Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

principessa

Upřímně jsem nejprve moc netušila, co od tohoto filmu mám očekávat. Označení jako drama/krimi/thriller/komedie mě trochu nechávalo tápat... Ze začátku jsem moc nevěděla, jestli se teda mám nebo dokonce MůŽU smát nebo co..., ale po pár minutách se mi to dostalo pod kůži a po celou dobu mě tenhle film s parádním scénářem a překrásnou Burwellovou hudbou nepřestával překvapovat. Skvělá podívaná! ()

heavy66

V Čechách se zase říká "v prdeli a v Tejně je stejně". Všude se najde nějaká díra, kde by člověk nechtěl ani umřít. Ale v Bruggách by se s báječným belgickým pivem chvíli vydržet dalo. Kdyby ovšem pár zkurvenejch gangsterů nerušilo střelbou zdejší idylu. ()

CorvusBlek

Vtipná tragikomická, anglická kriminálka, plná černohumorných hlášek, které vyplývají z děje a nejsou vůbec křečovité, no já z toho umírám...asi :-D ()

BenchPress

Dostal jsem typ od kamarádů na tuhle krimikomedii. S představou podobně dobrého příběhu a zábavy jako v filmů Guye Ritchieho jsem se tohohle kousku pustil. A co jsem dostal? Docela dobré dialogy, ale zase tolik srandy tam tedy nebylo. Skvělé herecké výkony hlavní trojky, ale speciálně Brendana Gleesona a Colina Farrella. Nejlepší scény pro mě byly ty, kde se vyskytovaly hlavní dvě postavy. Harry i Ken jsou naprosto dokonalá chemie dvou odlišných charakterů a právě proto to působí někdy vtipně a někdy smutně. Přesto se nezbavím dojmu, že místy to mohlo být veselejší a ke konci i trochu méně bláznivé. Ale nápad natočit gangsterku v prostředí nádherných Brug, kam bych určitě rád někdy zavítal je geniální. 3/5. ()

garry

Zvláštní melancholická atmosféra a neotřelé téma, které se nám snaží podsunout názor, že psychopatický vrah dětí má citlivou a něžnou duši. Znáte někoho z galérky? Primitivové plánující život do nejbližší krabičky cigaret a dávky drog. Vyumělkované, ploché, předstírající hloubku, kterou to nemá. Ralph  Fiennes skvěle hraje dalšího psychopata. Ovšem v Menu (2022) je to lahůdka dotažená k dokonalosti. Tři hvězdy za nadprůměrné herecké výkony. ()

Zerisska

Tento film mě tedy neoslovil, do konce filmu jsem čekala zápletku, která nepřišla. Navíc, nejsem si jistá, ale pokud někoho střelíte do krku, neměl by umřít? Asi ne... On po tom ještě vyleze na věž, skočí z ní dolů a přitom pád přežije jen aby pověděl příteli ať si dá pozor. Celé je to přitažené za vlasy. Takže až na soundtrack, který byl povedený a k jinak nepovedenému filmu seděl, z mého pohledu ztráta času. ()

elanista1

Celkom dobre nahláškovaná suchotina, pri ktorej som sa zopárkrát pousmial, ale žiadne záchvaty som nemal. K tomu ešte príjemný scenár s nejednou prekvapivou pointou. ()

djbarrel

Stylová krimi komedie s dramatickými prvky, kterých naštěstí bylo podstatně méně, než těch komediálních. Příjemná oddychovka, plná suchého anglického humoru. To já můžu. 80 % ()

fimler

Film v kterém se nic nedělo a byl o úplném hovnu, ale za celou dobu sledovaní ani jednou nenudil a to já velice ocenuji!Colin měl jaké si divné obličeje a vypadal jak kdyby mu dal někdo anální deštník (Diktátor) do prdele a rozevřel ho! ()

Nonna

Mystické Bruggy a dva charismatičtí herci v hlavních rolích. Výborně smíchaná kombinace. Kvůli tomuto filmu jsem se do Brugg i zatoulala a pak si film dvakrát tolik vychutnala znovu. Mrazivý, drsný, snový, svým strašným způsobem zábavný. ()

Pajela

Hmm, takhle zvláštní film (v dobrém slova smyslu), jsem delší dobu neviděla... Smutné, vtipné, hořké... Líbilo se mi, že i prvoplánový hajzl, jakým nejspíš Harry měl být, tady má velmi kladné vlastnosti. Ať už je to jakýs takýs soucit a nebo smysl pro čest a odpovědnost. Jo a ta hudba byla perfektní... Celkově - velmi kladný dojem! ()

JollerCZE

Skvělá podívaná od M. McDonagha. V Bruggách se sešlo jak skvělá scenérie - město je ve filmu nádherné, tak i hudba, která sedla a dodávala filmu skvělou atmosféru, ale hlavně herecké výkony. B. Gleeson i C. Farrell se krásně svojí odlišností doplňují a ve finále to na plátně nechává skvělou podívanou na herecké umění. R. Fiennes, který mě dostal za tu krátkou chvíli, co se ve filmu objevil, tak i C. Poésy, která film trochu odlehčí. Ve finále je In Brugges souhrou skvělé hudby, scénáře, režie, scény a hlavně hereckých výkonů. Dokonce filmu sedí i český dabing. Špice filmařiny. ()

solisoli

Skvelý medailónik v pravom anglickom štýle, na pobavenie a večerné spríjemnenie so skvelými hereckými výkonmi, čiernym humorom a slušným jednoduchým scenárom, ktorý bavil. Ak sa objavila humorná scéna, tak stála za to. ()

Aniki

Je to už dlouhá řádka let, co jsem viděl tenhle snímek poprvé. Včera byla příležitost zhlédnout jej opakovaně a to mi přišlo setsakra vhod. Spoustu drobností v ději jsem již pozapomněl, takže bylo po letech o dobrou zábavu postaráno. Farrell je zde opravdu výborný a do Gleesona se dokonce není možné nezamilovat. Fiennesova role přináší krom psychpatické agresivity spoustu vtipných momentů a celý příběh je tak absurdně dojemný, že patří k tomu absolutně nejlepšímu, co jsem kdy na obrazovce sledoval i když nejde o film vyloženě z top ten žebříčku. Plné hodnocení je zde, myslím, na místě. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008