Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

Psema

Poměrně bezkrevná jednohubka na deštivý večer, která nikoho neurazí, ale nadchne pouze ty, kteří u podobných filmů neradi přemýšlí a mají ve svém filmovém TOP 10 na nejvyšších příčkách všechny Dannyho parťáky. Tenhle teenagerský odvar se totiž snaží na Clooneyho partu navazovat tolik, až zkrátka musí jednou narazit. A tady se tak stalo po zhruba hodině a půl bezproblémové zábavy, kde ze sebe nevýrazný Luketic tahá poměrně zajímavé montáže a záběry, aby posléze přepnul na unylý morální podtón o tom, že je někdy lepší vsadit na horší karty, i když to znamená trnitější cestu k vítězství. Sturgess každopádně po Across the Universe opět válí. ()

somnar

Pravidla blackjacku jsem neznal, Monty Hallův problém taky ne, přesto mě výlet do třpytivého Las Vegas nadstandardně bavil a čas strávený ve společnosti party studentíků a jednoho proradného profesora nepokládám za zmařený. Jistě, o přelomové dílo se nejedná, scénář je vlastně jednoduchý a pseudochytrý děj také nepřekvapí skrytou rafinovaností, ve své dvouhodinové stopáži ale Oko bere kupodivu nenudí, na Kate Bosworth se dobře kouká a eskapády "Mickyho parťáků" neztrácejí drajv od začátku až do závěrečné honičky. A Las Vegas je cool. 70% ()

Lynn

Tenhle film má dvě nepřehlédnutelné devizy - herecké obsazení (Kevin Spacey může po celou dobu stát jen suše v záběru a já ho stejně budu zbožňovat; navíc nám to tady celkem slušně rozehrává i plejáda mladých a nadějných tváří - obzvláště Jim Sturgess a Kate Bosworth) a lákavé prostředí kasina a hazardních her (což zabírá vždy, jak už ostatně bylo mnohokrát dokázáno, např. Casino Marty Scorseseho nebo obligátní Rain Main...). Ale tady to tak nějak trošku drhne... Film příjemně zabaví, příjemně uteče, ale taky tak stejně (příjemně) vyšumí z hlavy pět minut po závěrečných titulcích. Celkem samozřejmě si při tom neodpustí nějaké to morální poselství jako že hazard je špatný a propůjčovat se mu třeba i ve jménu přivýdělku na studia se nemá... Ach jo, když on je ten divák úplně blbej a je třeba mu to furt mlátit o hlavu :-)) Ale jinak joo, celkem fajn to bylo, za 3*. ()

TeeAge

Skvelá jednohubka, pri ktorej síce viete od začiatku, ako sa skončí, no bavíte sa dobre. Filmu chýba viac filozofie a viac napätia. V plytkom scenári sa stráca aj sám Kevin Spacey, ktorý bol tiež jedným z producentov tochto filmu. Škoda, že nepridali niečo nové. Tieto pocity a obrazy som už zažil z podstatne silnejšieho Rainmana (ako sa o tom aj hovorí) a v dynamickejšiom Oceans Eleven... ()

genetique

Prvoplánový a klišéovitý scenár zaujme a prekvapí len v pár minútach od úvodných titulkov a pár minút pred tými záverečnými. A to je vo filme, ktorý sa točí na slušnej a cool diváckej zábave žalostne málo. Pod nátlakom záverečných zvratov som zostal chladný a nedokázal som len tak mávnuť nad predvídavosťou počas takmer celého deja. A je fuk, či máte za sebou mat-fyzácku univerzitu, alebo sa doma trápite nad malou násobilkou. Tento film si treba užiť a nechať sa (na pár minút sa to podarilo) uniesť vymazlenosťou tejto partie mozgových šialencov. Tento film je totiž o zábave, o zaujímavých a nedosiahnuteľných možnostiach a o originálnom (životne pravdivom) nápade. 70%. ()

StarsFan

Kevin Spacey si tuhle roli ve svém životopisu nejspíš speciálně zvýrazňovačem nepodtrhne, soundtrack velký úspěch na iTunes asi taky slavit nebude. Tedy možná ano, hudba by to možná byla ještě celkem poslouchatelná (téměř se neliší od 3/4 toho, co se k nám většinou valí z rádia jako moderní hudba pro teenagery), to ale nemění nic na tom, že zatímco lidi jako Hans Zimmer nebo John Williams dokáží notami příběh provázet a často i povznést o několik příček výš (jak se mi během filmu zastesklo po The Doors, kteří hrají v traileru), u tohohle filmu spíš s každou novou skladbou naprosto vypadnete z děje. Nejdřív si zvyknete na pomalou bezvýraznou romatickou skladbičku, bum, spustí se rocková vypalovačka, bum, je tu hudba jak z Karibiku. Když nad tím ale tak uvažuju, možná bych ani neměla vinit režiséra hudebního doprovodu jako spíš toho, kdo sestavoval scénář; toho, kdo tak rád za 10 minut stihl proskákat z casina ve Vegas, do nočního klubu, následně university MIT a znovu do casina. A jakkoliv budou jednotlivé střípky této skládanky zajímavé, dohromady bohužel moc smyslu nedávají a zpočátku i trochu nudí. Jednoduše typ filmu, který nenadchne, neurazí, neoslní. Lepší tři hvězdičky, nebo horší čtyři? Jakožto nadšený hráč Texas Hold'emu (druh pokeru), který se s každou vyloženou kartou dostával více a více do svého živlu (škoda, že tam těch scén z casina nebylo víc), nakonec dávám to vyšší číslo. Ale výhra jistá jako 21 v blackjacku to rozhodně není. / Poznámka: Naprosto nejvtipnější mi na celém filmu přišel moment, kdy při závěrečných titulcích naskočil nápis: "Nezapomeňte tento film ohodnotit na www.CSFS.cz" :D ()

Hakha

Na film se dobře dívá a má dobré obsazení, ale dost zamrzí, že film je natočen jak podle šablony, kde člověka nic nepřekvapí a chod příběhu se dá bez problémů uhodnout. Kdybych během celého filmu neměl pocit, že jsem něco podobného viděl už v několika jiných filmech, tak by celkové hodnocení mohlo dopadnout lépe, ale tvůrčí práce scénáristů se bohužel nepovedla. Pro mě spíše oddychová a jednohubková podívaná, která nepotěší a ani nezklame, mé hodnocení 2,5 hvězdičky… ()

3DD!3

Předvídatelné. Sturgess mě navíc celou dobu štval a přál jsem mu pád do hlubin pekelných. Spacy paradní (připoměl mi jednoho mého učitele) stejně tak Laurence Fishburne. Závěrečná moralitka sice skřípe jako nalakované nehty o tabuli, ale natočené je to jinak pěkně. Faktem ale zůstává, že je spousta kvalitnějších karetních filmů. ()

Kaka

Variace parťáků s méně známými herci, "zamilovanějším" scénářem a narozdíl od vyzrálého "staromládeneckého" feelingu prvního zmiňovaného filmu se zde dočkáme spíše dravosti a nespoutanosti mládí. Bohužel vše trochu sráží fakt, že je celý scénář sice efektivně zpracovaný, oku lahodící a po celou dobu se snaží být velmi cool, čemuž notně pomáhá periferie města světel a kasin, nicméně nemohl jsem se ubránit jistému dějovému klišé a klasicky kopírovaným hodnotám. Otázkou zůstává, nakolik se tvůrci mohli v příběhu takovéhoto kalibru těmto věcem vyvarovat. ()

Falko

70%. Na tento film som sa velmi tesil. Ocakaval som, ze bude mat kvalitu DANNYHO PARTAKOV (2001), ale nemal. Za to je radost divat sa na skveleho Kevina Spaceyho a nebezpecneho Laurenca Fishburna. Okrem toho, ze sa hrdinom uspesne darilo okradat Casina v Las Vegas, chybalo mi tam akesi napätie, ktore prislo v deji prilis neskoro. Preto som zvazoval medzi tromi a styrmi hviezdickami. Aj spravanie sa niektorych postav sa mi zdalo byt dost debilne, ale to by sa zase nedostali do malerov, takze beriem to v pohode...22.01.2009 ____ Jim Sturgess - (Ben Campbell) +++ Kevin Spacey - (Profesor Micky Rosa) +++ Laurence Fishburne - (Cole Williams) +++ Kate Bosworth - (Jill Taylor) +++ Produkcia: Kevin Spacey, Brett Ratner +++ Hudba: David Sardy +++ ()

viperblade

Filmy z herního prostředí mám moc rád (například Gambler). A i když je Oko bere o blackjacku, a ne o mé oblíbené hře "Texas Hold'em", stejně jsem si ho užil. A mnohem více, než Gamblera. Ale proč? Vždyť je to tak neoriginální a téměř vše jsem odhadl 10 minut předtím, než se to stalo, tak proč tomu dávám plný počet? Jednoduchá odpověď - obsazení. Ano, sežeňte partu skvělých herců, kterým vévodí Kevin Spacey, a máte z poloviny vyhráno. Pak jen přidejte kočku jako Kate a hoďte je do prostředí barev, peněz, luxusu a pěkných holek - zkráceně, hoďte je do Vegas a hra (resp. dobrý film) může začít. A jak říkám, ani trochu mi nevadilo, že jsem si po filmu říkal, že tohle už jsem (a nejednou) viděl. Protože během filmu jsem nad tím téměř nepřemýšlel a jen se bavil. 90 %. ()

castor

Když smíchám několik hezkých obrázků a postavím vedle sebe pár slušných herců, vyhráno ještě nemám.. zvlášť, když můj film sleduje někdo, komu „hráčské“ filmy nepřijdou nijak lákavé, nenabídnu mu vlastně ani příliš zábavy a navíc musí sledovat prvoplánové zvraty, které ani nejsou nikterak chytré. A já blbec ještě navíc úplně zapomenu na střihačské nůžky!! Tak co potom můžu chtít? ()

JANARYBA

Výborný, chytrý film, Jim Sturgess věrohodně ztvárnil přerod chudého slušńáka na sebevědomého bohatého floutka. Radši jsem jednu hvězdičku přidala, když ostatním to připadá jako průměr - mě se to jeví jako výrazný žánrový nadprůměr a na rozdíl od většiny filmů se něco dozvíme z prostředí, do kterého bychom se asi těžko ve skutečnosti podívali. ()

freddy

Nadšení, úžas, příjemné překvapení, super filmový zážitek. To jsou pocity, které ve mně zavládly po zhlédnutí filmu Oko bere, od kterého jsem nic nečekal a na který jsem se podíval jen proto, že nic zajímavějšího v televizi v té době neběželo. A hned od začátku filmu jsem tomu geniálnímu námětu přišel na chuť a jen si užíval šikovnost hlavního hrdiny a promyšlený systém pana profesora jak obrat kasíno o velké prachy za pomoci logického uvažování. A přitom jsem nečekal, že zrovna příběh z prostředí kasín a hazardních her by mě mohl někdy takto zaujmout a nadchnout. Těžko říci, co je právě na tomto filmu tak výjimečné, možná je to fakt, že v popředí jsou mladí lidé, vlastně ještě studenti, možná za to mohla atraktivita filmu a asi to je i výsledek toho, že záběrů z kasína zde není více, než je nutné, takže kromě okrádání krupiérů sledujeme i soukromý život hlavního hrdiny, který je stejně atraktivní jako příběh o snaze za pomoci své chytrosti získat 300 tisíc dolarů na studium medicíny na Harvardu. Zkrátka tohle je velice atraktivní a napínavý film, který umí být zajímavý od začátku až do samotného konce. Ovšem považuji za nutné zmínit, že tenhle film je tak kvalitní především díky vynikajícímu hereckému výkonu Kevina Spaceyho, který je v roli vychytralého pana učitele prostě neodolatelný. V tomto případě není co řešit, film Oko bere ode mne získává naprosto zasloužených a mohu říci velice překvapivých pět hvězd. ()

Ded@M@tes

Napětí, zápletka. ( Na vysoké úrovni ) Vynikající. Zas jeden povedený karetní film. Pět studentů, jeden skvělý plán a Las Vegas na lopatkách. „Kdo by se nechtěl vydat do Vegas a přijít si na spoustu peněz, ne proto, že měl štěstí, ale proto, že vymyslel neprůstřelný plán?“ ptá se Kevin Spacey, když popisuje kouzlo příběhu filmu 21. Spacey prohlašuje, že i když příběh působí jako pohádka, inspiroval se skutečným příběhem skupiny studentů M.I.T., který se odehrál v devadesátých letech. „Moc se mi líbil ten kontrast mezi tím, jak žijí v Bostonu - kde jsou za šprty - a ve Vegas, kde jsou kýmkoliv, kým chtějí být.“ ( Hodnocení: 8/10 ) ()

Spooner

Nic co bychom už jinde neviděli. Celý si to jede podle šablony, příběh nemá čím překvapit a už na začátku tak nějak víte jak to celé dopadne. Režisér tomu nedal nic navíc, pravda scény v casinu byly docela fajn, ale zbytek chvilkama dost váznul a chtělo to místy trochu odlehčit (Aaron Yoo z Disturbie je jedinej co tady dělá nějaký fóry, ale je tam strašně málo). A taky je to strašně dlouhý. Dvě hoďky jsou na takovýto film opravdu moc, zvlášť když se hlavně v půlce nic zajímavýho neděje. A s hercema je to tak napůl. Kevin Spacey hraje jako vždycky nadprůměr Kate Bosworth je sypmatická (i když ty kratší vlasy jí moc neslušej). Laurence Fishburne měl docela blbě napsanou roli, ale ještě se s tím jakž takž popral. Největší problém jsem měl ale s Jimem Sturgessem, který mi přišel nesympatickej a moc jsem mu to nevěřil. Suma sumárum ve všech směrech průměrná,trochu delší karetní podívaná. 50% ()

Reiniš

Utahaná a předvídatelná karbanická historka. Nicméně film je hezky videoklipově nasnímaný a herecké obsazení se povedlo na jedničku. Být to o půl hodiny kratší a vypustit závěrečné moralizování, bavil bych se víc. ()

Xmilden

Oko sice bere, ale mě tohle moc nebralo. Herci asi na mě byli moc dětinští. Počítat karty v black jacku? Tento nápad jsme již viděli a myslím že mnohem lépe provedený. Pokud v Las Vegas zmlátí každého kdo tam přijede a něco vyhraje, tak mě udivuje proč tam lidi do toho škaredého papírového města vůbec jezdí. ()

FlyBoy

Nevidieť nedávno nefilm "Gambler" tak by som pokus K. Spaceyho oživiť obohranú karetnú mašinériu považoval za menej než priemerný. Takto keď mám možnosť porovnania, prvú menovanú špatnosť opätovne hádžem do koša a po nenútenom zabudnutí na niektoré viditeľné kixy pasujem túto počítaciu partiu na pekný priemer, ktorý nevytočí, skôr zľahka spríjemní voľnú chvíľu. Ponechať nápad, strihnúť to na formát 90 min. a bola by spokojnosť ešte väčšia. ()