Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

Hellboy

Hloupý film. Prvních 30 minut teda bylo dost napínavých, ale velmi prvoplánovým způsobem, což mi vadilo. Film si totiž takovým neférovým způsobem pohrává s divákem, chce po něm, aby přistoupil na hru - což jsem nedokázal. Jenže tu první půlhodinu se alespoň něco děje. Protože zbytek už je pouhá ždímačka citů a nuda. S filmem jsem se prostě dokonale minul. A fakt jen zírám na zdejší hodnocení. No ale pak si vzpomenu na hodnocení Avatara nebo třeba Sedmi životů a už se tak nedivím. Pro někoho jsou Pevné pouto mimo jiné překrásné obrazy, pro mě učebnicová esence kýče. PS: Je to něco, co bych sám do sebe neřekl, ale ke konci už jsem skoro všechny scény, ve kterých nebyl Stanley Tucci, jen projížděl. ()

Botič

I was in my own perfect world... Peter Jackson natočil fantaskní variaci na Hitchcockovo Okno do dvora, ochucenou o Zodiaca a Alenku v říši divů, plnou nezapomenutelných scén s daleko lepším a funkčním prostředím, než bylo to v Nebeských stvoření. Scény z mezisvěta působí jako zjevení. Možná jsou jen laciným lákadlem, ale neuvěřitelně účinným. Díky nim se divák ocitá za zrcadlem vlastní představivosti a nechává jí ukojit oku lahodícími vizemi. A právě tyto pasáže jsou ty, které dělají z The Lovely Bones něco neuvěřitelného, byť jsou to jen střípky odlákávající pozornost od skutečného dění. Škoda hry s otevřenými kartami a některými sázkami na jistotu, jenž zadrhávají a ve výsledku snad i zdržují. Takhle Peter Jackson sbírá řadu minusových bodů z nichž nejvýraznější jsou příběhová roztříštěnost, patrná hlavně v druhé polovině, a doslovný konec, kdy se vlk nažral a koza zůstala celá. Proto je Fincherův Zodiac nedostižitelnou metou, která nepodává finále takovýmto polopatickým způsobem. Ačkoliv si The Lovely Bones zaslouží plný počet už kvůli příjemné retro atmosféře oděné do podzimního vizuálu a zejména neselhávajícímu obsazení. Neuvěřitelně subjektivních a zatraceně sobeckých 9/10. ()

Arachneuss

Když jsem byl malý, chtěl jsem být ovocem do Jogobelly. To Peter Jackson měl větší ambice - vyprávět dojemné příběhy skrze film. Pevné pouto se ale zaseklo tak nějak na půli cesty. Vše sice krásně vypadá, dobře se na to kouká a herecky nejednou překvapí (ahoj Marku). To ale nic nemění na tom, že příběh jedné epizody CSI tady režisér roztáhl na dvouhodinovou stopáž a ještě se do toho neustále snaží naplácat rádoby filozofické či artové momentky. S předlohou nemám zkušenosti, takže nemohu posoudit, jak moc se od své adaptace liší. Tuhle verzi ale Jacksonovi fakt nežeru. Chybí tomu duše. ()

3DD!3

Stručně řečeno, zvláštní. Jackson umí, ale přiběh přebíhá od jedné roviny k druhé až příliš často a člověk si nedokáže k žádné z nich vytvořit dostatečně pevné pouto. Vizuálně lahůdkové a emocionálně hodně silné scény z "meziprostoru" občas divně kontrastují s "reálným světem" (ano, hlavně s dýmící Susan Sarandon), ale i přes to všechno se to Jacksonovi daří udržet pohromadě. Ono někdy nejde o to jaký příběh vyprávíte, ale jak ho vyprávíte. ()

Le_Chuck

Maestro to má stále v malíku (chvála bohu, že patrím medzi sentimentálnych ezoterikov fičiacich na gýčových screensaveroch), ale vo vzduchu visí vztyčený ukazovák, že potenciál látky by chcel silnejšiu ždímačku. 70% ()

hellstruck

Důkaz toho,že co se líbí většině nemusí nutně nadchnout i mne. Pevné pouto mi doporučilo spoustu kamarádů a já se na něj vážně těšila - o to větší bylo mé zklamání, když jsem se neustále dívala na čas a nudila se.Co se týče snové reality, byl to naprostý kýč!! Celý film se neskutečně táhl a já si pořád jen v duchu opakovala "ať už je konec!".Navíc mi lezla na nervy hlavní hrdinka .Suzie působila jako chytré děvče, ale nakonec skočila na špek takovému už na první pohled slizkému a divnému chlápkovi. Že by s ním vlezla do úkrytu v podzemí uprostřed osamělého kukuřičného pole? Trochu uhozené. Na odpad to sice není, ale na dvě hvězdičky taky ne. ()

Krouťák

Při čtení některých komentářů mi málem vypadly oči z důlku. Odsoudit film jen proto, že nemá hlubší myšlenku ? Hah ? Ruku na srdce, to můžete poplivat drtivou většinu Hollywoodských výtvorů a děláte to ? Pochybuju. Takže... Po '' zklamání '' , kterým pro mě byl King Kong, se Jackson vrátil z peckou, která mě zadupala do země. Výtečně odvyprávěná, vizuálně vymazlená podívaná, doprovázená podmanivou hudbou a s nejlepším obsazením, jaké mohla vůbec mít ( Mark, Saoirse, Suzan ) všichni byli skvělí a v neposlední řadě Stanley Tucci - ano, smékám i před ním, protože vhodnějšího a přesvědčivějšího bad boye si do tohohle příběhu neumim představit. Nu, i když jsem měl při konci mírné pochybnosti, na mém rozhodnutí to už nic nezměnilo. Co nejdřív se chci nechat znovu unášet touhle nádherou, při jejímž sledování mě mrazilo v zádech - 100%. ()

akisha

Chudák Jackson, ten to bude mít těžký, když od něj každý očekává bezchybné veledílo. Lovely Bones má atraktivní námět, který Jackson nedokázal smysluplně prodat. Úvod je mrazivý, Tucci fakt odpornej, hudba správně tragická a herci výborní. Po úvodu, když se hrdinka dostane do - zřejmě - jiné dimenze, je chvilku zábava koukat na ty vizuální orgie, ale omrzí to dřív, než by se zdálo. A pak se to celé začne rozpadat jako domeček z karet. Roztříštěnost příběhu způsobuje, že tu máme abstraktní záběry obřího balónu na vlnách, následuje dojemný monolog holčičky, pak najednou záběry na mrtvoly, pak zase divná rocková hudba a Wahlberg v kukuřici, pak zase monolog, dojemná rodinná scéna, záběr á la rybí oko na detaily Tucciho ruky, další abstraktní přebarvená scéna, Sarandonka řádí v domě, což má zřejmě být komická vložka (soudě dle hudby) atd. Když není žádná ta linie nadřazená, člověk nechápe, co sleduje, a zákonitě se začne nudit (jako já, musela jsem vynaložit hodně síly, abych nepoužila rychloposuv) Prostě to ani trochu nedrží pohromadě a ani nevím, pod jaký žánr tohle zařadit. Detektivka? Thriler? Fantasy? Horor? Rodinný film? Kdo ví... A kdo ví, jestli to vůbec věděl Jackson, když to točil. Pochvala jde tak zejména hercům, hlavně hlavní hrdince a Wahlbergovi, který se tu aspoň neztrapňuje tak, jako v the Happening. ()

Falko

BAFTA Awards - 2 nominacie: Herec vo vedl. ulohe Stanley Tucci / Herecka v hl. ulohe Saoirse Ronan ________ Velmi ma zaujimaju temy o zivote po zivote, hlavne ked sa jedna o vrazdu, spomenme si na DUCHA (1990) s Patrickom Swayzem, ale tento film je v mnohom odlisny. Susie je v tom inom svete a na zem sa diva z neho a nemoze nic ovplyvnit. Je to skor taka psychologicka drama, ako moze vrazda zasiahnut do zivota rodiny a znicit jej pokojny zivot, ale chvilkami i velmi napinava. Peter Jackson krasne zobrazil farebny vizual toho ineho sveta, trosku mi to pripomenulo podobnu fantasy dramu AKO PRICHADZAJU SNY (1998) s Robinom Williamsom, kde ten iny svet bol dokonca oceneny Oscarom za vizualne efekty, v tomto filme sa akosi na to zabudlo. Stanley Tucci je slizky a nesympaticky a nominaciu na Oscara za najlepsiu vedlajsiu ulohu si zasluzil, avsak favorizovany bol zaporak Christoph Waltz za Tarantinovych HANEBNYCH PANCHARTOV (2009), ktory ma uz sosku niekde doma. ________ Saoirse Ronan - (Susie Salmon) +++ Mark Wahlberg - (Jack Salmon) +++ Rachel Weisz - (Abigail Salmon) +++ Susan Sarandon - (Stará mama Lynn) +++ Stanley Tucci - (George Harvey) +++ Michael Imperioli - (Len Fenerman) +++ Rose McIver - (Lindsey Salmon) +++ Peter Jackson - (Muz pri lekárni) +++ Produkcia: Steven Spielberg, Peter Jackson, Fran Walsh +++ Hudba: Brian Eno +++ ()

viperblade

Tak nevím. Po technické stránce tomu filmu není co vytknout. Kamera, hudba, střih, obsazení - všechno perfektní. Ale film jako celek na mě po celou dobu působil studeně, jako psí čumák. A jak se tak koukám na hodnocení ostatních, tak v tom nejsem sám. Já nevím, ale když je příběh tak silný, proč jsem měl věčně pocit odtažitosti a prázdnoty? Proč mi přišlo, že tohle je jen kýčovitá slátanina, na místo toho, abych byl ohromen? Nevím, zřejmě bude chyba na mé straně. Ale abych jen nekritizoval, film má dva hodně velké důvody, proč se na něj podívat. Ten první je Saoirse Ronan. Na svůj věk podala znamenitý výkon a doufám, že se tato mladá slečna neztratí. Druhým pak je Stanley Tucci. Jeho soused zabiják (tohle není spoiler, mimochodem) je skvělý a měl jsem z něj mnohem větší strach, než z tolik proklamovaného výkonu Waltze. Doufám, že Tucciho alespoň nominace nemine. Přemýšlím, co ještě napsat, ale nenapadá mě absolutně nic. Věřím, že si snímek své diváky najde, ale já mezi nimi asi nebudu. Tři hvězdy s tím, že nevím, jestli ještě někdy budu mít chuť na druhou projekci. ()

castor

Místy dechberoucí, jako celek ale zejména díky nebeským výjevům docela bezkrevné!! Onen pocit krásna ale nezabírá po celou těžce přepálenou stopáž. Tohle velikášství nemá prakticky žádnou duši, nic moc nedává a zatraceně moc si bere. Nezletilou dívenku s vybledlou tváří a plachýma očima si tu vybere nenápadný, za to dokonale perverzní soused (výborný Stanley Tucci), o jejím osudu předem víme, uběhne pár desítek minut (nutno podotknout, že velmi podařených), než se dívka cestou tam nahoru ocitne v jakémsi přestupním prostoru. Film se záhy rozlomí a nabídne vypulírované fantazijní krajinky a rozpadající se život truchlící rodiny tam dole. Ač mě pátrání po vrahovi zase probudilo z polospánku (napínavá schovávaná v úchylově domě sestrou oběti), nemůžu si pomoct, ale režisér Peter Jackson by zasloužil jednu přes prsty za mizerné vedení mých oblíbenců Marka Wahlberga a Rachel Weisz v roli rodičů a Susan Sarandon v hodně špatně napsané roli. Hlasitější a barevnější holt ještě neznamená lepší!! I když záblesky tam byly.. ()

*CARNIFEX*

Priznám sa, že ma rovnako ako iných užívateľov (podľa počtu bodov "jednoznačne múdrejších"), taktiež rušili pasáže s hlavnou predstaviteľkou pohybujúcou sa "medzi nebom a zemou". Avšak neskôr som si uvedomil, že nie každý snímok o sériovom vrahovi musí disponovať temnou atmosférou. Snímok je vďaka odľahčenému spôsobu spracovania či prelínaniu dejov reality a "onoho" sveta, v konkurencii sebe samým doslova originálom. Nejaký čas mi trvalo kým som si zvykol, prestal hundrať, no a v konečnom dôsledku nemôžem inak, iba skonštatovať, že "The Lovely Bones" je solídny thriller, aj keď trošku iný. ()

D.Moore

Knihu neznám, ale filmové Pevné pouto mi připadá jako nanejvýš zvláštní kombinace několika úplně odlišných filmů.Takový kočkopes, který má jediné štěstí, že v něm hrají dobří herci. Vůbec nejzajímavější podívaná to je, dokud hlavní hrdinka (Saoirse Ronan a ty její oči!) žije, a pak kdykoliv něco podniká nebývale slizký Stanley Tucci. Výjevy z posmrtné krajiny mi připadaly dosti samoúčelné a zdá se, že Peter Jackson prostě stůj co stůj potřeboval někam nacpat digitální kouzla. Úplně mimo pak byla komická vsuvka babičky v podání Susan Sarandon, o nevídaně stupidním závěru ani nemluvě. Největší smůla tohoto filmu ale je, že se po celou dobu tak moc nabízí srovnání s Jak přicházejí sny. A z takového srovnání dobře prostě vyjít nemohl i kdyby byl lepší. ()

Niktorius

Jacksonovi se nepodařilo vyprávění pevně spoutat a vylezla mu z toho nesoudržná, sentimentální báchorka plná banalit a nelogičností (většinou spojených s manipulací s trezorem :)). Narozdíl od mnoha jiných bych také film nezhodnotil jako vizuálně krásný, protože scény z nebeského předsálí jsou okatě digitální a nijak uchvacíjící. Zároveň v nich ale nic neindikuje pokusy o esoterično, takže jsem je bral jen jako odraz představy o kráse pocházející z dětské mysli a nerozčilovaly mě. Horší už byla pasáž o příjezdu tchýně, které tam působila jako panzerfaust na oko. Ano, Pevné pouto je jen takový emocionální ždímák pro celou rodinu, ale už jen kvůli řadě povedených scén a hereckých výkonů nemám důvod jít s hodnocením pod průměr. ()

JANARYBA

Tak to bylo hooodně dlouhých 135 min. Děj minimální a to rádoby umělecko-romantické ztvárnění představ o tom, jak to je, když duše "uvízne" po smrti v materiálním světě, to už byla na mě neúnosná limonáda. (20 let starý film http://www.csfd.cz/film/10199-duch-ghost/ zůstává stále nepřekonán.) Co se týče trezoru (viz komentář frings) a obrovského bunkru, který pak bleskurychle zasypal hlínou, kterou skladoval asi někde za polem....to už jsou vyložené béčkové chyby. ()

PinokKio

Petře, Petře, tak moc jsem se na tvůj poklidnější a dle ukázek i vizuálně zajímavý filmeček těšil, až .. jsi zklamal. Nejen příliš pocukrovaným scénářem se sladkou Saoirse Ronan jako třešničkou na vrcholku, ale i překvapivě mizernými triky a vesměs nulovou pointou. Jasně že Stanley Tucci byl úlisák jak vyšitej (i když .. kolik musí mít vyšetřovatel IQ, aby si ho do téhle sorty nezařadil na první místo - obzvlášť nad domečkem pro panenky), dokonce i Susan Sarandonová byla příjemným zjevením, obávám se však, že chvílemi z úplně jiného filmu (hlavně v druhé části). A opomenout nemohu ani Rachel Weisz, která dokazuje, že hrát umí. Myslím, že se tu najde jistá podobnost s o pár let starším filmem Jak přicházejí sny (nejen zde na ČSFD stejným hodnocením a obdobným plakátem) .. ovšem ten u mne vyhrává víc než těsně. Když umřít, tak raději v (ne)světě s Robinem Williamsem. Lepší 2 hvězdičky. ()

freddy

Co nás čeká po smrti? To zjistíme, až nás to potká, ale do té doby nám nezbývá, než použít svou vlastní představivost, případně vzít zavděk představivostí filmových tvůrců, kteří nás dokáží do posmrtného světa vtáhnout. Nakolik se s touto vizí spokojíme už pak zůstává čistě na nás a já musím říci, že vize v tomto filmu, jež je předkládána režisérem Peterem Jacksonem, mě téměř po celou dobu nudila. Zaprvé jsem se v těch vizuálních hrátkách jen velice těžko orientoval a zadruhé mi to přišlo jako příliš rušivé a příliš zdlouhavé. Je zvláštní, jak rychle a příjemně mi ten příběh původně ubíhal, za první hodinu filmu jsem čas zkontroloval jenom jednou, ale jakmile začaly ty vizuální hrátky s posmrtným světem, tak se film proměnil v jednu zdlouhavou a neskutečnou nudu (která ale naštěstí trvala jen do doby, než se příběh zase vrátil na Zemi), což je docela podstatná vada na kráse jinak zajímavého a atraktivního příběhu. Ale protože je to má jediná výtka vůči tomuto filmu (sice jsem nebyl ještě spokojený s tím, jak dopadl vrah hlavní hrdinky, ale v tomto případě oceňuji pokus o inovaci), tak hodnotím nadprůměrně, jelikož ten film je prostě výborný, o tom není sporu, a nebýt těch nudných částí, byl by to pro mě film dokonalý, takhle strhávám jednu hvězdičku a uděluji celkem čtyři hvězdy. ()

Spooner

Docela zklamání na to, jak moc jsem na nový Jacksonův film těšil. Prvních cca 45 minut to je pomalu dokonalost,má to tempo, svůj nastolený styl a hodně výborných scén. Potom se ale přesuneme do posmrtného světa a všechno jde do kopru. Což je docela paradox, protože právě tahle linie to měla celé obzvláštnit. Bohužel se tak nestalo, protože Jackson ztvárnil posmrtný svět naprosto bezpohlavně a chladně jako svět plný kýčovitých barviček. Fantazii nechal někde doma ve skříni a emoce taky. Nebýt výborné Saoirse Ronan, která v této linii opravdu exceluje, tak mě to celé vážně irituje. To ta "normální" linie je zajímavější a i dále nám zde režisér servíruje hodně zajímavé scény. Ty jsou ale bržděny pomalým tempem, který je zapříčeněn tou pomalou linií. Samotný příběh je navíc asi dosti ořezaný a zjednodušený, ale i tak mám chuť si předlohu přečíst. Aspoň, že ti herci hrají všichni spolehlivě a kromě již zmíněné Ronan tu exceluje obzvláště Stanley Tucci, ze kterého jde opravdu hrůza. Jenom ten Wahlberg mohl na těch svých věčně smutných očí trochu ubrat. Přes velká očekávání jsem tak dostal pomalu ve všech směrech rozporuplný film, který táhnou dopředu spíše herecké výkony a podmanivý soundtrack, než režisérova hravost. a umění. Což je opravdu velká škoda. ()

Faustka

Jen na okamžik zavře pevně víčka, vnímá nezvyklý šum, neurčité vjemy. Z nitra se dere neodbytné, ne..ne..ne! Otevře oči. Tuší;)) Je si jistá, už ano! Stalo se to právě „..JÍ..“ Na otázku „proč..?“, ale nezná odpověď. Zatím. Vlastně, chce ji znát? Její drazí zůstali kdesi v minulosti. Bolest se nikdy zcela nezacelí, nikdy! Jenže-)) potuluje se někde mezi nimi..“VRAH“, slast mu rozpaluje celé tělo, hýčká si své obrovité ego, nasává sílu nepřemožitelnosti, je si vědom, že „..ON.. je ruka osudu“, uspokojený, prozatím.. To Susie vstřebává do svého podvědomí, nelze se tomu vyhnout, utéct do nicoty. Což nemá ani v úmyslu. Nevzdá se!! Za žádných okolností! Vyčkává, opojena blyštivou barvitostí, z chvilkového rozptýlení se, ale vzápětí ponoří do tíživě-šedého smrákání, tolik typický kontrast „Mezi“ úrovně. :) „Potud, než se přiblíží ta chvíle.“ ()

petero

Takto nádherná fantazijná kriminálka tu ešte nebola. Peter Jackson už do sveta po smrti nakukol v THE FRIGHTENERS (1996) no tentoraz s prehľadom prekonáva oscarové WHAT DREAMS MAY COME (1998) či THE FALL (2006) čo sa emocionálnej stránky týka. Pod jeho vedením by som si rád dal Alice in Wonderland. Úžasná hudba, Susan Sarandon ako spitá a prefajčená stará mama je ohromne sympatická, Stanley Tucci ukážkovo úchylne odporný, Rachel Weisz klasicky výborná, len na toho Wahlberga si nejako neviem zvyknúť v týchto vyplašených úlohách (viď. Happening). ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)