Ordinácia v ružovej záhrade

Dráma / Romantický / Rodinný
Slovensko, 2007, 50 min

Zuzana Fialová, Jozef Vajda, Tomáš Maštalír, Zdena Studenková, Stanislav Dančiak, František Kovár, Michaela Čobejová, Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová (viac)

„Na svete je málo miest, kde sa rozhoduje o živote a smrti. Ženy ich dôverne poznajú, muži chodia po špičkách“. Seriál Ordinácia v ružovej záhrade odhaľuje trinástu komnatu medicíny, presnejšie gynekologicko – pôrodnícke oddelenie nemocnice nemenovaného slovenského mesta a súkromnú gynekologickú ambulanciu. Tieto prostredia spája nielen spoločné poslanie, ale aj kolegiálne a priateľské vzťahy hlavných hrdinov. Protagonistami nie sú iba lekári a zdravotné sestry, ale aj ich rodinní príslušníci, partneri, priatelia a hlavne pacientky. Protagonisti seriálu kladú dôraz na psychológiu postáv v autentickom súčasnom „živote“. Seriál dáva príležitosť pre zaujímavé herecké výkony a divák má po čase možnosť spoznať slovenských hercov, mediálne známe tváre, ktoré sa z polohy moderátorov a zabávačov vrátia opäť k tomu, čo tak dokonale ovládajú na divadelných doskách.

Seriál Ordinácia v ružovej záhrade zaznamenal obrovský úspech v susednom Česku, kde sa stal dlhodobým seriálom s vysokou sledovanosťou. (oficiálny text distribútora)

vincent

Prejavom arogancie a namyslenosti, ci pocitu, ze som elita v nejakom smere je travenie casu niecim, co viem, ze ma nezaujima a nasledne to riadne skritizujem (i ked je jasne, ze kritiku som mal pripravenu este predtym ako som s tym vobec zacal). Na akeho boha pozerate rodine serialy, ak vas nezaujimaju. Dobre viete o co v takychto serialoch ide, ako su stavane, ako su natacane (konkretne tento dost narychlo, co vidiet hlavne v zle natocenych zaberoch, ktore si niekto musel vsimnut, no neopravil ich. Myslim konkretne trciaci mikrofon na vrchu zaberov). Tak na co to pozerate? To je ako ist na film s nazvom Kong Kong a potom sa stazovat, ze tam pobiehala obrovska digitalna opica. Dajte sa vypchat. Suhlasim s tronom, ta papucovka ma nieco do seba. Nie nevyhnutne ale neuskodi. Ako chrumanie slanych tyciniek, pri sledovani telky. ()

chef odpad!

Slovenskí herci nepochopia, že v tv tvorbe sa nedá tak prehrávať ako na divadelných doskách. Kameramani a réžia zase nepochopí , že kamerovými zvykmi z TV rodinných súťaží ako Bruchaľove Zlaté Vajcia dojem nespravia. GOGO SVK TV PRODUCTION!!! ()

pijavica odpad!

Zo zvedavosti som si počas prestávky vo futbale (ME 2008) prepol na toľko diskutovaný seriál. Vyššia moc zariadila, aby som zachytil pána ministra financií a jeho kázanie o eure - tých pár minút jeho vystúpenia by bohate stačilo na špeciálne vydanie niektorého humoristického časopisu (veď aj to je spôsob ako propagovať euro, nie?). So sebazaprením (alebo zo šoku?) som daný diel dopozeral do konca, a mám pocit, že som videl v podstate celý seriál. Napriek krátkemu trvaniu vo mne stihol vyvolať ťažkú existenciálnu krízu s leitmotívom "Kde to vlastne (preboha) žijem?", keď niečo také prvoplánové a (nebojím sa povedať) amatérske dokáže pritiahnuť k obrazovkám toľko ľudí (vrátane mojich blízkych). Ešteže po rokoch ostane "Ordinácia" zapísaná iba v rebríčkoch sledovanosti, a nie v pamäti divákov...(alebo je to naopak, ešte tragickejšie?...) ()

xaver odpad!

Tolik hereckých osobností, tolik hereckých talentů takhle promrháno. Odpad používám velice zřídka a velice nerad. Tolik intrik, tolik zla a falše zhmotněných do jediné osoby, chtěl bych vidět, zda se tvůrci v životě potkali s tolika zlými lidmi, kolik je jich prezentováno v tomto seriálu. Určitě se mezi lidma najde mnoho "sviňí", ale aby autoři zmotňovali několik obrsviní do jedné osoby, k tomu se snad nemuseli uchalovat. Těch průšvihů v jedné malé nemocnici by stačilo na zavření několik velkých. Přitom o skutečných problémech našich nemocnic se tam moc nedovíme. Autoři viděli chod nemocnice asi z ponorky, a to ještě musela být zakalená voda. ()

wosho odpad!

Česká, či od našich východních sousedů? Celkově je to jedno, protože chleba namazaný sladkým hovnem je stejný, ikdyž ho namaže Čech nebo Slovák. ()

Greenpeacak odpad!

Neznášam tieto sračky, ktoré chodia každý večer. Zbytočne zaberajú drahocenný vysielací čas, ktorý mohol byť využitý efektívnejšie. ()

Paity

Slovenská mutace zábavy pro padesátníky.... co víc k tomu dodat. Snad jen, že je mi to trochu více sympatické, možná proto, že tam nejsou ty naše tradiční okoukané ksichty, které známe z každé reklamy na vložky. ()

AdamesWWE

Najlepší dramatický slovenský seriál. Veľmi som mal tento seriál rád a obzvlásť prvé série, úplne perfektné, bavilo ma to, takisto aj herci, dovolím si povedať že celá slovenská herecká elita, Kovár, Vajda, Kramár, Studenková, Maštalír atd., výborní herci, zaujimavé postavy a dobrý príbeh, prvé série ma strašne bavili ale naneštastie po roku 2010 - odchode Maštalíra to išlo pekne dolu vodou. Jedine po jeho odchode bola tá dalšia séria pozerateľná a celkom ma bavila, ale dalšie časti boli dosť nudné a nemám ani poslednú sériu kompletne odpozeranú, pretože sa to celé zmenilo, síce to možno vyzerá lepšie vizuálne, aj prostredie, ale tá originalita je už dávno fuč. Aj tie skvelé zápletky, potom to bolo furt o tom istom, tie isté veci akurát že v inom obale, proste hrôza. Ale tie posledné série bez Maštalíra sa prakticky ani nedajú kvalitativne porovnať s tými predchádzajúcimi. Je mi ľúto ako tento seriál skončil, určite by z toho ešte niečo bolo ale to čo Markíza robí, samé odporné reality show, lets´ dance a podobné kraviny, a ešte popri ordinácií si dajú do svojej druhej relácií další dramatický príbeh Druhý Dych, tak to je rozum bojovať sami proti sebe. Ale čo už, ja som rád že som videl tie prvé série ktoré sa mi páčili a sú za päť hviezd, ale tie dalšie sú omnoho slabšie tak dávam celkovo len 4 hviezdy. Ale aj tak považujem túto tvorbu za najlepšiu československú, v rámci dramatickej línie. ()

jasiska

Lúbi sa mi Maštalír a Kronerová. Ostatní herci ma buď neoslovili, alebo sú úplne nanič. Dej tiež poslabší, dialógy ešte horšie. Neviem, kde autori prišli na to, že v slovenčine požívame pred vzťažnými zámenami slovo "že", ale variácie na vetu: "Neviem, že čo mám robiť"..., sa vyskytujú asi každých päť minút, a keby seriál sám o sebe nebol dosť namáhavý, tak toto samé by ma zmohlo. Dve hviezdičky dávam len z neobjektívneho popudu oceniť slovenskú tvorbu. ()

blues

může byý něco horšího než Ordinace v růžové zahradě? ano, může! slovenská verze tohoto věčně těhotného seriálu... bohužel... ()

J*A*M*A*L odpad!

Stačilo mě pár minutek a byl jsem v hodně velkém šoku.Nechápu jak ty lidi můžou strávit večery nad tímto.Bál jsem se abych neměl v noci noční můry.0% ()

Marina111

O hviezdičku lepšie než Panelák, no stále veľmi sentimentálne, afektované, komerčné, trápne ... A nech už seriálu robí odborného poradcu ktokoľvek, o živote a práci sestier toho veľa nevie ... Ale vypisovať tu všetky odborné chyby, ktorých sa tvorcovia dopustili, to by bol véééééééééééééééééééééééľmi dlhý komentár ... ()

klokyn odpad!

Prečo Slovensko kopíruje originál, ktorý sa už sám o sebe zaraďuje do hlbokého podpriemeru? Po prvej časti môžem povedať, že ORDINÁCIA V RUŽOVEJ ZÁHRADE je síce oveľa menej trápna ako predchádzajúci počin slovenskej televíznej tvorby - MEDZI NAMI, ale scenár je taktiež veľmi hlúpy, herci podávajú otrasné výkony a kamera ani nestojí za reč. Pochybujem, že sa to časom zlepší. Dobrý slovenskí herci si kazia svoje portfólio, ale viem, že mnoho príležitostí ukázať sa v niečom normálnom skrátka nemajú. Prečo Slovensko radšej nekopíruje seriály ako POHOTOVOSŤ, alebo KLINIKA GRACE? Kedy začnem veriť tomu, že dokážeme natočiť aj niečo kvalitné? --- Dotatok: Jediný, kto tam nepôsobí trápne je Tomáš Maštalír, ale kvôli jednému hercovi tú jednu hviezdičku nedám. ()

Phillo

Ďalši z radu oddychových slovenských seriálov s priblblo smiešnym scenárom (s limitom minimálne 3 dejových zvratov na 1 diel) a uponáhľanou kamerou. Avšak oceňujem nové herecké tváre a istú napínavosť a oddychovosť... Radosťou sú herci, na ktorých je vidieť že to neberú až tak vážne (Maštalír, Kovár, Kostelný...). Určite najväčším sklamaním ale aj istým otvorením očí je neherecký (alebo skôr divadelný) prejav Fialovej a občas aj Vášáryovej... Odľahčenosť a oddychovosť podporovaná občasnými slovnými perlami (-"Boh ti pomôže!" "-Ak dovolíte najprv pomôžeme my") je však zabíjaná snahou o nejaké dramatično, ktoré na slovenskej pôde vyznieva smiešne a trápne. 30% ()