Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiálny text distribútora)

Struhy

Přímočarost a abscence jakýchkoliv klišé dělá z tohohle snímku solidní drama, po jehož shlídnutí potřebujete pár minut na rozdejchání. "The hopeless emptiness? Now, you've said it. Plenty of people are on to the emptiness; but it takes real guts to see the hopelessness." ()

PeterNet

Všichni se do kříže podvádí, chátrající rodina, nové plány do budoucna, nová práce a s tím související zrušení všech plánů, těhotenství, hádky, lži, potrat, smrt, samota. Jak by řekla moje sestra - "kokotství největší". ()

JimmyII

Intenzivní a krutá tragédie obyčejného maloměstského páru, který se šeredně spálil v kolotoči stereotypu, na který naskočili s přehnanými ideály a plány, jak to v životě bývá. Kate Winslet je hodně dobrá, ale přišlo mi, že fantastický výkon podává pro mě jinak nesympatický DiCaprio, který se do postavy průměrného chlapa s klady i zápory ponořil s vervou a mrazivým přesvědčením. Díky němu a dobrému scénáři se film vyšvihává nad podobná osobní dramata, Mendesovi se opět podařilo dostat až na dřeň tématu, které je tentokrát navíc nesmrtelné. ()

LordSnape

Dosti přeceňovaný spektátl o strastích manželského života a soužití o kterém ví asi každý své. Herci jsou velmi dobří, ale to je tak vše, co může Revolutionary Road nabídnout. ()

senor

Moc hezky a čistě natočené drama se skvělými hereckými výkony. Mendes prostě ze skvělých herců vymačkal maximum. Zvláště Michael Shannon byl neuvěřitelný. Chtěl jsem dát 4, ale ta citlivá coda na konci to zvedla. ()

ecceHOMMO

súhlasím s názorom, že Kate je tu proste skvelá a dominuje v celom filme......ale.....film vo mne nezarezonoval takmer vôbec....a bez samotnej Kate Winslet by som to asi nenazval nijak inak ako nuda..... ()

Bobik9

Nechápu celkové hodnocení a všeobecné nadšení z tohoto filmu. Je tu dlouhá a pomalu se táhnoucí nuda. Zápletka naprosto banální, neoriginální a jediné, co ten film drží jsou hlavní dva představitelé. To, že je to možná film ze života mi ale nepřijde jako důvod, že by měl být tak nepřiměřeně nezajímavý. Nezlobte se na mě, ale tohle by jedny z nejztracenějších dvou hodin v mém životě. ()

Sfinkter

Ztráta snů bolí vždycky a každý se s ní setká, jde o vypořádání se. Ústřední dvojice je excelentní duo a nemá smysl se k herectví vyjadřovat, kritika americké společnosti je možná příliš přezíravá a evropskému divákovi se může zdát extrémně falešná (americká společnost). A to ne zcela právem. ()

Jizni Tlapa

Obrovský silné a fungující! Pravdivé! Pozorovat filmově zpracovanou životní lajnu 90 % populace a doufat, že já to nejsem, je něco výjimečného! Obzvlášť za hudebního Shawshank doprovodu tak jasně čitelného Newmana! ()

RonaMidu

to byla tedy změna od dob Titanicu,ten kluk se mi jako herec líbí čím dál víc :-) ....ona i Kate - není oslnivě krásná,ale to,jak hraje,to se mi líbí.....příběh vypadal celkem banálně,jenže když jsem se zamyslela nad tím,jak bych se asi chovala já,co bych dělala,dostat se do takové situace,už mi to tak jednoduché nepřišlo......mám ráda filmy,které mě "nutí" zamýšlet se ()

Mrkvič

Ač měl Leo za sebou už pár drsnějších rolí, vedle Kate Winslet tu vypadá jak dvacetiletý cucák a hlavně jeho plačící scény jsou fakt děsný. Film o sňatku z rozumu, o jeho udržování a o jeho konci? Hodinu jsem litoval, proč jsem dal na místní hodnocení. Celou dobu se občas objeví nová postava nebo nový prvek do zápletky. Ano, v celku to funguje. Ano, na závěr se nám snaží autoři připomenout, že odsuzování vztahových filmů pro jejich prožívání ve skutečném životě, nemusí být tak úplně správné. Ale nebýt postavy blázna a následné vyhrocené scény, byl by film i přes režisérský um či um některých herců zbytečnou podívanou. ()

Lachtaan

Mendes mě kdysi naprosto rozsápal svým nepřekonaným debutem jménem Americká krása a letos v zimě velmi potěšil mou konečnou schůzkou se skvělým akčňákem Skyfall. Revolutionary Road je zajisté cenným přínosem do jeho filmografie, která zatím nečítá jediný přešlap, nicméně mě toto vztahové drama neuchvátilo tak, jak jsem předem očekával. Vlastně jsem ani moc netušil, s čím na mě s duem, které si svět pamatuje hlavně z Titaniku, přijde, a proto mě postupný rozpad jednoho stereotypního manželství zase tolik nezasáhl. Ale hudební podtext se mi vryl pod kůži hned ze začátku. ()

uhlajz

Posledních 10 minut mi téměř vyrazilo dech. Do té doby lehce nadprůměrné drama se najednou totálně zarylo pod kůži a vyvolalo silnou duševní odezvu, že jsem téměř celé titulky nebyl schopen slova... Bravo. ()

marvan

Lehce dekadentní klackovité charisma Di Capria s postavou úředníka příliš neladí. Rozpačitý dojem z filmu mizí až v závěru. Srovnání předchozí tragédie s pokrytectvím konformního života těch "šťastnějších" nabízí otázku, kdo vlastně dopadl hůře. ()

wer4

Váhanie medzi plným počtom a štyrmi hviezdičkami sa rozplynulo pri doznievaní záverečných titulkov s neuveriteľnou hudbou a po prečítaní druhej polovice nádherného komentára od Adriana. ()

neoBlast

I když si to asi Mendes nechce připouštět, tak právě k jeho Americké kráse má jeho nový snímek nejblíže. Již ale nenazírá na rodinku, která je esencí maloměšťáctví / karikaturu, ale sleduje rodinu o které již věřím, že skutečně žila a prožila si toto intenzivní drama v 60. letech dvacátého století. A já si ty celé dvě hodiny protrpěl s nimi bez jediného nadechnutí, které by mi mistr Mendes navíc dovolil. 90 % ()

Cushing

Za dvě jvězdy? Za jednu sotva... Tak to tomu "filmu" ještě nadržuju. Něco tak umělýho, melodramatickýho a statickýho jsem dlouho neviděl. Tohle že má být nová Americká krása? Řeklo který pírárko? Příběh od začátku předpověditelnej, pramálo univerzální, protože ryze historicko-americkej, Di Caprio strašnej jako všude, panák k pohledání, Winsletová se ztrátou veškeré britskosti, tedy i soudnosti, tedy i kytičky... Odešel jsem z kina v půlce... VIDĚNO znova po rozchodových ohláškách Winsletové a Mendese... řekněme tedy za dvě hvězdy -- a to za některé kratičké, dlouhodobě vztahové trýznivé pasáže. Ale víc ani ň. ()

LadyDevil

Co mě samozřejmě praštilo do očí jako první, když jsem si o Nouzovým východu četla - panebože, tam hraje přeslazený duo z Titanicu!:-D Ale děj mě zaujal natolik (co si budu nalhávat, i díky přirovnání k pro mě fenomenální Americké kráse), že jsem se na tenhle snímeček podívala. A rozhodně mi to něco dalo...v podstatě jsem se hodně v problému, co Wheelerovi prožívali, viděla - jak nezapadnout do stereotypu a všednosti okolního světa a lidí..tohle téma je mi hodně blízký. Ale jak se začal příběh rozvíjet víc do celkem narušený osobnosti paní Wheelerové, začínalo to nabírat jinej směr. Na druhou stranu tady byly rozpory i u pana Wheelera - je jeho chování projevem realističnosti, anebo obava z něčeho novýho? Opravdu hezká věc k zamyšlení... Nicméně když se matka zachová způsobem, jako hlavní hrdinka, nedovedu to tolerovat i přes to, že se cítila "nevyužitá" a profesně vyhaslá..takže se i moje sympatie během sledování filmu houpaly od jednoho manžela k druhýmu. Vlastně mě celý film vedl k úvahám nad vlastním životem - díky tomu, že ještě nejsem maminka - jak se to bude v mojí vlastní budoucnosti odvíjet..jak budu jednou zvládat, že jsem jenom doma s dětma? Určitě je to pro ženskou s mateřským cítěním to nejkrásnější období v životě, ale na druhou stranu..člověk se může topit..a kde je ta hranice mezi tím, co dělat pro ostatní a zároveň nekašlat na sebe? ()

Raven0

Opět brilantní Mendes. Který krásně vystihl mé duševní chmury a strach ze stereotypu. Výstižně nám předkládá, jak naše "úžasná", na konzumu a šablonách postavená společnost dokáže semlít člověka, který se tak trochu liší, a zničit tak jeho ideály, sny, touhy... Aby na konci zbyla jen prázdná skořápka jeho bývalé osobnosti... Avšak na druhou stranu mi Mendes nic nového nesdělil. Jen potvrdil mé pocity a mé postoje... Což je asi jediná výtka k jinak výbornému filmu. ()

Kolty a magie

Kolty a magie

02.04.2009

Kulku ze šestiraňáku by si zasloužil člověk, který vypustil na internet sice nedokončené, ale obrazově velmi kvalitní X-Men Origins: Wolverine, a magii zase studio Fox, aby se mu povedlo odčarovat z… (viac)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Tak z tohohle se vyvine buď stoprocentní kachna, anebo jedna z nejzajímavějších komiksových adaptací vůbec. Studio Columbia Pictures totiž koupilo práva na drsného Preachera a momentálně prý ukecává… (viac)

Klasiky od klasiků

Klasiky od klasiků

11.04.2008

Chtěli byste atraktivní zprávy o mladých hezounech a třeskutých předražených velkofilmech? Třeba tu kachnu o Orlandovi Bloomovi v hlavní roli Prince of Persia? A co takhle novinka o dvou ošklivých… (viac)

Kate zaskakuje za Nicole

Kate zaskakuje za Nicole

15.01.2008

Jakmile Nicole Kidman dotočila válečný velkofilm Baze Luhrmanna Australia, s nadšením se vrhla na další projekt, nazvaný mateřství. S manželem Keithem Urbanem očekávají potomstvo, což je určitě… (viac)