Novomanželia John a Jenny Groganovci sa rozhodnú, že opustia drsné zimy Michiganu a začnú nový život na slnečnej Floride. A aby tých zmien nebolo málo, zabezpečia si rozkošného šesťkilového labradora Marleyho, ktorý sa počas niekoľkých týždňov zmení na päťdesiatkilový parný stroj, plný neskrotnej energie. Začína sa 13 rokov rodinného života so psom, života, ktorý väčšinou pripomína spolužitie s nevypočítateľným uragánom.  John a Jenny sledujú, ako Marley slintá po čerstvo namaľovaných stenách, trhá všetko na kúsky, žerie vankúše aj kvety, pije vodu zo záchoda a naháňa poštára. Marley na oplátku zase sleduje život svojich pánov, ich úspechy aj prehry, zmenu práce a pomáha im svojím živelným spôsobom prekonávať všetky nástrahy spojené s rozrastajúcou sa rodinou. Zo všetkého najviac im však pripomína, že život nie sú len starosti, ale predovšetkým veľká zábava. (TV JOJ)

BarMaja

Opravdu se to stalo. Užila jsem si film kde je hlavní "postavou" pes. A byla jsem dojatá, jako u málokterého filmu. Opravdu povedený rodinný film. ()

karlee

Komedie bohužel jen první třetinu, pak už spíš taková sonda do dnešního manželství s jeho typickými strarostmi i radostmi. ()

AriAries

Pokud můj zážitek z filmu tvoří emoce, pak v tomto kousku se jich najde hned několik. Tradičně vynikající Jennifer Aniston s neobvykle umírněnějším a racionálnějším Owenem Wilsonem tvoří kostru pro romantickou zápletku. Jejich pes Marley se potom stará o stránku komickou, dojemnou, dramatickou a nakonec i smutnou. Filmy se zvířaty často balancují na hraně kýče a ad absurdum scén. Tenhle film ale kopíruje realisticky život většiny pejskařů, kteří si projdou se svými němými tvářemi chvilkami radosti, záchvaty smíchu, starostmi, obavami a nakonec je jednoho dne opustí. Když jsme na tomto filmu byli v kině, tak se napříč filmem ozývala vzdychnutí, salvy smíchu a ke konci jsem slyšel ženskou část publika vzlykat a popotahovat a sám jsem to cítil někde u žaludku, v hrdle... Co víc od filmu čekat... ()

Oudee33

Nejzajímavější chvíle u filmu byla dojatá přítelkyně a za fajn podání si odnáší malé plus Owen v dramatičtější roli než jsem zvyklý... To byli snad jediné dva elementy u kterých jsme se pozastavil, jinak jsem nevěděl co si o tomto počinu mám myslet. Pro mě to postrádalo hlubší "dramatické" zamyšlení, komediální rovinu, nějaký nápad... Tak nějak mi přišlo jako kdyby zde tvůrci vařili z vody a těžili jen z psího raubíře, který uznávám může leckteré potěšit. Mě to celkem minulo... 45% ()

topi80

Nudný film o tom, jak relativně obyčejný pár prochází úspěšně poměrně obyčejným životem. Budují si postavení v práci, rodí děti a v každém záběru je jejich nevycvičený pes. Postavy vám jsou po celou dobu zcela ukradené, stejně jako jejich osudy, a k psovi, který ve filmu nic nedělá, jenom lítá kolem, také žádný vztah nenajdete. Není to zábavné, není to romantické, není to drama... Je to jako domácí video rodiny, do které vám nic není a která vás nezajímá. ()

Scraffy

Skôr ako komédia je to rodinný film, ktorý je obohatený o dávku romantiky. Hlavná dvojka je na pohľad príjemná a celkovo mám z filmu dobrý dojem. Nebyť tak moc veľkého dojemného konca, tak by to malo na viac. ()

hazdrova

No mne sa to veeeľmi páčilo. Bolo to milé ale nie silené, bolo to dojímavé ale skutočné a dej skvele plynul. Perfektná romantická komédia pre každého. 5* ()

SONY_

Marley byl jako štěně skutečně roztomilý, když však začal růst, začal trhat, kousat a napadat všechno, co nebo koho měl okolo, zjistil jsem, že to nebude jen tak ledajaký pes. Jennifer Aniston byla skvělá jako vždycky, Owen Wilson v pohodě a konec hodně dojemný a smutný. /80%/ ()

Pulper

Tak tohle bylo pohlazení po duši. Marně přemýšlím, kdy naposledy jsem viděl podobný romantický film, tak podobný reálnému životu. Náááááááááááááááááááádhera. ()

Blackburn8

Marley, Owen Wilson a Jennifer Aniston v krásném příběhu do kterého se vžijete, jako by to měl být váš vlastní příběh ze života.Byl jsem opravdu velice překvapen, nečekal jsem, že to bude takhle dobré a hlavně ten závěr.U žádného filmu jsem ještě takhle nevyměkl jako u tohoto 85%. ()

Miss_Jones

Hereckým obsazením se sice tvůrci strefili přesně do mých dvou neoblíbených herců, ale přítomnost psa mě přesvědčila se na tento film nakonec podívat:) A dobře jsem udělalala... (Jen ten srdcerváč na konci! ... uf) ()

Quendi

Celkem solidní film, hlavně ke konci. Těžko asi říct, co je to za žánr, ale Jennifer Aniston a Owen Wilsonovi to spolu docela klape, příběh taky relativně normální, plus přiměřená dávka pousmání... suma sumárum nic výjimečného jsem na tom neshledala. Ovšem sledovat dvě hodiny toho psa, jak vyvádí vylomeniny...já bych ho prostě musela zabít. ()

Neytirii

Úprimný film o tom, že v živote sa nevydarí vždy všetko tak ako chceme...Film o obyčajnom živote, o rodine, o láske a priateľstve, ktorý si vás postupne získa svojou jednoduchosťou. Hovorí o tom, že sa netreba vzdávať a upadať do stereotypu každodenného života, že v živote sa dá niečo zmeniť ak chceme...Je to film, ktorý Vás dojme či už máte alebo nemáte domáceho miláčika, občas rozosmeje občas rozplače...Ale rozhodne stojí zato. ()

boombang

Je to tak trochu kočkopes. Nejde tu ani o čistě romantickou komedii (díkybohu!), ani o překombinované psychodrama - je to příběh jednoho manželského páru, v němž onen pes hraje spíše podružnou roli. Dalo by se říct, že je zde až příliš mnoho témat - jsou tu legrační příhody (většinou se psem), tragické momenty (první těhotenství a slzopudný závěr filmu, jemuž nepodlehnou jen opravdu silné nátury), motivy dostatečného sebeuplatnění v zaměstnání (psát úvodníky, nebo reportáže?), didaktické a mravokárné chvilky (výcvik psa + konečně se v amerických filmech zhasíná světlo aspoň na chodbách:-)) Ale kupodivu to jako celek funguje. Potěší i Shiny Happy People od R.E.M., naproti tomu množství mlaskavých políbků je téměř neúnosné:-) Celkový dojem: mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale protože mám rád Owena Wilsona (i když při mluvení neumí pořádně otvírat pusu) a "přátelská" Jennifer Aniston už asi konečně dospěla, dávám za čtyři. (Vážně míněný vzkaz všem citlivým duším: bez balíčku papírových kapesníčků na tento film opravdu nechoďte.) ()

ab.dul

Netušil jsem, že by se mi tento film mohl tak líbit. Čekal jsem naprosto jednoduchý příběh bez nějakých větších zážitků a jsem mile překvapen. Nechybí vtip, radost ani smutek. Herecký výkon dvou hlavních představitelů je také excelentní a dobře se na ně dívá. Já jsem s filmem spokojený. ()

Elegnor

Z plakátu jsem čekal další film typu Beethoven, kde pes všechno zničí a všechno dobře dopadne. Pravda, pes všechno zničí, ale příběh se dostal daleko dál než kam sahala veškerá má očekávání a kromě zábavy to se mnou při sledování docela i hnulo.. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (viac)