Ong bak 2: Pomsta

• Česko Ong bak 2: Pomsta (viac)
Ukážka z filmu 1

Thajsko, 15. století, království Ayutthaya. K moci se přes mrtvoly dostává jeden z generálů a tak se vysoce postavený aristokrat, který se snaží generála zastavit, rozhodne poslat sveho syna Tinga (Tony Jaa) do bezpečí pryč z království. Ale i tam ho přisluhovači generála najdou a Tinga při utěku zajmou otrokáři. Díky své odvaze a odhodlanosti k boji zapůsobí na skupinu bojovníku, kteří přišli otrokáře odstranit a ti ho vezmou mezi sebe. Ting začíná trénovat bojová umění a brzy se pouští na cestu pomsty, která bude krvavá a plná mrtvol... (Devun)

Kangaxx

Vizuálna stránka výborná, martial arts scény neuveriteľné (pekne sa tu ukázalo, že keď máte k dispozícii skutočných majstrov, nemuste v akčných scénach každú pol sekundu strihať ).Bohužial scenár je neuveriteľne slabučký a zráža celé dielo do kolien. Škoda, že tvorcovia neskĺbili obrovský bojový potenciál s originálnym príbehom do 5 hviezdičkového komba. ()

BuryGol

Thajská historie neni moje silná stránka, takže ani nevim, jak moc věrohodnej tenhle snímek je. Jako ve skoro každym asijskym bojovym filmu, ani tady neni nic, o čem byste během dlouhejch večerů debatovali nad sklenkou brandy. Klasický schéma pomsta+bojový umění=spousta nakopanejch zadků se objeví i tady. Tony Jaa to zkusil i s humorem a na rozdíl od dřívějších počinů přidal krev (až moc, podle mě) a celkovej výsledek se nad tři hvězdy nedostane. Konec jasně avizuje na pokračování. To už je v éteru, ale sem se ještě nedostalo. Snad to nebude stejnej průměr. ()

Soweek

Tony Jaa jak herecky tak režijně zvládá s přehledem úděl akčních bojových filmů, ale stejně jako v prvním díle trochu zapomíná na to, že je to přeci jenom film a ne jenom přehlídka bojových scén. Téměř totální opuštění od jakéhokoli příběhu ve vás vyvolává pocit, jako kdyby jste se koukali na sestříhanou skate kompilaci nejlepších flipů. Za scény 5, za film 1, suma sumárum sme na průměru. ()

ZkuKol

Tony podlehl vlastním egu a pokusil se natočit historický film plný akce. Ve všem je ale tak napůl. Historická je jedna vesnice, kostýmy a zbraně, ale akce je tam málo (alespoň pro ty co mají rádi Ong Bak a Tonyho). Ano závěrečná 20minutovka je dobrá, ale před ní se odehrává něco, co má být asi velký příběh(a není), tu a tam přerušený akcí. Tony prostě dostal moc peněz a měl málo nápadů. Z filmu se dost vytratilo to fyzično a dusné souboje, meče jsou ok, ale Tony má své silné stránky jinde. Kamera je dobrá a řemeslné zpracování ohodně před jedničkou. Škoda jen, že mistr chtěl víc a něco jiného, než to co mu jde nejlépe. 15. století a Tony Jaa mstí svou rodinu, na slonech, pod slony, vedle slonů a za slony... 50% ()

Ploutev

Oh Ja Tony Yaa. Kde hledat lepší bojové scény? Nezkoušejte to, nenajdete. Bohužel musím ubrat hvězdičku, protože příběh byl i na mě až příliš dementní. Ale bojovky naprosto orgasmické, hlavně posledních 20 minut je neskutečných... ()

ArdathBay

Stejně jako u pokračování SAW jsem už přestal vnímat omáčku okolo a soustředil jsem se na to nejhlavnější. A že je sakra na co se dívat. S nejhlubším přesvědčením prohlašuji, že není lepšího bijce v současné době mezi herci ( i když Tony je herec spíše špatný ) a to, co zde předvádí je naprosto ohromující. Většinu bitek jsem si přetáčel a kochal jsem se choreografií, pohyby - no prostě vším. Příběh je bohužel stejně kvalitní jako 98 procent filmů mercedese mezi českými režiséry. Škoda přeškoda, na tom jediném by chtělo velmi výrazně zamakat. Jinak ještě je třeba dodat, že film je nádherně špinavý a červenou se nešetří. ()

sedm.1

Dokud bude točit Tony Jaa filmy jako Ong Bak 1,Tom yum goong a nyní Ong Bak 2:Pomsta,má u mě zaručeno vždy maximální hodnocení.Tony Jaa mi totiž plní absolutně všechny sny,které bych rád viděl v akčním bojovém filmu.Jeho naprosto dokanalé bojové umění je radost pozorovat.Nekompromisní souboje,úžasná choreografie,neustálé dechberoucí nářezy,to vše dělá jeho filmy lahůdkou pro milovníky full-contact soubojů.Že někdo bude nadávat,že jeho filmy mají hloupý děj,tak ať se kouká na filmový klub CT2,tam jsou "kousky" pro něj a že většinou stojí za to :).Tady je jasné předem,že děj slouží jen jako spojovací vata pro ukázku mistrovství Tonyho Jaa a že je koukat neustále sakra na co.Právě on je pro mě součastným králem akčního bojového filmu a zdaleka nemá konkurenci.Bravo!!! ()

Seti

Tony Jaa je v dnešní době asi nejultimátnější řezník, ovšem ten prvotní WOW efekt už je prostě pryč. Jako přehlídka různých bojových stylů se zbraní i bez funguje druhý Ong bak perfektně. Jako na film se na něj snad nedá ani pohlížet. Nejsem zklamaný, dostal jsem to co jsem očekával (akorát mi chyběly akrobaticko gymnastické vložky, které zdobily předchozí dva Tonyho filmy), jen mám trochu obavu, že už mě Tony nemá čím překvapit (doufám, že mě dalším filmem vyvede z omylu a já budu zas na jeho nové kousky čumět s otevřenou hubou a řikat si "No do prdele...":-) ()

Dargel

Zajímavé "pokračování" Ong-bak má mnohem temnější atmosféru. Děj se podle mě ale bohužel příliš kouskuje, ztrácí lineárnost a tím taky klesá moje hodnocení. Na druhou stranu to prostředí, dalo by se říci z džungle a jiný jazyk dělají tento film velmi zajímavý. Už jenom to, že neposlouchám tak ohranou angličtinu mi připravuje divácky zajímavý zážitek. Bohužel jsem ale zase měl problém s časováním titulků, tak nastala situace, kdy vážně nevím o čem mluví a moje neznalost originálního jazyka způsobí, že jen podle výrazu ve tváři odhaduji, jestli mluví zrovna o tom, o čem čtu. ()

Spike23

Po tomhle musím uznat, že Tony Jaa je opravdu borec. Naštěstí jeho stálý drsný vyýraz zde přesně seděl do role bojovníka, toužícího po pomstě, takže se mu nedá téměř nic zkritizovat, ještě navíc když to je nový Bruce Lee. Postavy jsou zde opravdu skvěle zpracované a mají každý téměř jiný styl boje, takže akce se mi tu moc líbila. Bohužel pouze ta akce a bojové scény. I když je tu nějaký náznak příběhu, ani snad nemá cenu to vnímat a přes všechen nával všelijakých bojů se jen těžko na něj budete soustředit. ()

radecacek

Choreografie geniální, ale příběh nudil, film celkově o třídu horší než starší Tonyho kousky. Ps: Velké "díky" českým distributorům za matoucí názvy filmů Toom Yum Goong (Ong Bak 2) a Ong Bak 2 (Ong Bak 2: Pomsta). Uvidíme, jaký název zvolí pro Ong Bak 3 ()

Rudinsky

Jaa spoločne s Rittikrai dokazujú, že ak by sa dostali do Hollywoodu a bol by im prisúdený nejaký výborný akčný scenár, tak by sa polovica rádoby borcov scvrkla na veľkosť sušeného hrozienka. Príbeh, so všetkým, čo vo filme vlastne nie je podstatné je nehorázne skysnutá thajská omáčka plná všetkého zlého. Ale akonáhe sa dostane na scénu nasratý a strapatý Jaa, a hlavne jeho súperi, nuda končí a začína surová a tvrdá akcia. Pri finálnom súboji som ani neveril, že niekto dokáže nakrútiť tak dlhú akčnú scénu, ktorá nenudí. Neveril som, že tento dynamický film bol taký krátky. Mne prišiel zbytočne natiahnutý a mal som pocit, že namiesto 94 trvá 940 minút. Ale inak Tony mňa osobne nesklamal, dostal som presne to, čo od série s názvom Ong bak môžem čakať. ()

jondoe

Na rozdiel od prvych dvoch casti sa toto pokracovanie aspon snazi o aky taky pribeh. Ten je vsak plochy a nie dobre napisany a na konci uplne nelogicky. Bojove umenie Tony Jaa stale zostava na velmi vysokej urovni a o to tu vlastne ide. Osobne by som uvital aby sa Tony Jaa na chvilku vybral do USA a skusil tam natocit aspon jeden film, ktory by zaujal aj pribehom. pretoze to, ze vie za tri minuty polamat nohy dvadciatum chlapom som videl v jeho troch ong-bakoch a uz ma zacina dost nudit a celkom aj otravovat. ()

Fordzy

Tony si natočil pokračování Ong baku, které ale dějově nenavazuje na jedničku. Odehrává se nejspíše v Thajském středověku ale není to důležité. Tentokrát už Tony nevyužívá jen své lokty ale snaží se nám ukázat, že to umí i s meči a tyčemi. Opět rozpoutává martial arts orgie, tentokrát značně špinavé od bláta a díky zbraním se dočkáme i nových stylů boje. 70% ()

HiddenDragon

Staci se podivat, kdo se proti prvnimu dilu posadil do reziserskeho kresla... Ano, Tony udelal tu chybu, ze rozhodl fusovat do remesla, kteremu ani zbla nerozumi. Pokud rozdava rany a dela kaskaderske kousky, vsechno je ok, ale jakmile se rozhodne vypravet pribeh, jeden by zplakal. A vzal to pekne z gruntu. S prvnim "Ong-Bakem" (2003) to nema spolecneho az na Tonyho a toho magora Wongkamlaeho naprosto nic a ocividne se snazi tezit jen ze znameho nazvu. Tony zde rozjizdi jakousi zrejme thajskou legendu z 15. stol. ve stylu Janosika a rozdelil ji na dve casti, ktere pro zmateni divaku nazval Ong Bak 2 a 3. Je to ale jeden film (neco jako "Kill Bill"), protoze na sebe primo navazuji a jeden bez druheho nedavaji smysl. No...abych rekl pravdu, to je nejhorsi vlastnost snimku, ony totiz nedavaji smysl ani tak. V tomto dile se z jakehosi potomka duleziteho rodu, mozna s naslednickymi pravy na trun (to z filmu nepochopite), stava sirotek, kteremu mocichtivy velitel zavrazdil rodice. Kluk se dostava do vesnice piratu, kteri z nej vycvici stroj na smrt. Tien (Tony) si ale neustale vybavuje udalosti z detstvi, a je mu jasne, ze se musi pomstit. Naoko to vypada srozumitelne, ale chyba lavky. Vetsinu casu jsem si neustale rikal "co to ku..a je". Sceny nedavaji smysl, casto clovek az zpetne pochopi, ze "tady byl Tony opilej jak chlastal tu cirou tekutinu" nebo az nekdy v pulce zjisti, ci je to vlastne syn. Kdyz uz se ale pomsta konecne chyli ke konci, prichazi na scenu jeste jakasi "vrana" - muz v cernem, ktery hraje hl. roli v pokracovani, a i kdyz je zaverecna bojova scena super a divak si uzije vsemoznych asijskych zbrani a stylu, tak to ma tak divny konec, ze to spis vypada jako vtip. Proste je nutno hned pustit "Ong-Bak 3" (2010) - ktery je mimochodem jeste o nekolik radu horsi. [U nas vysel "Ong Bak 2" na DVD jen s dabingem a i kdyz ma hnusny obraz, musim tuto verzi doporucit. Protoze ani jedny amaterske titulky z titulky.com nedavaji naprosto zadny smysl a matou jeste vic uz tak stupidni dej] ()

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (viac)