Ong bak 2: Pomsta

• Česko Ong bak 2: Pomsta (viac)
Ukážka z filmu 2

Thajsko, 15. století, království Ayutthaya. K moci se přes mrtvoly dostává jeden z generálů a tak se vysoce postavený aristokrat, který se snaží generála zastavit, rozhodne poslat sveho syna Tinga (Tony Jaa) do bezpečí pryč z království. Ale i tam ho přisluhovači generála najdou a Tinga při utěku zajmou otrokáři. Díky své odvaze a odhodlanosti k boji zapůsobí na skupinu bojovníku, kteří přišli otrokáře odstranit a ti ho vezmou mezi sebe. Ting začíná trénovat bojová umění a brzy se pouští na cestu pomsty, která bude krvavá a plná mrtvol... (Devun)

Deyw

tony je zpatky !! urcite celkove lepsi nez ong bak jenze ...je tu silna vyprava to je sice fakt o dost vic se hledi na pribeh,ktery je sice docela uz ohrany ale uz je tu hodne dialogu hodne vedlejsich postav takze zacatek filmu se jenom prokeca dokud neuvidite pohled na tonyho nasranej oblicej pak uz je to klasika jeho filmu,kdy se de pomstit ...docela me mrzi ze se to presunulo do tyhle doby a ze tony pouziva mece...hapkido,drunken styl apod...ja cekal ze to bude jako ong bak nebo Tom yum goong kde pouzival jenom muay thai ale strasnym zpusobem tohle neni pro me... ale i tak se na to skvele diva...a tony jede jak drak :) ()

bartias

Za pokračování thajské akrobatické mlátičky by se tenhle film dal považovat ne s přimhouřenýma, ale jedině zavřenýma očima. A bohužel není ani zčásti tak dobrý, přestože (nebo právě proto že) se režie ujala samotná hvězda Tony Jaa. Bojové scény a akrobatické kousky si sice zaslouží obdiv, ve zmateném příběhu jsou ale naládovány za sebou, jakoby o nějaký děj vůbec nešlo. Uprostřed filmu se dokonce opakuje celá počáteční vzpomínková sekvence a pokus o hlubokomyslnou pointu je prázdným vykopnutím do vzduchu. Hodně nízko do vzduchu. ()

tom88

Pre mňa veľké sklamanie a nevyužitý potenciál. Zasadenie do historického obdobia je netrefné, súčastnosť by pasovala viac. Dej je nudný, námet zbytočný a čo ma najviac štvalo pretože sa od toho čakalo najviac sú súboje, ktoré ani zďaleka nedosahovali kvalít predošlého filmu, alebo Protectora. Tony Jaa by mal ostať pred kamerami a nie za nimi, bohužiaľ teda ani réžia nijak neviniká no ale zachraňuje podmanivé vizuálne spracovanie a zopár pekných scén. Inak som z filmom nesúcitil a nevidel som v ňom originalitu ani očakávanú kvalitu. Pre Thajsko a asi aj celú juho-východnú Áziu je tento film zrejme veleúspešný klenot. Znižujem hodnotenie na 2* a dúfam, že Tony sa do minulosti nevráti. 48% ()

okkac

Tony jako režisér rozhodně co se týče soubojů nezklamal. Dynamické a přehledně sestříhané, souboj střídá souboj, kde se u každého mění zbraň a technika. Bohužel scénáristicky a celkové je film jen sled scének, a to ne dobře navazujících a tady pravé Tony jako režisér selhává, což se ostatně projevilo produkčníma potížema, překročením rozpočtu, kdy Tony utekl do džungle, aby se pak vrátil a film dokončil. Navíc nechápu smysl pojmenovat film Ong bak 2, když s jedničkou nemá nic společného. To Tom Jun Goong měl být Ong bak 2. Ale s přimhouřením očí jsem tohle mírně prominout, protože ty souboje opravdu stojí za to v čele s naprosto nářezovým finále. 7/10 ()

otík

Tony Jaa má své Apocalypto plné krve, špíny, bahna, vody a mrtvol. Nejsem velký příznivec Tonyho Jaa, na druhou stranu mi vůbec nevadí a filmy s ním beru neutrálně. Tohle se mi ale vůbec nelíbilo. Zklamání. Hudba: Terdsak Janpan PS: toto je druhý film do série Ong Bak, prvním filmem byl Ong Bak z roku 2003 ()

SeanLSD

Thajci rozhodne prekvapili. Zablatený upršaný stredoveký krvák sa váľa v bahne a špine asi len preto, aby si bojovníci ešte sťažili podmienky. Napriek príbehu, ktorý sa tu skutočne nachádza, to neodsýpa tak ako predchádzajúce bitkárske hity Tonyho Jaa - réžijne je druhý ONG-BAK občas výrazne nezvládnutý v tempe - ale možno je thajský vkus vo filmovej oblasti iný a filmy sa tam tak točia. A z bojovej stránky je to Absolútny bojový epos! ()

Vecko99

Po skvělých dvou dílech ONG BAKu přišel útlum. Film nemá prakticky žádný příběh a bohužel ani souboje nejsou tak dobré jako v minulosti. Souboje a akce nemají chybu, v tom nemá Jaa v dnešní době skoro konkurenci. Po režisérské stránce už je to o dost horší. Snad se poučí a u dalších filmů se bude věnovat jen "hraní", což snad všichni fanoušci ocení. Tři hvězdy dávám jen kvůli Tonymu. ()

ecceHOMMO

Veľmi jednoduchý príbeh, ktorého nosnou časťou sú bojové scény, ktoré sú mnohokrát originalne,efektné i efektívne....vychutnájú si ho teda najmä priaznivci bojových scén... ()

Jizni Tlapa

T.Jaa drží lajnu a kope mu to stejně jako v předchozích kouscích. Oproti zmiňovaně "podělané" jedničce má Pomsta i hmatatelnou dějovou linku, takže výsledek je "opět téměř excelentní. Naprosto geniální choreografie, tradiční sloní tématika,která je tentokrát využiváná i v bojových segmentech, působivé stavby a překvapivě nepředvídatelný závěr kope za pocitvé, čtyři hvězdy.. ()

Johnny.ARN

Po projekcií sa máte chuť osprchovať. Samé blato, prach, špina ..brrr. Trochu sklamanie. Tony Jaa zase kraľuje, ale po predošlých dvoch filmoch mi chýbali výskoky a údery kolenom, lakte a samozrejme, väčšia brutalita. Dej neriešim. Ten bol nudný až to bolelo. Súboje boli dávkované celkom fajn, hlavne že každý trval niekoľko minút. Tony sa zjavne vyžíva v boji jeden proti všetkým. To čo predviedol s tým breakdancom, jak tam všetkým zlikvidoval dolné končatiny, to sa len tak nevidí. Záverečný súboj som sledoval s otvorenou hubou a bez dychu. Ninjov bolo požehnane, a nie a nie ich poraziť. Stále nejaký prišli. To sa mi po čase prestalo páčiť. Trochu viac akcie, poprípadne trochu lepší dej ( kostímovo a dobovo skvelé ) a boli by štyri, ale treba povedať, že posledná 5 minútovka je fantastická. Dal by som 4 ale viem, že časom by som tu jednu stiahol. Ale veľmi silné 3 z 5 ()

ywo666

Som fanúšikom akčných a martial arts filmov. Som k nim tolerantný. Hládam pozitíva, ignorujem chyby. Väčšinou nadhodnocujem. Ong bak 2 je ale obrovské sklamanie. Dej je jedna neuveriteľná zlátanina. režisérsky nezvládnuté. Scénaristicky totálne nezvládnuté. Prvý ong bak bol fajn. Protector bol priam vynikajúci. Toto bola úplná hlúposť. Film nebaví. Akcia nadchne len niekdy. Polovicu filmu si len vravím WTF?!? Občas taký wtf moment padne dobre. Ale nie celý film. Hnus. Neviem či sa dokopem k trojke. Tony by mal asi ísť do toho holywoodu, kde ho zbavia akéhokoľvek podielu na tvorbe filmu s vínimkou hrania prípadne choreografie. Ale scénar nech nechá tak rovnako ako réžiu. Slabé dve hviezdičky, za pár kúskov, ktoré predvedie. Ale v tomto filme ma ani tá akcia až tak nenadchla. Rovnako Tonyho odklon od holých rúk k zbraniam mi nepadol práve vhod. Slabéééé! ()

Phietros

Nevím proč je to pokračování Ong Baka když je to v jiným století! Nicméně akce jsou víc než slušný a až na jednu nudnou pasáž fakt nářez po celou dobu. Název mohl být jiný a možná by tvůrci udělali lépe, přeci jen současná doba Jaaovi sluší mnohem více! 70% ()

VasaX

Dříve než přejdu k samotnému filmu, tak bych se rád zastavil u názvu. Mnoho lidí překvapilo, že vyšel Ong bak 2, když už vlastně Ong bak 2 je. Jenže on je i není. A za tento zmatek můžou mozečky tupých krátkozrakých českých distributorů, kteří mě asi nikdy nepřestanou překvapovat. A pojmenovat film, který s předchozím snímkem má společného leda herce v hlavní roli a "bitky" ve stylu thajského boxu jako pokračování předchozího filmu, dokáží snad jen u nás. To je jak pojmenovat Terminátora Conan the Barbarian 2 jen pro to, že tam hraje Arnold Schwarzenegger. A teď už k samotnému filmu: Při sledování tohohle kousku, jehož název česká distribuce ještě nestihla zprznit, jsem jsi asi tak po 10 minutách řekl "nerežíruje to snad sám Tony Jaa?". Bohužel (nebo možná naštěstí) teď zjišťuji, že jsem uhodil hřebíček na hlavičku. A tím chci říct, že Tony není zdaleka tak dobrý režisér, jako akční herec (zdůrazňuji akční, protože jako herec samotný stojí taky za zlomenou grešli). Mimózní scénář a ujetá režie, ještě k tomu ze zcela jistě na opiu závislým kameramanem, kdy jediné dobré kamerové záběry jsou ty při bojových scénách, a to se ještě musí odehrávat na malém prostranství, jak se začnou boje rozbíhat do výšky a do šířky, tak je to zase v p***li. No souboje si Tony asi pohlídal, ale v zápalu bojové choreografie už si nepohlídal zbytek filmu. Díky tomu snímek působí dost podivně, navíc děj je prostý jak bulharská prostitutka, časová osa je díky flashbackům a náhlým vracením se do minulosti trošku nepříjemně chaotická. Dialogy jsou hloupé, celé je to hloupé. I kdybych měl srovnávat třeba jen s Ong bak nebo Tom yum goong, tak bych dozajista nasadil do hry tak oblíbené hodnocení mnoha zdejších rádoby sofistikovaných filmových kritiků, kteří ho dávají téměř všemu, protože jejich pravítko díky zlatému filmovému fondu je nereálně a neúměrně dlouhé, a to "Odpad!". "Tak proč tam vidím tři hvězdičky?", mohlo by někoho napadnout. Všechny tři hvězdičky jsou zásluhou opravdu výborných bojových výkonů, rozmanitosti bojových stylů od Japonska po Indii (i když některé se jen mihnou) a to samé na druhou pro zbraně. Tak širokou sbírku chladných zbraní Asie jsem snad neviděl (v akci) v žádném filmu. Výborně! No a pojďme si udělat závěrečné shrnutí. Pokud se na Ong bak 2 díváte jako na film, a nejste vyloženě popcornoví diváci, tak se držte s očekáváním u jedné hvězdičky. Pokud se díváte s očekáváním dalšího dílka s Tony Jaa (a hlavně kvůli němu) v hlavní roli, zůstaňte u těch tří. A pokud očekáváte jen "bezva rubačky" a zvládnete svou kognitivní stránku v nebojových scénách vypnout, nebál bych se pětihvězdičkového hodnocení, protože pokud by jste spojili natrénované scény, wire-fu, desítky kilo zbraní a The best of K1 z youtube, dostanete akční scény z Ong bak 2. ()

Wade

Mírné zklamání je přeci jen na místě, protože jsem čekal další nářez. Tenhle film se, ale snaží i v něčem než jsou souboje. Ty jsou znovu perfektní, ale taky jediné co mě dokázalo upoutat. Nicméně je to první režijní počin Tonyho tak z toho nebudu dělat vědu. Slabší 4* si to zaslouží. 75% ()

JohnSmith

Trochu mám v těch filmech s názvem Ong Bak hokej, ale to je jedno. No tahle historická etuda není moc zajímavá. Akce sice slušná, ale nějak mě to celkově neoslovilo ()

NoFiction

Tony Jaa mi začíná dělat čím dál tím větší radost, dokonce i jako režisér. Je docela pravda, že film místy docela dost ztrácí, jsou tam dokonce velké chyby, navíc lidi, kteří nemájí rádi akci, tak to úplně zadupou. Ale v tomto díle se nachází už od samého začátku parádní ukázky bojového umění a tohle nemůžu než jenom ocenit. ()

Kalidor_

Děj mě teda upřímně vůbec nezajímal, ale bojové scény byly fakt vydařené i když v předchozích filmech jsem z toho byl víc nadšený. ()

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (viac)