Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

quido_zidle

Viděno podruhé a užíval jsem si to ještě víc. Hlavně první 2/3 filmu jsou jedním slovem geniální, jedna hláška za druhou... Jedna hvězda dolů je překvapivě za tu poslední akční třetinu, tam to trochu ztratilo ze své počáteční geniality a hlavně za konec. Od Farrelal a Fiennese to byl excelentní herecký koncert! ()

KritikRik

Hodně filmů se nás snaží rozesmát a rozbrečet najednou, ale žádný to nedokázal do takové míry, aby se film sám nezdál rozpolcený, avšak Bruggy jsou výjimka. Nasmál jsem se, to ano, ale morální dilema a hlavní postavy tohoto filmu jsou fantastické, a k zamyšlení. Brendan Gleeson se předvedl, a Colin Farrell hrál také řádně realistickou postavu, trochu mi to svou šílenosti kazil Ralph Fieness, ale je to Ralph Fieness, takže nemám právo to kritizovat. Ve zkratce, moc pěkný film, který není zbytečně natahován. ()

PTuranyi

Skvelá gangsterská dráma. Na pozadí vzťahu nájomných zabijakov a ich problémoch sa riešia morálne dilemy života a smrti. Napriek tomu snímku nechýba nadhľad a humor. ()

DannyArcher

Fuck. Fuck. Fuck. Fuck. Fucking fuck. Myslím že jde o film, kde se slovo „fuck“ vyskytuje nejvíckrát ze všech filmů. Asi nejlepší černá komedie, kterou jsem viděl. Výborné obsazení v podobě irského dua Colin Farrel + Brendan Gleeson, které skvěle doplňuje Ralph Fiennes. Jedná se o detektivku, kdy jsou po jistém incidentu naši dva hlavní hrdinové posláni do „zapadlého“ malebného městečka Brugg, its in Belgium 😊 Úkol, který zde mají vám nebudu prozrazovat. Oba hlavní hrdinové ho sami neznají a je jim řečeno, aby si jen užívali památek, kouzelných uliček a atmosféry v Bruggách. Řekněme, že to není úplně koníček Raye (Colin Farrel). Naopak Ken (Gleeson) je nadšenec do památek a poznávání. Tuto část filmu bych nazval klidem před bouří a je plná vtipných scének. Potom se pánové dozví, za jakým účelem v Bruggách jsou. Následuje jeden telefonát s jejich šéfem – R Fiennesem a nastane velmi akční a napínavá podívaná uprostřed krásných Brugg, která vás nenechá to stopnout ani na pauzu na záchod… Must see. ()

ste

I když je to chladnokrevný nájemný vrah, tak mě Colin Farrell utáhl na vařené nudli. Respektive na těch svých psích očích a výraze pětiletého prcka, který rozbil rodinnou památku a teď čeká, co bude. Zbylí dva hlavní představitalé byli také dobří, ale totálně zastíněni. Navíc černočerný humor a fórky umocněné často i na třetí, to vše nemělo chybu. Myslím, že velmi brzy navštívím nějakou McDonaghovu hru, abych věděla, zda je opravdu tak geniální, nebo měl jen štěstí. ()

vykyn

Směska romantiky,komedie,thrilleru.Film má několik tváří.V jednu chvíly se smějete,potom se i bojíte.Ale vážně se film moc nebere,alespon to tak na mě působí. A to je dobře.Jinak zvolení Brugg jako dějiště filmu se povedl,protože to je opravdu romanticky krásné město a záběry města dodávají, jinak krvavému filmu,změkčující nádech romantiky. ()

Wezáhell

Wow!Naprosto ůžasnej film.Skvělý scénář,výborní herci,černý humor a krásné Bruggy, covíc si jen přát.Po shlédnutí tohohle filmíku sem si řekla ,že se do těch "fucking" Brugg asi pojedu podívat. ()

epsyn5

Wow, tak přesně tohle mi letos chybělo.. Skvělá mafiózo kriminálka s nerušivými prvky komedie, či dramatu umocněné skvělým výkonem herců a výtečnou stopáží. Zatím nejvetší překvapení 2008 ()

gonzo

Příjemné překvapení! Spousta černohumorných scén které plynule přecházejí do naprosto seriozního dramatu. Unikátní prostředí Brug, které MUSÍM někdy navštívit, trumfne už jen příjezd Ralpha Fiennese. Z něho jsem měl nejdřív pocit "zase standartní Fiennesovský úchyl", ale velmi rychle mne přesvědčil o svých hereckých schopnostech. ()

p.paja11

Film úplně z jiného soudku, než všechny předchozí. Po dlouhé době evropský film, který svou kvalitou může konkurovat Americe. Vždy jsem si myslel že Colin Farell je jenom namachrovaný týpek, který ve všech filmech hraje drsňáka, ale touto rolí překvapil, nikdy jsem si nemyslel že je něčeho takového schopný. Výborný film, který už z počátku na mě zapůsobil, k tomu přidáme výborný herecký výkon Colina Farella a výbornou atomsféru Brugg.. a je to !! Skvělý film na světě. Ještě bych chtěl zdůraznit že jestli jste na nějaké filmy s příběhem spletené dohromady, tak tady to nečekejte. Aspoň na mě to působí tak, že ten film snad ani žádný příběh nemá, prostě jen jedna etapa nájemných zabijáků ze života.. to je vše, ale stojí to za to!!!! 80% ()

Kašák

"Zasraný Bruggy." Co více říct, snad jen to, že V Bruggách je snad nejpodivnější film, co jsem kdy viděl. Ale přesto skvělý snímek, který si zaslouží mnohem vyšší hodnocení a umístění, než jakého se mu dostává. ()

Arren

Pět hvězd a neváhal jsem. Není třeba zmiňovat excelentní herecké výkony, stylové exteriéry nebo nevlezlou hlavní hudební linku. Co mě na tomto filmu upoutalo nejvíc,e jsou dialogy jako vystřižené ze základní školy. A to myslím v tom nejlepším slova smyslu. Absurdně jednoduché, avšak stylové. Jediné, čeho jsem se obával, byla vidina klišé konce, která naštěstí nedošla naplnění. Naopak, konec doplnil už tak nadprůměrně zdařilý film. ()

bystroocko

DOKONALOST SAMA. Skvělé herecké výkony, skvělá hudba, skvělá výprava, skvělý námět, prostě bejt tu 10 hvězdiček, tak dám všechny. ()

1lomeno3

Been to the top of the tower? - Yeah. Yeah, it's rubbish. - It is? The guidebook says it's a 'must-see'. - Well, you lot ain't going up there. - Pardon me? Why? - I mean, it's all windy stairs. I'm not being funny. - What exactly are you trying to say? - What exactly am I trying to say? Youse are a bunch of fucking elephants! ()

NaTe

Skvělí herci, vtipné dialogy, dokonalý příběh - to vše Bruggy přesně vystihují. Výborná hudba a ironický příběh, který je plný všelijakých zvratů, o přátelství nájemných vrahů. Trochu přibarvený občasnými zbytečnostmi scénář zachraňuje špičkový a možná až oscarový výkon Colina Ferrela a Brendana Gleesona. Škoda jen, jako vždy naprosto nepovedeného konce, kdy Gleeson spadne z obrovské výšky, rozplácne se, a ještě si začne s Farellem naposledy povídat, a poté, když je Ferell postřelen a vy sledujete co s ním bude dál, najednou pustí titulky. Ale, i to, se přece jen dá překousnout a vzomínat na film jako SKVĚLÝ ZÁŽITEK Z POHÁDKOVÉHO MĚSTA. ()

Kvico

prostredie ako stvorené na vytvorenie dokonalej kulisy pre film, to na začiatok...slabý úvod ktorý nič nehovorí síce trochu kazí celkové honotenie no keď sa na place obavia američania, lilipután, predajca drog a kňaz film naberie tempo a nezastaví sa do svojho záveru...čakal som od tohto filmu niečo na štýl guy ritchieho no hoci to bolo o niečom inom aj tak to malo svoj štýl ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008