Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

El-Barto

Nový Robin Hood určitě je pro mě i další Ridleyho fanoušky zklamání. Začal jsem mít obavy po obsazení bezesporu kvalitních herců Russella Crowe a Cate Blanchet, když legenda začíná, tak bych si představoval někoho mladšího. Hodnocení nepomáhá ani ta nepovedená hudba a hlavně to, že než se dostaneme ke kořenům toho, kdy se Robin rozhodne jen nepřihlížet, je hodina a půl v tahu. Emocionálně se mě dotkla jediná scéna s úmrtím a to mi v takovém velkolepém příběhu připadá dost málo. Jen doufám, že příští Ridleyho film bude z těch lepších, pořád na to má. ()

fisus

Až do závěrečné bojové scény na pláži se mi film hodně líbil a nechápal jsem,proč mě od něj spoustu lidí odrazovalo.Jenže to vylodění ve stylu Vojína Ryana mi zážitek natolik znechutilo,že vyšší hodnocení dát prostě nemůžu. ()

Danny88

Milujem kombinaciu SCOTT/CROVE ktora je vo filmovej brandzi receptom na vyborne filmy. Ale?! Boli ma srdce ked to hovorim ale proste Russell Crowe vypada na Robina Hooda staro....Nopak vo Filme Kralovstvo Nebeske by ako odvazny a cestny kriziak herecky exceloval. Naozaj si mal s Orlandom Bloomom vymenit role. V tomto filme si viem lepsie predstavit Orlanda ako RobinaHooda. A preco po tejto kritike davam 4 hviezdicky? Jednoducho tuto dvojicu zboznejem a odpustim kazdu chybicku.Hviezdicky davam za: dobre spracovanie bojov, za herecke obsadenie aj ked pritom Russell mi tam moc nepasuje , za vystihnutie vtedajsej stredovekej atmosferi a za dobovu hudbu ktora tam jedoducho pasuje. ()

blazenka

Trochu jiný Robin Hood..., ale přece skvělý. Russell a Cate se svých rolích zhostili se ctí, takže bych celkově hodnotila třemi hvězdičkami. Tím, kdo filmu vysloužil další hvězdičku, byl skvostný Max von Sydow - s mečem a v nerovném boji - nejsrdcovější scéna celého filmu! Takže pro mě 75%. ()

theSaint

Tohle měl být zcela jistě vtip! Ridley, nevěřím, že jsi něco takového vůbec mohl pustit do oběhu a už vůbec se mi nechce věřit, že jsi s filmem spokojený. Nemohu se zbavit pocitu, že film byl pojatý stylem: "Moc mě to nebaví, ale dostali jsme zaplaceno, tak to odtočíme", nebo na Tebe leze už zub času? Odfláknuté, místy trapné, nezáživné a hlavně.. tak prostoduché ! Kdyby to byl kdokoli jiný.. vem to čert, ale tohle od Ridleyho Scotta?!? No way! Tohle jsi prokaučoval pardále! ()

Eragon93

Robin Hood natočený z úplně jiného úhlu pohledu, než na který jsme zvyklí. Čekal jsem klasického R. H., který z lesa podniká různé výpravy. Ale i tento film má něco do sebe. Russel Crowe a Cate Blanchet standartně podávají vynikající herecký výkon. Emocionálně je tento film trošku na štíru. 4* s odřenýma ušima. ()

Caaslav

s legendou o robinu hoodovi to nemá nic společného..pro mě klamavá reklama...za kterou strhávám 1 hvězdu....(ve výsledku tudíž dávám ***) ()

Snake.Charmer

Film trošku klame svým názvem. Trefnější by bylo třeba "Robin Hood Beggins". Sequel by se mohl jmenovat třeba "The Sherwood Knight" a poslední část trilogie by byla "The Sherwood Knight Rises". Ne, teď vážně - kdo čeká Robina Hooda, který se jako psanec schovává v Sherwoodských lesích se svými kumpány, podniká všelijakou podvratnou činnost proti místnímu šerifovi a přitom ještě stíhá bohatým brát a chudým dávat, bude asi trošku zklamán. S Robinovými společníky se sice setkáme, ale ještě v době kdy Robin ani oni nebyli psanci. Film se soustředí na vznik této zbojnické legendy a je spíš výpravným historickým snímkem. A možná je to dobře - klasické hoodovské téma už tu bylo několikrát a Ridley Scott ve svém pojetí přichází v podstatě s něčím úplně novým. Hooda jako psance si "užijete" až v posledních minutách snímku, které se tváří jako úvod pokračování. Musím říci že v této herecké sestavě a s Ridleym na režisérské sesli bych viděl další díl opravdu rád... Na závěr ještě pochvala za originální výtvarné zpracování závěrečných titulků. ()

Wardan

Po třetím zhlédnutí přidávám další (a to dost tučnou) hvězdu a kompletně měním komentář. Začalo to na mě prostě působit. Získala si mě ta úžasná dobová atmosféra (ty kostýmy jsou asi jedny z nejlepších, co kdy byly v historických filmech). Minule jsem si stěžoval na scénář. A vida, už mi už nepřijde jako takový slepenec a dokonce se ve mě probudili nějaké emoce. Snad jen poslední půlhodinka mi přijde trochu zmatená - to nejen příběhově, závěrečný boj ve vodě je dost nepřehledný. Tenhle film mě baví čím dál víc. Hádám že napočtvrté přibude další hvězda. ()

Jeremiah

Po druhém shlédnutí tohoto filmu došlo k mému prozření, takže aniž bych se provinil proti svému filmovému cítění mohu z ledovým klidem napsat asi toto. Od režiséra Gladiátora jsem čekal mnohem, mnohem více než mě bylo nabídnuto. Film je zoufalým slepencem bez alespoň základní znalosti legendy o Robinu Hoodovi a historickém dění na britských ostrovech. Nevím proč se režisér pokoušel do filmu nacpat snahu o prosazení jakési předchůdkyně Listiny práv občanů ? Proč udělal z Robina Hooda syna kameníka a z lady Marion starší šlechtickým vojákem opuštěnou novomanželku ? Mohl bych jmenovat ještě dlouho, ale pokud to shrnu, tak mé 2 * jsou za věrohodné chování žoldáků a za vykreslení životních podmínek ve kterých se žilo ve středověku. ()

sirien

*boring*. Můj hlavní dojem z filmu byl, že se autoři pokusili zrekapitulovat úspěch Krále Zbojníků v realističtějším podání... jenže to tomu příběhu nějak úplně nesedne. Tom Hardy má pravdu, že by ten film dopadl líp, kdyby se NEJMENOVAL Robin Hood, jenže on se tak jmenuje. Tzn. pokud chcete vidět "pouhé" středověké drama, přidejte si hvězdičku (...a půl?), protože celkově jako není špatný, jen to prostě není TA legenda, kterou chcete, když si ho pustíte. (PS - možná až tak dobrý není; viděl jsem ho nějakou dobu zpátky a pro komentář jsem si ho musel narychlo připomenout, aby se mi vybavil, takže nějaký silný dojem taky nezanechal) ()

Milwa

Vážení přátelé tento film je důkazem, že ani skvělí herci a proslulý režisér nespasí příšerný scénář....Hvězdičky za Cate, Marka, Metthewa a Maxe. ()

vito_corle

Po Gladiátorovi se opět sešel Scott a Crowe v dalším historickém filmu. Tentokrát podle legendy o zbojníku ze Sherwoodského lesa-Robinu Hoodovi. Jak se z Nerobina stane Robin , z Robina zbojník, který bojuje proti princi Janovi a šlechtě. Crowa jako Hooda jsem si nedokázal moc představit, ale zbojník mu sednul. I kumpáni Hooda byli super žádná velká romantika nebo přehnané hrdinství. Princ Jan byl pěkný zmetek, kterému byl Hood nejdříve dobrý , a když už se otřepal vyhlásil zase na něj hon. Blanchett jako Mariana super kočka. Akční jako chlap odvážná a kus! Pěkné kulisy, historické kostýmy, ve kterých nebyli chlapy baletky, skvělí Sherwood , krásná hudba. ()

kacirek_

No, tak Robiha Hooda jsme se sice nedočkali, mohlo by se to jmenovat trochu jinak a byl by z toho celkem povedenej historickej příběh, ovšem až na tu úplně zamotanou historii, která ve filmu přeběhla od tyranie, přes anarchii až ke komunismu, i Magna Charta byla zmíněna:-). Je mi jasné, že smrt krále Richarda na bojišti je jistě statečnější než v klášteře... Závěrečná bitva, kdy Robin Hood bojuje po boku s králem Janem, to tedy opravdu nee...Příběh klasického Robina Hooda, tak jak ho známe, jen posledních asi cca 5min, což je bezpochyby na film s názvem Robin Hood opravdu málo. ()

DHDV

Nevěděl jsem že má Scott tak velký smysl pro humor :D V první půlce jsem si pokládal otázku „proč to má tak špatné recenze“. V druhé půlce jsem se ani už neptal :D Ne opravdu, velice mě rozveselila posila při závěrečné bitvě od Cate B. Na konci už jsem se jenom usmíval nad kýčem… A doufám, že ten otevřený konec nechal Scott jen bez dalších úmyslů. Na druhou stranu film nezklamal po hudební a výpravní stránce. Dávám 3 hvězdy za pěknou výpravu, hudbu a neokoukané herce za nic jiného dát nemůžu… ()

Krchy

Velice zvláštní podání legendy (i když spíše než o legendu samotnou jde o jakousi podivnou z prstu vycucanou předehru), ale nejspíš bylo nutné odlišit se od přehršle předchozích adaptací. Nenudil jsem se u toho, ale ani mě to nijak nenadchlo, k čemuž přispělo i pár logických lapsů - přece jen lidé ve věku ústředního páru ve středověku byli nad hrobem/v hrobě a vidlácký lučištník se těžko mohl vyrovnat v souboji na meče rytíři. Řeči o rovnosti a pomalu demokracii byly asi tak uvěřitelné, jako by germánský náčelník v Gladiátorovi řečnil o etiketě a operním zpěvu. Ridley už nám asi taky stárne, což je velká škoda. No nic, jdu si znovu pustit Gladiátora, Blade Runner a Black Hawk Down, abych si odůvodnil, proč Scotta nechat v top10 režisérů... ()

Matthew01

V dnešní době velmi osvěžující dílo, konečně poctivá filmařina - díky Ridley. Film i přes poměrně delší stopáž má spád a vůbec nenudí. Krásně a nenuceně vtáhne diváka do děje a aspoň tedy já, jsem si užíval každou další minutu a rozhodně jsem nechtěl konec. Jediné za co ubírám procenta, jsou historické nesrovnalosti. Na pokračování to nevidim, předpokládám, že Ridley zůstane věrný tradici a na sebe navazovat nebude. 80% ()

Radek.SCH

Viděl jsem to ve Velkém a první půlku filmu jsem byl ještě trochu nalitý, ale téměř ve všem souhlasím s F. Fukou: nuda, bez nápadů, směšné a nemá to vůbec nic společného s Robinem Hoodem, což by název mohl (neznalým) asociovat. - 60% ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)