Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

campix

Nemůžu si pomoct, ale podle mě natočil Peter Jackson film o tom jak je smrt krásná a jak je dobré umřít, protože vás čekájí strašně kýčovité západy slunce, klidné moře, spousta kukuřičných polí a tu a tam pobíhající dítě. Pár světlých momentů by tu bylo, ale je to na Petera žalostně málo. ()

BoXBe

Návrat P. Jacksona působí především nevyváženě. Postavy v jeho novém filmu jednají na vlastní pěst, jako by spolu celý film jen koexistovaly. Hudba dvě hodiny brázdí ve stratosféře, aby v kukuřičném poli vtrhla rocková kytara a do jinak soustředěně natočeného snímku vnesla záběr ze špatného seriálu. Marku Wahlbergovi moc křivdit nechci, ale jeho herecké výkony zatím kam mi paměť sahá končí u The Departed, nevěřím mu ani slovo. Takových postav se v Lovely Bones míhá mnohem více. A nadto celý příběh, nelogicky přeskakující z různých nerozhodných momentů stojících jen na kýčovitém mezisvětě a vratkém propojení s realitou, jako by ani nevyzněl kam chtěl. Peter Jakcson asi chtěl sdělit to co nám věnoval v posledních minutách, ale předcházející dvě hodiny s tímto sdělením neměly nic společného, přestože natočeny byly snaživě. Ne výborně, ne nadprůměrně, jen se snahou, aby to bylo aspoň dobře... Sečteno, starý dobrý Duch s Demi Moore měl mnohem jasnější pointu a uměl aspoň bavit. U Lovely Bones jsem měl celou dobu pocit, že musím ocenit nějakého vnitřního ducha snímku...toho jsem ale lépe než dvěma hvězdičkami ocenit nedokázal... ()

WolfR

Zvláštní to film, zřejmě ne pro každého (knihu neznám), ale mě zrovna se líbil. Mohl být i dokonale geniální kdyby to nekazila žánrová rozpolcenost, přesto, je to krásný a silný film. Je chytrý, opředen snovou atmosférou a v hlavní roli s úchvatnou Saoirse Ronan, jejíž oči jsou přímo hypnotické. Peter Jackson vytvořil dílo plné fantazie a emocí a i přesto, že občas neví, co chce být, já dávám 4 hvězdy. ()

forsythia

Asi to chtělo něco víc než dobré herecké výkony a pěkné obrázky. Pevné pouto je takový podivný kočkopes. Tak trochu o pátrání po vrahovi (nedotažená linie), tak trochu o rodinných vztazích a jejich vývoji po tragédii (tohle téma mělo nejvíc prostoru a přitom to taky nakonec vyznělo jako plácnutí do prázdna) a tak trochu o onom světě (místy to bylo i trochu nápadité) a o odpoutání či neodpoutání se. Jenže nic z toho nemělo žádný hlubší význam. Sklouznutí po povrchu zpočátku působivé, ale jak ta skluzavka nějak pořád nemá konce, už začne být nudná. Posledních dvacet minut jsem měla pocit, že byla původně postavena tak, aby dávno skončila, ale pak k ní z nějakého důvodu ještě přidali kousek a ještě kousek. ()

KajusaK

Velmi pěkně zpracovaný film, kterému chybělo jen málo k dokonalosti. Velmi přesvědčivé herecké výkony, díky kterým se do filmu opravdu vžijete. Krásná příroda mezi nebem a zemí (jinak bych tam příběh asi vynechala, ubíralo to na přesvědčivosti). Pěkné drama, občas strašidelnější. Zakončení mi nevadilo, jen bych si ho zkrátka představovala jinak. 4* ..Susan Sarandon opět boduje! :) ()

Icefist

Dá se udělat snímek o vraždě vznešeně a poeticky? Na tuto otázku vám přinese odpověď Pevné pouto. Pokud se vám bude líbit tolik co mně, pak si budete moct jednou provždy odpovědět kladně. Když vám nesedne, tak holt hledejte dál nebo zlomte nad mým úvodním dotazem hůl. Bál jsem se velkorysé stopáže, ale nikdy to nezašlo tak daleko, že bych se začal nudit. Naopak různorodé scény jsou dávkovány vhodně a leckteré vykreslené obrazy vás přímo uhranou. Vizuální stránka je bez diskuze nejvýraznější předností a přestože se najde i pár záporů, film stojí za to vidět. 80 % Oblíbená část- zbarvení odkvetlého květu v otcově ruce ()

moviefilm

Peter Jackson sa opäť prekonal. Jeho najnovší film Pevné putá je stretom drámy, hororu, komédie, fantasty a vlastne je veľmi ťažké ho nejako žánrovo zaradiť. V jednej chvíli sa smejete, v druhej zas plačete. Je to jednoducho film pre všetkých. Jeho hlavnou dominatnou je práve Jecksonova réžia, ktorá vytvára excelentnú atmosféru. Napadá mi jedna jediná scéna, ktorá by sa dala natočiť lepšie (a to scéna záchrany brata, na ktorej mi vyslovene vadilo, že v nej hrá rušivá akčná hudba) a to je vzhľadom na dnešné americké filmy uctyhodné. Druhou vecou, ktorá vo filme vyniká sú herecké výkony. Skvelá Saoirse Ronan v hlavnej úlohe je maximálne uveriteľná, Susan Sarandon vtipná, Mark Wahlberg prekvapivo skvelý a štandardne dobrá Rachel Weisz. No najviac z obsadenia zaujme Stanley Tucci, ktorý je natoľko presvedčivý, že ho začnete nenávidieť. A treťou dominantou je vizuálna stránka filmu. Nádherný Susiein svet je naozaj perfektný, zábery kamery sú krásne a výprava má Oscarovú nomináciu istú. Pevné puto sa tak stáva jedným z najlepších filmov roku, pri ktorom nejedno oko nezostane suché. P.S.:Dobrá rada na záver. Ak budete dej filmu vedieť dopredu, film si natoľko neužijete. Aktualizácia(12.2.2010):Tá oscarová nominácia za výpravu nakoniec nanešťastie nebola. Bola silná konkurencia... ()

Aquarius

Sofistikovaný návrat ku koreňom akým bol Drag me to hell sa nekoná. Zatiaľ najhorší Jacksonov film. Páčili sa mi tie mikro zábery z digitálnej kamery a tá troška napätia. Wallpaperovú gýčovitosť "prednebia" som spočiatku ospravedlňoval tým, že vznikla v hlave 14-ročného dievčaťa, bohužiaľ tento predpoklad bol chybný. Tak čo s tebou, Lovely Bones? Najlepšie zabudnúť. PS: Za doživotné pokazenie "Song to the Siren" extra nedík. ()

nineweh

Bohužel film ani zdaleka nedosahuje kvalit výtečné knižní předlohy. Kdyby se jí Jackson býval více držel, mohl to být skvělý film. Takhle to bylo jen zklamání. Radši si přečtěte knihu, je mnohem pochopitelnější, uvěřitelnější a bez kýčovitých obrázků. ()

bartias

Peter Jackson a jeho „rodinný tým“ nepotvrzují pověst geniálních adaptátorů skvělých knih. Jeho Pevné pouto nefunguje stejně jako v literární předloze. Je příliš složité, plné sice okouzlujících ale zároveň nic neříkajících vyumělkovaných záběrů. Dění ve snovém světě mrtvých působí jako blábol a je ho příliš. Dění ve skutečném světě živých je sice zajímavé a napínavé, ale je ho málo. ()

Splasher

Po výborné první polovině přišel druhý poločas. A ten za tím prvním hodně zaostával - předlohu jsem nečetl, ale tipnul bych si, že to je ta příčina. Tucci, Ronan a Dando hravě přehráli zbytek ansámblu (včetně v obchodě s kamerou stojícího PJ-je). Zklamán jsem rozhodně nebyl, protože jsem popravdě ani nic převratného nečekal. ()

Radiq

Nevim, ale mě se to teda nějak moc nelibilo. Ani toho Petera Jacksona jsem v tom nijak nezaznamenal (ani toho před érou Pána prstitelů). Doba byla zpracovaná docela hezky, ale jinak jsem se spíš nudil. Ty nadpřirozené prvky mě taky nějak nezaujaly. Jinak natočeny to bylo fakt hezky, ale nevim, podle mě se někde něco vymklo... ()

Sabrewulf

I když je posmrtný vizuál přeplácaný a kýčovitý a triky jsou na rok 2009 docela špatné, přesto jsem téměř po celou dobu sledování filmu uvažoval o čtyřech hvězdičkách a pořád si říkal, proč to má zde tak nízké hodnocení. Vždyť minimálně scéna, která předchází smrti hlavní hrdinky je spolu s hudebním podkresem silně působivá. Jenže pak přišlo posledních 10 minut a já jen čuměl, co to má být? Snad přišel jiný režisér i scénárista a konec dotočili bez Jacksona, jinak si to vážně nedokážu vysvětlit. Během celého filmu se na sebe kupí hromada ingrediencí, které mohou dohromady vyústit v grandiozní závěr a ono nakonec nepřijde NIC! Film prostě celou dobu někam směřuje, aby nakonec skončil "nikde". Ukázkový příklad toho, jak posledních 10 minut dokáže zničit celý film. ()

panMartin

Od parádního traileru a od jména režiséra jsem očekával kvalitní podívanou, ale po vynikajícím začátku film začíná místy nepříjemně kulhat. Jsem trochu v rozpacích, jak mám tohle hodnotit. Po technické stránce tomu filmu není co vytknout. Kamera, hudba, střih, obsazení - všechno perfektní. Jinak je ten film samozřejmě takový podivný, ale rozhodně jsem se nenudil. Taky je zajímavý jaká je Jacksonova představa posmrtného života. Pro mě byla opravdu úchvatná. ()

Courtemanche

Příběh se odehrává kolem mladičké Susie (Saoirse Ronan). Vynikající herečka. Susan Sarandon s elánem, Stanley Tucci hraje až démonicky, film nese známky geniality. Neodsuzujte tento film jen proto, protože jste od Petera Jacksona jste čekali něco jiného. 5/5 ()

ProfesorLotr

Na Jacksona atypický, přesto pořád vystihující a podbarvující jeho umění a potenciální styl režie scénáře. Film založený na poetických scénách, které jsou velmi emotivní, což umí Peter moc hezky. Z filmu jsem byl někdy v polovině rozpačitý a scény v "mezi-nebi" mně bavili poněkud měně, ale to vynahradil později detektivní příběh ohledně Tucciho a Wahlberga. Čas od času to je docela dost na rodinný film drsné a též těžko pochopitelné pro mladší ročníky. Hudba je také pěkná a vizuál je sice kýčovitý, ale o to šlo, toto jsou scény, kde si může režisér prakticky dělat co chce ( ne doslova, i toto se dá přehnat ), přesto jsou efekty a dobarvení dost nad úrovní. P.S. Někdy jsem měl chuť tomu Stenleymu Tuccimu vrazit. P.P.S. Moc mně potěšilo cameo Petera Jacksona, schválně jestli ho sami najdete. 84% ()

URBAN

Estetický skvost v žánru drama . To provedení bylo v tomto žánru opravdu jedinečné , občas jsem se odtrhnul od příběhu a sledoval co nám pan režisér ze Středozemě vytvořil . Opravdu Jackson dokázal že není jen ten režisér ze Středozemě , kdyby se ubíral tímto směrem ani by mě to nevadilo . Je sice pravda že tady šel příběh trochu stranou , ale Jackson vytvořil z běžného příběhu estetický skvost . ( 5.1.14/MAC ) ()

charge

Jako krimi řízlý dramatem by to jakžtakž fungovalo, i když nic novýho nepřináší a jedná se vyloženě o tuctovku, naproti tomu fantasy pasáže byly vyloženě zbytečný, nehorázně křiklavý a celej film jen zbytečně natahovaly, nic úchvatnýho, pouze kýčovitá představa jakéhosi bytí po smrti, v podstatě žádná tajuplnost, zkrátka nic k čemu se třeba vracet. ()

vesper001

Téma „něčeho mezi životem na zemi a životem v nebi“ je velmi silné a vizuálně vcelku slušně zpracované, herci se snaží, seč jim síly stačí, ale nějak mě to nebralo, ani nevím, proč. Byla jsem připravená na emocionální odšťavňovač, ale na konci byl můj vnitřní citrus zcela nedotčený. A pokud není film o zavražděné malé holce citovou smrští, něco není, jak má být. Řemeslně se mu dá máloco vytknout, snad až na to, že všechno je jakoby pokryto jinovatkou. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)