Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

Cortesz

Konverzační tragikomedie s téměř nulovým dějem, vtipnými dialogy hemžící se slovem "FUCK". Město Brugy je opravdu krásné historické město a dobře se na něj kouká, závěrečná přestřelka v zasněžených Brugách je úchvatná, tak jako herecké výkony Colina Farrell, Brendana Gleesona tak i Ralpha Fiennes a ještě i toho malého liliputána a jeho válce mezi černejma a bílejma :-D. Na celých 5* to byla občas nuda s hluchými místy. ()

LukeKiller

Film od ktorého som nič neočakával, lebo som nevedel čo je to zač. A ten film mi ani nič špeciálne nedal. Určite to nie je zlý film a slovom "fuck" sa v ňom nešetrí... Ale nejak mi unikla pointa. Je tam však zopár podarených momentov a do Brúg sa mi po ňom fakt ísť nechce :D. ()

Dragonessa

V hodnocení plně souhlasím s Limou. Jako pozitivum si odnáším stále lepší názor na herecké schopnosti Colina Farrella (začínám ho měnit od Cassandra´s Dream) a chuť navštívit Bruggy. ()

epoh

Opravdu nebývale příjemné překvapení. Viděl jsem několik divadelních her Martin McDonagha, takže jsem tušil, co mě asi čeká, a to se mi i dostalo, ale v tak perfektní filmové podobě, jakou bych od dramatika a debutanta nečekal. Zajímavé ale bylo, že jak jsem čekal černočernou komedii, tak navzdory všem opravdu brutálně vtipným scénám na mě ten film zapůsobil především jako psychologický vhled do melancholické a citlivé duše zabijáků, a právě to mě na něm zaujalo nejvíc. Že to není hříčka o gangsterech, ale vlastně ciltivý příběh o citlivých mužích, kteří se živí poněkud necitlivou prací :) ()

vitac.

Dávám "pouze" lepší tři hvězdičky. Těšil jsem se na vtipnou gangsterku ve stylu Pulp Fiction či Lock, Stock and Two Smoking Barrels a musím říci, že v mých očích za nimi V Bruggách hodně pokulhává. Film mi přišel příliš rozvláčný, vtipných momentů jsem v něm nalezl poskrovnu a vůbec na mě působil dost nesourodě až poslepovaně. Mnoho rádoby vtipných dialogů působících křečovitě, nelogické chování postav... Prostě zklamání. Ale abych jen nehaněl - V Bruggách za podívání určitě stojí, má zajímavou atmosféru (hlavně díky zimě a kulisám - Bruggám) a několik opravdu vtipných momentů či originálních situací. Třeba přiznám po dalších shlédnutích, že jsem mu křivdil... 5. 7. 2010 - druhé setkání se mi zdálo vydařenější, ale hodnocení nechám, pořád je cítím mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. ()

Asdas

Prekvapenie roka 2008! Skvelá čierna komédia z sympatickou hlavnou dvojicou,soundtrackom a perfektným scenárom.PS:A o Colinovi Farrellovi(ak sa nebude venovať niečomu inému....) budeme v najbilžších rokoch veľa počuť. ()

LaValse

Tak to je dílo! Má to snad všechno, co divák chce. Je to vtipné a zároveň dojímavé. Je to absurdní. Akční a přitom příjemně pomalé. Dokresluje to parádní hudba a neopakovatelná atmosféra belgických Brugg. Fantazie. ()

DJ Kritik

Od začiatku vám to miesto pripadá ako zapadákov. Od začiatku je to pre vás útrapa a vy to dostanete ako darček. Príbeh dvoch nájomných vrahov, ktorí sú po prví krát v belgickom meste s bohatou historickou tradíciou. Celý tento film je poňatý hlavne konverzačne i keď je tu aj dostatok obrazových sekvencií, ktoré napomáhajú v dokreslení postáv. Colin Farrell sa tu predstavuje pre neho dobre sediacej úlohe. Hlášky z filmu:" Pozri, filmujú trpaslíkov. To nie sú trpaslíci to sú Liliputáni." ..... "Američan, čo? Tak sa snaž hovoriť potichu a správať normálne." ........... ..... Akcia: *** Vtiahnutie do deja:**** Reálnosť:*** Vulgarita: ***** ()

unrocker

No nevím nevím zase tak extra mě tento snímek nanadchl abych řekl pravdu. Nepřikládal bych tomu takovou váhu když se pár borců honí po městě a střílí po sobě a žádný policajt a žádná pořádná akce prostě takový střed... ()

Jeremiasz

skoda premiry pouzivani F*ck a to hlavne na zacatku, v podstate se da rict, ze vzhledem k tomu, ze je skoro za kazdym slovem, mate ze startu problem pochopit o cem vety vlastne jsou, ale jinak je film kousek par excelance - vtipy jsou vypointovany - film je provazany a nenasilne se vsechny linky v druhe polovine spojuji - rasisticky trpaslik - karate - Colin Farrell - slepy naboje - dialog na vezi - Bruggy - vybrousenej konec ()

nmarca

Překvapivě se ukázalo, že Martin McDonagh je stejně dobrý filmový režisér jako autor divadelních her. Napsal a natočil drsné moralizující drama, které (kvůli "fucking" v každé větě) nelze považovat za komedii. Neobvyklé obsazení skvělých herců ne zcela v souladu s jejich škatulkami, pár nečekaných zvratů, a navíc krásné Bruggy. ()

zly.dvojce

"Co by byl muž za chlapa, kdyby nedostál svým vlastním pravidlům?" Tady si někdo opravdu vyhrál a ve své pomalosti mne tento film rozsekal smrští šílených scének plných přihřátých skinheadů, prudérních američanů, rasistických trpaslíků a zkokainovaných nájemných vrahů ()

Elegnor

Kromě zjištění, že Brugy jsou největší prdel světa, mi tenhle snímek dal i pořádnou porci zábavy.. První půlka mě neskutečně bavila a dostala do správně veselé nálady (kontrasty temné minulosti x vtipný hlášky na adresu Brug), o to víc mě pak ale spražila půlka druhá, umělecky nereálná, o to více ale působivá. Děsivě fascinující atmosféra se mi dostala hluboko pod kůži a pět hvězd musím dát i přes fakt, že mi konec přijde nezavřený a to nemám zrovna rád.. Trailer vypadal o poznání akčnějš, ale to že je ten film jiný než jsem čekal, ho v tomhle případě v mých očích pořádně zvedlo.. ()

herrbierer

V Bruggách je, dejme tomu, taková alternativna ke gangsterkám Guye Ritchieho. Není podaná formou zběsilého vizuálního stylu, a vůbec je odvyprávěna spíš tradičním způsobem. I samotný příběh je víceméně lineární a i když se na něj postupně nabalí pár vedlejších postav, které svým způsobem zasáhou do děje, nedá se mluvit o nějaké rozvětvenosti. Tenhle styl se ale k filmu hodí daleko víc, protože se nejedná o typickou zlomyslnou taškařici, ale o (taktéž černohumornou, ale trochu jinak) kombinaci britského a belgického humoru (asi). Herci se do svých rolí hodí stoprocentně a hrají velmi dobře. A to platí o Colinu Farellovi, ale ještě o dost víc o Brendanu Gleesonovi. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008