Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

st.ranger

Nápad a provedení je sice zajímavé, ale film postrádá jakoukoliv inovaci, aby mohl svým naivním příběhem překvapit nebo alespoň trochu vtáhnout do děje. Posmrtné scenérie jsou sice zajímavé, ale jenom vizuální stránka nedokáže utáhnout celý film. Největším překvapením pro mě byla Saoirse Ronan, mladá a přesto velice sympatická herečka. ()

Martinibaby

Sice hodně silné, ale 'jenom' 3 hvězdičky.. Celou dobu jakoby mi něco vadilo, něco co nedokážu úplně přesně popsat, ale nutilo mě to sledovat čas a bránilo mi to nechat se příběhem tak nějak pohltit, jak to bývá většinou, když to opravdu stojí za to. Nádherné animace v in-between světě, ani po herecké stránce bych si neodvážila nic vytknout, ale jako celek to nějak nefunguje. Aspoň ne na mě. ()

Dale

Nepatrím k bohvieakým fanúšikom Petra Jacksona, ale týmto filmom ma veľmi milo prekvapil. Jeho réžia je skvostná, premyslená do každého detailu, vidno ako sa s tým majstrovsky pohral. Proste radosť na niečo také pozerať. Navyše veľmi príjemné herecké obsadenie hlavných postáv, a v tých vedľajších perfektne odporný Stanley Tucci a takisto výborná Susan Sarandon. ()

Johny_fork

Těžko hodnotit, ty tři jsou důsledkem lehkého zklamání, jelikož se Jackson s těmi nebeskými krajinkami pouští až do moc velké onanie, film má místa, kde lehce ztrácí dech, nicméně emoce ve mě rozhodně vyvolával, navíc ta detektivní thrillerová osa je skvěle zvládnutá, skvělí herci, i úhlavní slizoun, jenomže jsem čekal přeci jen něco trošku víc mimořádného. ()

Terva

CITÁT - Všichni říkají, že je divná. Ale teď už vím, že jen viděla věci, které ostatní ne............ Vizuálně je to naprosto úžasné. Pro mnohé to určitě je, nebo bude, naprosto krásná pastva pro oči. Až tak velká a krásná, že zcela jistě přehlédnou několik nesrovnalostí a mnohdy až podivných náhod. Nechci vám to moc kazit a tak jen okrajově. Zemljanka, kterou si vrah vykopal je samo o sobě velké stavební dílo. Kolik dní by vám trvalo něco podobného vykopat? A věříte, že odvozu hlíny a přivážení materiálu na pole by se obešlo bez zvědavých očí kolemjdoucích? Vykopat inkognito díru, která má asi 5x5x3 metry není žádná sranda. A to vše musíte stihnout mezi sklizní kukuřice a první jarní orbou. Síla. V prvních záběrech je díra kdesi hlouběji v poli, ale když je pak pozdější záběr, je na kraji pole - nějak se nám to veledílo přesunuje. CITÁT - Je na čase zapomenout........... Krásná hudba, nádherné vizuální efekty, povedená kamera, ale něco (hodně?) tomu chybí. Konec příběhu je silně vykonstruovaný a je vidět, že tvůrci nějak ztratili dech a všemožně se snažili to nějak ukončit. Naopak nádherná je pasáž "hledání zavražděných". A že konec nebyl vůbec prodlužovanej - proč třeba nezajeli tím autem blíž? No, nic. Byl to pěkný příběh a něco člověk prostě musí přehlídnout. CITÁT - Skoro. Ne, úplně.............. Natočeno podle stejnojmenného románu Alice Sebolt. Produkci měl Steven Spielberg. Jeho značku "pohled do zpětného zrcátka" můžeme vidět v 99 minutě. ()

tibenskym

Farbami dúhy zaobalený poslabší, ukecaný a v konečnom dôsledku málo úderný príbeh. Poslednú štvrťhodinku kvalita filmu padala z kopca ako dve hlavné postavy v ňom. :-) ()

Chermy

Krásně natočený kýč jak bič! Při pohledu na herecký výraz Saoirse Ronan jsem si vzpomněl na mladou Kate Winslet v Nebeských stvořeních. Bohužel to je asi jediné pozitivum. Herci hrají, Jackson si hraje, ale já skoro nevydržel do konce! Jo a nenuťte už prosím Marka Wahlberga hrát někoho jiného než jeho samého, má asi tolik hereckých poloh jako Michelle Rodriguez. ()

moviesfan

Vše může působit jako kýč, ale tak může působit už téměř vše. Velmi se mi líbil děj, který je zajímavý, napínavý, smutný, ... a především není nudný. Herci jako Sarandon, Ronan, Tucci a další jsou velkým přínosem. Koukalo se na ně jedna radost. ()

ambron

Jeden so spôsobov, ako vykresliť smrť malého dievčatka. Mne sa to páčilo, aj keď viac ma držal dej odohrávajúci sa medzi živými. Všetci herci zahrali veľmi presvedčivo, Susan excelovala. ()

JohnCZ

Lovely Bones je emočním masakrem od začátku až do konce. To jsem čekal. Jenže co jsem do poslední chvíle nevěděl, bylo to, že to točil Peter Jackson. Lonely Bones je totiž naprosto odlišným snímkem od jeho typické filmové tvorby. Namísto dynamického děje tu máme náhled do života lidí, které zasáhla tragédie. Takže se spíše jedná o drama a fantasy prvky jsou vedlejší, byť nakonec i ty hrají velkou roli. Stanley Tucci je správně creepy, Mark Wahlberg zas nezvykle otcovský a Saoirse Ronan je jeden velký talent, ale to už všichni víme. ()

Bubble74

Velké zklamání. Peter Jackson nejenom, že předvádí, že je neschopný převést na filmové plátno tak vážné lidské drama, jako je smrt dítěte, ale dává přímo najevo, že ho to nezajímá. Opravdu špatným střihem nám neumožňuje se víc připoutat k žádnému charakteru a jeho vypulírované vizuály mi často připadaly jak vlepená televizní reklama. Mark Wahlberg byl jako truchlící otec zcela nevěrohodný, Rachel Weisz neměla ve své, skoro neviditelné roli na čem stavět a Susan Sarandon působila spíš jak zprzněná karikatura. Jedině Stanley Tucci a Saoirse Ronan zabránili svými výkony většímu debaklu. Jackson by se měl držet svých osvědčených fantasy-akčňáků, protože tam se dá takovou přemírou CGI lépe zamaskovat špatné vyprávění. ()

Nick Tow

Celé Pevné puto mi pripadá ako obálka nejakej paperbackovej knižky z pofidérneho ezoterického kníhkupectva, ktorá nás chce citovo vydierať sympatickým kukučom mŕtveho dievčatka a nehynúcou rodičovskou láskou s neznesiteľne "mystickými" obrázkami, ktoré akoby vymýšľal ortodoxný jehovista po štyroch jointoch. Výhodou knihy je, že ak má stupídny obal, ani ju nemusíme chytiť do ruky, zatiaľčo tento film som (vlastne len z bývalej úcty k Jacksonovi) pretrpel od začiatku do konca. 71% "páčivosti", ktorú Pevné puto k dnešnému dňu (30. 6. 2010) zaznamenáva na našej databáze ma znovu presvedčilo, že gýč je nezničiteľný, hoci by ho nalákal do svojej pasce aj psychopat z tohto filmu. ()

corpsy

Nový opus Peťa Jacksona ma sklamal na celej čiare. Režisér síce opäť dokazuje, že je vizuálne špičkový režisér, ale nejako zabudol na emócie, ktoré som vo filme nejako nevedel nájsť, a ktoré tu proste musia byť. Veľmi tomu nepomáhajú ani nevýrazný herci ( Stanley Tucci robí čo môže, je však na to sám ). No celkovo dosť frigidný film. Z takmer oscarovej tutovky sa stal len polovičný paskvil a som z toho úprimne sklamaný. Totižto, veľmi som sa na ten film tešil. ()

zablaga

Pre mňa jedna z obrazových, príbehových a náznakových dokonalostí. Som proste medzi tou polkou ľudí, ktorým to sadlo a basta! :-) ()

Revanx

Ono je pre mňa veľmi ťažko hodnotiť tento film, vizuálne je nádherný, ale tá dvojhodinová patetickosť jednoducho začne po čase liezť riadne na nervy. Tak isto ani herecké obsadenie nie je zvolené najlepšie. A moja osobná výtka smeruje ešte k Saoirse Ronan, ktorá v niektorých momentoch neuveriteľne pripomína Froda zahľadeného smerom k Mordoru. ()

Pishin

Na tento snímek jsem se vazne dlouho tesil. Bouhzel moje ocekavani nenaplnil. Predlohu jsem necetl to se priznavam rovnou. Pustil jsem si jej a s napetim jsem koukal na prvni pul-hodinku, ktera byla zajimava..ale jakmile se film dostal do casti kdy se hlavni hrdinka prohanela v CG svete zacal jsem se kur*vsky nudit. Nutno vyzvednout scenu kdy se jeji sestra vloupala do domu vzdaleneho souseda byla nervy-drasajici a pak zavecerna scena na parkovisti s ''rampouchem''ale jinak nuda a ke konci to teda byla limonadicka az hruza. Takze 60% s odrenyma usima a bez polibku Petere... ()

F.man

Zajímalo by mě, kde sebral Peter Jackson nápad zfilmovat Pevné pouto. Každopádně se jedná o takové přestřelení, že je až škoda o tom nějak více mluvit. Docela i chápu čeho chtěl asi docílit - intimní "pohádky" plné fantazie. Bohužel se mu to celé rozpadlo kdesi v nátačecím procesu či střižně na přeplácanou a kýčovitou nudu. Sem tam sice jde vidět závan geniality (některé záběry ze světa "mezi", koupelna vraha po vraždě), který je ale daleko více utopený v tom nejasném guláši. Jackson navíc selhává i v podání příběhu, když nedůležité momenty podává doslovně a ty duležité naznačuje v jakýchsi hádankách. Považuju se za pozorného diváka, kterého jen tak něco nezmate a umění pro umění mi v zásadě nevadí, ovšem sem se to nehodilo absolutně. Další věcí je použití digitální kamery v některých záběrech. Celkově mi digitál příjde pro filmy pořád ještě nevhodný (zvyk?), ovšem se začátku mě Jacksonův záběr používat jej v temnějších částech a makro záběrech, díky menší prostorové hloubce, docela nadchnul. Později když už to ale používal v místech naprosto zbytečně mě tím spíše rozčiloval. Kapitolou samo pro sebe je svět ve kterém se většinu času pohybuje Saoirse Ronan. Taky - místy moc dobré až genialní, většinou času ale jen přeplácnutá a přeexponovaná kýčovitost. Nevím no. Jackson prostě uletěl úplně mimo. Jde vidět že to myslel dobře a záměr je v mnoha místech dobrý, ale to jak je film nakonec podaný a seskládaný z jednotlivých atmosfér mu prostě vůbec nesluší. I wasn't lost, or frozen, or gone... I was alive; I was alive in my own perfect world. ()

PauloZ

Možná to bylo zbytečně natáhnuté, ale i přesto je to pěkná podívaná. Peter je prostě skvělý režisér a v tomhle filmu jde vidět jeho cit pro fantasy náměty a pro krásné obrázky. ()

Marsik

HBO HD - Čirou náhodou jsem pustil TV a zrovna to začínalo, tak jsem tomu dal šanci a než jsem se nadál, byl konec. Byl to fajnový a zajímavý snímek na pohodové nedělní odpoledne. 80% (with J.) ()

Ten Druhy

Po niekoľkých minútach som to chcel vzdať, ale herecké obsadenie, najmä S. Sarandon v roli výstrednej babky, ma prinútilo vydržať. Nielenže sa tu prelínajú rôzne žánre, ale má to aj zvláštny intermediálny rozmer.Aj preto pevné puto nesadne každému... Film má možnosť využiť vlastní vyjadrovacie prostriedky pri adaptácii knihy, tento zostáva príliš literárny, ale neublíži mu to. príbehom nás sprevádza postmortálny rozprávač, vlastne rozprávačka - mŕtve, asi 14 ročné dievča. To, že vie, kto je jej vrah a nedokáže odkryť jeho identity vytvára napätie. Súčasne rastie zlosť k sériovému vrahovi, žijúcemu v blízkosti pozostalých. Rastie aj túžba po objavení tela zavraždenej. Sú však aj dôležitejšie veci, ktoré môžeme chápať ako odkaz filmu. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)