Novomanželia John a Jenny Groganovci sa rozhodnú, že opustia drsné zimy Michiganu a začnú nový život na slnečnej Floride. A aby tých zmien nebolo málo, zabezpečia si rozkošného šesťkilového labradora Marleyho, ktorý sa počas niekoľkých týždňov zmení na päťdesiatkilový parný stroj, plný neskrotnej energie. Začína sa 13 rokov rodinného života so psom, života, ktorý väčšinou pripomína spolužitie s nevypočítateľným uragánom.  John a Jenny sledujú, ako Marley slintá po čerstvo namaľovaných stenách, trhá všetko na kúsky, žerie vankúše aj kvety, pije vodu zo záchoda a naháňa poštára. Marley na oplátku zase sleduje život svojich pánov, ich úspechy aj prehry, zmenu práce a pomáha im svojím živelným spôsobom prekonávať všetky nástrahy spojené s rozrastajúcou sa rodinou. Zo všetkého najviac im však pripomína, že život nie sú len starosti, ale predovšetkým veľká zábava. (TV JOJ)

Ravi

Film o tom, jak jsme si našli práci, (ne)vychovali psa, udělali děti a zařídili budoucnost. Pokud Vám to stačí, ok. Ale kde je příběh? Jo - peéés. Zkrátka a dobře hraný dokument s nádechem rodinné zábavy. Jako kniha určitě k popukání, jako film ... nevim no. 50%=3/5 ()

Autogram

Je tam roztomilý psik, je tam Jennifer, je tam Owen, to sa musí páčiť. A očividne sa aj páči, priznám sa, aj ja som podľahol. Veselo-smutná komédia so psom, o psovi, patriaca psovi, ktorý nechýba pri žiadnom životnom rozhodnutí. Chyba jedine na výlete do Írska, kde sa žije ešte akoby v 19. storočí. Film sa mi zapačil svojou nenútenosťou, len občas sa to trochu prehnalo so sentimentom, ale tak to už pri smutnych koncoch býva. –––– Marley, toto je Patrik. Toto nie je hračka na žuvanie, aj keď tak vyzerá. Vidíš, zlatko, nechce ho zjesť. ()

KarKulA

Prvotní nápad asi dobrý, ale zpracování ne příliš povedené a povrchní. Wilson-Aniston moc uvěřitelní nebyli, podivné prolínání komediální noty s dramatem tomu také nepomohlo a demonstrace nezvladatelného chování psa které mělo být rádoby vtipné mě točilo jak vrtulku (nejde tomu ale upřít ukázkové ztvárnění pejskaře-idiota. Bohužel v reálném životě ten "film" většinou končí přesně v tom místě, kdy je toho "prostě už moc" a pes jde z domu. Mile ale překvapila poslední třetina filmu, která opravdu dojala. ()

P1tr

Odřené 4 hvězdy si nakonec tato příjemná filmařina zaslouží. Herecky se jedná o bezchybnou záležitost. Nenašel jsem jediný herecký výkon, který by mě odradil od soustředění se na dění ve filmu. Mezi Owenem Wilsonem a Jennifer Aniston to jiskří a člověk jim i věří, že se mají rádi. Velikým překvapením pro mě byl příběh, který se netočí pouze kolem Marleyho, ale je spíše průvodcem po životě hlavního lidského páru a Marley je spíše vedlešjí, ale za to příjemnou postavou. Největšé zbraní filmu je jeho ucelenost. Těžko vybrat jeden moment, který by vyčníval nad ostatními. Marley a já je příjemně komplexní snímek, který zpříjemní jakékoliv odpoledne. A Jennifer Aniston mi konečně nepřipomínala Rachel! 7/10. ()

deckardx

Nikdy bych nerek, ze se nekdy na takovejhle zanr budu koukat, natoz, ze se mi to bude libit. Libilo se mi to a to hodne. Myslel sem si, ze to za par minut vypnu, ale zacalo se mi to tak libit, ze mi to prislo i kratky. Div, ze mi na konci neukapla slza. :) ()

jenik71

Písnička v autorádiu dala jméno nezbednému psisku. Labrador je sice miláčkem rodiny, ale je to také živel... V tomto případě jde o rodinnou psychologickou komedii. Sympaťák Owen a neméně hezká Jennifer působí příjemným dojmem a svých rolí se chopili poměrně zdatně. Filmu ale chybí trochu více humoru - možná to byl i záměr tvůrců, kteří tak zřejmě chtěli více zdůraznit emotivní stránku filmu. Závěr asi chytne za srdce každého a po závěrečných titulcích se na svého čtyřnohého kámoše budou pejskaři dívat přeci jen trochu jinýma očima. ()

ImNotThere

Můj pes v mém životě hraje nesmírně důležitou roli, a už z toho důvodu nemůžu hodnotit jinak. Marley a já je typický rodinný film, který si nehraje na nic víc, než by měl. Příběh patří mezi ty realistické a v člověku vyvolává každou minutou myšlenku, že takhle to prostě chodí. Tzn., že pokud nejste tajný agent, tak je právě takovýto život tím největším dobrodružstvím, které vás může potkat. ()

giovanni3

No když jsem viděl ústřední dvojici Aniston+Wilson tak jsem ihned očekával pohodovou romantickou komedii a toho jsem se také dočkal. Jenže tak nějak to byl film ve spěchu, kde se řešilo vše a tak nějak se to snažilo ,,našroubovat,, na zlobivce Marleyho. Závěrečná pasáž o umírání psa mne trošku překvapila (že došla až do konce) a zarmoutila (taky mám již psa, který má 13 let) a to až tak, že by mi přišlo lepší jen naznačit, že pes je na konci sil a tím to ukončit... Solidní 3z5 ()

DeathTheKid

Hachiko byl natočený více "umělecky" nebo jak to říci, prostě měl za úkol dojmout a ukázat vztah mezi psem a člověkem více do hloubky. To se samozřejmě povedlo, neboť jedno oko nezůstalo suché. Marley na to šel z druhé strany, protože spoléhal na humor, který nebyl trapný, ukázal i citlivější stránku, která sice nedosahovala kvalit Hachika, ale oko taktéž nezůstalo suché. V celku vydařený rodinný film do všední nudy. ...já moc zvířata nemám rád...no možná i díky těmto vydařeným kouskům si ty čtyřnohé šmejdy oblíbím. ()

Heraldika

Tak jsem se nakonec odhodlala a šla se dobrovolně pomučit na film, o kterém jsem věděla, že jeho konec propláču. Což se také stalo. Je to psí film a zároveň není, starosti a radosti kolem něj jsou jen průvodci jednoho vztahu dvou lidí. Oproti knižní předloze jsou některé scény vynechány nebo hodně zkráceny a prim tak hrají Jenny s Johnem. A je to dobře. Ale stejně, ten konec, to se nedalo.. ()

Soweek

Komedie a drama si vyškrtněte z popisku filmu. Jedná se o pěkný příběh o životě jednoho psa, film určený primárně pro majitele psů, či bývalé majitele psů a v neposlední řadě pro zamilované páry či manželé, kteří se dokážou přes všechny nástrahy života dostat bez větších problémů a hádek. Jednoduše vám to zvedne náladu, ale to je tak všechno. ()

kisha

Jedinym problémem Marleyho je, že mě nedonutil, bych se nad ním rozplývala, prožívala s ním dobré i zlé a na závěr mu vzdala hold slzou smutku. ()

Lukoboss

Psi ve filmech většinou zaručí divácký úspěch a oblíbená rasa labradora to ještě umocňuje. Bylo tam sice několik vyloženě filmařských kýčů, ale jinak dávka humoru spolu se závěrečnou smutnou scénou to hravě přebijí. Kdo má psa, tak to chápe mnohem líp. Musím říct, že jsem se v některých scénách s tím naším zvířetem viděl :). ()

DeLaMorte

Velmi krásná rodinná komedie,která mě dojala k slzám ...a to jsem nečekal..víc snad ani nemá cenu psát to se musí vidět prostě krása! ()

ArdathBay

Nebýt Marleyho, šlo by o klasickou romantickou záležitost. Komediální chvíle a to nejzajímavější a i vlastně jakékoli emoce, "dělá" právě tento pejsek. Je to mírně řečeno vydírající, ale vydělá to spoustu peněz a ještě se na to dá celkem koukat. O nic extrovního se ale opravdu nejedná. Pejskaři přidají o jednu nebo spíše o dvě. P.S. Marleyové byli ve své roli dokonalí. ()

femme fatale

Nemůžu popřít, že jsem k tomuhle filmu přistupovala s velkým předsudkem. Scénář jsem si promítla v hlavě už předem a připravila se na velkou dávku patosu. Film o tom jak si zamilovaný pár pořídí psa a zažívají spolu vtipné historky a vše se na závěr okoření obehraným happy-endem, kolikrát jsme tohle už viděli? Ale opravdu by mě nenapadlo, že to co začíná jako přijemná komedie a nenápadně proplouvá do rodinného dramatu ve mě vyvolá pocit "opravdového filmu", narozdíl od snímků,kde roztomilost psa zachraňuje mizerný scénář a ještě horšího režiséra. A kdyby mi něko řekl, že Owen Wilson loučící se se svým umírajícím psem ve mě nevyvolá potřebu smíchu, ba naopak pocit opravdového hereckého výkonu asi bych nevěřila a tak musím uznat, že ústřední dvojice mě potěšila stejně jako celý fim....sama to nechápu, ale je to tak. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (viac)