Ong bak 2: Pomsta

• Česko Ong bak 2: Pomsta (viac)
Ukážka z filmu 2

Thajsko, 15. století, království Ayutthaya. K moci se přes mrtvoly dostává jeden z generálů a tak se vysoce postavený aristokrat, který se snaží generála zastavit, rozhodne poslat sveho syna Tinga (Tony Jaa) do bezpečí pryč z království. Ale i tam ho přisluhovači generála najdou a Tinga při utěku zajmou otrokáři. Díky své odvaze a odhodlanosti k boji zapůsobí na skupinu bojovníku, kteří přišli otrokáře odstranit a ti ho vezmou mezi sebe. Ting začíná trénovat bojová umění a brzy se pouští na cestu pomsty, která bude krvavá a plná mrtvol... (Devun)

maty39

Očekávání byla vysoká. Výsledný dojem rozpačitý. To že dějová stránka bude rozbředlá omáčka nedávající smysl a nudící k smrti i zhulené jedince jsem tak nějak čekal. Ale bohužel mě nezaujala tak jak jsem čekal ani "bitevní" část. Je sice vidět, že Tony umí a vypadá to opravdu skvěle... Jen to všechno vypadá stejně a navíc jsme to viděli i v předchozích filmech mnohem zábavněji (možná že ne lépe, protože místy je choreografie opravdu výborná). Předchozí filmy často těžily z moderního prostředí, což dávalo prostor různým variacím bojových scén a kaskadérských kousků - tady prostě chybí nějaké oživení - alespoň nějaký velmi schopný záporák, se kterým by si to Tony rozdal. Snad se do příště Tony polepší 7/10 ()

jorgus

pompeznost z tohoto snimku tryska vsemi smery..Jaa se rozhodl udelat epochalni historickou fresku jen tak mimochodem protkanou svymi souboji..a dopadlo to opet jako vzdy..souboje super ( i kdyz zaverecny fight po case spise nudil) a scenar opet nulovy..bohuzel v drivejsich filmech bylo schema dane..dej je jen vata pro souboje, zde pri velkoleposti deje, vyprave, maskam atd. se uz chaby scenar neokeca a opravdu bije do oci..hodne jsem se premahal, abych to nepretacel, zejmena dlouhe sceny, kdy melo jit ke katarzi pribehu byli spise na skodu:(poprve to bylo bomba, vsuvka Tom Yum Goong se mi libila fighty napric styly, ale nyni uz je to porad to same..uzasne vykony...smekam..ale porad ty sama uchvatna kolena a lokty a film byt preci jen o necem vic, nez o opakovani jednoho stejneho dokonaleho elementu:) ()

THE_Joko

Najskôr zdôrazním, že som videl originálny Ong Bak 2 a nie „Tom yum goong“ ktorý veľmi igelitentne prelozili ako Ong bak 2!!!Takže, príbehovú stupiditu predchádzajúcich filmov s Tonym sa snažili v tomto diele nahradiť menej stupídnym fiktívnym dejom v Thajsku 15. stor. Zo začiatku to vypadalo nádejne, ale po uplynutí prvej zasvedcovačky do deja prichádza prvá bitka a vy si hneď uvedomíte, že je to cele len pripravená pôda pre Tonyho a jeho lakte a kolena a z príbehu je razom neskutočný blud! Miestami dobra hudba je razom vystriedaná klišé hudbou „B-čkovych“ filmov a cele je to zaklincované nudným a často nezmyselným strihom. ( to ako Tony naháňa stádo slonov som asi celom presne nepochopil) Záverečná bitka je útok na zivacie pánty ale nebojte sa, prebudí vás „Vrania“ žena, ktorej prítomnosť vo filme mi akosi nevysvetlili! Takže? Doporučujem pozerať len s ovládačom v ruke, kde si budete môcť pretočiť všetky ZBYTOCNE scény! ()

honelnik odpad!

Propanakrala Bohuši...kdyby to mama videlaaaa....tak rad radom 1. pribeh = MUACHACHACHA 2. koleno = menej jak v predchadzajucich dieloch 3. laket = furt vo forme 4.slony = sú. Takze najprv odporucam cely film sledovat (ak sa tak vobec da urobit) v rezime tzv "rychleho posunu", cele dielo je stavane tak ze aj pri 6nasobnej rychlosti sa vam podari zachytit hlavnu kostru pribehu (tzn. tonymu zabili rodicov a on ide skrz to strasne, ale strasne vrazdit) a film aspon chyti slusne tempo. Za toto si tony zasluzi pochvalu, drzi to vsetko po kope a ja verim ze ani pri rychlosi 24x by sa zazitok nemenil. Ked zbadate co i len naznak suboja, zaradte vyssiu rychlost a vyckajte titulkov, vyjmite disk z prehravaca a vlozte do najblizsej mikrovlnky, pretiahnite si ruky, kuknite z okna. Ja som to videl, vy uz nemusite.... ()

ViktorEl

Pre mňa teda sklamanie oproti pozerateľnej a dobrej jednotky. Tento dieľ je len odvar niečoho, čo sa veľmi nepodarilo. Slabý príbeh, ale najmä bojová choreografia sú na priemernej až podpriemernej úrovni. Nezaujímavý a nudný. 30% ()

Bozvav

Souboje dosti nepřehledné, Tony exceluje, ale absence jakohokoliv smyslupného děje a moje neznalost thajské mytologie způsobily, že mne film dosti nudil. ()

Joll

Bojové scény za 5 hvězd to bez debat! Bohužel Film jako celek zas tak moc nefunguje. Tony Jaa si textu moc nepřiřadil a celkem za celý film řerkne jen jedno slovo a to Otče. V hodně podobném mlčenlivém duchu se neslo třeba Gibsonovo Apocalypto, ale to bylo režisérsky zvládnuto lépe a člověk se lépe vžil s postavami a příběh s nimi prožíval, což se tu nestane tohle jen sled naprosto dokonalých bojových scén, bohužel bez příběhu, který by vás zaujal. Choreograficky a kamerově si tohle může směle stoupnout vedle Fearless nebo Yip Mana, ale na příběhu a režisérském podání se musí ještě trošku zapracovat. Každopádně je thajsko na dobré cestě a Tony Jaa začíná pekelně zářit na hvězdném nebi bojových umění. Za mě tři a půl hvězdy. ()

solid

Přiznám se, že kdyby tady nebylo řečeno, že se točí trojka, šel bych určitě na dvě hvězdy, protože úchvatné akční scény nezachrání málo poutavý příběh. I tak jsem měl pocit, že Ong Bak byl mnohem více našlapanější, ale může to být tím, že byl v té době něčím neuvěřitelným a neokoukaným. Kdo ví. Nechám se překvapit co trojka ukáže. Mě osobně vadí, že se to jmenuje stejně. ()

Crowen

Jako vždy výborna akce, neřešená triky, ale pořádnými vycpávkami oponentů, posunuje film aspoň do průměrné roviny. Tony by opravdu režírovat moc neměl. Potenciál tu určitě byl, ale zůstal zadupán do země oblíbenými slony. Petchtai Wongkamlao je ve filmu naprosto zbytečně, stejně tak jsem nepochopil nastínění milostné zápletky, ke které se pak už nikdo nevrátil a samozřejmě konec, který chybí. Střih je taky docela neobratný. Celkově je to škoda, protože výprava evidentně nebyla skromná. Doufám, že trojka dopadne líp. ()

hEROic

dalsi galapredstaveni Tonyho Jaa... z ktereho uz se bohuzel zacina stavat jedna vlekla nuda :( souboje paradni, ale to je jedine na co se tu da divat... tolik nedodelavek, dialogy jak z cetby pro predskolni deti a jako bonus useknutej konec... k cemu je, ze to nekonci happyendem, kdyz tam ten konec proste neni? no treba nejak navaze trojka... nicmene ty Tonyho kreace jsou proste dobry, takze pro fanousky bojovych umeni povinnost :) PS: Neplest si s Protectorem, ktereho nejaky exot prelozil jako Ong-Bak 2 !!! ()

sadlokan

Já jsem začal pochybovat o smyslu Barbara C.Doufám ,že zhatí mé asijské nadšení naši vepři boubelatí.Těžko,to je nátěr, jak od mnichů,co se cvičili na Pahorku v Africe!Smrt je převlečená mačeta!Sory,samurajský malíček od nohy kolemletícího hypermanganu... ()

jirkis

Pro pořádek, toto je druhý díl Ong Bak (Ong Bak 1,2,3) a to co tady je jako Ong Bak 2 je úpně jiný film - Protektor 1. Mi to teda zamotalo hlavu a mělo by se to tady spravit. Pro info Protektor 2 by měl být příští rok :). Jinak solidní akce, 3* ()

drankeryth

Ong Bak zasadeny do historickeho obdobia na mna posobil takym temnym dojmom od celkoveho prevedenia do temnych farieb, co len filmu prospelo. Zo zaciatku ma ten film nebral, ale postupne sa mi film vnoril do zil a s radostou som to pozrel az do konca. Najlepsia cast filmu prisla na zaver filmu, kde sa strhla poriadna bitka na zivot a na smrt, kde bojove umenie bolo prevedene bravurne a aj dlzka subojov mala neskutocnu dlzku, co ma fakt potesilo.Co sa tyka deja filmu nie je to nic svetoborne a moc si s tym hlavu nerobili a naplacali to na jednu kopu a vzniklo z toho take nepodarene klbko chaosu. Zo vsetkeho toho to postavilo na nohy suboje, ktore su z celeho filmu najlepsie. Keby som to mal hodnotit podla pribehu, tak by to nedopadlo asi najlepsie. ()

Stefan_M

Tony Jaa opat vo svojom zivle. Kazdym filmom lepsie a lepsie. Kaslat na pribeh. Choreografia subojov to vsetko bohato vynahradi. A bez drotov a trikov. Akurat na mna rusivo posobili spomalene zabery. (Heh, zeby dalsi Drunken Master :o)) ?) ()

Blaogranas

Měl jsem zato, že tenhle ode mě dlouho očekávaný film, bude nějak navazovat na své předešlé jmenovce. Opak je pravdou. Dříve Tony všechny kosil neuvěřitelnými kopy bez pomocí zbraní, tady však všechny doslova řeže - mečem. Dříve vpodstatě nešlo o děj, který býval triviální, ale o ukázku skvělého bojovníka-gymnasty. Tady se však klade na příběh větší důraz a abych byl upřímný, moc nechápu co tím koncem chtěl básník říci. Souboje jsou stále stylové, ale trochu se mi zastesklo po Tonyho dřívější prezentaci svého umění. Rozhodně pokles oproti Ong-bak a Tom yum goonk. ()

Johny M.

Co se týče příběhu, tak je na tom Ong Bak 2 minimálně stejně špatně, ne-li hůř než jednička. Navíc vůbec nechápu co je to za pokračování, když jedinej společnej činitel je Tony Jaa (jiná doba, jiný místo, jiný jméno). Po předchozím omylu (český distribuce!) Ong Bak 2 - The Protector, vlastně ani tohle neni žádný pokračování. Akce je zde opět úchvatná (narozdíl od dialogů; Tony Jaa - jediná věta!!!) a velmi brutální, což je vlastně hlavní deviza tohohle filmu. Akorát ten (po)křik (Jaaaaa) by si moch Tony Jaa odpustit... děsná sebeprezentace :) ()

Pořez

Plně souhlasím s recenzentem Djkoma... Snad jen, očekával jsem čistou akční podívanou a viděl jsem snahu z toho "vydojit" ještě něco víc. Bohužel se to moc nepovedlo :( ()

Ondriss

Akce dobrá, ale mohlo to taky být o něčem, co by smrtelník vnímal jako dějovou linii. Takhle násilně našroubovanej konec,.. a vlastně i začátek (a tudíž i prostředek) jsem dlouho neviděl. ()

Tamten

Méně akrobatických prvků, než nám ukazuje Tom yum goong, ale o to zajímavější souboje se zbraněma. K tomu velice kvalitní prostředí (kouká se na to lépa než na slona v Sydney) a za plus lze považovat i jednu ukázku velmi pěkného východního tance. Jen ten příběh - zlatý ukradený slon, to bylo aspoň pochopitelné, i když přiblblé. O tomhle už se vůbec jako o ději mluvit nedá, to už je lepší děj typu Mortal Kombat. ()

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (viac)