Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

crozet

Toto je dobrý film. Skvěle herecky zvládnuté, absolutorium hlavně pro Farella (včetně pohybu), originální a kreativní pojetí (lokací počínaje), výborná simulace atmosféry příběhu. Neodpustím si ale pár připomínek (je-li nastavena vysoká laťka, nesrovnalosti jsou bohužel patrnější). Postava Chloë nebyla scénáristicky dotažena (jedná se o místní bohyni a hlavně partnerku hlavního hrdiny, přitom je vyčleněna z důležitých fází příběhu, její příspěvek v příslušných momentech ignorován). Kapku jsem se ztrácel i v postavě Harryho (Fiennes), ale to je nejspíš individuální. Kapitolou samotnou pro sebe je žánr snímku. Kdejaký distributor, pisatel TV programů a jiný činitel-na-povrchu film označuje za komedii, černou komedii, tragikomedii nebo co ještě dalšího, přičemž ve skutečnosti se jedná o dost těžké existenciální drama. Rozhodně vás na konci nebude bolet namožené břišní svalstvo, spíš budete chvíli zakřiknutě přemýšlet (o diskutabilním happy-endu ve stylu "dopadlo to dobře - dokonce i někdo přežil" ani nemluvě). A nejen na konci filmu.. ()

VencaS

Hodně zvláštní a zároveň zvláštně dobrý film. moc se mi líbilo evropské ostrovní herecké obsazení, už kvůli místu kde se to odehravá a jaké produkce se do toho pustily, navíc by narážky na američany nebyly vůbec stylové. Jak říkám, dobrá podívaná a krásnejch 80%. ()

kubyno

Tehle tip filmů miluju. Už při prvních tónech a záběrech mě okouzlil. Během sledování nádherná atmosféra, kde mi nic nechybělo. Colin hrává většinou stejný tipy chlápků, ale je neskutečně věrohodný, Brendan výborně doplňuje a o Ralphovi se ani nemusím zmiňovat, ale atmosféru tvořily hlavně nádherná hudba a nádherné záběry (hlavně nočních) Brugg. Režisérsky precizní, věrohodné a neamerické. Nějaká výtka by se mohla najít, ale dá se zanedbat. Nádherný melancholický zážitek. ()

werewolf69

To najlepšie na filme V Brugach sú pre mňa pravé tie Bruggy. Aj keď slabší dej, ale umiestnený do krásneho prostredia dal vynikajúci výsledok. ()

Wabank.

,,Jak se kurva někomu nemůžou líbit labuťe" - Skvělý film prošpikovanej černym humorem a pohádkovou atmosférou Brugg, osobně bych se rád do tý prdele světa taky podíval. ()

Martinius

pri citani hodnoteni od mnohych uzivatelov mam pocit, ze som videl uplne iny film. totiz akusi (v negativnom zmysle slova) zanrovo nezatrieditelnu frasku, ktora svojou roztahanostou a tazkopadnymi, miestami nezmyselnymi dialogmi uspavala a unavovala. sorry, ale porovnavat TOTO s tarantinom je uplne scestne. v pripade "in bruges" sa totiz jedna o pribeh podany az prilis nepresvedcivo a nedovtipne. ak by islo o film s vyraznejsou komedialnou intonaciou, nevyzneli by jednotlive sceny umelo, absurdne a zapletka nevieryhodne. reziser sa snazil upliest z hovna bic. stroskotal vsak na dramatickych okamihoch, ktore prilis diletantsky scenar ani neposkytol a snaha o triler stroskotala na debilizacii jednotlivych postav. to, co zostalo, je preafektovana, originalne sa tvariaca zlatanina bez vyraznej pointy, s uslzenymi romantickymi gangstrami. dovolim si predpokladat, ze ani scenarista a ani reziser nemali s tematikou podsvetia nikdy predtym do cinenia. prave preto by si mali pozriet tarantina, pretoze ten je cool, a tiez scorceeseho, pretoze ten je autenticky - a najma profesionalny. co sentimentalna alternativa nikdy nebude. PS: ak by sa ti dvaja hlavni blbci stali gangstarmi v realite, boli by mrtvi po prvych sekundach... PS2: zvolit si jedno z najvacsich a najvyznamnejsich stredovekych miest sveta za dieru, mi pripada rovnako odveci. je to to iste, akoby si niekto za "dieru" zvolil florenciu alebo benatky. ()

Brylin

Netradičně poetická gangsterka o zabijáckém svědomí a cti. V hlavní roli trio Collin Farrell, Brendan Gleeson a Ralph Fiennes a hlavně město Bruggy. Pečlivě vystavený příběh (scénář i režie debutující divadelní dramatik Martin McDonagh), netradiční vedlejší zápletky a v kontrastu klidná a přátelská atmosféra Brugg dělají z tohoto filmu intenzivní zážitek. Velmi silné čtyři hvězdy. ()

ChillThomas

Tak tohle je velký překvapení, nikdy jsem nečekal že někdo muže režií trumfnout Guye Ritchiho co natočil filmy jako Podfuck a Sbal prachy a vypadni .. Ale ano stalo se Martin McDonagh se ukázal jako další kvalitka. Film je napsán prostě hustě jak to jinak říct líbil se mi od začátku až do konce v díře In Bruges to všechno zapadalo věčně nespokojený Colin Farrell s jeho kolegou a nájemným vrahem se dočasně schovávají v Bruggách kde se později objeví Ralph Fiennes a tím začne film gradovat do úspěšného konce. "What exactly am I trying to say? You's a bunch of fuckin' elephants ,, těším se na další jeho snímek s Colinem Seven Psychopaths tento rok v kině . . . ()

Brejlil

Bruggy, hlavní město provincie Západní Flandry s asi 110 000 obyvateli. Historické centrum je zapsané mezi Světové kulturní dědictví UNESCO. A tento film vám ukáže, že to rozhodně není omyl. Kamera se mazlí s památkami a na každém rohu číhá něco pěkného. Jen dva hitmani a jejich šéf zde představují odvrácenou stranu světa, ale i přátelství až k sebeobětování, dodržování mravního kodexu a trochu britského humoru. McDonagh naštěstí netlačil v absurditách na pilu moc a Farrell a Gleeson dokázali dát svým postavám šmrnc uvěřitelnosti. Největším překvapením ovšem je Ralph Fiennes. ()

RomanHyde

Film řadím mezi to lepší, výrazně lepší v daném žánru. Zůstane ve vás. Obsahuje onu esenci jinakosti a atmosféry, která odděluje zrno od plev. Je to velmi originální snímek umístěný do nádherného místa, kde i drsní gangsteři jihnou. Zápletka i finále jsou opravdu povedené, emoce jsou na pochodu. Film je do jisté míry komorní a psychologický. Soustředí se na tři hlavní postavy, které balancují mezi zpytováním, hledáním sama sebe, pomstou, spravedlností a ctí. Jako červená niť se filmem táhne otázka, co je vlastně dobro a co je dobře? Kdy a jak se rozhodovat, čemu věřit? V Bruggách doporučuji velmi vřele a dokonce bych se tam rád i podíval :) ()

Pajčus

Velmi příjemné filmové překvapení. Perfektní charaktery výborně zahrané herci, kterým bych je nikdy nevěřil, dokud bych neviděl tenhle film. Takovou porci vtipu, napětí a hořkosti v podobě koktejlu s vyváženou chutí jsem už hodně dlouho nedostal. ()

Acrux

Nemám slov. V Bruggách je ten typ filmu, který když se vám napoprvé zalíbí, s každou další projekcí je pocit z něj lepší a zážitek silnější. Skvělý příběh, zajímavě podaný a odehrávající se v tak nádherném městě, kde se nám představí úžasný Colin v roli mladíka, který při své první práci coby nájemný zabiják nešťastnou náhodou zabije malého klučíka, je spolu se svým mentorem, otcovským typem v podání skvělého Brendana Gleesona uklizen do Brugg - kde jednoho z nich čeká nelehký úkol - jejich neurotickým šéfem, kterého ztvárnil bezkonkurenčním způsobem Ralph Fiennes. Za zmínku stojí i charakterová odlišnost ústředních postav, každý má něco do sebe, a i tu v podstatě zápornou postavu - nervního a přesprostlého, ač čestného (což je zvláštní výraz, pokud mluvíte o zabijákovi) Ralpha si musíte zamilovat. Ale nenechte se mýlit, u filmu se i zasmějete (např. scéna s Američany u vyhlídkové věže). A to všechno v těch za*raných Bruggách ;) Ale ono vlastně ani nemá moc smysl film popisovat, V Bruggách se musí vidět a prožít si ho. Já osobně mám z něj velice neotřelý filmový zážitek, narůstající s opakovanými shlédnutími. ()

Pedro Morales

Martin McDonagh nejspíš musel nakoukat Tarantina, říct si "ok, líbí se mi to, ale udělám to po svým." A mě se do vkusu trefil parádně. Vtipné, melancholické, kruté a absurdní. "Fucking Bruges!" ()

kamil.i

V Brugách pôsobí ako elegantná, inteligentná, viac-žánrová pohodička, no niekedy som mal problém pochopiť, čo chce McDonagh povedať. To však zásadne neuberá na kvalitách filmu, ale vynúti si opakované pozretie. ()

sedlo03

Skvěle vybrané místo, fantastičtí herci a chemie mezi nimi. Scénář byl napsán geniálně a já jen tleskám. Aji bych dal hvězdu navíc za očistec aka 'Tottenham'. ()

Antaeus

Skúšal som v skratke prerozprávať príbeh filmu svojim známym (pri vhodnej príležitosti) a tak som si uvedomil, že moje: "No.. bolo to vlastne o tom, že dvaja nájomní vrahovia - jeden teplý a druhý psychotický, čakajú spolu na šéfov telefonát s inštrukciami, čo a ako ďalej. A keď to jeden z nich zodvihne zistí, že jeho úlohou je odstreliť totho druhého" je vo svojej podstate takmer celý dej. Film do pol hodiny od zistenia úlohy končí. A keď sa nad tým zamyslím, tak nejak to je: film ako dokumentárny sprievodca "najzachovalejším stredovekým mestom Belgicka" nadpriemerný. Lenže tu nejde o dokument, ale o akčný film. A tu je kameň úrazu. Prvá viac ako polovica je totiž v podstate iba sled (na prvý pohľad) navzájom nesúvisiacich ukecaných scénok, ktoré (asi) slúžia na prehĺbenie divákovych citov ku jednotlivým postavám a na ľahšie pochopenie motívov ich konania. Krásne spojenie všetkých súvislostí v (konečne!) akčnom finále napokon ale prezradí, že na filme vlastne nebolo nič samoúčelné. A to sa mi páči. Ale plný počet filmu i tak nedám, pretože po prvom zhliadnutí pointy je v ňom iba málo scén, ku ktorým by som sa v budúcnosti rád vrátil. Ale musím doplniť, že scény so "škriatkom" ma bavili jednoznačne najviac. ()

MatyM

Bruggy ukazují, nakolik dokáže i 'minimalistický' formát prodat silný příběh, kterému nechybí akce, pointa a především vtip, je-li natočen takto řemeslně bezchybně. ()

Raimok

Bruggy jsou pěkny město a zajímavá filmová lokalita. Colin Farrell je skvělej herec. Přesto tomu něco chybělo. Možná trošku víc akce, možná něco jinyho. In Bruges bych zatím zařadil do průměru, třeba až budu starší, změním názor. 68 % ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008