Robin Hood

• Veľká Británia Robin Hood
Veľká Británia, (2006–2009), 29 h 15 min (Minutáž: 45 min)

Hudba:

Andy Price

Jonas Armstrong, Gordon G. Kennedy, Sam Troughton, Joe Armstrong, Richard Armitage, Keith Allen, Lucy Griffiths, Harry Lloyd, Michael Elwyn, Sara Stewart (viac)

Nové spracovanie Robina Hooda – anglického hrdinu, ktorý sa skrýval v Sherwoodskom lese aby bojoval za práva chudobných-vykorisťovaných nenávideným Sheriffom z Nottinghamu a zároveň príbeh lásky Robina a krásnej Marian. Robin z Locksley sa vracia z vojenskej výpravy zo Svätej zeme, kde bojoval spolu s kráľom Richardom, na svoje panstvo. Tu sa dozvedá, že v Nottinghame už nevládne starý sherif sir Edward, ale nový nottinghamský ktorý tvrdou rukou zdiera poddaných a kruto a neprimerane ich trestá na najmenší priestupok. Robin sa s ním dostane do otvoreného stretu a musí pred ním utiecť. Domovom sa mu stáva sherwoodsky les... (oficiálny text distribútora)

Marigold

Zhruba po deseti minutách prvního dílu jsem přepl na jiný kanál, protože dívat se na "historický" seriál, který má kostýmy na úrovni dětského filmu o středověku (kroužkové brnění udělané z umělé tkaniny ala Plan 9 From The Outer Space bylo skutečným vrcholem), režii na úrovni velmi špatného televizáku a herecké výkony odkudsi z anglické župy, to je pod mou důstojnost. ()

Lima

Kapitální průser. Ze slavné legendy se stala komediální fraška, amosférické to je asi jako ´Žena za pultem´ a dobové reálie jsou stejně uvěřitelné jako Britney Spears v Carnegie Hall. A "zlatým hřebem" je představitel Robina z Loxley - tak nesympatický a necharismatický spratek, že se modlíte, aby ho Guy z Gisbornu co nejdříve sejmul. Pokud seriál s Robinem Hoodem, tak jedině ten o 22 let starší, s Michaelem Praedem, nádhernou hudbou a mytologickou atmosférou té doby. Kdyby ho ČT po mnoha a mnoha letech zopakovala, udělala by mnohem lépe, než se zahazovat s tohle "Xenou v kalhotech"..... ()

Malarkey

Je snad někdo zvědavý na další úpravu této Sherwoodské legendy, která běhá po lese v kusu hadru z hrabárny, kde vše, je za patnáct korun? Já teda ne. (1/10) ()

T2

Dnešná asi dosť ťažká doba a televízna produkcia, to my nejde do hromady to čo v 80. ale i v 90.rokov dokázali výborne zvládnuť a náležito aj v peknom balení divákovi predať, dnes to už je len ako keby zo slabým prevarením odvarom poňaté, akoby si mysleli naši drahý tvorcovia že stačí len natočiť mnohokrát premieľaný príbeh a tým to končí, po všetkých stránkach je toto len odpackaná rozprávka. Je to kvázy povrchné od nevýrazného castingu až po slaboduchú nevýraznú réžiu. "Veru zlatý Robin Hood s konca 80.rokov veru zlatý!" ()

tron

Strašný seriál. Dosť dobre nerozumiem tomu, ako je možné, že sa dočkal až troch sérií a niekoľko desiatok epizód, pretože na rok 2006 šlo o poriadnu seriálovú spiatočku a ukážkového pohrobka 90-tych rokov. Fakt nechápačka, sorry. Taký ten typ nízkorozpočtového a jemne povedané TOTÁLNE NENÁROČNÉHO seriálu, kde sa akčné scény pohybujú na úrovni unudenej obedňajšej prestávky na základke, exotická výprava pozostáva z jedného donekonečna sa opakujúceho hnusného pseudolesa, kam po večeroch chodia miestni feťáci, podávajúci si kľučku s bezdomovcami a masová scéna rovná sa "postavíme tam 18 týpkov, to bude divákovi stačiť". Prirátajte si k tomu obdivuhodne nesympatický kasting v čele s extra protivným hlavným hrdinom, ktorý je príjemný asi ako bolesť krížov (napriek tomu treba priznať, že sa v seriáli objavilo aj pár tvárí, ktoré mali neskôr šťastie na dobré úlohy, napr. Richard Armitage sa stal Thorinom v trilógii Hobit alebo Sam Troughton si zahral vo vydarenom lesnom horore z dielne Andyho Serkisa The Ritual). Videl som z nudy (napr. v robote, keď práve náhodou nebolo čo robiť) veľa dielov a musím úprimne a bez výčitiek svedomia povedať, že jeden horší, ako druhý. Raimiovské projekty Herkules a Xena boli oproti tomu podvyživenému televíznemu bastardovi bomba. Ozaj som bol prekvapený zistením rokom výroby 2006. ()

Morien

Po prvním díle odpad. - Tak já nevím, na jednu stranu si uvědomuju, že je to kapitulální blbost, ale zase to vydržím sledovat pravidelně, ač si říkám, že jen proto, abych potom mohla zasvěceně pomlouvat. Takže to přece jenom nějaké kouzlo má. A v epizodě "Tetování? Jaké tetování?" měl Robin asi nějaké jiné vlasy a fousy, protože jak se tam povaloval u toho stromu a depčil, začal už konečně vypadat i trochu sympaticky. Takže za jednu. - Po začátku druhé série - no vážení, jdu zase o hvězdičku nahoru. Je to sice pořád ta kapitulální blbost, ale baví mě to. - Po konci druhé série - jdu o hvězdičku dolů, protože jednotlivé díly jsou jako vzaté přes kopírák a nelogičnosti se v nich objevující začínají pokoušet mou trpělivost. - Po třetí sérii: Toby, Toby, Toby! ()

Segrestor

Nejdřív jsem myslel, že koukám na nějakou reportáž z nějakého britského TolkienConu. Ne, on to byl zase nový Robin Hood. Ještěže Češi tolik nemagoří s Jánošíkem, nerad bych to viděl stokrát jinak a pořád horší a horší. Proč opravdu raději nepustí toho starého dobrého Robina s Michaelem Praedem. Možná by nevěřili, kolik pamětníků a fandů tento dnes již klasický počin má. ()

hellstruck

Překvapuje mě zdejší hodnocení. Co se týče mě, tak tohle je jediný Robin Hood,kterému se podařilo mě přilákat k obrazovce.Ach ty předsudky (viz.debilní komentáře "viděl jsem jen 10 minut,ale to mi stačilo,abych věděl jaká je to kravina")... ()

Phobia

Kdybych byla výrazně mladší a kdyby se to nejmenovalo "Robin Hood", byla bych ochotná jednu hvězdičku přidat. Ale tohle... flus, grc, prd... Nechápu, jak si angličani mohli takovým způsobem zprasit legendu. "Historická" telenovela, 3x fuj, je to blbé jak hrnec z hajzlpapíru. Dávám 15% za... za co, sakra... třeba za možnost, že kdyby mi bylo do 12-ti let, mohla by se mi ta zhůvěřilost MOŽNÁ líbit. ()

Jamal

Čekal jsem trošku více akce, trošku více rozjetosti a ne jen stálé schováváni v Sherwoodském lese s bandou lidí co jsou prohlášeny za mrtvé. A Robin Hood, který se neustále vzdává a sebeobětovává za vesničany, které chce tak bránit bez prolití krve, co si budem povídat, není to ono. Protože se neustále zachraňuje on, místo toho aby zachraňoval vesničany jediným možným a nejjednodušším způsobem a to je šípem mezi oči spoustě vojáků nebo přímo šerifovi! A přitom jsem se tak těšil, protože mám Robina jako osobnost rád tak za tři. ()

hippyman

mně to tak špatné tedy nepřišlo, jednotlivé díly mají určitý řád, pointu a nechybí akce a vtip... je pravda, že k dokonalosti tomu ještě kus chybí, ale "odpad!"? tolikrát? není to jen póza? za mě 50% ()

MaedhRos

Myslím, že by se prd stalo, kdyby se už v pilotu z hloubi sherwoodského lesa vynořil Herne the Hunter, přetáhl Armstronga kriketovou pálkou po hlavě, prohlásil seriál za pitomý a předčasně ho ukončil. ()

boshke

Ani nevím, proč jsem se na Robina tak rád díval, když objektivně vzato je to (celkem) žvást. Autenticity to moc nepobralo a přitažené za vlasy je to ažaž. Vždy jsem znovu a znovu doufal, že by sympatičtí záporáci šerif s Gisbornem mohli konečně vyhrát alespoň nějakou dílčí "bitvu". Vždy marně. Robin se svými poskoky se zkrátka dostali ze všeho, byť to vypadalo jakkoli bezvýchodně... 30% ()

Fingon

Úlet, co si budeme povídat. Kamera utržená ze řetězu a zřejmě zamilovaná do prudkého zoomu na tváře (jak to můžeme vidět třeba v Kanclu nebo To je soda) a Robin Hood poskakující jako kamzík, ať už z lešení co má představovat takový velmi vzdušný obytný barák (se zelenými závěsy, které se vlní taky jen pro efekt) nebo po křeslech při audienci se šerifem... hm, tak to bude děsná sranda, ale asi ne tak jak si to tvůrci představovali. ()

Sašenka165

Hned na úvod (abych obhájila své tři hvězdičky) bych řekla asi toto: Tenhle seriál je strašná praštěnost, já ho tak beru a musím přiznat, že mě zatraceně baví i přes všechny chyby, které bezpochyby má (a přesto, že polovina hereckého obsazení viditelně přehrává). Na tom, že mě baví, se trochu podílí i fakt, že mě dokázal upřímně rozplakat (a ač brečím u televize každou chvíli, nerozpláče mě jen tak něco). Postavy jsou jasně dané a víte co od nich čekat - většinou ničím nepřekvapí (důležité je to slovo většinou). Robin se sice chová jako nejšvihlejší puberťák, ale já si na něj už docela zvykla. Marian mu tvoří důstojný protipól a ač herecký projev Lucy Griffiths občas trochu pokulhává, není vůbec špatná a navíc je doopravdy krásná. Sheriff je vyloženě parodie sama na sebe a je asi jedinou postavou, která mi obsazením doopravdy vadí a jeho "záchvaty šílenství" působí hrozně rušivě. Richard Armitage v roli jeho nejdůležitějšího poskoka Gisborna je naopak výborný (možná vůbec nejlepší a nejkrásnější mužská postava seriálu :-), která prochází jednoznačně nejzajímavějším psychologickým vývojem - od bezcitného grázla k zamilovanému grázlovi, přes grázla, který váhá zda být či nebýt grázlem, až po grázla, který se vyprovokován v návalu vzteku stane vrahem oběktu své vlastní touhy), takže v pohodě zastíní nedostatky Keitha Allena. Malý John je přesně takový, jaký by měl být a Much je zase "roztomilá" zábavná figurka, kterou už pomalu přestávám nenávidět :). Pak je tam řada méně důležitých postav, z nichž (podle mě) žádná nijak nevyčnívá z průměru. Co mě taky otravuje je věčně se opakující znělka. S postupujícími díly je ale seriál celkem napínavý a někdy si dokonce na pár sekund řeknete: A co bude teď? ---- Po bombastickém a téměř dokonalém pilotu jsem byla nadšená. Pak ale přišlo stejně velké zklamání z průměrného pokračování, kde leckdy převládala trapnost nad vtipem (o což se velkou měrou zasloužil i úděsný Allen). Já jsem ale vydržela a někdy po 4. dílu (nazvaném Otec Hood) se to konečně začalo nést v tom správném hravém duchu. Sem tam se tak jednou za díl objeví nějaká skutečně trapná scéna, ale zase jsou tam jiné zajímavější, které ji vyváží. Ano, některé komplikace děje jsou vyloženě přehnané, ale zase je to celkem kvalitní a vtipná parodie. ()

Okara

Tak kdybych tu vykládal, že to je originální seriál s parádními zápletkami a úžasnými herci, tak bych lhal. Ale na ty časy, kdy jsem před pěti, šesti lety nadšeně utíkal k televizi a na husí kůži, která mi naskakovala při úvodní znělce zkrátka nezapomenu, a proto se raději zdržuji hlasování. ()

Crocuta

Možná je ještě brzy na nějaké zásadní hodnocení, ale už teď je jasné, že z dílny BBC vyšlo dílko patřící do podprůměru v tvorbě této televizní stanice. Z reálií jsou věrohodné ještě jakž takž stavby, ale kostýmy působí, jako by si strýcové ze "Slovácko sa nesúdí" usmysleli znovu sehrát frašku o Izidórovi (hlavně ty přilby s chocholem jsou parádní), poddaní sice naříkají na útisk a hlad, ale jsou až nechutně vymydlení a dobře živení atd. To vše by snad tolik nevadilo, bohužel, zásadní průser je představitel titulní postavy - charizma postrádající floutek sotva odrostlý školním škamnám - a to má být po letech se vracející válečný veterán? Ha ha ha, to jo! Mno a s Marianou, která má býčí šíji, že by jí mohl závidět i katův holomek, to taky zrovna nevyhráli ( i když je přece jen víc sexy než Mastrantoniová tehdy s Costnerem). Zatím za dvě, uvidíme jak se to vyvine...Tak jo, viděl jsem už tři díly a mám toho právě dost - černý "černý baret" coby šerifův "šéf zvláštních operací", Gisbourne v matrixovském ohozu řečnící před vesničany o lidských právech (!) a jako vrchol Robin, který během dílu asi třikrát přepadne šerifa a hrozí mu smrtí, zatímco ten si z něj jen dělá prdel a z vysoka na něj kašle... uf! TOHLE rozhodně nepatří do hlavního vysílacího času (notabene na ČT 1). Možná by se tento paskvil vyjímal spíš na nějaké komerční televizi odpolende po boku Herkula, Xeny apod. Hodnocení už určitě nezvednu, to spíš naopak...A také tak nakonec 8. 8. 2008 činím, i jedna * je pro tuhle ochotnickou slátaninu až až! ()