Scott Pilgrim (Michael Cera) nikdy nemal problém s balením dievčat. Naopak, ďaleko ťažšie bolo sa ich zbaviť. Od dievčaťa, ktoré mu zlomilo srdce - a teraz je späť v meste - po pubertálne chvenie, ktoré ním otriaslo, keď mu na kolieskových korčuliach vstúpila do života Ramona (Mary Elizabeth Winstead), to v láske nemal ľahké. Scott však čoskoro zisťuje, že jeho vysnívané dievča má veľmi neobvyklé bremeno: podlý spolok bývalých partnerov, ktorí ovládajú jej milostný život a urobia čokoľvek, aby odstránili každého nového nápadníka. Vo chvíli, keď sa začne Scott s Ramonou zbližovať, objaví sa na scéne krutá zberba z jej minulosti - neslávne známy skateboardista, vegánska rocková hviezda alebo hrôzostrašné jednovaječné dvojčatá. V snahe získať právo na svoju lásku ich Scott bude musieť všetkých zničiť, skôr, ako oni zničia jeho. (TV Dajto)

mrclTV

Absolútne absurdný audio-vizuálny útok na zmysly, plný popkultúrnych odkazov, paródie, kung-fu a chytľavej muziky. Na prvý krát zabaví a tak splní svoj účel. Bohužiaľ, má ale aj hluché miesta a keď náhodou film pozeráte opakovane, hluché miesta sú ešte výraznejšie a takmer nie je na čom sa smiať - jednoducho jednorázovka. Tento film ťaží z toho, že takýchto šialeností nie je veľa, ale nevýhodou je, že keď nemáte náladu na takýto žáner, úplne ho vysmejete. Scott Pilgrim vs. the World by sa dal využiť aj ako vynikajúci film na párty chatu/dom/byt. Pri nadnesenom stave film dostáva doslova nový rozmer a to nerozprávam o 3D.... :D ()

kubilov

Edgar Wright se dá svým způsobem označovat za jakéhosi vizionáře co se týče moderního odlehčeného filmu, ale Scott Pilgrim rozhodně za až tak velký zázrak nepovažuji. Jistě, po vizuální stránce a co se týče detailů jde o mimořádně vymazlený film, jenže základní dějová linie je nebetyčná pitomost. Nedokážu si představit za jakých okolností by mě bavilo sledovat nějakýho zvláštního outsidera v boji proti bandě expřítelů v honbě za vysněnou holkou. Zvlášť když hraje hlavní roli takovej nesympatickej budižkničemu, kterej mi teda sledování celýho filmu dost znepříjemňoval. Na druhou stranu to zase na 3* zachraňuje sympaťačka Mary Elizabeth Winstead, kterou můžu v jakékoliv barvě. Toronto si radši do budoucna spojím s jinými filmy. ()

subic

Koukám se a vidím, že zdejší "super" hodnotitelé zase udělali někde chybu. Na tohle bych se nevydržel dívat snad ani ve třinácti. ()

adamix

Od Wrighta sa dalo čakať, že prinesie vymakanú bojovku s humorom. To aj dodržal. Prituplý scenárik s postbubertálnym výjavom ten dojem trošku kazí, konkuruje však dokonalému prestrihu scén a prešpikovaných duelov. Po prvej tretine som váhal, či to radšej nevzdám, po nástupe akcie som si však film plne vychutnal. Ostávam však pri 3* a 70%. ()

Snagleo

Filmy od Edgara Wrighta mám rád. Jsou ujeté, zábavné a se skvělým obsazením. Scott Pilgrim není rozhodně výjimkou. Celá zápletka je (překvapivě) správně ujetá a velmi originální. Zpracování má krásný grafický nádech a i komiksové scény vybrané přímo ze sešitu pobaví. Co se týče třeba takového obsazení, tak zde nenajdeme hvězdy předchozích snímků od Wrighta jako například: Simon Pegg nebo Nick Frost. I tak jsem ale spokojen. Role Scotta je pro Michaela Ceru jako ušitá. Délka je tak akorát. Celkově jsem nadšen a rád si zase někdy zopakuji. Skvělých 80% ()

Hyperbolic

Opravdu super stylizace, čekal jsem typickou teenagerovskou komedii ale překvapila mě hloubka některých scén a jak ji dokázali smísit s humorem. Michael Cera se mi v obsazení moc nelíbil, ale po zhlédnutí musím uznat, že to zahrál opravdu dobře. ()

Rayen1

Bejt mi zase čtrnáct, slintám blahem... ve třiceti už na to člověk kouká jinak - je to infantilní, hloupý a pitomý... jo, párkrát jsem se zasmál, a stylizace není úplně tak k zahození, ale už mě to nějak minulo. Jo a asi jediná role Michaela Cery, kde mě vyloženě nes*al... víc jak nad tři jít nemůžu, sorry Wrighte. ()

JosefTomas

Po Hot Fuzz jsem věděl, kdo je člověk jménem Edgard Wright. Umí udělat výbornou komedii a to dokonce jen vizuální. Což mě těší. Navíc se zde posunul svojí kvalitou ještě dál. Perfektní scénář, naprosto bravurně zvládnuté dialogy, komediální střih, úžasný soundtrack a Cera v hlavní roli. Tahle kombinace už vám musí stačit. ()

hrumsrt

Aha, tak tohle lze nalézt v žebříčku oblíbených filmů... Hubený nintendo debílek může přemoct partu namakaných kaskadérů. Celý příběh je fakt divný, Pilgrim vypadá, jak kdyby mu vždy prvního maminka v garáži stříhala vlasy, jeho spolubydlící je jako největší gay všeználek. A pozor oni spolu sdílí jednu postel ?! Ramona je poměrně zajímavá, ale tvl její prokletí ?.. K tomu všemu navíc hlášky typu "Praštils mě do prsou! Připrav se na smrt pochopitelně." Všichni navíc rychle mluví, že působí jak na kokainu. Ale největším failem je ta kompozice, kdy naprosto nesnáším tenhle typ vyprávění ve stylu "lusknutím jsme na jiném místě". A že tam hrál Chris Evans?! Na co ho ukecali! Tohle už nikdy víc! 25% ()

PlayEasy

Edgar Wright si projednou místo zmrzliny vyzkoušel uctít všechny oddané gamery a průkopnické videohry... Ne, to není fakt nic pro nás. Přesto jsme ještě nezažili, aby tvůrce do svého díla nasypal tolik své invence a osobitého stylu (a to hlavně co se týče soubojů), že jsme nakonec zůstali opaření a ty 4* jsme nemohli nedát. 70% P.S. Taky vám Ramona extrémně připomínala mladou Kate Winslet? :-) ()

DrSixhead

Edgar Wright je totální blázen! Ukažte mi jediný takhle hravý, vkusný a zábavný film. Scénář naprosto skvělý, kdy zápletka je nám většinou servírována díky hudbě a také díky skvělým dialogům. Herecké výkony jsou též skvělé (do M.E.Winstead jsem se zamiloval, role Chrise Evanse byla BOŽÍ), a to ani nepotřebujete AAA hvězdy, až tedy na Evanse. Film je avšak zezačátku trochu chaotický, a na první zhlédnutí vám unikne spoustu věcí, proto je rewatch nedaleko. Must-see záležitost! 9/10 ()

hejcoze

Po půl roce čekání, konečně, díky Fresh Film Festu, jsem viděl nový film Edgara Wrighta. Musím říct že perfektní nastudování daného tématu se silně projevilo v mém očekávání tohoto kousku. Ale Wright nezklamal. Scott Pilgrim vs. the World je klenotem, perfektně vybroušeným diamantem s úžasnou grafickou stránkou, pěkným (sice osekaným a upraveným) příběhem, přijemnými herci a neuvěřitelným hudebním pozadím. Nyní bych mohl hodiny popisovat v čem se film liší od komiksu, ale místo toho pochválím Wrighta za to jak krásně spojil příběhy všech 6ti knížek do jedné nepřerušované linky, která se táhne celým filmem. Film je jako rozjetý vlak, na rozdíl od knihy nemá hluchá místa (Scottova práce). Proč se tedy jít na Scotta Pilgrima jít kouknout? Hudba, zpracování, herci, videohry a souboje jako z nich vystřižené. ()

yatan

velmi vtipne, sikovne,originalne a inteligentne, ale pre mna stale v tieni zatial najlepsej komedie roka Kick Ass skoro vo vsetkych aspektoch..Mam ale rad Ceru a nemozem spustit oci z Winstead no a prva naslapana tretina je tak silno vtipna ze som si film uzil aj ked posledna tretina uz postrada tempo a napady..7/10 ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)