Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

Ceres

Byl jsem hodně zvědavý, jaký vlastně bude další film od Petera Jacksona a byl sem velmi ohromen, co nám nabídl. I když jsem nečetl předlohu, tak film se mi hodně líbil a Peter opět dokázal jakým fantastickým filmařem je. Díky za speciální zážitek Peteře, myslím že je to i určitá satisfakce za Camerona Duncana. Chtěl jsem původně dát takových 75-80%, jenže film má i bombastický soundtrack, Brian Eno odvedl hooodně dobrou práci. K tomu si připočtěme špičkovou scénu, kdy dochází k setkání všech obětí na poli pod stromem a k tomu nám hraje Song To The Siren od This Mortal Coil, komu by málem neukápla slza. Takže ještě jednou díky za speciální zážitek Peteře. 90% ()

haj

Forma jednoznačně převažuje nad obsahem. Všechny kýčovitý snový sekvence jsou moc hezký a určitě bych jejich tvůrcům svěřil titulkovou sekvenci příští bondovky, ale bohužel příběh filmu zatlačujou do pozadí. ()

Brain-D

Jackson je génius. Ze začátku jsem si říkal, nějaká přiblbá holka a viděl jsem to na jako průměr. Krajína mezi světem a nebem mě dostala, ale nepřídával jsem jí takovou váhu. Spíš na mě udělal dojem Vrah a Otec Susie (Mark Wahlberg) kteří byly skvělý. Občas mi při některých scénkách šla husina po zádech, jestli Peter něco chtěl zdělit já jsem to pochopil :) ()

Nyck

Za 1) Nemám moc rád filmy, ve kterých se koukáme na svět z nebe. Opravdu mě to nějak nebere. 2) Tentokrát mi to vůbec nevadilo. Naopak, dodalo to filmu něco originálního. 3) Peter opět nezklamal. 4) Takhle slizkého záporáka jsem dlouho neviděl. ()

JohnSmith

Krásné,barevné,smutné. Obrazová stránka filmu je naprosto skvělá, stejně jako herecký výkon Saoirse Ronan, Marka Wahlberga a Stanley Tucciho. Výborná je i Susan Sarandon a k tomu všemu brilantní Jacksonova režie, kdy běhá mráz po zádech a řinou se slzi do očí. ()

nevermore

Slušně rozjetý film a slibný začátek začne zkomírat po té samotné vraždě. Dream world after death nejdřív taky vytrhne ze šedi, ale následně přeroste v kýč. Zkrátka si myslím, že film nedokáže až do konce udržet počáteční rozjezd, začne být zdlouhavý, scény už Vás nudí, stávají se rozplizlými. Vyzdvihnout jde přesvědčivé podání Stanley Tucciho (hlavní padouch). Ale jako celek to pro mne nefungovalo. Takových slabých 60%. ()

Tereza666

2)Film je narvanej skvělými herci, kteří předvádějí něco neuvěřitelného. 2) Knížka je prd o proti tomuhle. 3) Nejlepší, nejkrásnější, nej, nej, nej :-) ()

hroubek

Škoda jen toho konce kde záporak není kloudně potrestán jako v Duchovy nebo ve Výměně ale jinak herecký koncert Saoirse Ronan s výborným Stanley Tuccim.Rozhodně nezapomenu na par scén,které mě zvedly tep jako rozkvétající květ v ruce či celá scéna v baráku.Ale i přesto všechno je pro mě Gone,baby,gone nejlepší film z touhle tématikou. ()

SkyHawk

Peter Jackson přišel po delší době s dalším filmovým počinem a přišlo mi, jako by se po čtyřleté pauze potřeboval trochu umělecky vyřádit. Nápad určitě nebyl špatný. S posmrtným světem se režisér vypořádal zajímavě. Problém je v tom, že právě scény z onoho světa brzdí celý příběh. Pokaždé, kdy snímek začne být zajímavý, kdy přichází trocha toho napětí a nějaký ten spád, tak nás Jackson zase uklidní posmrtnou scenérií, jenž se až moc vleče. Herecké výkony nijak neuráží. Především Susan Sarandon je ve filmu příjemným zpestřením. Stanley Tucci je psychopatem na svém místě, mlaďoučká Saoirse Ronan má talent a ani Mark Walhberg nehraje tak špatně, jak u něj poslední dobou bývá zvykem. Přesto se film vleče a v některých částech spíše uspává, než baví. Od režiséra s takovým renomé člověk prostě čeká něco lepšího. ()

Andreas83

Silný příběh natočeny tak trochu jinak ale skvěle! Svět který je někde mezi nebem a zemí je úžasný a pohled z něj zpátky dodává příběhu zvláštní atmosféru bez které by to nešlo. Střídání dobré a špatné nálady je tu jakoby přirozené. ()

skretik

neviem... som na vážkach... na jednu stranu som čítala knihu a ten film to výborne vystihol, na druhú stranu... ale nie, tento raz hodnotenie ponechám na pocitovej rovine, nebudem riešiť iné veci... ()

VanTom

Vizuálně úchvatné (a to nejenom ty fantaskní části), hudebně podmanivé, režijně sebejisté a herecky vytříbené (ve většině případů). Mnohé scény fascinovaně vtáhnou, jenže originální námět na ty dvě hodiny nestačí a ještě je značně rozmělňován (zbytečná postava bábi Susan Sarandonové). Hlavně mne ale zrozpačitělo podivně nedořešené finále se směšným, předešlý děj nezavršujícím koncem záporáka. ()

fabecc1222

No to tedy koukám na hodnocení a komentáře, co tady máme, přitom by si takový film zasloužil vynášet do nebes :) :) :). Jackson až v trochu Lynchovském stylu, co se týče práce s hudbou, atmosférou a kamerou ukazuje, že je opravdový pan režisér. Na svůj věk herecky nesmírně vyzrála Saoirse Ronan, kterou doplňuje zkušený herecký ansámbl. Prvnotní námět se ztrátou dcery a hledáním vraha sice není na první dobrou nijak originální, ale zde je obohacen i o zajímavě podaný pohled a propojení se světem mezi Nebem a Zemí. Knihu jsem nečetl, takže dokážu posoudit to, jak moc se od ní film odchyluje, ale k přečtení určitě dokáže film navnadit. ()

ghatos odpad!

Co to mělo být? Drama? Horor? Thriller? Existuje kategorie pro tento typ filmů. Je to paskvil. Problém je, když si snímek hraje na něco, co v žádném případě není. Naprosto plochý děj v kombinaci s milujícím tatínkem je tak nudný a otravný. Dvě hodiny jakési citově podlézavé Alenky v říší divů.....to ne. S tím běž Jacksone do hajzlu. Přesně jak to napsal J*A*S*M - kýč jak prase, nad kterým se Péťa sám uspokojuje a říká si jaký je pan umělec. Ještě než to skončilo, tak jsem chtěl dát jednu hvězdičku. Nakonec to přece dokázali! Nekonečně dlouhým a směšným závěrem si tahle pičovina nezaslouží vůbec nic, takže odpad! Pane bože! I když tohle píšu, tak Susie pořád kváká ty své idiotské monology....zdechni na věky! 15%. ()

Ichabod

Nejde filmu nevytknout rovnou hned z kraje, že ačkoliv je v podstaté výborný, tak nedokáže ze svého potenciálu vytěžit maximum, přestože mnohokrát je tomu nablízku. Skvělé herce v čele s charismatickou Saorsie Ronan, atmosferickou kameru, efekty a hudbu, které nám Peter Jackson předkládá občas utlumí odlehčenější scéna s babičkou, ačkoliv se tomu děje na pozadí neskutečné tragédie a jediná funkční humornější scéna je až jedna z posledních, kde si člověk vzpomene na Bad Taste. Také mi přišli příliš okázalé digitální scény z "in between". Na druhou stranu, film je tak zamýšlen od začátku, že tu nepůjde o další zdrcující film typu Ransom je asi zcela jasné. I pro lehce odlišný přístup se dá odpustit, že si mnohý divák z kraje vzpomene na film Murder in Greenwich, kde si stejně jako tady (jen teda mnohém hůře :-) můžeme podívat na vraždu z pohledu mladé holky coby oběti. Jako asi mnoho jiných, bych tento film viděl raději v méně růžových barvách a lehce přitlačil na pilu, ale to by film točil asi spíš Shyamalan než Jackson. Tenhle film rozhodně můžu jen doporučit, ačkoliv je tak trochu jiný. ()

Krosmen

Pro mě jedním sloven nádhera. Tenhle kousek mi připomněl filmy jako Big Fish a nebo What Dreams May Come. Takže jestli jim taktéž fandíte neměl by Vás minout. Nebudu tady popisovat příběh a piplat se v kameře. Dosti naznačí už trailer. Já jsem těch příjemně uplynulých dvou hodin rozhodně nelitoval. Věřím, že ani většina z Vás nebude. ()

svobik

Nevyrovnané. Jak herecky (Tucci nádherně slizký, Ronan výborná, Weisz průměrná, Wahlberg katastrofální), tak příběhově (bravurní úvodní čtyřicetiminutovka proti následnému rozředění) a i v jednotlivých scénách (budování napětí vs.úspěšné zabití všech emocionálně silných okamžiků digitální fantasmagorií). Těžké nesrovnalosti by se daly najít i ve snímání, které dokáže být jednou famózní (nevídané úhly kamery) a za chvilku zase čistě odporné (digitálem snímaný detail ruky). Necpat do každého druhého záběru CGI a mít po ruce o něco silnější látku, plácal bych Jacksona po zádech ještě dlouho. Ovšem vydolovat ze studia 100 mega na komorní drama, to zavánělo průserem už dávno. Nakonec je to spíše remíza, ovšem nemůžu se zbavit pocitu (a Pevné pouto mi v tom dává za pravdu), že v Jacksonovi to pořád je. Jen je potřeba, aby propustil uzdu svému opravdovému talentu ještě víc. 6/10 ()

Mr.Dogman

Překrásný, ale smutný film. Smutný? Jak se to vezme. Kdyby někdy Susie opravdu žila, fungovalo by to jako perfektní odkaz a vzpomínka na ni. Její myšlenky, úvahy na kterých opravdu něco je, ale i samotná ONA , jsou věci, proč film vidět. Nemluvím-li o perfektní hudbě, která je u takto laděných filmů prakticky nepostradatelná, můžu dále vychvalovat režii, herce a vlastně vše. Tento film má pouze jedinou chybu, a to sice to, že pokud by zde Susie po své smrti už nefigurovala, byla by to detektivka (ale neobyčejná), typu Zodiac od Finchera. ()

s.e.p.p

Ještě u žádného filmu jsem tak neváhal s hodnocením. První polovina je naprosto perfektní, doslova audiovizuální orgie, skvělá atmosféra. Pak ale přijde asi dvouminutová sekvence, u které jsem zůstal jen nevěřícně zírat. Ano, ta asi rádoby vtipná část s tchýní za doprovodu až zákeřně "do-komedie-se-hodící" hudby. Už při prvním náznaku komediálna - cesty do nemocnice jsem - se trochu pozastavil, ale přešel jsem to s tím, že to je jen takové odlehčení na rozjezd. Tohle byla ale rána pod pás. Doposud tak pečlivě budovaná atmosféra byla od té chvíle pro mě v háji a do filmu už jsem se prostě nedokázal ponořit tak jako předtím. Až na pár náznaků návratu ke kvalitě první poloviny film strmě padá někam na úroveň kýčovitého splácance, kterému je mi sice líto dát jen tři, ale čtyři si nezaslouží. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)