Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

miki68cz

Nemusím Clinta Eastwooda jako režiséra ale tohle se mu opravdu povedlo. Film plný od začátku do konce. Chybělo mi jediné a to vysvětlení motivu vražd malých chlapců. Skvělý výkon Angeliny a pana Malkoviche, přesvědčivě odporný Jeffrey Donovan. Hezká hudba, nádherné kostýmy a stará auta a exteriéry. Poctivá řemeslná práce, tleskám a pomalu měním svoji předpojatost vůči Clintovi. ()

HarlanWade

Film, který se snaží za každou cenu tak strašně působit na city, až je zbytečně depresivní a místy také hodně nevýrazný. Každopádně smekám před Clintem, že na stará kolena neztrácí tvůrčí invenci i před Angelinou, že se i v silném dramatu dokáže prosadit. 70%. ()

Prubner

Filmu ubližuje snaha nacpat do něj co nejvíce informací o tom případu. Hlavně v poslední třetině se postava matky úplně vytrácí a sledujeme pátrání po vrahovi a potom celý dlouhý soud, vlastně hned dva soudy. Proč, proboha ? Bez toho bychom se obešli. Pokud to má být psychologické drama matky, tak tam tahle odbočení jsou zcela zbytečná. Příběh sám o sobě je zajímavý, ale tou rozplizlostí ztrácí na síle. Taky tomu chybí pořádný konec, jakýkoliv. ()

unrocker

Mistrovský filmeček z dílny Clinta, který opět dokazuje režisérské umění. Příběh ženy z LA a jejím ztraceném synovy je jako špatně napsaná detektivka, která se ale bohužel stala. Mistrně vedená režie, která je typicky pomalá až plíživá, vede v tomto snímku opravdu dobrou Angelinu Jolie skvěle a vy se jenom vezete na vlnách emocí a dramatických zážitků. ()

d1x

Hezké a dobově pěkně nasimulované dílo s dějem, který si mě dokázal udržet po celou dobu filmu. O to působivěji pak film vyzní, když je natočen podle skutečné události. Přestože nejsem kdovíjakým fanouškem Angeliny Jolie, tak v tomhle filmu mi dokázala, že také umí předvést prvotřídní výkon. ()

LaMadame

Zpočátku se zdá příběh téměř jasný. Kladete si otázku, pokud není tento chlapec její syn, kde je ten skutečný, kdo je tohle, proč tady je... ovšem po čase nabere děj naprosto šokující rozměr, který mě donutil zírat na něj s otevřenou pusou, byla jsem naprosto konsternovaná.....od scény s chlapcem a cigaretou jsem si říkala, tohle přece není možný, tohle nejde...ke konci vám zbyde už jen naděje, tak jako Christine, ačkoliv někdo může namítnou, že kostky jsou už dávno vrženy... ()

oasismanik

Režijne dokonalé a dotiahnuté absolútne do detailov, na čo sme pri Eastwoodovi zvyknutí. Skvelá hudba, skvelá výprava, kostýmy a dokonalá kamera. Vo veľkej miere pripomína Výmena slávnu klasiku Prelet nad kukučím hniezdom, či L.A. Utajené skutočnosti, ide vlastne o akýsi mix týchto dvoch filmov. Jeden z najlepších filmov, čo som videl za posledné mesiace, no Grand Torino je predsa len o trochu /o dosť/ lepší. 9/10 ()

Romeroo

Vlažné, pomalé a pro někoho možná nudné...ehhmm nenatočil to Clint Eastwood? Aha natočil : - ))) A opět skvěle a precizně s každičkým detailem na dobu třicátých let v USA. Vše sedělo tak jak mělo, žádná nelogičnost se nekonala. A k tomu ještě Angelina, která skutečně hraje. A hraje výborně...Výměna je u mě zapsána jako velmi silný film, na který budu vzpomínat jako na bravurní snímek mistra Eastwooda a zatím pro mě nejlepší herecký výkon Angeliny .....PARÁDA 90% ()

DominikCZ

Velmi pěkný a dobře zahraný film - povedl se jak námět, tak režie a herecké obsazení, avšak s výjimkou hlavní role - Angeliny Jolie. Na svou první roli, kde něco hrála, to ušlo, ale nepůsobila dostatečně přirozeně a mezi ostatními, perfektními herci, vyčnívala. ()

LukKon

Neviem čím zaujal tento film ostatných, ale u mňa to boli hlavne herecké výkony "záporákov", či už Jasona Butlera Harnera, Eddieho Aldersona alebo Jeffreyho Donovana. Napriek dobrým hereckým výkonom a "based on a true story" dávam len za 3*. ()

jafuska

film, kde stvárnila hlavní roli Angelina Jolie, u téhle herečky nikdy nevím, jeslti je to dobrá herečka, nebo není, pořád mě přijde, že hraje jen průměrně, ale je jasně vidět, že Clint Eastwood má talent i na režii, určitě je to více drama, než historický, jen je to posazený do starší doby, ale s historií to určitě nemá nic společného, nikdo pořádně ve filmu neví, jak to nakonec je se synem hlavní hrdinky, jediný co bych tady vytkla, je délka filmu, zbytečně dlouhé, první půlka hodně dobrá, ale ke konci se to zbytečně vleče, to je škoda, jinak bych nejspíš hodnotila výš. ()

frxXx

Na začiatku som si vravel, že to bude dáky "velkolepý" doják, s pekným historickým prostredím,s hviezdou v hlavnej úlohe, ktorý nič viac neponúkne(proste sračka). Nebyť toho neočakávaného nástupu masového vraha(nečítal som recenziu) tak by tomu aj tak bolo. Záhada okolo vrážd v kurníku, taktiež postava vraha filmu dosť pridali a mne osobne spravili mišung s problémom korumpovanej polície.Čo sa teda na konci doriešilo?len tá nádej? ... . Ale čo potom, keď to bolo celé také "emotívne"? 86%?To je na mňa príliš vysoké hodnotenie, bez hviezdy Angeliny by to bolo asi na 80% ak nie menej. U mňa je to tak 75%. ()

Murphy123

Angelina si celkem dlouhodobě jede ten svůj mainstream, který zcela jistě pro ní plní účel jež potřebuje... je krásná žena a její role se často opírají právě o to. V tomto filmu po dlouhé době ukázala že je i herečka. Osobně nemám moc rád dobu ve které se příběh odehrává, a i jsem celkem bez většího zaujetí začal film sledovat kdy jsem si předem říkal že to brzo vypnu. Nicméně jsem rád že jsem tak neučinil a dal filmu prostor ukázat co nabízí. A nabízí bezesporu hodně. ()

Forsetino

Film natočený podle skutečné události, která místy působí až neskutečně. Angelina Jolie v hlavní roli předvedla velmi dobrý výkon, ale naproti tomu John Malkovich mi přišel poněkud nevýrazný. Celkový dojem býl z tohoto dramatu velmi dobrý, akorát bylo zbytečné stopáž tolik protahovat. Dvě hodiny by tomu jistě stačily. Přesto však film nenudil a občas jsem silně kroutil hlavou nad arogancí tehdejší Los Angeleské policie. Mírný negativní dojem mám ze závěrečných soudních procesů, které působily trochu chaoticky. Na závěr mohu říct, že film mě donutil v průběhu přemýšlet, polemizovat s činy hlavních postav a domýšlet jejich důsledky a chování dopředu. Byl jsem tedy velmi spokojen a několik hodin poté jsem pročítal fakta o skutečném vrahovi a celém tomto případu, který je nazýván Wineville Chicken Coop Murders. Hodnotím velmi dobře, tj. 2x lépe než Gran Torino. ()

uodevr

Bravurně zahrané (kor Angie potěšila. Takhle na mě zapůsobila naposled jako Gia. Jo a Donovan je náhodou machr, protože ač většinou přesvědčivě hraje všelijaké zamindrákované bezpáteřní paznechty odkojené záchodovou mísou, Burn Notice dokázal, že s naprosto stejným přehledem a lehkostí zahraje neskutečně sympatického klaďase, což je zřídka vídaná kvalita), výborně napsané i zrežírované, podmanivě ohudebněné, avšak ve výsledku zdaleka ne tak silné, jak jsem po všech těch ohlasech očekával. Jako jo, proudila mým tělem touha skočit do kulis filmu a vystřílet většinu osazenstva, ale to je dáno spíš mým cholerismem než ryzí autentickou sílou filmu. Říkal jsem si, že alespoň závěr mě nějak uzemní, jenomže ten je snad to vůbec nejhorší na celém snímku - jednak není konkluzivní (což není vždycky na škodu, ale sem se to vyloženě nehodí), a druhak je ještě emočně slabší, než zbytek děje. Nejlepším (a popravdě jediným opravdu úžasným) výtvorem Clinta stále zůstává a beztak už navždycky zůstane Million Dollar Baby. ()

Dinsberg

Příběh z přelomu dvacátých a třicátých let nikoli o masovém vrahovi, ale o jedné z jeho obětí. Clint Eastwood dokazuje, že je mnohem lepší režisér než herec. Třebaže tentokrát nejde o film s drsným Harrym či jiným jeho derivátem, zaválel na jedničku. Ona korupce orgánů moci je přítomná v každé době a v každém systému a i když nešlo o stěžejní motiv filmu, rozhodně má své místo v ruinování života jedné mladé vdovy, která po ztrátě manžela přišla i o syna. Její marný boj nejen za záchranu syna, ale i proti prohnilé mašinerii, která se jí snaží vnutit cizí dítě jen aby získala body u veřejnosti. Pak už jen záleží na síle jedince nenechat se zlomit a schopnosti získat spojence k tomuto boji. Jde tedy o film o vnitřní síle jednoho člověka, který se odmítá nechat semlít společností, která samu sebe považuje za vrchol civilizace a přitom aplikuje způsoby džungle. ()

Dzony

Nemám rád filmy, kde trpí děti - uvádí mě to do smutku. Film podle skutečné předlohy moc skutečně nepůsobyl. Začátek filmu, kdy hlavní představitelka ráno vstává a vypadá jako by právě přišla od kadeřníka a maskéra, mě o reálnost připravil. A všichni vypadali jak moderní herci převlečení do dobových kostýmů. Auta naleštěná ještě od majitelů - sběratelů. Tramvaje právě vyjela z muzea. Klavír mi nevadil. Délka filmu mi nevadí. Hodnocení zachraňuje ta skutečná předloha ( jak však upravená? - to se asi nedozvím). 3 hvězdy je tak akorát dost pro film, který nechci již vidět. ()

HChinaski

Další zářez na pažbu Clinta Eastwooda. Changelling znovu ztvrdilo kultovní status tohoto excelentního filmaře. Angelinu vyprovokoval k jejímu nejlepšímu dosavadnímu výkonu a celkově se mu to prostě povedlo. Clinte toč, toč, toč a nepřestávej! ()

1david135

Clint Eastwood špecialista na dramove filmy ako je Gran Torino či Život po živote tento film je podľa skutočnej udalosti Angelina Jolie zahrala výborne scenár matky ktorá hľadala svojho syna a nezdala sa aj pod útlakom psychiatrie to bolo na celom filmu to najlepšie síce aj tak nepodarilo sa jej dostať späť syna ale aspoň sa našiel ten čo za všetko mohol čiže skvelá dráma preto päť hviezdičiek kľudne aj 6 !!!!! ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes