Ordinácia v ružovej záhrade

Dráma / Romantický / Rodinný
Slovensko, 2007, 50 min

Zuzana Fialová, Jozef Vajda, Tomáš Maštalír, Zdena Studenková, Stanislav Dančiak, František Kovár, Michaela Čobejová, Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová (viac)

„Na svete je málo miest, kde sa rozhoduje o živote a smrti. Ženy ich dôverne poznajú, muži chodia po špičkách“. Seriál Ordinácia v ružovej záhrade odhaľuje trinástu komnatu medicíny, presnejšie gynekologicko – pôrodnícke oddelenie nemocnice nemenovaného slovenského mesta a súkromnú gynekologickú ambulanciu. Tieto prostredia spája nielen spoločné poslanie, ale aj kolegiálne a priateľské vzťahy hlavných hrdinov. Protagonistami nie sú iba lekári a zdravotné sestry, ale aj ich rodinní príslušníci, partneri, priatelia a hlavne pacientky. Protagonisti seriálu kladú dôraz na psychológiu postáv v autentickom súčasnom „živote“. Seriál dáva príležitosť pre zaujímavé herecké výkony a divák má po čase možnosť spoznať slovenských hercov, mediálne známe tváre, ktoré sa z polohy moderátorov a zabávačov vrátia opäť k tomu, čo tak dokonale ovládajú na divadelných doskách.

Seriál Ordinácia v ružovej záhrade zaznamenal obrovský úspech v susednom Česku, kde sa stal dlhodobým seriálom s vysokou sledovanosťou. (oficiálny text distribútora)

Deywid odpad!

Mať takých dobrých hercov ako Fialová, Kronerová a Vášáryová a aj tak natočt takúto imbecilitu, to sa vážne niekto musel veľmi snažiť... ()

chalp odpad!

Tu sa aspoň pekne ukazuje, že aj naša “najvyššia“ herecká smotánka nevidela herectvo či charizmu ani z rýchliku.Na naše pomery možno priemer, ale holt tvorcovia musia rátať s tým, že sme konzumenti nie len slovenskej tvorby ale aj zahraničnej oproti ktorej nemá ani tú najmenšiu šancu.Prispôsobovať by sa nemal divák, ale naopak! ()

Mortemiss odpad!

Slovakia útočíííííííí!!! Nevím, možná mindrák, že ČR natočila něco jako nemocniční telenovelu a slováci ji hned chtěli taky, ale zřejmě se netrefili. Tomu se říká BLBOST! - mírně řečeno. ()

TomBar

Opäť raz neúspešný pokus priniesť seriál z domáceho prostredia. Tvorcovia zvolili kopírovanie českej verzie, čím sa odbremenili od vytvorenia námetu... no zdá sa, že seriózny seriál na úrovni sa u nás natočiť nepodarí. Dávam jednu hviezdu len preto, aby som zdôraznil, aký prepadák bol seriál Medzi nami ... ()

111tom111 odpad!

To néé... toto je už opravdu vrchol hlouposti.Každá z postav je tak naivní že to dál snad už ani nejde.Proč se toto vysílá v hlavním vysílacím čase?To opravdu není nic lepšíhoo ? ()

BathoryMan odpad!

Najlepší Slovenský serial všetkých čias!Bol som ščastím bezseba ked som ho začal pozerat.Čast po časti sledovat osudy sympatických hrdinov!Čo mi šibe???ODPAD!!!! ()

MarleyCZ odpad!

Viděl jsem českou verzi, vypl jsem. Viděl jsem slovenskou verzi a opět jsem vypl. Nechápu jak se na takovýto pořad dokáže někdo dívat. Je až k pláči jak televize vydělávají na tom, že zkrátka nemají konkurenci. Chápu, že v dnešní době se snad každá televize vypořádává s finančníma problémama, ale točit takovýto hnus, který je za 1. špatně obsazen herci 2. herci mají snad ty nejhorší herecké výkony 3. zdáse mi, že kameramani úplně usnuli a scénaristi nebyli při smyslech. Skrátka to nejhorší a ztráta času. 1% za tu ůvodní písničku ()

pravo

Údesné, neviem koho napadlo, že ak niečo kúpi zo zahraničia a dá tomu nový obal vznikne z toho kvalita. Naozaj neviem, čo by som vytkol tomuto seriálu najskôr, ale najjednoduchšie bode, keď poviem klady- pár hercov ma stabilný príjem, pár kameramanov, režisér a ďalší majú stabilný príjem a predajne satelitov a kablový operátori majú vyššie zisky, pretože človek je tvor televízny, ale nie hlúpy. Nechápem v tomto prípade ešte aj tí herci (Vajda, Studenková, Fialová...) sú strašne nepresvedčiví. Zo zaťatými zubami dávam jednu hviezdičku a proste ani neviem začo. (možno za Fialovú.) ()