Ong bak 2: Pomsta

• Česko Ong bak 2: Pomsta (viac)
Ukážka z filmu 1

Thajsko, 15. století, království Ayutthaya. K moci se přes mrtvoly dostává jeden z generálů a tak se vysoce postavený aristokrat, který se snaží generála zastavit, rozhodne poslat sveho syna Tinga (Tony Jaa) do bezpečí pryč z království. Ale i tam ho přisluhovači generála najdou a Tinga při utěku zajmou otrokáři. Díky své odvaze a odhodlanosti k boji zapůsobí na skupinu bojovníku, kteří přišli otrokáře odstranit a ti ho vezmou mezi sebe. Ting začíná trénovat bojová umění a brzy se pouští na cestu pomsty, která bude krvavá a plná mrtvol... (Devun)

3DD!3

Naprosto dokonalé bojové sekvence jsou zašlapávány podivně podávaným příběhem. Tony je borec přes bojová umění a má cit pro krásné obrazy, ale jakákoliv gradace děje nebo motivace postav mu je cizí. Takové finále patří k nejpromakanějším bitkám vůbec a nebýt WTF závěru, po kterém nevíte čí jste (to tam aspoň nemohlo být thajsky pokračování příště?) byla by to ve své kategorii dokonalost sama. ()

Hitman_47

Ještě, že je film vlastně jenom o bitkách, jinak by hodnocení vypadalo jinak. Na výsledném produktu se holt hodně podepsaly průsery při natáčení, kdy Tonymu ruplo v bedně a zdrhl uprostřed natáčení do pralesa, aby se nějak psychicky dal dohromady. Takže co se děje týče, tak to nějak moc nedává smysl... ale ser to skunk ! Bitky tu jsou a, jak jsem již zmínil, je jich tu fakt hodně. Tony tomu dává slušně na prdel moc hezky se na to kouká ! ()

kitano

Sklamanie :(. Na to aby aj akčný film mohol fungovať, musí mať určitý nosný pribeh, ktorý preklenie kecacie a a akčné scény. A toto je hlavný problém tohto filmu. Nech sú akčné scény akékoľvek bombastické (a že vačšina je), je ich relatívne málo a dej je tak neúnosne nudný a rozťahaný, že to kazí dojem z celého filmu. SIla dvoch predchádzajúcich filmoch Tonyho Jaa spočívala aj v tom, že príbeh bol síce primitívny, no viac ako funkčne spájal akčné scény dohromady. Keď prvé dva filmy boli čistokrvnou oslavou bojových umení, tu už sa tvorci snažia hrať na epický príbeh, výpravu, kostýmy....to je výrazný posun iným smerom. A tak trochu aj zrada fanúšikov Tonyho Jaa, ktorí isto podobne ako ja čakali dalšiu adrenaliínovú jazdu bez zbytočných zastávok. Škoda. Škoda preto, že čo sa týka akčných scén, tak tie ešte prekonávajú to, čo sme doposiaľ videli. Lepšia choreografia, zbesilejšie tempo a ešte premakanejšie parádičky. Ako príklad by som uviedol priam dokonalú scénu, kde Tony bojue naraz s dvoma bojovníkmi, pričom v boji strieda kung-fu a muai-thai, podľa toho s ktorým bojovníkom sa bije. Dokonalá ukážka toho čoho je Tony schopný a veľký prísľub toho, čo od nehoho ešte môžeme v budúcnosti očakávať. Ako celok, bohužiaľ, výsledok pôsobí ako nedovarok. Rada znie...Tony prenechaj pompézne dobrodružnáky Melovi Gibsonovi a Edwardovi Zwickovi a radšej si naštuduj staré fláky z Hong Kongu a zistíš, že sila akčných filmov spočíva nielen v akcii, ale aj v jednoduchosti a funkčnosti príbehu. Alebo proste režisérske žezlo prenechaj Pinkaewovi. Ten vie očom hovorím. So svojím Chocolate ťa veru prekonal. (6:5/10) ()

Lavran

S rizikem, že na sebe přivolám pomstu jednoho z největších masérů současnosti, musím konstatovat, že Ong bak 2 by se lépe než plnohodnotný celovečerák vyjímal jako konzolová mlátička nebo série videoklipů pro školy bojových umění. Posuďte sami! Prezentuje se v náležitě přepáleném vizuálu, uzemňuje maximálně fyzickými, surovými, syrovými, kulervoucími, a esteticky i technicky vymazlenými souboji (Takřka bez přestávky jsem měl ústa do "Ó" a vyvalené oči!), které hbitě vznášejí otázku, zda je v tomto směru možné zajít ještě dále, honosí se statečnou výpravou a intenzivní exotikou, ale akcentuje velkorysé, leč poněkud nelogické dějové skoky, postrádá pořádný příběh a hlubší interakce mezi postavami a vůbec má neuvěřitelně mizerný scénář. Videohernímu modelu navíc odpovídá i pojetí soubojů, což nemyslím ve zlém. Ty jsou řešeny jako exhibice v "uzavřených" arénách, jež se vrství na sebe (např. jako v Tekkenovi), nebo jako lineární postup úrovní (Jedna bitka se jakoby dále větví do dalších a dalších koridorů, které se unlockují v závislosti na úspěšném vymlácení všech protivníků. Na konci takové sekvence-levelu pak obvykle čeká boss nebo nějaký správně uhozený soupeř - viz fight v jeskyni či na hřbetě slona). Pokud bych zašel do absurdních důsledků, tak nechybí ani ultimátní komba a fatality ve zpomalovačkách, davy henchmenů zjevující se odnikud a nesrovnatelně odolnější borci, kteří je náhodně prokládají. Škoda té hloupé vaty (čti: všeho nenásilného) okolo, která všechnu tu neskutečnou dřinu, pot, krev a snahu poněkud devalvuje. Doufám, že trojka se v tomto směru polepší. ()

Spooner

Překvapivě docela nuda. Nečekal jsem, že se mi Tony Jaa okouká už po dvou filmech. Teda spíš po jednom a půl, protože už Tom Yum Goong chvilkama docela skřípal. Ne že by to tady Tonymu kopalo hůř, to fakt ne. Tony totiž fakt rozkope kohokoliv a jakkoliv a to ve vážně strhující choreografii. A sem tam vystříkne i ta krev. Problém je hlavně v příběhu. Už Tonyho předchozí filmy měli úplně jednoduchej příběh. Tam to ale úplně splňovalo účel, protože na vyplnění šablony typu přijdu sem a zmlátím tady deset lidí to úplně stačilo. Tady si ovšem pro sebe příběh krade až příliš mnoho prostoru. Navíc se to celý přesunulo do historie, takže má mít celý příběh asi nádech epičnosti. Ve výsledku je ale ještě blbější než dřív a to věčné povídání v první hodince filmu je fakt nudný. Závěrečná půlhodinka se to sice snaží celý zachránit, protože tady se už jenom bitkaří. Závěr tomu ale naplno nasadí korunu a rozporuplnej pocit přetrvává. Snad se příště Tonymu zadaří líp. 50% ()

Xmilden

Příběh mě zpočátku prakticky nezajímal, staral jsem se o to kdy konečně Tony Jaa zase někoho hezky pokope. Je fajn že zatímco u starých Chanovek jsme čekali na jeden ultimátní úder celý film, Tony nám je tady servíruje na požádání. Až si toho už někdy divák přestává vážit a to se vlastně dostávám k hodnocení. Kdybych viděl jako první tohoto Ong Baka neváhal bych jej vynášet do nejvyšších sfér, ale když má člověk tu možnost porovnávat, a já tak činím, musím přiznat že minulé filmy mě dostaly více. Hlavně ta akce v nich byla prostě ještě větší. On Tony Jaa je herec v uvozovkách. Namluví toho asi tolik jako Arnold v Terminátorovi 1 a příběh není taky zrovna žádné eňo ňuňo. 50% ()

lesumir

Noooo, to, že Tony Jaa je jeden z nejhnusnějších lidí na světě bych klidně opomenul, ale že je i špatný herec, režisér a bůhví co všechno, to už jen tak přehlédnout nejde. Do třetice, tentokrát, všeho zlého a debilního. ()

sheen

Nehorázný nářez, pro fandy bojových filmů. Tony nezklamal, brutus, akce střídá akci, která je našlapaná s výbornou choreografií, hlavně teda druhá půle filmu. Příběh byl z mého pohledu více než dobrý, mě rozhodně upoutal. Tony Jaa je novodobý Conan, zničí vše co mu příde do jeho rozného pole. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +je slyšet lámání kostí -nevyvážené akční scény, kamera se vyhýbá detailům, příběh je primitivní, děj je občas hodně nudný/// "Tony Jaa, nový akční hrdina" znělo z plakátů a stránek když šel před 4 lety do kin první Ong-Bak. Ještě dnes si to pamatuji. Potom jsem v půjčovně zaregistroval druhý díl a dnes mě bratr pozval na nějaký skvělí akčňák s číslovkou 2 nakonci. Bylo to v originále s anglickými titulky, ale bylo to zadarmo, tak co. Stejně se tam moc nemluví a když už tak jsou to kecy. Víc se tam kope a lámou kosti a podřezávají krčky, ale stejně to žádný sado maso není. Sice mě nekteré scény dokazali strhnout, ale potom se zase dlouho nic nedělo, takže nuda. Jo říkal jsem, že tohle bylo moje první setkání s tímto herecem? Tak jen řeknu, že uživatel imf to vystihl přesně a já jen dodám: "i napoprvé je to nuda:-)"/// Celkem 52%/// ()

MaedhRos

Tony Jaa natočil fajn film, který příjemně odsýpá (mně aspoň odsýpal) a naprosto *skvěle* vypadá. Akční a soubojové scény vyšly (dle očekávání) na jedničku s hvězdičkou. Ačkoli v narativní rovině to tu a tam poněkud drhne, Ong Bak 2 je přeci jen nadprůměrný kousek, na který se náramně dobře kouká - byť ukázněnější režie by mu rozhodně neuškodila. ()

Webb

Na režijní prvotinu, kterou vytvořil Tony Jaa to zase tak špatné nebylo ale jedná se pouze o průměr, to co je však kámen úrazu, tak to je příběh a scénář. To je opravdu slabota. To ale není zase nic tak extra překvapivého, jelikož v předchozích filmech s hercem Tony Jaa jsme nic jiného ani nedostali. Tady jde opět spíše o ty souboje, (mimochodem Tony Jaa tu dostává pěkně do zubů) a je to celé odehrané v zablácených exteriérech s často šermířskými souboji, což nemusí každému sednout. 50% ()

teutates

M.a.s.a.k.e.r. Ťažko budem niečo opisovať, treba vidieť... asi len toľko: Tony Jaa posunul bojové umenia opäť o krok ďalej a maximálne skvelo sa na to pozerá. Ide o voľné pokračovanie, ktoré aspoň v mojom prípade urobilo väčší dojem ako jeho predchodca. Nechýba historický nádych, tajomnosť, slony... samozrejme mnoho akcie. Snímok pôsobi pompézne, neviem čo koľko stálo, ale vyzerá to dosť dobre... silných 8/10 ()

predators

Tony Jaa, alá rozlámejkostikaždémukdotipřijdepodruky podruhééé! :-) Tentokráte v hávu historickém a jelikož měl Tony z předchozího dílu nějaké ty modřiny, ukáže nám, že to umí i se zbraněmi. Zasazení děje do doby před několika staletími s sebou nese další zásadní změny a těmi jsou kulturní vložky, kdy se dovídáme něco málo o zvycích království Ayutthaya, a také přibylo na mystičnosti, tajemnosti a celkově je "dvojka" o něco drsnější. Tady musím podotknout, že magičnost a osobitost postav jsou opravdu úžasné, jenže na pobíhání po ulicích velkoměsta to prostě nemá. :-) Ta jednička je prostě lepší... :-) 78% ()

Ratemus

Film se odklonil do historie a do pralesů, ale nepřišel ani o špetku výborných soubojů, Jaa opět ukazuje svoje nadání, ve kterém patří k nejlepším. Není to tak dobrý jako klasická dvojka, ale rád se k tomuto filmu vracím. Tony Jaa je prostě borec a je jen otázka času, než se objeví v nějakém americkém velkofilmu, kde bude hrát pět minut a nic pořádného nepředvede....třeba v Rychle a Zběsile 7 ()

PetrPan

Thajský Mortal Kombat aneb hlava nehlava, ruka neruka, noha nenoha, všechno zlomím. Druhý Ong-Bak se vrací kamsi do blíže neurčené minulosti a s prvním dílem vlastně vůbec nesouvisí. Nemá-li to tedy být počátek příběhu oné vesnice z jedničky, který , pravda, ve třetím díle dostane alespoň představitelný kontext. V podstatě  to ale nehraje žádnou roli a jde o to, jak moc holdujete ukázkám bojového umění. Průzračně jednoduchý příběh o pomstě  však vrcholí řežbou srovnatelnou s řáděním Uwaise v Zátahu.  Bavili pak i videoherně různorodí záporáci s různými zbraněmi i styly boje. Takže tedy pro toho malýho kluka ve mně (díkybohu za něj) prostě příjemná zábava.  Nejen ve srovnání s hrůznou trojkou povedené. ()

Chrustyn

Tony Jaa si poprvé vyzkoušel jaké to je režírovat a po pravdě to dopadlo stejně jako jeho herecký projev. Tony se během pár let vyšvihl mezi elitu akčních filmů díky svým neuvěřitelným kaskadérkým kouskům a především díky unikatním bojovým schopnostem, které byly jedinou zárukou zábavy jeho filmů. V dalším dílu "Ong baku" (který je uveden jako druhý ale měl by být díky neschopnosti českých distributorů uváděn jako třetí i když s předchozími filmy nemá nic společného) se z rušných měst vydáváme do "klidné" džungle, kde nám tvůrci představují klišoidní příběh na téma "dítě, které dokáže velké věci". I předchozí Jaaovi (ani nevim jestli se to takhle dá skloňovat:)) filmy si vystačily bez příběhu a víceméně se v nich vyskytoval jen kvůli vyplnění mezer mezi skvělými akčními scénami. Bohužel nám však Tony tentokrát nepředvede mnoho nového a většina akčních scén (kterých oproti předchozím filmům mnoho není) už tu byla minule akorát v jiném prostředí. Pořád je zajímavé sledovat co ten thajskej opičák dokáže ale nápaditost už je bohužel pryč. Slabé 3*. ()

klerik

Jednotka má úžasné bojové sekvencie, ale celkovo žiadny zázrak. Aj preto som k dvojke pristupoval opatrne. Posun do minulosti ja zaujímavý, akcie je dosť, ale trištvrtina filmu je vyplnená vlastne dosť priemernými a občas aj nezaujímavými bitkami. Lenže vo finále to príde. Päste, meče, kopije, dýky, slon... Tony ukazuje, že naozaj patrí k najlepším a jeho choreografie a pohybové schopnosti berú dych... ()

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (viac)