Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

4daPeace

Verdikt: Stejně jsem to počítání karet nepochopil, přece i když bych věděl, jaké karty zbývají v balíčku, nevím, jestli daná karta přijde mě, dalšímu hráči nebo krupiérovi. No možná z důvodu této mé nechápavosti zůstanu chudým studentem a ze závisti k chytřejším dám 'pouze' 3*. Ale když se podíváte na okolní hodnocení/komentáře, zjistíte, že tím to asi nebude. Scénař je slušný, od prvních minut mi přišlo, že by mohl být typickou ukázkou v praktiku 'Jak napsat filmový scénař aneb Staň se scénaristou.' Herci nehrají špatně, ale ve výsledku to nijak neohromí. Pohodový film. ()

wohna

Super film.. Jakožto milovník Black Jacku sem se náramně bavil a hodně i přiučil.. Zajímavě propracoavné dílo.. Výborné hlášky.. Herwecké výkony také nebyly k zahození.. Mladý a energický Jim Sturgess, Kevin Spacey nemůže zklamat a je vidět, že at zahraje cokoli, zahraje to výborně.. No a Kate Bosworth.. Sličná slečna :-) ()

zuzinka2

Zajímavé téma karetního hazardu a kasina a toho, jak ho co nejlépe obrat, které ale bylo už několikrát zpracováno lépe než tady (téma Las Vegas - Dannyho parťáci, karty - Hráči). Prišlo mi, že se je to taková lehce stravitelná verze verze pro americký teenageri. Ale stejně je to příjemná odpočinková podívaná na odpoledne se sympatickými herci (na Jima Sturgesse se budu muset zaměřit, nějak jsem ho prozatím příliš nezaregistrovala). 3 1/2 hvězdičky. ()

DruidKarel

953. hodnocený film: Představte si, že jste matematický génius a vás si vyhlédne partička, která chce využít vašich dovedností k takzvanému počítání karet, které je nezákonné. Navíc vy máte jednu z vedoucích úloh ve vašem týmu a přinášíte pořádnou část výher. Vašemu týmu však velí váš profesor matematiky a když se jednou neovládnete a prohrajete víc, než je únosné, vybere vám vaše veškeré úspory a ještě vás ničí ve škole. Vy si to ale nenecháte líbit a spojíte se s jeho dávným nepřítelem, kterého kdysi zrujnoval. 5* dávám bez ohledu na to, kdo si co o tomto snímku myslí. Pro mě byl Kevin Spacey úžasnej jako vždy a proto jenom chválím a doporučuji dále. 5* ()

enjoi

Tak, a konečně vím jak funguje to slavné počítání karet. Jedem do Vegas, ne? Oko bere je kvalitní žánrovka, které přidává skvělý soundtrack a cool prostředí Vegas, hazardu a pohledu do zákulisí kasín. Jenom stopáž mohla být o něco kratší. 75 % ()

C0r0ner

Když mě ani karetní prostředí nedokázalo vytrhnout z toho, že scénář stál za hovno, je něco opravdu špatně. Ono mi přijde vždy smutné, když jsem schopný po pár minutách odhadnout, jak to celé bude, takže na zbytek stopáže koukám spíš ze setrvačnosti, než že by mě to kdovíjak zajímalo. 40% ()

Flynn

Koukatelné drama, obsahující klasická klišé, ale docela příjemné pokoukání, ovšem nenašel jsem nic co bych si nějak více pamatoval... ()

Wormboy

Sablonovity a predvidatelny, avsak nicim neurazajuci oddychovy snimok, ktory sice na dve hodiny celkom pobavi, ale nijak vynimocne. Proste sedy nicim zaujimavy priemer. 2,5/5* ()

campix

Hodně příjemná záležitost ze světa hazardních her. Kevin Spacey se svou partou zázračných dětí bere casina útokem a velice chytrým způsobem jim zasahuje peněžní ztráty. Zajímavě herecky obsazené a chytře zpracované drama. Jediné výtka je k celkem nevýraznému Sturgessovi, kterého opravdu nemusím, ale to všechno nám vynahrazuje Kevin Spacey. ()

c.tucker

Mám rád tohle prostředí a herci byli také dobře zvoleni. Docela mi ani nevadilo, že Blackjack ovládám a jen tak zběžně a že té matice jsem taky moc nerozumněl v té rychlosti. Bylo to velmi příjemné a svěží, až na ten předvídatelný děj a propadnutí se do klasických stereotypů. ()

Maty85

Drama to zase až takový nebylo, spíše neobyčejný a zajímavý příběh studenta, který krásně využije svojí matematický geniality. Tydle typu filmů mývají často velmi dobrý a překvapivý závěr. Vždycky kdo koho a kdy obelstí a na to se dobře dívá :-)) ()

Riley

Film, který má spád a super námět. Až na lehký závan americké dramatičnosti v závěru, nemám co vytknout. Skoro 5. ()

filmharmony

...chytře se potkat s výhodou casina na své straně... ...trocha matematiky, skvělá paměť a touha studovat... ...vítězství, peníze a nepokora... nic moc, ale dobře prokombinováno film funguje... ()

bartias

Dokud si partička matematiků užívá svoji genialitu a talent na čísla ve Vegas, je to zábavné. Když ale dojde na závěrečné půlhodinové moralizování a spravedlivou pomstu, začne to být trochu moc dlouhé drama. Radši víc Vegas, baby! ()

KatanaCZ

Nečekejte žádnou pecku, převratný děj, hlubší myšlenky, prostě nic až tak vyjímečného. Hlavní předností je jednoduše jen dobrá zábava , téměř po celé dvě hodiny. Na konci je sice určitý čas věnován standardnímu klišé, morálce, poučení se z chyb,.....ale to se dá čekat asi u každého dramatu. Dalším lákadlem je jistě Kevin Spacey, který sice není hlavní postavou, ale opět hraje skvěle. Pokud se tedy chcete dozvědět, jak se stát z chudého studenta boháčem, podívejte se na tento film a jeďte do Vegas. Ale pozor, nezahrávejte si s Morpheusem :) ()

Radiq

Kdyby dali víc prostoru tomu, aby vysvětlili to počítání, tak by to bylo mnohem užitečnější, než sledovat třeba románek s tou babou. Taky to s tou změnou proměnné jsem moc nepobral, i když k tomu dali příklad. A to hlavně proto, že to odhrkali hrozně rychle, že si to člověk nestihl v hlavě srovnat. Mladí herci byli takoví nijací a ani Kevin Spacey se nějak extra nepředvedl. Každopádně téma to bylo zajímavý, i když roli Laurence Fishburna jsem moc nevěřil. ()