Robin Hood

• Veľká Británia Robin Hood
Veľká Británia, (2006–2009), 29 h 15 min (Minutáž: 45 min)

Hudba:

Andy Price

Jonas Armstrong, Gordon G. Kennedy, Sam Troughton, Joe Armstrong, Richard Armitage, Keith Allen, Lucy Griffiths, Harry Lloyd, Michael Elwyn, Sara Stewart (viac)

Nové spracovanie Robina Hooda – anglického hrdinu, ktorý sa skrýval v Sherwoodskom lese aby bojoval za práva chudobných-vykorisťovaných nenávideným Sheriffom z Nottinghamu a zároveň príbeh lásky Robina a krásnej Marian. Robin z Locksley sa vracia z vojenskej výpravy zo Svätej zeme, kde bojoval spolu s kráľom Richardom, na svoje panstvo. Tu sa dozvedá, že v Nottinghame už nevládne starý sherif sir Edward, ale nový nottinghamský ktorý tvrdou rukou zdiera poddaných a kruto a neprimerane ich trestá na najmenší priestupok. Robin sa s ním dostane do otvoreného stretu a musí pred ním utiecť. Domovom sa mu stáva sherwoodsky les... (oficiálny text distribútora)

Sabrewulf odpad!

Robin Hood vypadá jak nějaký teenager na skejtu, jeho parta jak počítačoví hackeři, Mariana jak teenagerka co si zrovna stahuje nějakou disco mp3, šerif jak z reklamy na komerční banku.... mám pokračovat? ()

Laerry

Dávám 5 hvězd, protože tak nízké hodnocení, které tu RH má, si nezaslouží. Většina hlasujících seriál odsoudí po první epizodě, jelikož čekali vážné drama (od toho tu je nespočet filmových adaptací!). Přitom jde o pohodovou komedii, která se nebere příliš vážně. Ano, je plná kýčovitých stereotypů, kdy chrabrý hrdina je neustále nedoceněn za své zásluhy, ale vždy přispěchá v poslední chvíli na pomoc a všechny (většinou) zachrání. Ale vždyť taková legenda o Robinovi je, plná ideálů a utopie. Přesto ale nepostrádá odvrácenou stranu mince, která ukazuje Robina jako obyčejného člověka se všemi jeho chybami a v tu chvíli je reprezentován hned jiný, temnější příběh, který ne vždy končí rozjasněným happyendem. ()

adams89

Na vynikající snímek s Kevinem Costnerem z roku 1991 se vždy rád s chutí podívám. To samé se ale nedá říct o tomto nepovedeném seriálovém zpracování. Do kolen mě tu nejvíce dostalo herecké obsazení, kde až na Guye Gisbornea snad žádná z postav vzhledem neodpovídala svým určeným parametrům - Robin vypadá jako hošík, Malý John místo aby byl velký, tak je skutečně malý a také Mariana krásy příliš nepobrala... Až moc natahovaný nudný příběh a lacině natočené akční sekvence výsledné hodnocení ještě více snižují. Nezbývá nám tak nic jiného, než si počkat na chystaný Nottingham od Ridleyho Scotta. ()

Lachtaan

Je to neuvěřitelné, ale dodneška si pamatuju, že tahle již x-tá variace na nejznámějšího lučištníka běžela v premiéře o středečních večerech na ČT1 a já musel doma přemlouvat, abych mohl zůstat vzhůru po deváté a vidět nové díly. V té době jsem neznal verzi s Kevinem Costnerem ani žádnou z jiných, a tak jsem si Jonase Armstronga v roli Robina Hooda dost oblíbil. Až konec seriálu s příběhy z pouště mě moc neučaroval. ()

elle

Bylo věcí možného očekávání, zda se tento seriál bude sunout úrovní nahoru, ale není tomu tak. Chvílemi to je i na slušné 2 hvězdy, ale většinou je to udivující slátanina s kostýmy urážlivě podbízivými módě dneška, s manýry dneška, s nevěrohodnými charaktery postav, které musí složitě vysvětlovat svoje rozhodnutí i vývoj svého chování a jednání. Vedle toho je Robin Hood Kevina Costnera úplný historický skvost. ()

xerno odpad!

Nechápu, jak někdo dokáže vytvořit takové sračky. No to je něco hroznýho. Režie, scénář, kostýmy, všechno totalně podělaný. To snad neni možný, že to ČT daj do hlavnáho vysílacího času, no možná, že to nějakou sledovanost má, ale v tom případě tu máme hodně debilů... :-( ()

geklon odpad!

Nevydržel jsem čekat dýl, než jeden díl, na to, jestli se vynoří s Hvězdné Brány Tyelk s Danielem a McGiver. To by byl totiž jedinej důvod odpustit tvůrcům a BBC takovejhle kekel. Zlatá Xena. ()

blackJag odpad!

Tohle je opravdu sračka. Seriál s Michaelem Praedem jsem jako děcko miloval a rád bych si ho i s původním českým dabingem připomněl, ale tímto hnojem rozhodně ne. Nedá se to sledovat, když už pro nic jiného, tak pro hlavního představitele s vystylovaným účesem, jakousi pseudo patkou, trapné výpravě a odpornému scénáři. Odpadem moc často nehodnotím, ale něco, co ani nelze pro svou opovrženíhodnost sledovat, si nic jiného nezaslouží. Odpad!!! ()

Death

Seriál, který si může podat ruku s takovými "skvosty" jako jsou Herkules nebo Xena. Občas je to docela zábavné, přesto zcela zbytečný pokus o další zpracování Robina Hooda. ()

Opsha

Necharismatický Robin Hood (který vypadá spíš jako ten feťák ze Ztracení) mluví ve dvanáctém století o tom že chce mír muslimy. Lady Marion je nalíčená podle nejnovější módy roku 2006. A Guy Gisborne začal křížové války.... Co byste chtěli víc. ()