Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

Kaluž

Pokud to takhle žvýkačkově vypadá po smrti, tak doufám, že nikdy neumřu. Vystříhat posmrtné pasáže, zahodit zbytečnou Susan Sarandonovou a máme přinejmenším solidní thriller. ()

slunicko2

Nuda, nuda, nuda. 1) Známé režisérské jméno a přitažlivý Mark Wahlberg byly důvody, proč jsem se na film koukl. Wahlbergovi, připouštím, to slušelo. Nicméně před usnutím mě zachránila pouze funkce zrychleného přehrávání._____ 2) Jako klasický thriller by film nebyl špatný. Knížku jsem nečetl. Z filmu si pamatuji nesouvislou změť obrazů, nelogické chování a zcela nefunkční posmrtnou příběhovou linku. Režisérova nesmyslná honba za vizuální spektakulárností a žánrové neukotvení snímku v mých očích hodí jednu docela malou hvězdičku. ()

movieband

Film, který pro mě trhá rekordy ve svém žánru. Fascinující a dojemný příběh. Herecké výkony Saoirse Ronan, Marka Wahlberga, Rachel Weisz a Stanleyho Tucci byly skvělé. Scéna s růží byla jedna z nejlepších scén z celého filmu. ()

Rakosnicek77

Pevné Pouto je velmi specifickým filmem. Některé lidí nemusí svojí tématikou vůbec zaujmout, na druhé straně pokud někoho chytí za srdce, navozuje mu pocit výborného filmu plného emocí z prostředí rodinného života, jehož skoro dokonalou harmonii naruší jediné velké neštěstí a jeho dopad poznamená celé okolí. Příběh je zvláštní, má své kouzlo a ve spojení se vším zmíněným tvoří jeden dokonalý celek, který sice není až tak dokonalý, jak by se po přečtení mého komentáře mohlo zdát, jelikož i tento klenot má své mouchy a slabé chvilky, ale pokud vás chytí za srdce, bude to jistě s velkou silou. Kdo se tedy odhodlá a pustí se do sledování tohoto více než dvě hodiny dlouhého díla, nemůže v žádném případě zažít pocity zklamání a promarněného času. ()

Desperado

Asi bude problém v predlohe. Mám taký pocit, že zrejme je ťažko sfilmovateľná, tobôž pre Jacksona, ktorý je doma skôr inde. Toľko zajacov naháňať sa jednoducho nedá, lebo nakoniec si divák nemusí pochutiť ani na jednom. Po výtvarnej stránke je to nuda, to už Wardove Ako prichádzajú sny sa mi javili zaujímavejšie a umeleckejšie, a to bolo pred 11 rokmi. Tu je to gýč na entú. Jackson akoby sám nevedel kde má viac tlačiť, či na melodramatickú časť, aj keď ju podáva viac odľahčene (asi ako v knihe), snovú a fantasknú, či na thrillerovú. A najviac mu ide tá posledná. Nutno poznamenať, že mu v tom pomáha bezchybný Tucci. Ostatní herci sú tiež v poriadku, ale buď dostávajú malý priestor, alebo im scenár tlačí do úst hlúpe repliky. Na toto trpí aj prevažne monológová Saoirse Ronan. V určitých fázach jej preslovy sú chladné, nezaujaté a úplne mimo obraz. Aj keď herecky tiež nezlyháva a typologicky sa hodí do svojej postavy perfektne. Atmosféru 70.rokov by Jackson zrejme nedokázal vytvoriť, ani keby mu Chevrolety z neba padali či tam poskakovali všetky slávne kapely z toho obdobia. A veľmi je cítiť, že predlohu písala žena, hlavne jej pocity na plátne sú cítiť cez nie veľmi citlivú mužskú ruku. Veľké sklamanie. ()

MATADOR

Zvláštní způsob, jak natočit film o vraždě, bez dlouhých vyšetřovacích metod a nudného hledání důkazů. Pevné pouto je opravdu něco jiného, než co jsme v poslední době viděli. Peter Jackson rozehrává temnou hru se spravedlností. Film hrající Vám na city, ze kterého je cítit především bezmoc, ale také strach a napětí, takové je Pevné pouto. ()

swed

Vyumělkované omalovánky o prvním dívčím polibku. Jacksonův sklon k sentimentu se odráží ve všem možném. Nemám nic proti kýči, pokud dokáže vyvolat emoce, ale tahle hloupoučká duchařina mne nechala naprosto chladným. Příběh o vraždě je vyprávěn nezáživně, bez nějakého překvapení, slavní herci nemají co hrát, některé postavy tu jsou jen do počtu (babička, emo děvče...) a jejich myšlenkové pochody mi zůstávají záhadou (matka). Jacksonův vizuální styl je naprosto otřesný - laciné digitální efekty záhrobního světa bijí do očí (kde je alespoň sebemenší náznak tamních zákonitostí?!) a doteď jsem nepochopil, jakou že funkci mělo občasné používání makrozáběrů. "Lovely Bones" mají neštěstí i povedenější momenty (úvod před vraždou), solidně zobrazují atmosféru 70. let a nabízejí výživnou roli pro Tucciho a jeho příčesek. Kdyby si jen Jackson uvědomil, že snímek, mapující okolnosti a následky vraždy mladé dívky, nemusí být nutně natočen stylem, který najde největší odezvu u obdobně mladé populace teenek, zřejmě by to dopadlo o mnoho lépe. 4/10 ()

PAGE

Nic moc, ovšem kdo mě hodně překvapil je Saoirse Ronan, myslím, že tady vyrůstá super herečka. Budu si ji hlídat a těšit se na její další filmy. Ostatně její další film The Way Back režíruje Peter Weir, kterého považuji za jednoho z nejlepších režisérů současnosti, takže už se těším. ()

Thomassi

Peter Jackson po delší době stanul zase na plácku jako režisér a sesmolil poněkud zvláštní, a zároveň fantastický, ale ne vůbec špatný film. Čtrnáctiletá Susie je zavražděna pošahaným magorem, který újíždí na vraždách malých holek. Dostává se do svého fantastického světa. Tento děj se střídá s dějem, který se odehrává okolo jejích rodičů a okolo samotného vraha. Nápad to byl dobrý a sám režisér si s tím dokázal pohrát dokonale. Jednou sledujete, jaké svinstvo dokáže udělat člověk, a najednou se ocitnete v dokonalém a pestrém světě bez násilí. Línie se celkem dobře prolínají a pstupně jsme odkrýval skutečnosti, které mi ze začátku unikaly a kde jsme se poněkud ztrácel. Herci, a hlavně Stanley Tucci, byli skvělí. I když místami byly slabší pasáže, převyšuje rozhodně spokojenost. 70%. ()

FilmFan24

Méně někdy znamená více. Osobně bych se obešel bez barvotiskových obrázků mezisvěta a více bych uvítal stupňujícího se napětí, které příběh nabízí. Troufám si říct, že pokud by příběh provázel jen hlas zavražděné dívky bez doprovodu sice krásných ale mnohdy zbytečných záběrů ze světa mrtvých, šel bych z hodnocením mnohem výš. ()

Lucjen

Dlhšie som po tomto filme pokukovala, že čo to vlastne bude? Príchod Stanleyho Tucciho naznačil mrazivý thriller. Nepotreboval povedať ani slovo a naháňal strach. Peter Jackson sa však nevydal cestou istého úspechu - pokúsil sa do depresívnej a napínavej atmosféry natlačiť nejaký, citujem oficiálny text, "posmrtný príbeh". A už to šlo dole vodou...miestami sa zas objavil vrah, začalo to byť dobré a znovu ho vystriedala dievčinka pobehujúca po rozprávkovej krajine. Achjaj. Už dlho ma nijaký film takto nenahneval. Doslova vyplytvaná krásna kamera, výborný strih a bezkonkurenčný Tucci. So spoločnosťou nás dorazilo prevtelenie 14-ročnej slečny do inej slečny, nie preto aby sa rozlúčila s rodinou, ale aby dala pusu tomu najškaredšiemu hercovi z celého filmu. Ak by ste niekedy premýšľali nad otázkou, či môže byť niečo strašne dobré zároveň strašne zlé, The Lovely Bones je jasnou odpoveďou. Môže. ()

grogodil

Neskutočne sterilný a unaťahovaný slaďák bez akejkoľvek odozvy, dotiahnutý do obludných rozmerov, v ktorom Saoirse Ronan pobehuje popred kriklavé, oči ťahajúce počítačové obrázky, ktoré sa pre svoju gýčovosť nehodia ani ako tapeta na plochu do windowsu a celé to podfarbuje ten cinkavý xylofónový podmaz ako z nejakej čínskej čajovne, ktorý lezie na nervy už po pol hodine... ()

Brennos

Ačkoliv jsem předlohu nečetl, pevně věřím, že jde o kvalitní látku... která ale na filmovém plátně selhává. Zatímco v knize šlo jistě o zajímavé vyprávění dívenky ze světa "in-between", která sleduje dění na zemi po své smrti, ve filmu tato, byť vizuálně vytříbená linie (místy skutečně přílišný kýč), vyznívá poněkud samoúčelně a příběh nikam neposouvá, ani jej neovlivňuje. Herecky dobře zvládnuté, jen Wahlberg mi jednoduše nesedl a emoce jsem mu nevěřil, naopak Stanley Tucci byl vynikající. Kamera místy poměrně překvapivě zklamávala nepříjemnými úhly a televizním dojmem, někdy až zbytečnou dynamikou. Celý film mi nějakým prapodivným způsobem asocioval tvorbu M. Night Shyamalana se všemi klady i zápory jeho poslední tvorby. Celkově velmi rozporuplný dojem, zejména v porovnání s tematicky velmi podobnými, přesto nesrovnatelně lepšími, Nebeskými stvořeními. ()

Skip

Tak slibně to začalo a jak to pokračovalo, šla kvalita filmu rapidně dolů. Zejména všelijaké ty nebeské výlety byly chvílemi dost uspávací. Velmi dobrá a originální myšlenka, kterou se bohužel nepodařilo adekvátním způsobem zpracovat. ()

Želik

Trošku inak zobrazený príbeh o strate dieťaťa. Každý sa s tým vyrovnáva inak a inú dobu a život ide ďalej. Najviac sa mi páčila Susan Sarandon ako uletená babička. ()

Aleee89

Docela koukám, že je tady na Pevné pouto tak špatné hodnocení, až se podivuju (i když sice nebudu skákat radostí do stropu), že já nebudu tak kritická. Ano, není to úžasný Pán prstenů a poměrně slušný King Kong, s čímž mají diváci Petera Jacksona spojeného asi především, ale i tak, po srovnání, Lovely Bones rozhodně neodsuzuji. Taky vidím prvoplánové scény lačnící po slzách a Oscarech, ale dostaly mě. A já, když u filmu brečím, cítím, že to se mnou něco dělá, vyvolává to ve mně emoce, nemůžu hodnotit nízko. Vidím zručnou řemeslnou práci, ale vidím i ty psychedelické a přehnané obrazy krajiny, západy slunce apod. Jenže ty mi nekazí dojem filmu a nepžehlušují samotné vyprávění. Jasně, ani vyprávění není prvotřídní, má v sobě potenciál, který zůstal možná trochu nevyužitý, příběh asi není úplně dotažen, ale mě dojal. A film má výborné herce. Stanley Tucci byl tak nechutný, až jsem v něm neviděla toho sympaťáka z Julie a Julia nebo Terminálu, Susan Sarandon byla dobře šáhlá a kontroverzní, Saoirse Ronan si zaslouženě sbírá další a další nominace a možná ani ta oscarová ji nemine. S rodiči to sice bylo horší, ale přesto se nemůžu zbavit pocitu, že Pevné pouto je trošku neprávem hodně peskovaný film. Podle mě si to nezaslouží, protože to, co od filmu očekávám - emoce, neumí vyvolat jen tak nějaký film a tenhle mi to dopřál. Snad jsem se jen nenechala omámit pozlátkem. ()

kajas

Nemám jediný důvod být nespokojená. Skvělé herecké výkony v čele s Wahlbergem a Tuccim, pěkné vizuální zpracování "mezinebe", příběh mě emocionálně zasáhl. Pro mě rozhodně zajímavější a poutavější než některými zmiňovaná "Fontána". Jackson se nemá za co stydět. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)