nedávno u AMERICKÉHO GANGSTERA. Herci byli každopádně výborní, vousáč DiCaprio je film od filmu víc cool, Russel Crowe zvládá tatíkovského agenta, který synka učí chodit na záchod na výbornou a pomyslnou korunu si pro sebe ukradl Mark Strong, jehož Hani by s klidem utáhl vlastní film. To ostatní je hi-tech špionážní rutina téměř podle učebnice. Dost chytrá na to, aby vás zaujala, ne tak dobrá, aby jste z ní dvě hodiny slintali blahem. 75% ()

Kaka

Méně přímočaré a více "intel" a "hitech" než Kingdom. Někomu to sedne, někomu ne. Faktem ovšem zůstává, že člověk by jen těžko uhodl, že tento dost ukecaný špionážní film režíroval mistr přes vizuál a kompozici obrazu Ridley Scott. Je tu několik kvalitních akčních scén a sekvencí, kde si mistr vyloženě pohrává s konturou barev, ovšem nic navíc tu minimálně v tomhle hledisku není. A nedoženou to ani otřesné tmavé čočky Leonarda DiCapria, který tentokrát nedostal tolik prostoru jako v Diamantu a brutálně mu šlapou na paty Russell Crowe a hlavně démonický elegán Mark Strong. Zřejmě nejzajímavější charakter filmu. Celkově na můj vkus příliš mnoho řečí a příliš málo akce - i když velice kvalitní a úderné. Ačkoliv je Kingdom film jednodušší a východní kulturu řeší velmi přímočarým a jednoduchým způsobem, líbilo se mi víc než Body of Lies, které se sice snaží jít do hloubky, ale dělá to velmi nezáživnou a přespříliš ukecanou metodou. ()

Spiker01

U mě mají zkrátka ty filmy s Dicapriem neskutečný tah na branku. Hodně se mi líbilo, že Leo nezklamal ani v akční poloze a celkově jsem se nenudil ani minutu a ačkoliv ten konec byl lehce naivní, skvěle jsem se u filmu bavil a Mark Strong mě zde bavil snad ze všech rolí nejvíce...9/10 ()

Lavran

Protiklady konfrontující šachová partie malých (v terénu) a velkých (v pohodlném křesle), neklidný ethos válečného zpravodaje ustavený v nasnímání akčních scén, nezbytná milostná douška, herecky stále vyspělejší Leonardo DiCaprio, fyzicky stále robustnější Russell Crowe, horentní sumy za mezikontinentální hovory placené vstřícnou americkou vládou, deus ex machina, nadužívané a otravné transfokování jako jedna z mnoha Scottových autorských stop (blahoslaveni budiž zapřísáhlí odpůrci transfokace, kteří se k ní uchylují pouze jako k nezbytnému vyjádření dobových konvencí - viz např. Spielberg), poctivost, řemeslná bytelnost a oldschoolovost a bez varování se vracející dějové déjà vu. Zhuštěno do jedné věty: Nic, co by pohnulo kinematografickým světem, ale minimálně kvůli Scottově reputaci stojící za zkoušku._____Vrcholem pomalu se ustavujícího svébytného "žánru" reagujícího na problematiku obestírající Střední východ je stále a pořád komplexní a konzumu se vzpírající Syriana. A překvapivě i Ridleyho neméně slavný bratr Tony rozehrál ve svém Spy Game špiónskou šarádu s mnohem větším elánem a přehledem. ()

Radko

Arabi sú skvelí luhári a západné spravodajské služby sa majú čo od nich učiť. Pri špiónskom súboji s islamským terorizmom ide často o hru mačky s myšou. Akurát, že neviete, kto je kedy mačkou a kto myšou. A ktoré zo zvierat má zároveň viac tvárí. Pavučinou lží je pokryté celé toto prostredie. Film lživé nitky vcelku logicky odokrýva, no neodhaľuje naplno. Poznámka: V knihe Nepohodlní mŕvi (Čo chýba to chýba), ktorú napísal Subcomandante Marcos spolu s Pacom Ignaciom Taibom II. je načrtnutá teória, že všetky videá Usámu bin Ládina boli v skutočnosti nakrúcané v najväčších pornografických štúdiách firmy Digital Playground v americkom Burbanku (mestečko neďaleko LA), pričom všetky šialené prejavy boli písané politicko-ideologickými poradcami vtedajšieho prezidenta Busha. Dabérom diabolského islamistu bol niekdajší predavač tacos z Mexika, ktorý neskôr ilegálne zdrhol práve do Burbanku, aby si tam zriadil mäsiarstvo. Púštna krajina neďaleko Burbanku je, takže o autentické kulisy videí bolo postarané. Jednou z indícií bol práve neuveriteľne prihlúply výzor samotného bin-Ládina v turbane a so samopalom v rukách na zverejňovaných videách. Úplne v rozpore s jeho deklarovanou vzdelanosťou. ()

Falko

Ak by som mal porovnat tento spionazny film s NEPRITELEM STATU (1998) Tonyho Scotta, tak sa mi Nepritel statu paci omnoho viac. Mozno mal LABYRINT LZI slusny scenar, avsak na mna tam bolo prilis vela dialogov a malo akcie na to, aby som bol spokojny. Avsak tych par akcnych zaberov v tomto filme boli velmi kvalitne a slusne natocene. Ak sa vam pacil SPY GAME (2001), mohol by sa vam pacit aj tento film, mna SPY GAME az tak nenadchol... 26.11.2008 ____ Leonardo DiCaprio - (Roger Ferris) +++ Russel Crowe - (Ed Hoffman) +++ Mark Strong - (Hani) +++ Golshifteh Farahani - (Aisha) +++ Ali Suliman - (Omar Sadiki) +++ Alon Abutbul - (Al-Saleem) +++ Produkcia: Ridley Scott +++ Hudba: Marc Streitenfeld +++ Videl v kine 25.11.2008 +++ ()

castor

Svět je extrémně nebezpečné místo na život!! Roger Ferris je utajeným agentem CIA, kdesi na Blízkém Východě. Lusknete prstem a je na druhém konci planety. Jeho přímým nadřízeným je pupkáč Ed Hoffman, taktéž agent, jen o něco pohodlnější a řídící své operace z pohodlí své rezidence. Oba obklopuje zajímavý svět, oba vedou válku vlastní cestou. Válku, jejíž metody jsou kruté i lhostejné k okolí. Nad obzorem se četně objevují různé podvody, záludnosti, pochyby i pocity viny za to, že ten či onen posílá vlastní lidi na smrt. Čímž se pak kapku odporuje s celým systémem CIA. Kdykoliv se ale na scéně objeví černé mercedesy, nastupuje drsná akce (naštěstí realistická, bez digitálních berliček), nasáklá adrenalinem a sytými obrazovými filtry v plné pohotovosti á la Ridley Scott. Americké technologie a možnosti jdou do extrémů, naopak teroristé jako před lety využívají prakticky stejných principů. Britský veterán akci opět dává tak trochu na vedlejší kolej, naopak samotné vyprávění je pro něho prioritou. S naskakujícími minutami ale naskočí i několik slabších intermezz vinou polopatického scénáře a Scott to i s pomocí románku se zdravotní sestřičkou (sympatický, snesitelný) celé dotlačí až do finále dosti krotkým tempem. Vyjedou titulky a divák se cítí jakoby podveden. Výpovědní hodnota zůstala kdesi na povrchu prašných cest chudých a vpravdě nebezpečných ulic a tržnic. Nuže, máme tu solidní práci, střiženou dle moderních technologií. Jen trošku nevzrušivě podanou, dá-li se to tak napsat. Vedle toho všeho herecké duo DiCaprio-Crowe (společně 6 nominací na Oscara a 12 na Zlatý Glóbus), oba trošku bojující se scénářem, Crowe navíc bez výraznějšího prostoru a jasného charakteru (zaslepený mocí, kdy nikdy neopustí sluchátko, ani v drahocenných chvílích s vlastními dětmi). Potěší však elegán Mark Strong coby šéf jordánské tajné služby. Zastíní oba hvězdné kolegy s nejasnou motivací. Všichni tři se vezou tak nějak odnikud nikam, ale poctivá sedmdesátka je na světě!! ()

Trellíno

Solidní, svižná a výtečně odsýpající mňamka, která si to drandí do cíle bez jediného zaškobrtnutí. Během závěrečných titulků si však uvědomíte, že vlastně ale pořádně nemáte na co vzpomínat a že si repete asi dáte maximálně někdy za pár let, až to celé poběží v bedně jako film týdne. Scott opět válí, herecké osazenstvo jakbysmet, ale jaksi tomu chybí "něco", kvůli čemu bych měl nutkání posunout celou záležitost do vyšší čtyřhvězdičkové ligy. ()

D.Moore

Inu, už je to tak. Zatímco většina lidí sledovala postup našich hokejistů do finále MS, já sledoval Labyrint lží. A nevěřím , fakt ne, že hokej byl napínavější! Lahůdkový výkon Marka Stronga, obtloustlý kancelářský potkan Crowe, (už tradičně) skvělý DiCaprio... Všichni hrají v podle mě perfektním filmu, který Ridleyho Scotta a jeho partu filmařů přivedl už počtvrté na Blízký Východ. Fascinující bylo sledovat Scottovu práci s příběhem - drží se jedné hlavní linky, na kterou postupně nabaluje další a další, nechává je mezi sebou s lehkostí proplétat tak, že divák stačí všechno bez problémů sledovat, a celé to vyústí v infarktovou scénu s kladivem v hlavní roli. Fíha. ()

Spooner

Ridley Scott poslední dobou točí filmy jak na běžícím pásu a vždycky se jedná o nadprůměrný počin. To se týká i Labyrintu lží. I zde odvedl řemeslně vynikající práci a od začátku do konce to šlape jako hodinky. Scénář je dobrej a hlavní tři party výborně napsané a jediné co mě celou dobu tak rušilo byla ta milostná linie. Ta je tady opravdu navíc a úplně zbytečná, protože motivy DiCapriovi postavy by se daly vysvětlit i bez ní. Herecké trio je ale bezchybné. Leonardo DiCaprio pokračuje ve své oslnivé formě a klučík z Titanicu je už dávno zapomenut. Ještě zajímavější je Russel Crowe, který tady hraje takovýho toho arogatního nadřízenýho,kterej o všem rozhoduje, ale sám se obětuje maximálně tím, že brzo vstává. A Russel to zahrál perfektně a jeho postava mě zajímala víc jak Leova. Nejvíc ale překvapil Mark Strong, z kterého jde chvilkama fakt strach a je vidět, že jeho postavu je dobré respektovat. Herci jsou prostě perfektní a po Temným rytíři se jedná asi o nejlepší letošní obsazení. Scott prostě natočil další výborný film, který sice chvilkama mohl trochu šlápnout na plyn, ale i tak mám po jeho skončení o čem přemýšlet. ()

gogo76

"I have one condition. Never lie to me... Never!" Terorizmus a Ridley Scott, to znelo dobre a majster réžie opäť potvrdil svoje kvality. Ukázať moderný svet armády ako v postate ľahký terč, ktorý každý pomstichtivý terorista rýchlo pozná a zneškodní, je určite zaujímavá a aj pravdivá teória. Ako bojovať proti teroristom, ktorí nemajú uniformy, sratia sa v dave a nepoužívajú telefóny? Áno, iba ľuďmi v teréne. A aj o nich tento film povie dosť. Klamstvami a podrazmi sa to vo filme len tak hemží, niekto kope za seba, niekto za spravodlivosť a niekto to vidí globálne. Akčné scény sú výborné, herecké obsadenie rozprávkové, takže môžem film iba doporučiť. Aj keď film na počudovanie nemal až taký komerčný úspech, tak podobne ako napr. Kráľovstvo nebeské má rozhodne svoje kvality. Ridley nezvykne šliapať vedľa. Film 80%. ()

Xmilden

Pád trošku z hrušky dolů pro Ridleyho Scotta, který se snažil z příběhu vymačkat co se jen dalo, ale bohužel když natočíte takové pecky jako Království nebeské a Amerického gangstera, tak dříve nebo později příjde něco co holt nebude nikterak blyštivé. To přesně je Labyrint lží. Často fádní, líný thriller, ve kterém naštěstí účinkuje parádní herecké obsazení. 60% ()

sepp

Je to zvlastni, ale ac vim, ze me tento snimek neoslovil nicim novym ci inovativnim, pri zaverecnych titulcich jsem z nej mel neuveritelne dobry pocit, ktery pretrvava nadale. Mozna je to naivni, dalsi zplostely pohled na svet tajnych agentu a americkych spionaznich agentur. Ale i pres nektere mezery ve scenari je pribeh kompaktni, nenasilny a i romanticka linka je decentne a vyvazene zakomponovana, bez nejakych prebytecnych emoci, kterym by divak stejne neuveril. K tomu si pripoctete akuratne davkovanou akci a mimoradne "civilne" hrajiciho Crowea, jehoz postava je i pres celkem malo prostoru stejne hlavni jako ta DiCapriova (ten tu naopak zase svoje gesta prehrava jak jsme na nej zvykli, vyjimka z Chyt me kdyz to dokazes se opetne nekona). Celkem prijemne prekvapeni. ()

lesumir

Tak tohle jsi Ridley odflákl! Šel jsi do toho moc brzo, ani ne po roce ses rozhodl vytáhnout další velkofilm do boje, a to je ta chyba. Nesoustředil ses, netáhls to do konce, film působí rozhrkaně, zbrkle a tak neosobně. Přesto Labyrint lží funguje jako skvělý thriller, který je dokonale promazán, všechno je na svém místě, ale nedokázal vyvolat nějaké emoce, rozproudit to a ten závěr. Bylo mi vlasně šumák, jestli umře nebo bude s Aishou (špatně vystavěný vztah s ní). __ Čtyři hvězdičky si však zaslouží, skvělý DiCaprio, dvorní herec Crowe taktéž a největším překvapením byl Mark Strong. Zajímavý scénář. ()

cheyene

Zajímavý pohled do světa blízkého východu s výborně hrajícím DiCapriem. Úskalí tohoto snímku je dle mého časté střídání lokací, které v tomto případě působí spíše zmatečně a příliš "rozlítaně". Závěr jsem očekával zcela jiný, takže nakonec i docela příjemné překvapení. Celkový dojem 3,5*. ()

kinej

Labyrint lží je politický thriller, který vyniká především precizním zpracováním, díky kterému zanechává film velice autentický dojem. Ridley Scott tedy coby režisér nijak neklopýtnul. Potíž je trochu v námětu. Ten je dle mého názoru, vzhledem ke komplexnosti zápletky, ne úplně vhodný ke zfilmování. Původní kniha bude zřejmě daleko lépe srozumitelnější. Filmu se tak už přes kvanta informací nezbývá mnoho prostoru pro to působit na diváky emocionálně. I když například závěr, kdy se Farris dostane do opravdu nezáviděníhodné situace, je téměř hororově hutný. Nejlepší roli ve filmu má Mark Strong, který svým bosem tajných služeb zcela trumfuje nad Russelem i Leonardem. Když ten je na scéně, z jeho fanaticky upřímného pohledu a hlasu opravdu mrazí. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)