Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

defagoo

Jeden z nejlepších filmů roku (08), možná vůbec nejlepší. V idylickém prostředí krásných Brugg se rozehrává originální komediální vystoupení, opepřené peprným dějem, svěžím scénářem a dialogy podávané výbornými herci, skvělé tempo filmu samozřejmostí, stejně tak nečekaně dramatický závěr a konec, myšleno poslední 2 minuty filmu, nezůstává předchozímu ději nic dlužný. ()

Wishkah

Každý by měl vidět Bruggy než umře:-) kvělý film, který stojí na výborném scénáři a vynikajícím výkonu hereckého tria Farrell/Gleeson/Fiennes ()

ThomasL

Nedivím se, že za roli Raye dostal Colin Farrell Zlatý globus. Ony všechny mužské herecké výkony stály za to. Ať už to byl již zmíněný se vším nespokojený Ray, nebo památky obdivující Ken (Brendan Gleeson) a neposlední řadě psychopatický Harry (Ralph Fiennes). Jen mi přišlo nepravděpodobné, že by po pádu z vyhlídkové věže byl Ken vůbec schopný promluvit. Vždyť by z něho musel zůstat pouze mastný flek. ()

Ještěřák

Skoro furt se tam žvaní o Bruggách, až ta belgická ďoura na 107 minut chtě nechtě zkultovní, což filmu dává koule. Podivné chování postav spolu se zranitelností zhruba na úrovni hráče Wolfensteina 3d na obtížnost "I can win" filmu ty koule zase bere; takhle je to jen přehnaně artová, kolem a kolem neškodná kriminálka za lepší ***, jejíž konec jsem předvídal už někde po čas druhé třetiny snímku - prostě se o tom strašně moc žvanilo. Na zabití kratšího večera dobrý, leč druhou Amélii, vylepšenou o trochu z lebky vyhřezlých mozků, bych v tom za každou cenu našminkovaným filmu nehledal. Velkým plusem je též velmi civilní poloha vyobrazených gangsterů. ()

seth82

Milujem čierny humor a v tomto prípade spolupráca Farella, Gleesona a Fienessa je fakt super...Zaujímavý a originálny scenár, komorný štýl filmu a iskrenie hlavne medzi Gleesonom a Farellom pridali tejto snímke šmrnc. ()

ThomasCrown

Scenár filmu je špičkový, herci hláškujú jedna radosť a ja sa nestačím čudovať, ako je možné napísať niečo tak dokonalé. Mestečko Bruggy dotvára celkovú atmosféru filmu a zanecháva vo mne pocit dokonalého filmového uspokojenia. ()

Jorge-Z

Naprosto dokonalý film, který má opravdu hodně co nabídnout. Předvánoční prostředí krásných Brugg, ironii, černý humor, melancholii, trpaslíky (pardon liliputy), drogy, krásnou ženu a herecké výkony obou hlavních představitelů. Colin Farrel zahrál tak, jak jsem ho ještě neviděl. Dokonalost sama o sobě. Jinak než s plným hodnocením to nejde. Bravo. Asi se tam zajedu podívat, do těch "zkurvených" Brugg. ()

kobe6

Málokdy měním své hodnocení, ale tento film jsem si musel nechat uležet. Suché filmy si musím pro příště vychutnat až do konce. První polovinou jsem se prokousával, anglickým narážkám a vtipům jsem se moc nesmál, ale později se věcy daly do pohybu. Od pokusu Collina o sebevraždu jsem si užíval změnu z pohody na těžký thriller. A nástup mého oblíbence Ralpha Fiennese tempo jěště navýšil. Nakonec jsem si uvědomil, že to nebyl ledajaký film a zato jsem rád. ()

Piškotka

Odlehčení vážných témat v krásných Bruggách, kde jeden z dvojice měl zemřít rukou svého parťáka. Netradiční děj, ale tolik sprostých slov jsem dlouho neslyšela, ne že by mi to vadilo, často jsem se smála, prostě mi to tam nějakým způsobem zapadlo. C. Farrel byl dobrý pošuk a člověk, co žije momentálnem, jeho kolega byl rozvážný a nenapravitelný milovník historie, R. Fiennes pošuk na druhou. Konec byl až neuvěřitelný, co se týče umírání (pád postřeleného muže z vysoké věže, kdy po neuvěřitelné šlupce na zem ještě mele z posledního). Film bych zapasovala do jiné doby, jiného století, kdo v dnešní době ještě vyznává čest? Celkově se to dalo, líbily se mi dialogy, kde se to fórky jen hemžilo. ()

Lionheart

Bomba. Britský břitký humor ve starobylém městě, kde si tvůrci neberou servítky a otírají se o všechny, co se ve filmu mihnou. Ale samozřejmě s britskou elegancí sobě vlastní. BTW Clémence je asi nejkrásnější evropská herečka, co znám. ()

nocturnus

"V Bruggách" je další klenot z britské produkce. Bláznivá gangsterská krimi komedie a výborným hereckým obsazením, plná výborných hlášek, černého humoru, akce i napětí. Příběh se odehrává v reálném městě Bruggy v Belgii, které svou "pohádkovou" atmosférou krásně podkresluje děj filmu. Skvěle jsem se bavil od začátku až do konce, nemám co vytknout.. ()

Kejt.lin

Škoda, že mě to nebavilo.. kdybych se koukala znovu tak bych počítala kolik "kurva" tam zaznělo :D .. mě to opravdu nenadchlo a přišlo mi to dost nudný a o ničem. Jasně .. city, výčitky, poznávání, nemilosrdnost, lítost, přátelství - tohle všechno do filmu patřilo a nejspíš mělo patřit.. jen mi přišlo, že to byla spíš okrajová záležitost. A co to hlavní téma ? Co mělo být náplní ? kde byl nějakej děj ? zajímavá zápletka ? ..já teda nevim, možná jsem jen dostatečně nepochopila McDonaghův záměr, ale jsem z toho zklamaná :/ .. Ale co se týče hereckého osazenstva - bez námitek ! ()

Itar

Coenovsko-ritchiovské, se špetkou Tarantina. Anebo vlastně ne... je to typický McDonagh. Tečka. Už Six Shooter naznačoval, kterým směrem se tenhle talentovaný dramatik bude ve filmech ubírat. Nejhezčí na Bruggách je, jak dokážou střídat humor s melancholií. Až by si kolikrát člověk řekl, že to prostě takhle fungovat nemůže. Jenže, ono to funguje. A dokonce to funguje naprosto skvěle. Colin Farrell v žebříčku stoupá výš a výš, Brendan Gleeson pro mě (trošku pozdní, pravda) příjemný objev, Clémence Poésy standartně okouzlující... no a Ralph Fiennes, ten už se mi dostal do top10. Zmiňovat Cartera Burwella u každého filmu, ke kterému skládá hudbu, už je možná trošku zbytečnost, ale když ono to zase tak podmanivě hraje, že se to prostě napsat musí. Víc takových filmů. ()

angloumene

Začátek nebyl zrovna strhující, ale to se určitě nedá říci hlavně o závěru. Gangsterka s opravdu ostrými hláškami, rozhovory, přestřelkami a prostě vším. Za vyzvednutí stojí hlavně propracovaná psychologie postav, ani ten největší bos není takovým bosem, jak by se mohlo zdát a ani ten největší zabiják malých kluků není rovnou na odstřel... No zbývá už jenom to, že trpaslíci by neměly tak často páchat sebevraždy... ()

Prochy38

Přiznám se, že mi chvilku trvalo, než mi film začal "chutnat". Nějak se to ze začátku vleklo, nebo jsem neměl dobrou náladu, bůh ví. Ale od chvíle, kdy přišel na scénu R. Fiennes, to nemělo chybu. Film má mnoho vtipných okamžiků a také několik fakt srdcervoucích. Viz scéna v kostele... Ale jak jsem spal, od příchoda R. Fiennese film nabral solidní obrátky a postupně si mě získal. C. Poésy to moc slušelo, C. Farrel i B. Gleeson byli skvělí a R. Fiennes výborný. Celková myšlenka nadmíru povedena a Bruggy? Hned pro mě to město získalo jiný rozměr! Děkuji! ()

J*A*M*A*L

Konečně jsem viděl film, který se pro mě stal naprosto jasnou dokonalostí.Je fakt zvláštní, že krimikomedie, na které nikdy nedám dopustit jsou skoro vždy snad lepší než samotné komedie.Tentokrát smekám před výkonem Colina Farrella, ten to dnes zahrál úžasně snad nejlépe co jsem zatím s ním viděl.Při skvělých hláškách a zabavě tohoto filmu poté najednou přišla nějaká scéna s pořádnou tragedií a t bylo na tom takové zvláštní kouzlo.V Bruggách je hodně zvláštní příběh, ale je vážně dobrý.Tentokrát se ve Velké Británii vážně vyznamenali.100% ()

Schuldiner

Tak asi takhle - já se bavil dobře! Přímo parádně! I když nemusím Farrella a ten jeho kukuč, tady mi nevadil, sem se možná i hodil. Opravdu je to KOMEDIE a dost černá, takže nutno brát s nadhledem. A proto omlouvám nebo přehlížím veškeré stupidity, kterých se tam pár našlo. Plus samozřejmě pár náhodiček. Ale je to v podstatě taková ´´tarantinovka´´, takže to zkrátka tak beru no.. prostě to bylo jaký to bylo a mě to bavilo... ()

Milodar

Stylový a originální film, jehož vtipnost spočívá v umístění svérázných gangsterů do romantického města plného pamětihodností. Bizarnost tím však zdaleka nekončí, protože záměr byl jasný. V Bruggách se musí objevit další podivné postavy a semlít se mnoho událostí, které bychom na turistických místech Brugg rozhodně nečekali. Vznikl umělecký mix starých odkazů civilizace a nových klišé akčních propadáků. ()

Beaumont07

In Bruges sa na prvý pohľad môže javiť ako obyčajná gangsterská komédia, je však oveľa viac než len to. Otvorene sa inšpirujúc jednou z najlepších divadelných hier druhej polovice 20. storočia The Dumb Waiter od Harolda Pintera, In Bruges svoje literárne dedičstvo dopĺňa, rozširuje a nakoniec prevracia na hlavu, rovnako ako celý filmový žáner gangsterského filmu, v ktorom sa aspoň formálne nachádza. Z The Dumb Waiter si vypožičiava počiatočnú dejovú štruktúru a vzťahovú dynamiku medzi hlavnými postavami (Harry>Ken>Ray), pričom Gusova (divadelná verzia Raya) existenciálna neistota Pinterom implicitne naznačená je v In Bruges explikovaná na Rayových výčitkách svedomia, ktoré dodávajú filmu nádych existenciálnej dilemy, ktorej z Pinterovej hry chýba už len preňho typická klaustrofobická bezradnosť. Zároveň je In Bruges spleťou intertextuálnych narážok nie na konkrétne gansterské filmy, ale na celú tradíciu gansterskej filmovej kultúry (prítomnej aj v The Dumb Waiter), nie však iba slovami, ako napr. spoločné plánovanie naháňačky a následného súboja, ale aj konštrukciou jednotlivých akčných sekvencií. V tomto sa In Bruges podobá kultovému Pulp Fiction, no zatiaľ čo Pulp Fiction karikaturuje štýl gangsterských filmov prítomnosťou neschopných gangstrov a ich neustálymi, nepodstatnými dialógmi a absurdnými situáciami, In Bruges dáva svojim gangstrom ľudskú tvár s istou dávkou morálneho cítenia a necháva ich zvažovať motívy vlastných činov. Na základe toho In Bruges vybočuje zo šablóny klasických gangsteriek, pričom nezabudne poprehadzovať a satirizovať ich tradičnú výstavbu deja, klimaxu, či celkového vyznenia. K podobnému prístupu sa McDonagh vráti vo filme 7 Psychopaths, ktorý je síce značne komplexnejší, no nie s nevyhnutne znásobeným pozitívnym efektom. In Bruges je taká malá, výstižná, vtipná a inteligentná divadelná hra, jednoznačne zasluhujúca najvyššieho hodnotenia. ()

bloodcountes

Tohle mě dostalo, viděla jsem to víckrát a ještě se na to určitě podívám znova. Neskutečně vtipné a elegantní fórky, situace, gagy, ale i takovým pěkným způsobem podaný vážný momenty. Burwellův soundtrack mám vysoko na playlistu. Miluju tenhle film. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008