Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

hroubek

Příběh o tom jak mladý muž přijel do Las Vegas a snažil se v kasínu vidělat si na školu.Jednoduchý příběh ve stylu Dannyho partáku zachranuje před zbytečností Jim Sturgess,který dokázal v Across the Universe,že má talentu na rozdávání.A Kevin Spaycey jehož charisma zachranuje film ve slabších chvílí.Režisér odvedl slušnou práci jen skoncem si mohl líp vyhrát. ()

Andreas83

Pohodovej film o jedné geniální partičce , není to špatný ale předvídatelný děj a ne příliš kvalitní kamera můj dojem celkem pokazili. ()

Sany33

Keď sa Robko Lunetic nehrá na debila vie v jeho hlave skrsnúť celkom dobrá myšlienka, ktorú je neskôr možné pretaviť do celkom dobrého celovečerného filmu. Bohužiaľ pre neho sa mu to nestáva často a tak 21 predstavuje v Robkovej filmografií zatiaľ jediný zárez do červeného, snáď mu v jeho ďalšej ceste budú hviezdy viac naklonené. V podstate je 21 film ako vystrihnutý zo životopisu, kde jakého gameblera a jeho túžbe po narastajúcej moci. Začína to vždy nevinne, však to iba skúsim, neskôr to prerastá, keď sa mi darý trocha si privyrobím, až prídete do štádia, kedy už nieje možné prestať a jediným konečným bodom je pre vás stolička vedúceho ochranky v kasíne vo Vegas, na ktorom pľujete vlastnú krv a snažíte sa si jazykom spočítať zuby. Však povedzme si úprimne, komu z nás sa to ešte nestalo? Hold Black Jack je hra vyvolených a počítať sa v nej ozaj neoplatí! 81% ()

fefee

Aj keď Spaceyho a Fishburneho mám rád, nestačilo to... Mladícka pubertálna parta tváriacich sa rádoby matematických géniov ma nepresvedčila a scénar bol dosť klišoidný. Sviežo však pôsobila hudba (skvelo zvolená) a sem tam tie kamerové prestrihy na karty a žetóny, ako vystrihnuté z Casina. Ako celok ale nepresvedčivá no zábavná jednohubka. ()

lykan9

Moc dobrý film, který si moc rád pouštím znova a znova. Pro mě skvělá oddychovka a navíc je tenhle žánr jeden z mých nejoblíbenějších. ()

JohnSmith

Slušný s rychlým spádem a zajímavou zápletkou. Bohužel krom Spaceyho není nikdo, na koho by se dalo dívat nebo mu fandit.Sturgess prostě není nic moc. ()

VanTom

Příjemná a svižná, nicméně dějově velmi, velmi klasická hráčská historka uvádí nadaného studenta do blyštivého světa hazardu v Las Vegas, kde si počítáním karet v blackjacku rychle přijde na slušné jmění (plus získá holku svého srdce). Samozřejmě mu opojný luxus stoupne do hlavy, musí si tedy následně nabít pusu a pochopit, co má v životě smysl (kamarádi, škola). Očekávaná bouda na závěr mi ovšem připadla spíš jako rozverný vtip namísto dramatické tečky. ()

svobik

Winner, winner, chicken dinner. Kevin Spacey se vrací. Tentokrát jede s partičkou studentů ošulit strašně vyžraného majitele kasina Laurence "Morphea" Fishburnea taktikou počítání karet v Black Jacku. Je tu ale problém, oba herci jsou zde naprosto nevýrazní. Občas se totiž vyplatí obsadit méně známé tváře a trošku ušetřit na rozpočtu, aby výdělky nakonec neskončily v červených číslech. Děj plochý, pointa odhadnutelná po pěti minutách. Tohle Oko prostě moc nebere. ()

blackJag

Vydařená, dynamická formální stránka filmu a příjemné herecké charaktery značnou mírou přispívají k jednoduchému faktu, a to že se tento film celkem povedl. Klackovité ambice vedou partičku mladých herců pod zkušeným dohledem ostřílených mazáků Spaceyho s Fishburnem (své úlohy si dávají s přehledem profesorské rutiny) k obyčejnému karmickému finále, jehož nekomplikovanost by třeba takovým DANNYHO PARŤÁKŮM nestála ani za mrknutí oka. Bavil jsem se, sám bych rád bych byl býval kdysi součástí podobného příběhu (je mi jasné, že byť jsou základy prezentovány jako reálné, hollywoodská licence si nějakou tu kudrlinu neodpustila) a rád film doporučím, třebas jako RISKANTNÍ PODNIK nové generace. Tak co, nedáme si black jag? ...tedy black jack, samozřejmě :-) 70% ()

horacko

Príjemne pozerať na tento snímok. Pekne spracovaný dej s tematikou hazardu a to konkrétne kartovej hry, pri ktorej nie je vždy rozhodujúce šťastie. ()

huli601

Príjemná oddychovka, ale keďže ja mám rád matematiku, tak sa mi tento film páčil. Škoda že od polovice sa až ku koncu nič veľmi nedialo. To filmu dosť ublížilo. Koniec napravil, čo sa dalo, ale rozhodne nie všetko. Mať tak učiteľa ako Kevin Spacey, ale škoda že vo filme hral "sviňu". 3,5* ()

NoFiction

Money, money, money .....kdo chce víc nemá nic! Taky jste to už někde slyšeli ? Průměrný film s průměrnou zápletkou a klasicky americkým happy koncem. ()

FrajerTom

Nenáročná zábava a velmi příjemný oddychový film s Kevinem Spaceym a krásnou Kate Bosworth. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že tahle parta podvodníků měla daleko větší potenciál.. ()

ganz

střih je zde až moc "pěkný", místy klipový a naoko se tváří hrozně cool, bohužel po chvíli sledování se z něj stává poměrně nezajímavá rutina. Kamera mi přišla místy zajímavá, opět ale někde bylo vidět úsilí o to aby byla za každou cenu originální. Příběh byl poměrně zajímavý, ale konec mě bohužel nenadchnul. Kdyby vše nebylo uděláno pomocí flashbacků, neměl by vůbec předpokládaný dopad na diváka (já osobně ho nepocítil). Film se drží klasického schéma a nic víc nenabízí a pokud vám jeden ubohý a předvídatelný zvrat nestačí tak radši ani nekoukejte... Kevin Spacey jede standart a nedá se mu nic vytknout, stejně jako Laurencovi Fishburnovi. Zato Jim Sturgess mě velice příjemě překvapil a jsem zvědavý na jeho budoucí výkony... Ve výsledku se jedná o příjemný film, tak na nedělní odpoledne. Když od něj nebudete nic čekat, budete asi i překvapeni. BTW- nekoukejte se na trailer, je v něm vidět zhruba tak 70 % děje. ()

R1CH1E

Mít takového učitele jako je Kevin Spacey u nás, nedivím se tmu, že je náš stát tak zruinovaný. Ale teď k filmu. Příjemná akční oddychovka, která dokázala navodit skvělou atmosféru kasina a u které jsem se vůbec nenudil i přesto, že mi hraní karet nic moc neříká. Příběh není nijak extra nečekaný, ale udrží v napětí, herci mi do jednoho skvěle seděli (obzvlášť Laurence Fishbourne a jeho maličká sadomaso role byla skvělá) a těch 2 hodin, které jsem u tohoto filmu strávil, rozhodně nelituju. Chtěl jsem dát jasné 3*, ale díky skvělému dynamickému střihu a perfektní hudbě, která celému filmu vdechla tu správnou atmosféru, jednu musím přidat. ()

cpt.Lynch

Jednoduchá oddechovka. Způsob podvodu jsem moc nepobral a už vůbec ne, proč podváděli stale v jednom kasínu - aha, vlastně proto, že tam byl Fishburn a aby jako po nich mohl jít... ko-ko-ti-NA 2,5* ()

Guzo

Ani nevím, kam přesně žánrově zařadit 21, asi je to takový "lehký thriller" pro teenagery, ale celkově jako film to funguje. Zápletka i prostředí patří k tomu lepšímu z poslední doby, navíc herci jsou sympatičtí a umí odehrát, co se od nich požaduje.. ()