Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

Gunslinger

85 %.. Výborný film, z ktorého by som vypustil pár scén, pretože predsalen udržať divákovu pozornosť 140 min dáva zabrať aj najväčším f(ilm)ajnšmekrom.. ()

Borat

Těžko popastelný film, jelikož veškeré pocity, které jsem měl během filmu přebil konec. Určitě dost dobře natočený a dost věrohodně zahraný Emilem Hirshem. Já osobně bych se některým krokům vyhnul, ale film si jde svojí cestou polodokumentu. Vcelku jde o výborný snímek dvakrát více umocněným dojmem, že jde o skutečný příběh, který vás vždycky dostane o něco víc. Plusy+: Emile Hirsh, výprava, herci Mínusy-: - Hodnocení:|90%| ()

U.Tarare

Tak tohle dílo mělo mít tak maximálně hodinu. Všechno důležité by se tam vešlo, odpadly by hromady zbytečných scén a hlavně by se to dalo v klidu dokoukat najednou. Sedět u filmu dvě a půl hodiny ve kterém je děj nehorázně roztahaný, to pro mne není. Možná až to zhlídnu někdy znovu, tak s hodnocením přitlačím. Takhle zatím jenom lituji zabitého času. ()

weselow

...only real when shared. LINKINe ty jsi to těžce nezvlád. :) Tahat do toho politiku s jejím dogmatismem (peníze) a rozdílnost nebo velikost osudů ostatních mi příjde trochu netolerantní. Já jsem okouzlen (spoustu z těch hlášek bych mohl citovat), dojat a poučen. ()

iantomasik

Hudba je fajn, obraz je fajn, oboje kýč, ale to nevidím jako zápor, zato jednání a pohnutky hlavního hrdiny, kterého musíte přetrpět celý film, jsou mi tak proti srsti, že mě to od sledování silně odrazovalo, podobně jako nafouklá stopáž a snaha působit za každou cenu myslitelsky. Uváží-li člověk nakonec míru idealizace ústřední postavy proti jeho předloze, vyjde mu z toho snůška pietních lží, ale uznávám, že cílem nemusel být portrét jedinečného člověka, ale idea svobody se vším zlým i dobrým. ()

Pecival

Hezká nicméně klasická tulácká road-movie, o hledání sebe sama. Emile Hirsch zvládá svoji roli s přehledem a postavy, které potkává jsou také ok. To doplněno o krásné záběry přírody tvoří celek hodný vidění. ()

Josefin

Into the wild, nádherné přírodní scenérie, dle mého názoru by byl v klasickém střihu stravitelnější, než přeskakování scén, přesto strhující emocionální příběh. Podbarvený krásnými songy. Silný příběh, ale z velmi dlouhou stopáží u které jsem se místy nudila. ()

Sir-Filip

Nádherný film, z nějž vyzařuje optimismus a neskutečná pohoda a který Vás přinutí přemýšlet! Přemýšlet o životě, jaký je a jaký by mohl být, protože tenhle příběh se skutečně stal. Stal se sice v Americe, ale může ho žít kdokoli z nás. Skvělá hudba Eddieho Veddera a Mika Brooka přidává filmu úžasně neopakovatelnou atmosféru. Není nic lepšího, než vidět snímek, který tak úžasně splývá s hudbou. Stačí si jen pustit kousek soundtracku a přesně víte, kde ve filmu se máte hledat. Sean Penn udělal rozhodně dobře, že se do natáčení pustil a dle mého názoru by mohl u režisérského kormidla klidně zůstat, jde mu to daleko lépe než herectví. Takže, máte-li v sobě alespoň trošku schopnost empatie, bude se Vám to libit!! "ENJOY IT !!!" ()

ImNotThere

148 minut je na film, který obsahuje z větší části záběry na přírodní scenérie, zatraceně moc. Neříkám, že jsem se Útěku do divočiny nesnažila porozumět, ale na mě příliš rozebírá niterní světa jednoho kluka, který se nám snaží ukázat nějakou alternativní možnost bytí, problém je v tom, že on se nám nechce až tak úplně otevřít. Samozřejmě, že příběh působí impresivně a divákovi je z té krásy všude kolem skoro úzko. Bohužel mě to za srdce zase tak nechytlo a vůbec, měla jsem pocit, že to je jen další zbytečný výkřik do tmy. Přes to všechno nebudu Pennovi křivdit a musím říct, že režii zvládl docela dobře (místy trošičku roztěkaně), kamera překrásná, hudba skvěle zasazená do prostředí, jen ten charakter hlavní postavy se mi zdá nedotažený. ()

Madlene

Krásně udělaný film, skvěle zahraný, s výbornou hudbou. Osobně ale nesouhlasím s pohnutky hlavního hrdiny a musím se přiznat, že jsem následně na tohle téma měla několik VELMI vypjatých rozhovorů. ()

ELduderino

Přes původní nechut zhlédnout tento snímek jsem se propracoval až k bezmezné lásce! Více či méně kýčovité scenérie jsou přítomny téměř neustále. Největší síla příběhu není ukrytá ve vyhroceném závěru, nýbrž v celé myšlence vypadnout pryč, vyprdnout se na všechny dnešní vymoženosti. Při závěrečných titulkách jsem si skoro už balil batoh a vydával se na nekonečnou pout, jenže jsem brzy zjistil, že na tohle opravdu nemám koule! A to je ta síla, o které mluvím. Herecké výkony přirozené(což je obrovské plus), kamera přesně sednoucí stylu vyprávění. Hudba je dokonalá. Eddieho Veddera si jako hudebníka moc vážím a tady předvedl trošku jinou polohu, než jsme u Pearl Jam zvyklí a zvládl to na výbornou. Celkově vzato, jeden z mých nejoblíbenějších filmů! ()

Ludivitto

Krásná i odporná, veselá i smutná, mainstreamová i artovní roadmovie. Místy vykouzlí úsměv, jindy slzy, občas uspí nejenom díky své dvou a půl hodinové stopáži. Celá tahle rozporuplnost se odráží i v mém názoru a hodnocení. Každopádně je to ten typ filmu, u kterého můžete hodiny debatovat nad motivacemi postav, významy, logikou, revoltou, rodinou, láskou - nad čímkoliv. A já se o tom klidně rád pobavím. ()

Wlck

Emocionální vyděrač toho nejhrubšího zrna. Sean Penn a celá tahle produkce jsou hrozné *****, protože se jim nejen povedlo vehnat slzy do mých očí, zároveň mě taky podněcují k hodně podobnému počínání! (já bych ale raději zamířil na jih) ()

Beer Ceps

Čekal jsem strhující podívanou plné panenské přírody a člověka, který se chtěl odprostit od světa a splynout s přírodou. Bohužel jsem dostal příběh o malém rozmazleném klukovi, který chce dokázat svým rodičům, že dokáže žít lépe (šlechetněji) než oni. O přírodě a lásce k ní se ve filmu v podstatě nic nenachází díky neustálým flashbackům, které ukazují, jak se Christopher dostal do divočiny. Jeho pokrytecký přístup je místy směšný. Tvrdí, že se obejde bez peněz a civilizace, přitom si ale sebou bere pušku. Člověk bez názoru, který neustále cituje fráze z přečtených knih a s bezohledností, která nezná hranic (když už se nemohl ozvat rodičům, tak sestře ano.) Lidi, které potkává jsou snad ještě více šílenější, než on sám a jeho (nesobecký výlet) musel zaznamenávat, kde se dalo (super-tremp byl tady.) Přitom je to škoda, závěr filmu byl velice podařený se skvělou hudbou Eddieho Veddera ale věřím, že skutečný příběh byl mnohem působivější, ale není zpracován tak, jak by si zasloužil. ()

Almásy

bohatstvo hovorím si čo mi to toľko trvalo vidieť tento film. nesmierne inšpirujúci osud (ja sám sa chystám na trip v lete) , miestami možno trochu moc hollywood, ale dá sa to omluviť. fakt, len sa prikláňam k nadšeným reakciam. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook