Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

Zmatliková

Po slabé trojce a Shrekoledě přichází čtvrtý díl snad ještě lepší než jednička (to asi ne, to by bylo rouhání :-) ) Shreka pálí dobré bydlo a tak musí získat zpět lásku krásné (opravdu krásné) Fiony. A tak přichází spousta skečů a originálních nápadů se starými známými. Film si navíc užijete i bez znalosti předchozích dílů. Je to pohádka, ale krásná... Solidní zakončení série. Vivat Shpek! ()

pegas10

Od prvního dílu už uběhlo dlouho a ani tenhle díl se mu nedokáže vyrovnat. Zejména takovým tím vtipem, který je nenásilný a vyplyne sám ze situace. V tomhle díle je většina vtipů tlačena silou ven. Shrek dospěl a na to trochu doplácí celý film. Pro mě byl Zvonec a konec opravdu o dvě třídy výš nežli díl třetí. Při souboji Shreka s Fionou jako bych cítil takové to zahrátí u srdíčka jako téměř v celém prvním díle a to bylo jedině dobře. Nádherně podkreslující soundtrack a hlavní melodie doplňují film tak jak mají. Všechno šlape tak jak má. Pro mě veliké překvapení (možná to bude zklamáním dílem 3.). ()

San Miguel

Bylo vidět, že práce se znatelně zlepšila. Tvůrci si snad uvědomili, že to dělají pro lidi, a ne pro peníze. No každopádně celá série se celkově povedla, a to je o nejdůležitější. ()

TONYNKO

Pre mňa najslabší Shrek. Kde je ta sranda ? Preč. Je len dobre že je to "posledna kapitola", lebo keby pokračovali, zničili by všetko. 5/10 ()

LooLaa

Nebyl to zas až tak vyložený propadák jako trojka, ale pokud porovnáme Zvonec a konec s jedničkou, zůstane mi jen 1*. Genialitou a dokonalostí jedničky bohužel trpí všechna další pokračování mimo dvojky. ()

roborrrjf

Pravdupovediac, po mizernej trojke som mal "strach" ísť do štvorky, napokon to ale vôbec nebolo zlé, práve naopak, podľa mňa sa jedná o úctyhodné zakončenie série 80% ()

vixina

Úprimne, keby som mala niekomu dať za toto dopredu prachy, asi by som si ich nakoniec pýtala naspäť. Vážne, po toľkej nude (akoby nestačilo, že jej predchádzala Shrekova "kríza stredného veku") sa všetko v poslednej chvíli otočilo o 180° v maximálne klišé, typu "Nie, mala si pravdu, bol som zlý manžel, smrk, smrk." (aj keď, zo strany Shreka išlo možno o reverznú psychológiu, čo aj viem...), aby mohli už po štvrtý raz žiť šťastne až do smrti. Sláva Oslíkovi, ktorý ma snáď jediný držal nad vodou. Prosím, nechajte ich už odpočívať v bahnitom hrobe, už toho bolo fakt dosť. ()

missteeque

Od posledního dílu čekám, že vyždíme ze sebe to nejlepší, ale tohle je zbytečnost. Chybí vtipnost, co byla tak skvělá v předchozích dílech táhnoucí celý film a příběh ničím, ale bohužel taky nikým nenadchne. ()

bratr_jezek

V restart série jsem moc nevěřil, ale podařilo se. Ramnpleník, padouch už od pohledu, podvede Shreka, kterého nebaví být jen loutkou pro odiv a najednou musí znovu bojovat o svou lásku (nová poloha Fiony jako Xeny bojovnice je velice cool). Shrek totiž daruje za to, že bude zase chvíli "zlým zlobrem" jeden den, vybere si však den svého narození. jak by to vypadalo, kdyby Shrek nebyl, je velmi nápadité a někdy i dost vtipné (kocour v botách je velmi zdařilý a zaručeně pobaví). Nejen Shrek musí získat lásku, i ukecaný osel znovu musí přesvědčit draka (dračici), že mít krásné "oslodráčky" je to nejlepší. ()

Whyte

Po otřesném Shreku třetím, elegantně ukončená zlobří sága, jejíž čtvrtý námět se mi v rámci epilogu a celého universa neskutečně líbí, působí hravě a dýchá snesitelnou až příjemnou nostalgií. Shrek si na otcovská kolena vylepšil renomé a i když jeho čtvrté pokračování na první dva předchůdce scenáristicky ani příběhovou bujarostí a originalitou nemá, ukončení to je více než povedené! „Zvonec a pohádky je konec!“ //75%// ()

Frank234

Shrek se od jedničky každým dílem posunul dál co do intenzity akce i napětí. Poslední díl v tomto ohledu ztratil na síle, ale už jde krásně poznat takové to umělé navázání scénáře a to uškodilo nejednomu pokračování čehokoliv úspěšného. ()

kiki1

Tady už jsou tvůrci nuceni vařit z vody, kvalitní vtipy byly vyčerpány v předchozích dílech. Dějově nijak zvlášť poutavé, zkrátka, o proti minulým dílům zklamání na plné čáře. ()

mafianis

...A zazvonil zvonec, a tejto zelenj série o dobrosrdečnom zlobrovi je koniec...dostojné zakončenie tejto série..určite lepšie ako tretí film, no prvé 2 diely neprekoná... ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou