Skins

Veľká Británia, (2007–2013), 51 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Kaya Scodelario, Jack O'Connell, Hannah Murray, Nicholas Hoult, Joe Dempsie, Mike Bailey, April Pearson, Will Merrick, Freya Mavor, Mitch Hewer (viac)

Miksa

Už jsem dlouho nezažil u seriálu tolik emocí. Zní to blbě, ale je to tak. Rozhodně to není pro slabé nervy. Klobouk dolů před seriálem, se kterým nervózně žijete. ()

Valentt

Skvelá hudba, perfektní herci. Už úvodné minúty pilotného dielu mi napovedali, že tento britský seriál bude určite stát za pozretie. Nie je to totiž trápna americká produkcia, dialógy sú na úrovni, vzťahy jednotlichých teenegerov sú veľmi dobre vykreslené a problémy s ktorými sa musia potýkať majú svoju vážnosť. Prvé dve série sú fakt skvelé, no s nástupom novej generácie, šťava seriálu upadá. /1.séria - 100%, 2.séria - 95%, 3.séria - 60%, 4.séria - 85% / ()

Jack333

Seriál o teenagerech :-)...žádnej českej mix...prostě parádní seriál z prostředí mladých lidí, kde uvidíte, co se děje...v podání skvělých herců, při vystihující hudbě...scénář dokonalej :-)...nejlepší je 1. řada, 2. řada není o nic horší...ale pak už to stojí za nic, když se změní herci...prostě 1. a 2. řada stojí za to! :-) ()

winnita

Já to asi nechápu.. Tony - extrémní pič*us, Michelle - nafintěná vypatlaná blbka (nechutný jak se pořád oblizujou přede všema), Sid - zoufalec, Cassie - pošahaná a trapně dolejzá za zoufalcem, Chris - primitiv (občas má nějakej světlejší moment ale vážně jen občas), jediná trochu normální a sympatická postava je Jal. Viděla jsem několik dílů, další dva kluci stálej komparz. Tak to mi teda někdo vysvětlete, co se komu na tom sledovat tuhle dementní partu tak líbí. ()

myse

No po první sérii musím říct, že je to na slabé tři hvězdičky. Nějak to těm děckám vůbec nevěřím, tu tragičnost jejich životů. Je to celý přehnaně vulgární (snaha o autentičnost mladé mluvy úplně až tak nevyšla) a herecké výkony jsou strašně prkenné a strojené. Nápad dobrej, psychologický vhled do jednotlivých osob cením, ale ne koncepci samotných postav. Jsem zvědavá na další sérii, ale zatím nemůžu jinak. Po 6 sériích: každé 2 série se vystřídá nová skupinka teenagerů. Vypozorovala jsem, že se v každé skupině opakuje tatáž struktura, v každé skupině: někdo otěhotní, je někdo homosexuální orientace, někdo zemře, někdo je vyhozen ze školy, jedna z hlavních postav je černoch/černoška. Nuda, vše se opakuje, akorát v jiných postavách. ()

Suzie1

Já ty komentáře tady snad ani neměla číst. Po prvnim díle tomu dát odpad je opravdu hrdinství. Dát tomu odpad za to, že je to nereálný, je fakt irelevantní. Že takoví mladí lidé, kteří utrácej všechny prachy za drogy a chlast neexistují - no to by mě zajímalo, kde nejmenovaný autor toho komentáře žije. Seriál kterej se přehnaně snaží šokovat si taky představuju jinak. Je to realistickej pohled do života značnýho procenta teenagerů, kterej se mi strašně líbí. Forma 1 díl - 1 postava mi vyhovuje, sice díly o méně zajímavých postavách (pro mě třeba Jal) jsou nudnější, ale zase mám jistotu, že bude prostor i na moje oblíbence (Cassie, v 2G Effy..). Stejně jako většina komentujících tady dávám 5 hvězd za první dvě generace (4 série), 3. generaci budeme dělat, jako že jsme neviděli.. ;) ()

MysakSim

První série dost dost dobrá doufejme, že se to bude stupnovat a stále zlepšovat. Ze začátku jsem to chtěl vypnout, ale pak mě to vtáhlo do děje a fakt se těším až shlédnu druhou sérii. ()

Falco.araea

1. sérii jsem zvládla za dva dny a to nechápu, jak se mi to povedlo, protože mám balet, brigádu a spoustu zařizování do skautu, ale tento seriál to prostě přebil. Nebudu se tady rozepisovat o postavách (jenom teda Tony je fakt úžasný zahraný, takovej hnusnej hajzl se tak často nevidí), ty si můžete vygooglit, stejně tak příběh a profi recenze. Já prostě jenom musím potvrdit, že je to všechno pravda - tento seriál je vážně mistrovské dílo. A silně návykové. 2. série mi trvala delší dobu, o hodně delší a je vážně znát, že je to pokračování. Postavám je asi tak o deset let víc (nebo se tak aspoň chovají, kromě Anwara teda), už to prostě není takové to sluníčkové puberťácké nicnedělání, protože to mě bavilo prostě víc. V této sérii jsem si hrozně oblíbila Michelle (protože ona zdá se je fakt chytrá a prvotní zdání prostě klame) a Chrise (proč já mám vždycky ráda ty postavy, který spoiler umřou?). No ale konec byl fakt pěknej, ne nějak strašně tragickej ani s happyendem typu Tony nakonec půjde studovat do Yorku, Sid a Cassie se šťastně shledají, Chris vstane z mrtvých, Anwar dostane rozum. Prostě tak akorát a jdu si asi pustit další díl. Jen mě trochu mrzí, že ze starých uvidím tak maximálně Effy a její cvaklou kamarádku Pandoru. ()

TEKAS

První partička je fantastická, druhá je stále dobrá, ale už to není nějak ono a zdá se, že je to vlastně stále jedno a to samé. Partička číslo 3. už jenom pokulhává snaží se marně dohnat své mladší sestry a vůbec už to nestojí za to. ()

Zombiepod

Ohromne netradičný a netradične ohromný seriál, ktorý je jednoducho skr-naskrz britský. Čierny humor, zvláštne priateľské vzťahy, vyjadrovanie plné slangu a predovšetkým bez cenzúry - to je Skins? Vôbec nie. Skins je totiž unikátnym seriálom o parte nerozlučných kamarátov s prepojenými osudmi, životmi, problémami či láskami, ktorá sa často ocitá v úsmevnej, niekedy však v tragickej až desivej situácii. Každá postava je výnimočná a má vlastnú epizódu, kde funguje v podstate všetko, od uveriteľných problémov mladých ľudí až po fungujúcu chémiu a fantastických hercov. Jediným problémom je, že si k "jednoduchosti" seriálu nie každý nájde vzťah, a mnoho z epizód trochu stráca dych. Ako osvieženie vo vodopáde amerických seriálov však príjemne poteší. ()

Petufo

Sledoval jsem jen dvě první série, protože pak většina postav skončí. Je poznat, že seriál zestárl (ne jen proto, že tam používají dnes už v podstatě neexistující technologie - jako smsky a telefony "véčka"). Zkrátka nemá už na dnešní produkci, která dokáže být ztřešťěná, vtipná, šokoující a zároveň uvěřitelná. Tento seriál je v některých chvílích jen těžko uvěřitelný. První díl může leckoho odradit, protože Tony je prostě otravná a zlá postava, s kterou se seriál později však vypořádá po svém. Hrdinové mají své problémy, ale vše je takové těžko uvěřitelné (zvláště díl s výletem do Ruska). Drogy, sex, bordel, nadávky, žádná zodpovědnost... do toho v podstatě pokaždé problémy s rodiči apod. První série se tváří mnohem více komediálně než vážná druhá. V ději bývají mezery - některé důležité (ten brejlatý učitel) postavy mizí, o některých z ničeho nic neslyšíte (polská prsatka - umřela, nebo ne?!) a jiné se zas otravně objevují (Effy apod.). Některé jsou tam zbytečně chvíli (většina rodičů), jiné zbytečně moc (Maxxie). Při porovnání se Sex Education prostě Skins pokulhávají. Ale pořád jsou ty dvě první série dobře koukatelné. ()

stephano

Rozhodně výkvět seriálové produkce. Koncept jednotlivých dílů je typický pro déle trvající seriály, tudíž každá epizoda se věnuje jednomu ze zhruba 10 hlavních hrdinů. Co je ale zajímavé, že to celé působí jako by každý díl bud točil jiný režisér nebo napsal jiný scénárista. Po slabším úvodu opravdová lahůdka a druhá serie už je totálně masakrová svou vyspělostí. Jediné co trochu sráží jako celek je fakt, že toto dílo by bylo uvěřitelnější, kdyby v něm hráli o něco starší herci, takto to působí trochu nerealisticky, jelikož se jedná vlastně o příběhy "dětí". UPGRADE: Kdo dělal casting na 3. serii to nepochopim. Doporučuji skončit tento serial druhou, protože 3. serie by dostala ode mě - odpad. Všechno co se v ní odehraje stojí za hovno, je to trapný herci uplně jiný a příšerný, scénář naprostej shit. ()

atlee

Po prvých dvoch sériách na tomto seriáli nevidím žiadnu chybu. V podstate je to prvý britský teen seriál, ktorý vidím, ale musím uznať, že je to luxusná záležitosť od scenára cez herecké výkony až ku kamere či hudbe. Som zvedavý, čo s ním spravila herecká rošáda v tretej sérii, ale po prvých dvoch je to u mňa 5/5. A tiež nechápem, prečo po ňom zatiaľ nesiahla žiadna z CZ/SK televízií. ()

Lennie

Mé hodnocení je za první dvě řady. Podle mě je Skins hodně nekonvenční teen seriál, který rozhodně vybočuje z těch mnoha předchozích...životy hlavních hrdinů, z nichž některé mě dostávají do kolen, hereckým obsazením, tedy většinou mladými, neokoukanými herci (dlouho jsem přemýšlela, odkud znám představitele Tonyho, než mi došlo, že to je Marcus z About a boy), úžasnou hudbou, a taky slovní zásobou, která je na nadávky a expreisvní výrazy velice pestrá (což neodsuzuji, naopak mi to přijde mnohem výstižnější vyjádření života teenagerů, než když je jejich nejostřejší výraz "hajzl"). Jednoduše řečeno, do první řady jsem se přímo zažrala a na druhé jsem byla závislá. Třetí jsem se kvůli nové generaci postav dost bála, a mé obavy se vyplnily. Viděla jsem první díl a něco mi chybělo. Možná to nebyly jen ty "správné" postavy... Hodně dlouho jsem přemýšela, jestli si Skins dát mezi oblíbené seriály. Po tom, co jsem první dvě řady shlédla potřetí mi v tom nic nezabránilo. Možná není nejlepší, ale já si ho stejně pustím i po čtvrté :) ()