Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

p.i.t.b.u.l

Čekal jsem podstatě více než čeho jsem se dočkal. Co k tomu dodat? První díl byl výborný, na ten navázal druhý díl, který mně taktéž pobavil. Třetí díl byla slabota. A poslední díl? Přirovnal bych to k tomu třetímu s mírným zlepšením. Nevím kde tvůrci udělali chybu, že nedokázali navázat na první dva díly a další díly vytvořili jen na jméně. Nápady, vtip to vše se s dalšími díly vytratilo a nevyjímaje posledního dílu. Neříkám, že zde nejsou vtipné scény, párkrát jsem se zasmál, ale to bohužel ke kladnému hodnocení nestačilo. Příběh je zajímavý, vše se vlastně vrátí na začátek, kdy je Fiona ještě uvězněna ve věži. Shrek touží po zpětném životě zlobra, kterého se všichni báli. Ne náhodou potká v lese Rumpulíka, který mu předhodí smlouvu stát se na jeden den opět obávaným zlobrem výměnou za den z minulosti, který si ani nepamatuje. Shrek souhlasí a najednou je vše jinak. Shrek brzy pochopí, že byl napálen. Království za sedmero horami už neexistuje jak jej známe, kocour přibral a další známé postavy dělají otroky apod. Nikdo Shreka nepoznává a ten má 24 hodin na to, aby vše vrátil jak bylo. Co myslíte podaří se mu to? Nebudu Vás napínat, samozřejmě. Opět zažije nová dobrodružství, která Vás bohužel nenadchnou. Už je to prostě ohrané, někdy bez nápadu a to co jsme v prvních dílech obdivovali a smáli se tomu, zde nenajdeme, nebo najdeme, ale už nám to vtipné připadat nebude. Jak se to říká na začátku: Bylo, nebylo.....a já doufám, že už další nebude. Slavnostní rozloučení s tímto chlapíkem a celou pohádkovou říší se nekoná. ()

šinta

Třetí nejlepší díl, po vynikající jedničce a velmi dobrém druhém díle přišla nejslabší a nejhorší trojka a čtverka je sice průměrná, ale přesto se to dá:), ikdyž převažuje zklamání. ()

benny159

Prišlo mi to už viac pre dospelých ako pre deti. Stále tam bolo zopár vtipných scén, ale už to nebolo ono. Už to nebol ten Shrek, akého si pamatám z prvých dvoch dielov. Snaha sa cení, ale výsledok neohúril. 60% ()

jjimmy

výplň, ktorá už má len zhrabnúť peniaze... nie je to zlé, na jedno pozretie to maximálne spĺňa účel. Pár krát som sa aj zasmial.. ()

migsee

No, řekla bych, že poslední film shrekovské série tak nějak postrádal vtip. Ne úplně, byly chvilky, kdy jsem se zasmála, ale celkovej dojem je hodně rozpačitej... ()

moviepill

Oproti bezduchej trojke je to v podstate vydarené zakončenie veľkej zelenej story. Ten tmársky šedo-čierny nádych dodáva "animáku pre decká" trochu dospelejší "říz" a veľmi sa mi páčil. 92 minút ubehlo ako šmahom metly čarodejnice a keď si spomeniem na toho "Rumpelníka"... protivnejšou animovanou postavičkou je hádam už len nejaký retardovaný pokémon. Tvorcovia, palec hore za čerstvý vietor do Shrekonovely! ()

lulu37

podľa mňa najslabšia shrekovina...nejaké tie hlášky a vtipné momenty boli, ale bohužial musím skonštatovat, že je to čistý priemer. Okrem Fiony všetky postavili stratili na šarme, ani perníček bojovníček to nezachránil... ()

dzules

opakovaný vtip není vtipem..připadá mi, že se tvůrci snaží nám znechutit už i jedničku..uznávám, že tento díl je o 150% lepší než trojka (ta byla opravdu kritická), ale i tak..kočičí oči už jsme viděli, oslík je pořád stejný, Fiona stejná, Shrek stejný..prostě, je to pořád to samé. Jinak scénaristická klička ve stylu: když nevíme kam posunout děj, uděláme to tak, že stejné postavy postavíme do úplně nového děje..nevim¨nevim..je na čase nechat Shera a Fionu v klidu žít v bažině a porozhlédnout se po jiném tvorovy a jiném příběhu. Doufám, že konec a zvonec je závazný název. Pětku bych už nechtěla vidět. ()

Spielbergo

Po děsivém propadu kvality ve třetím díle se podařilo alespoň trochu zachránit čest této série. Bavil jsem se ale neočekávaně dobře (zřejmě v očekávání nejhoršího). 3-4 hvězdičky, takže to zaokrouhlíme nahoru, ať nejsme nějakej bručoun. ()

Blazis34

Poslední díl Shreka už mi přišel trochu nadbytečný. Toto pokračování krásného vtipného animáku mi přišlo už dost zbytečné, ačkoliv jsem ho uvítal. Zelený zlobr se chtěl vrátit na začátek své cesty a o to se snažil i režisér Mike Mitchell. Nevím jestli se mu to povedlo nebo ne, ale pro mě je tento díl určitě z celé čtyrsérie ten nejslabší. Na první dva prostě už nikdo stejnou mincí neodpoví a možná je to škoda, že končí jedna povedená série jednoho skvělého animáku, který po celém světě získal na velké popularitě. Ale už je těžké vymýšlet něco nového. Za čtvrté pokračování Shreka dávám 60% - tři hvězdy. ()

Ereniss

Velice pěkně zakončená zlobří série. Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem čekala horší kvalitu, ale Shrek příjemně překvapil. Zbytečně děj nenatahovali a ta hodinka a čtvrt parádně utekla. Oslík perlil jako vždy, v patách mu byl přežraný Kocour a záporák, který měnil paruky jako ponožky se povedl. Mimochodem, pohledu na Oslíkovo potomstvo nikdy neodolám, ti drakoosli jsou k zulíbání. ()

djbarrel

Solidní zakončení (snad?) celé série o jednou sympatickém zlobrovi. Ve filmu je hodně vtipných momentů, ale i několik spíš trapných částí, ale jeko celek vynikající, byť zdaleka nedosahuje kvalit prvního dílu, ale to snad ani nelze mít za zlé, tím trpí 90% veškerých pokračování. Holt originál je jen jeden. I tak ale 78 % ()

Crytic

První Shrek byl jedním slovem "kouzelný". Byl plný vtipu, oreginality, vtipu, nápadů a vtipu. Film, na který se rádi podíváte spolu s dětmi klidně po 4. zasebou, aniž byste mlátili hlavou o zeď a čekali, kdy konečně Barbie Pimprdlína najde růžový diamant a zachrání Fanfrpálii. Ve Shrekovi 2 se z filmu vytratilo kouzlo, ale stále zůstala krásná vtipná pohádka. Třetí pokračování film zabilo, no a čtyřka je už jenom kopáním do mrtvoly - Je to dlouhé, celkem nudné, málo vtipné, film vykrádá sám sebe... Název filmu opravdu sedí, protože tohle je vážně KONEC! ()

x_ander

Konečně Shrek, který příjemně navazuje a odkazuje na geniální první díl. Rozhodně to není na čisté 4*, ale za tu upřímnou snahu tu jednu přihodím. Za snahu vymanit se z trapné trojky a přepálené dvojky. Shrek se vrací tam, kde to umí nejlíp. Děj se točí jen kolem několika ústředních postav, a ne hromady vykonstruovaných rádoby-cool charakterů (Shrek 2) a nabízí jednoduchý, ale chytlavý příběh prošpikovaný příjemnými vtípky, a ne kvantem trapných gagů (Shrek 3). Takhle si představuju důstojné zakončení série. ()

Ltblue

Po /ne/úspešnej Trilógii prichádza narad Shrek: Zvonec a koniec.Bolo to zahriatie po Shrek Tretí.Rozhodne to bolo lepšie,akčnejšie,smiešnejšie a ludí to bavilo v kine.Tak prečo sa netváriť tak,aby to aj mňa bavilo. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou