Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

marhoul

Lahůdka. Vynikající film, nejen kvůli pohádkově nádherným Bruggám v hlavní roli. Když jsem film viděla v roce 2008, udělal mi velkou radost, aktuálně je v nabídce HBO max a je, i po tolika letech, ještě lepší. Perfektní komedie v každém punktu. ()

mcb

Netradiční a zvláštní gangsterka, která vám z jedné ruky nabídne vypointované dialogy a z druhé smutek a pocit melancholie. Na režisérský debut to je opravdu vynikající a mimochodem pěkná hudba a herectví hlavních představitelů.90% Ale v žádném případě se nejedná o komedii! ()

Scalpelexis

"A bottle?! Don't Bother!" Taková milá, černá, melancholická gangsterka plná hlášek situovaná v zas..Bruggách. Už samotný děj je poměrně neotřelý: párek zcela odlišných kriminálníků na nucené dovolené se vypořádává s přebytkem času, každý po svém. To už samo o sobě je rozbuškou k nejprapodivnějším situacím, kterým vevódí naprosto geniální dialogy. Že jsou místama přisprostlé anebo rasistické? Ba naopak, v tomhle filmu mě to více než baví! Hlavní duo je velmi poctivě vykreslené a jak Farrell (obzvlášť), tak Gleeson do nich dali vše. Těžko můžu opomenout "čestného a hrdého" Ralpha Fiennese; těch jeho několik scén patří k vrcholům snímku a postavu Harryho Waterse si dozajista užil. Hudba jemně podkresluje většinou posmutnělou atmosféru a Bruggy jako kulisa posloužily náramně. Člověk by nakonec nečekal, že se u dokáže u kriminálky upřímně zasmát a semtam i ztichnout dojetím, ale Bruggy to umí. Krásný film, minimálně svým způsobem. ()

Yardak

Fuck fuck fuck. Film sestaven z různých "pohledů". První pohled na historické Bruggy. Druhý pohled na dvojici Farrell a Gleeson (jasné protiklady) - jeden nenávidí Bruggy, druhý je začíná milovat. Třetí pohled je o dialogách (fuck je tam 126krát) a čtvrtý je gangsterský příběh s trošku nečekaným koncem. 4 hvězdy = herecký koncert, netradiční gangsterka a k tomu často zajímavé dialogy. ()

heyda

This is fucking great movie! Nejen, že je fantastický, ale troufám si říct, že tenhle film by si zasloužil své vlastní místo v top 200 filmů. Takhle mě už dlouho žádný snímek nedostal, jako tento. Nečekal jsem opravdu nic a dostalo se mi mrazivého, humorného i poetického filmového zážitku. Nutné je i zmínit to, že Colin Farrell po perfektní Telefonní budce předvádí další excelentní herecký výkon a dobře ho doplňuje i zbytek ansámblu. Celkové atmosféře filmu napomáhá i fantastická depresivní orchestrální hudba, která postupně přechází v deathmetal. Jo a taky jsem objevil další herečku, která se mi ale setsakramentský líbí. 10/10 ()

FTP

Britský scénarista irského původu, držitel Oscara za svůj první krátkometrážní film, Martin McDonagh nás zavedl do, Vánocemi vyzdobených, belgických Brugg, které tu zobrazuje v celé své historické kráse. Spoustu nádherných kanálů, gotických kostelů, soch i jiných osvětlených památek ocení snad každý, krom havního hrdiny Raye, nájemného zabijáka z Irska, jenž zpackal kšeft, když nedopatřením připravil o život malého chlapce a byl se svým přítelem poslán do Brugg. To nás přivádí na začátek dramatického příběhu plného černého humoru, kdy nás Ray, coby vypravěč příběhu uvede do situace, ve které se s parťákem nachází a ocitovanou větou svého šéfa "Vypadněte z Londýna, vy debilové, jeďte do Brugg" startuje jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Pomalá kamera nás, za doprovodu poklidné melancholické hudby, nechává vychutnat detail promrzlého a znuděného Colina Farrella v roli Raye, kterému kontrastuje, krásou Brugg učarovaný parťák, Brendan Gleeson v roli "mírumilovného zabijáka" Kena. Film se odehrává ve velmi poklidném tempu, dokumentární záběry belgických památek se starají o gotickou atmosféru a přátelské neshody, tarantinovské dialogy ústředního dua a Rayova hloupost nás baví po celou délku filmu. Romantickou část příběhu vyplňuje vztah Raye s francouzkou Clémence Poésy (známou jako většina herců zde z Harryho Pottera), a jejich večeře proložená vynikajícím divadelním dialogem o ničem Colina Farrella s "Kanaďanem" v restauraci, kdy jejich dohady o kouření v kuřáckém podniku a Rayových všudypřítomných vietnamcích ukončí Farrel pěstmi, jak s Kanaďanem, tak jeho manželkou, která na něho šla s "vražednou zbraní" – lahví a celou scénu končí kultovní hláškou "Za Johna Lennona, ty zasranej Amíku". (Slovo fuck se ve filmu objeví 126 krát, což je více než jednou za minutu – zajímavosti csfd.cz) Zlom přichází ve chvíli, kdy se Ken po telefonu dozví od, nám dosud neznámého, šéfa, že má Raye zabít za to, že zabil malého chlapce a zpackal tak kšeft, protože morální zásady se musí ctít. Ken to však Rayovi řekne a nechá to utéct neznámo kám, načež příjíždí do Brugg sám šéf Lord Voldemort Ralph Fiennes, aby vyřešil nastalou situaci. Ken se ke všemu staví jako muž s tím, že přijme jakýkoli trest, naneštěstí se Fiennes doví, že Ray je stále v Bruggách a střelí Kena do krku ve chvíli, kdy už jdou jako přátelé dolů z věže a uteče za Rayem, Ken se vyšplhá zpět na věž a skočí doli vstříc jisté smrti, kde ho uvidí Ray a následuje honička mezi Farrellem a Finnesem, kdo s koho. Nakonec Fiennes prostřelí Farrella kulkou "Dum Dum" tak, že střelí za ním stojícího liliputa, všem známého z americké komediální serie Prci prci prcičky, a roztrhne mu hlavu. Protože si myslí, že zabil dítě, a protože morální zásady se musí ctít, na místě si strčí hlaveň do úst a zabije se. Film končí tak, že Colin Farrell odjíždí v sanitce s úvahou o tom, zda "zůstat v těch zasranejch Bruggách navždycky je jeho trest". Film vyhrál cenu BAFTA za nejlepší scénář, sám Colin Farrell o něm řekl, že to bylo to nejlepší, co kdy četl, ale nominaci na Oscara v této kategorii v sošku neproměnil. Po vizuální stránce mi film dokonale seděl, pomalá kamera s temným, s gotickým městem korespondujícím, světlem mi velmi vyhovovala a střih byl také perfektní, bez jediné chyby pro oko obyčejného diváka (mě). Celý film také provázela klidná hudba s občasnými velmi hlasitými irskými písněmi ve zlomových scénách, které se mi velmi líbily. Myslím si, že film stojí na vynikajících výkonech Farrella, Gleesona a Fiennese a moc si ho nedokážu představit s jinými tvářemi. Celkově nemám filmu co vytknout a divadelního režiséra McDonagha bych pro tento film chtěl velmi ocenit. Jakási dvojka v podobě loňských sedmi psychopatů už mě tolik nedostala, zřejmě pro tuctovou holywoodskou atmosféru, která film nedělala ničím zvláštním. () (menej) (viac)

VenDulin85

Musím.. prostě musím dát za pět, protože takto skloubit drama, krimi a humor, místy hodně absurdní, to si zaslouží potlesk. Po pravdě řečeno na začátku jsem se domnívala, že Bruggy budou oddechová část, relaxační most mezi Vlkem z Wall Street a Nespoutaným Djangem na Filmovém víkendu ČSFD, ale nestalo se tomu tak. Celé letní kino řvalo smíchy jako jeden muž, takovou atmosféru už jsem dlouho nezažila. Solidní herecké výkony + nejednoznačný konec + nádherný soundtrack = úspěch a vskutku si zaslouží nálepku kult. ()

jojinecko

3,5*/5...Historické malebné Bruggy, čestní gangstri, vianočná atmosféra, originálna hudba, čierny humor, trpaslík na kokse, absurdné scény, dobrý herci - všetko pokope, všetko naraz. Je to síce maximálne štýlové, ale čakal som oveľa viac... ()

Roman.Ticka

Dva spolupracovníci na týdenní služební cestě, moc se nemuseli ani neznali, ale známé rčení o cestování dělá divy. "Já jsem z Dublinu. Kdybych byl dement z nějakýho statku, možná by se mi v Brugách líbilo." (jako turista souhlasím) Emocemi se to hemžilo skoro víc jak slovy nebo pamětihodnostmi. Kenův starostlivý výraz, Rayovo ksichtění a zvedání obočí, (hej nauč mě to Coline, u nás je taky hezky!) Harryho fuckující moralizování a do toho recepční s kuráží, prostitutka s frndou, herečka se skinheadem, ruský Ivan s besídkou a trpaslík liliput s nejasným osudem. Geniální scénář, geniální realistické dialogy o vině a trestu a vtipná tečka na závěr. No a ten prevít Colin, nevím jak to dělá, ale chutnal mi stejně dobře jako belgické pralinky. ()

Othello

"A great day this has turned out to be. I'm suicidal, me mate tries to kill me, me gun gets nicked and we're still in fookin' Bruges!" Neskutečná práce s diváckym očekáváním, která po počáteční nedůvěře vtáhne diváka do nádherného světa plného ultranásilí, drog a neskutečných dialogů nebo sekvencí. Filmu se podařilo neuvěřitelné, vyvolat nekonečnou touhu jet na pád dní do Brugg, jenom proto, abych si tam nahlas zopakoval Farrellovi kecy. ()

honajz

Film V Bruggách se žánrově veze po vlně cynických gangsterek protkaných černým humorem, k tomu jej však ještě ozvláštňuje atmosféra jednoho historického města. FILM Jde o celovečerní režijní debut Martina McDonagha, který dostal Oscara za svůj střelený krátký film Six Shooter. A jede v podobných liniích podobného černého humoru, a dopkonce i pointa, že všichni zhebnou následkem kulky v těle a nikdo nezůstane živý, je velice podobná.  Co však fungovalo na ploše necelé půlhodiny, to roztažené na celovečerní metráž již nemá takové grády. Jistě, pořád je tu černý humor, ale příběh dvou podivných nájemných zabijáků, kterým se hromadné vraždění v Londýně poněkud vymklo z rukou, a tak nuceně v Bruggách odpočívají, začne brzy nudit. Protože se omílají alespoň do příjezdu sprostého šéfa stále stejné dialogy a mezitím postavy procházejí městem.  Jeden zabiják je městem nadšen a chová se jako turista, druhý je naštvaný, rád by zmizel, a jediné, co ho tu nakonec drží, je ta hezká holka od filmu, v němž hraje lilipután. Naštěstí hodně zachraňuje charisma města i neustálé příšeří a zatažená obloha. Ale přece jenom ten konec... Pozor, budu spoilerovat!!!!! Chápete, když vás někdo varuje tak, že skočí z věže, že hned neutečete? A když neutečete a máte zbraň, nezačnete střílet? A pak teprve začnete utíkat? A že když si hlavní zabiják myslí, že jste měli něco s liliputánem (!), tak spáchá podle svých podivných pravidel sebevraždu? WTF? Konec spoileru.  Zkrátka, film není špatný, pár dobrých hlášek se najde, atmosféru to taky má, ale v prostřední části to nudí, ke konci skřípe a nakonec dopadne totálně nelogicky. Jen aby pan režisér mohl zakončit, jak chtěl zakončit - hromadnou střílečkou. DVD Film má slušné obrazové provedení a je na disku v anamorfním provedení 2,35:1, se zvukem v DD 5.1, a to i pokud jde o dabingové provedení. V bonusech se nacházejí vystřižené a prodloužené scény (18:04), nepovedené záběry (5:59), a dokumenty o městě z různých pohledů - V Bruggách (14:48 - autor filmu, jak byl ve městě), Podivné Bruggy (7:28 - herci o městě), Výlet lodí po Bruggách (5:41) a Zas*aný Bruggy (1:34 - sprostý sestřih z filmu) - vše má CZ titulky. Publikováno: 01.10.2008 ()

Ivoshek

Je to taková konverzační, hodně melancholická skoro-gangsterka, kterou buď musíte brát místy trochu jako parodii, nebo prostě zamhouřit oči nad občasnou nelogičností. Celkově se mi to líbilo, má to hrozně příjemnou atmosféru a hodně suchý britský humor. Zvlášť konverzace Raye s Chloe u večeře mne pobavila i s jejím vyústěním v podobě "debaty" s párem turistů, kterým vadí kouř, i když sedí v kuřáské sekci. ...and that´s for John Lennon, you Yankee f.nkin´c.nt! ()

Pítrs85

Tenhle kurevskej komentář radši ani nečtěte a radši si přečtěte koment od Ainy, přesně takhle jsem to chtěl napsat :-) Pěkně zkurvený město tyhle Bruggy. A ten film je kurevsky dobrej, plnej kurevsky neskutečnejch hlášek, kurevsky absurdních situací, doprovázenej kurevsky vychytaným soundrackem. Škoda toho kurevskýho konce, nic proti otevřeným koncům, ale tady mi to nějak nesedlo. Nevermind, ta kurevská partička z toho kurevskýho Harryho Pottera mě bavila (Voldemort se tu btw jmenuje Harry, buhaha), navíc když se podívám vedle na ten seznam podobných filmů, tak to je jedna perla vedle druhý a V Bruggách by bylo na tom kurevským žebříčku někde hodně vysoko. Jo a abych nezapomněl: "To bylo za Johna Lennona, ty zkurvenej Amíku!" Kurva ;-) ()

Kailo

Tuhle trojici sem si nikdy výslovně nepřál vidět spolu, tím neřikám že je nemám rád...jen mě to nikdy nenapadlo a právě proto musím říct "Proč mě to nikdy nenapadlo?" Oni hrajou s takovým nasazením a dávkou sarkasmu že to je naprosto briliantní. 95% ()

Janek

Škoda posledních deseti minut, které už tak nefungují jako geniálních 90 procent filmu. Ale herci hrají na jedničku a velký podíl na tom mají skvěle napsané dialogy. Fucking Bruges. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008