Když Mo Folchart čte příběh, postavy přímo vystupují ze stránek. Doslova. A to je problém. Mo musí využít svých zvláštních schopností, aby vetřelce nějak vrátil zpátky do jejich světa... a zachránil ten náš. Což se ovšem snadněji řekne, než udělá. Mo a jeho dcera Meggie se s pomocí skutečných i fiktivních přátel vydávají na vzrušující výpravu, během níž budou čelit ďábelským zloduchům, fantastickým potvorám a všudypřítomnému nebezpečí. Brendan Fraser ( Serie Mumie, Cesta do středu Země) vede hvězdné obsazení (včetně oscarových® Helen Mirren a Jima Broadbenta) skvělého, rodinného filmu podle bestselleru Cornelie Funke. Mo a Meggie skutečně prožijí dobrodružství, o jakých doposud pouze četli! (oficiálny text distribútora)

kalap

Ano dobrodružný, rodinný, ale pre mňa fantasy nie.A to z toho dôvodu, že na tejto planéte je pár ľudí, ktorí dokážu sa dostať do takzvanej samohypnózy a byť tam, kde je aj ich myseľ a vedieť vrátiť sa späť a samozrejme dokážu si, ale len sami pre seba to čo čítaju, alebo si myslia pretransformovať do úplnej reality. A tak na základe týchto skutočnosti dávam tomuto filmu päť hviezdičiek. ()

Huntelaar

Tak, skončilo to někde uprosřed cesty. Chvílema je to strašně přeplácaný, chvílema neskutečně prazdný a vcelku strašně nudný. Nechápu co ta předloha filmu obsahuje navíc, že se z ní stal bestseller. PS: To že občas někde nějakej herec přehráva je relativně normální, ale aby se to stalo celýmu osaznestvu v jednom filmu je doopravdy unikát. Je to otravný jak cyp. ()

Parlay

***„Ty sobecký, nestoudný slabochu!“ „ To si vyřiď s ním, on mě napsal!“*** Vskutku moc pohodový a příjemný rodinný fantasy snímek v profesionálním audiovizuálním kabátku s prvotřídním hereckým obsazením. Dokonalý příklad nenáročné, vkusné a kvalitní rodinné zábavy. ()

ZoltanCZ

Zklamání. Nečekal jsem fantasy kvalitou se přibližující výtečnému Stardustu, ale alespoň zábavnou oddychovku se zajímavým příběhem, jak se zdálo v traileru. Bohužel se mé přání nevyplnilo a já se po většinu filmu pekelně nudil. První půlhodinka ještě vypadá zajímavě, ale později se film zvrtne v jakési prachobyčejné béčko se špatnými triky a naprosto zbytečnými scénami - třeba role Helen Mirren, jakkoli ji mám rád, byla úplně přebytečná. Mimo začátku můžu pochválit už jen vždy charismatického Paula Bettanyho a mladou Elizu Bennett, která narozdíl od Brendana Frasera umí dobře předčítat :-) Mám už hlad po pořádném fantasy. 4/10 ()

M.i.k.e

v celku solidní rodinná jednohubka,jejíž potenciál byl využit tak možná z 1/3...těch 59% co tu film v hodnocení má je myslím odpovídajících... ()

Chen

Nejsem ten typ, který prská, jen se mu do rukou dostane dětské fantasy, ale Inkoustové srdce bohužel opravdu patří k těm nudným sterilním filmům, které trpí absencí lepších triků, dynamičtějšího příběhu a jemného humoru. Alespoň obsazení jde, Helen Mirren je skvělá, Brandan Fraser naopak nevytahuje ani 50 % svého obvyklého šarmu. ()

dezorz

Ak mate v rodine tinedzera, rozpravky ako Janko Hrasko uz nefunguju a nieco narocnejsie este nie. Zlata stredna cesta je moderne detske fantasy. Deti v hlavnych ulohach vo vymyslenych svetoch. Necudo, ze je plno knih s podobnou temou. necudo, ze sa ich aj u nas tolko vydava a necudo, ze sa nataca kazdu chvilu viac ci menej (tentoraz menej) podarena filmova adaptacia. ()

Elyssea

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi * Vyhrály tři. Inkheart je takové fantasy béčko, na které se příjemně dívá, ale hlubší dojem nezanechá. Brendan opakuje to, co se naučil v Mumiích, je ve slabší míře. O Sienně se spíš jenom mkuví, než aby nějak zasáhla do dění a nejsympatičtější je tam Prašprst v podání zarostlého Paula Bettanyho. Inkheart má natahované finále, kdy několik hodin Brendan nedělá nic jiného, než že se schovává a žádná jeho akce není vidět. Námět je moc hezký, ovšem zpracování pokulhává.... ()

joker.george

Takový námět se dal a měl využít mnohem lépe. Vpodstatě všechno ve filmu šlo výtáhnout kvalitativně nahoru, snad kromě sympatických herců. Toto fantasy bych tedy kvalitou přirovnal k Eragonovi a Zlatému kompasu. ()

Streeper

Líbila se mi myšlenka příběhu. Sama jsem velkou čtenářkou a představa, že by na světě existoval nějaký kouzelný jazyk, který by dokázal postavy, věci, zvířata dostat z knih do reálného světa se mi opravdu moc líbí. Úplně splněný sen, i když v tomhle filmu je to spíše pro hlavní představitele noční můra. Příběh je tedy hodně nápaditý, herci jsou skvělý, hlavně přítomnost Helen Mirren a Jima Broadbenta mě potěšila. Místy je ale film až příliš zdlouhavý a zbytečný, což je velká škoda, protože jinak by měl film super potenciál, jen z toho tvůrci nedostali to nejlepší a zbytečně to natahují. ()

Pajky3

Tyhle rodinné fantasy jsou přesně žánr ve kterém se nám ustálil a našel Brendan Fraser. Ničim extra zajímavý, takže neurazí nenadchne. ()

pakobylka

Pokud se domníváte, že předčítání je navýsost poklidná a maximálně bezpečná činnost, ubezpečuju vás, že jste na omylu ... Uvidíte fantastický dobrodružný příběh, který si rozverně pohrává s osudy kladných i záporných hrdinů ze stránek knih i se životy obyčejných smrtelníků našeho trochu přízemního světa. Podařilo se mu namíchat nanejvýš zajímavou, pestrou, chutně vyhlížející a přiměřeně okořeněnou směs pro celou rodinu, dobře se přitom pobavil - a tak je mu víceméně jedno, co si o něm myslíte. ()

necisty

Kupodivu velice pěkná pohádka. Na začátku mě trochu štvalo využivání dětské naivity, ale na konci to bylo takové velkolepé a krásné. Brendanovi tento žánr prostě pasuje. Dále mě dostává, že je to již třetí film téměř v pořadí, kde úplně náhodou nacházím Jima Broadbenta, kterého jsem před HP neznal a nyní zjištuji, kde všude hraje. Nechám se překvapit, kde na něj zase narazím:). ()

c.tucker

Taková fantasy nefantasy, ale je mi to Jendo úplně jedno. Víš co si pod tím představit už předem a jdeš do toho naplno, potom u konce sem si řekl, no jo klasika ouplně podle předpokladu. Paul Bettany svého Dustfingera zvládl, tak že byl pro mě jedinou hlavní postavou, protože toporného Brendana a to děcko zcela zastínil. ()

dr.fish

Film s velkým potenciálem, kde se něco zvrtlo a vyšel z toho průměr. I tak se ale v neděli odpoledne dá na něj podívat. Nečekejte ale žádnou velkou pecku. Je to jen televizní zábava s lepšími efekty... ()

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (viac)