Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

Ilhan

K Róbovi Hůdečků jsme přistupoval se smíšenými pocity a zezačátku jsem měl stejný pocit, jako při sledování nového Souboje titánů, tedy nic dobrého. Poté, co se děj trochu pohnul kupředu, se vše zlepšilo a moje průběžné hodnocení začalo stoupat. Jenže potom na mě padla marnost. Bože, co tohle má s legendou o Robinu Hoodovi společného. Závěr však vše nejen uspokojivě, ale velice chytře vysvětlil. Ridley Scott příběh pojal z nového úhlu a v časové ose se posunul poněkud zpátky, ale proč ne. Zkreslení historie mi sice mírně vadilo, jsem však ochoten ho přehlédnout a po skončení filmu, kdy do sebe vše zapadlo, jsem byl spokojený. Na Costnerova Robina Hooda však tento nemá ani náhodou. Róba Hůdečků - 70 % ()

dopita

Ridley Scott za 200 milionů natočil rozmáchlou nudu, která se s přibývajícími minutami těžce vleče a kterou zachraňuje a do slabýho průměru vytahuje jen a pouze charizma Russella Crowea. ()

bloodline

Emočne chladné, výpravovo "Scottovsky" výborné a scenáristicky "najstatočnejší", "najpoctivejší" a "najčestnejší" priemer. Ridley Scott chcel asi natočiť všetko a čo najviac a výsledkom je "skrumáž" ničoho a nikoho... Napriek slušne primeranej minutáži, hodnej veľkofilmu, ale všetko prebieha rýchlo bez šance niekedy pochopiť a už vôbec nie vysvetliť čo, ako, kedy, kde, prečo. Stredoveké "vylodenie v Normandii" (ale na opačnej strane brehu) mi v určitých chvíľach pripadalo ako odpozerané z Ryana, len v inom časovom období, pochopiteľne. Film, ktorý sa snažil byť iný, bol iný (aspoň prvú polovicu to tak vyzeralo), ale napriek tomu sa Scott nevyhol gýčovitosti a "sladkosti" (tú bozkávaciu scénu uprostred "vylodenia"-bitky si skutočne mohli odpustiť, podobne ako aj detské "posily" na poníkoch). Historickej kritike sa radšej vyhnem, lebo by hviezdičky nepomohol rozsvietiť ani deduško večerníček. A propos, Russell Crowe už ako alegorický "gladiátor" ťažko presvedčí... Gladiátor, pri všetkých odpustených chybách, bol filmovo a herecky na úrovni blížiacej sa dokonalosti, Robin Hood je len pózou a legendou, ktorú asi odveje čas... ()

HArna

Když se spojí osvědčená dvojice Ridley Scott a Russell Crowe, tak film nezklame. Robina Hooda znám od Kevina Reynoldse v podání Kevina Costnera. Což je naprosto odlišnej film, takže ho nejde ani s tímto Robinem srovnávat. Hlavně se mi líbí příběh, trochu jiné podání, trochu jiný Robin. Potěšila mě účast Cate Blanchett. Hodně lidí bude z toho filmu zklamána, protože čekali klasického Robina Hooda, ale já jsem rád, že tento příběh vznik. ()

Janega

Netradičné spracovanie známej legendy. A práve to je na tom najlepšie, že je to netradičné. Konečne tu nejde o zeleného pančucháča s pierkom za uchom. Scott s Croweom je ideálne duo pre natočenie historického filmu, čo už dokázali pri Gladiátorovi. Crowe je znovu vo forme a napriek menším šedinám je to stále prototyp muža hodiaceho sa legendárneho hrdinu. Spočiatku mi nepasovala Cate Blanchett do role Marion, kde som si najprv viac vedel predtsaviť takú Kate Winslet. No po pár pozretí som zmenil názor, pretože práve Cate dodáve tejto postave akúsi tajomnosť, nevšednosť a vďaka dobrému scénaru, to už nieje len bezbranná kráska, ale skutočná žena činu. Skvelé herecké výkony sú pri týchto hercoch samozrejmosťou. Každá postava má svoj dostatočný priestor pre vykreslenie svojej povahy. Scenár pokladám za dobrý, no práve pre vybočenie známej legendy, môžu niektorí tento film odsudzovať. Scottovi sa vynikajúco podarilo stvárniť Anglicko v danom období so všetkým, čo k tomu patrí. Záverečná bitka je po technickej stránke zvládnutá. Film má v podstate otvorený koniec, je to skôr prológ ku ďalším pokračovaniam, ale keďže zisk nebol práve horibilný a film veľký boom do sveta neurobil, dvojka už asi nevznikne. Každopádne sa film po viacerých stránkach vydaril. ()

Artmovie

No tak tady Ridley Scott šlápl vedle. Žádný z jeho filmů mě tak šíleně nenudil, jako tento. Měl jsem co dělat, abych to vůbec dokoukal. ()

Kanca

Nemůžu si pomoct, ale celou dobu jsem film srovnávala s Králem zbojníků z roku 1991 a s tím neměl tento nový Robin Hood v podstatě nic společného. Je mi líto, ale pro mě bude navždy jediným Robinem Hoodem Kevin Costner s Morganem Freemanem za zády. ()

Junglista

Už chápu, že Ridleyho pád nešel skokem, ale postupně (to je tim, že nesleduju filmografie režisérů dle posloupnosti). Takže než v roce 2012 zplodil jednu z největších hrůz sci-fi žánru, střihnul si vlastně prequel k filmu, kterej ho vůbec nepotřeboval. Už v době vydání sem ho nechtěl vidět, ale člověk míní a momentální nálada mění. Opětovným zachráncem všeho je Mark Strong (já toho chlapa žeru), protože tenhle film moc kladů nemá. Crowe je mdlej a jeho "gladiátorský" herectví se sem moc nehodí, absolutně nevyužitej šerif z Lotringhamu...ehm pane Brooks teď né... Cate Blanchett jako Marion? Nic proti ní, jako herečku jí mám rád, ale tohle byl castingový omyl. Konec rejpání, slyšte závěrečné hodnocení: 1* za Marka a druhá * za pěkný scenérie. Nic víc si pamatovat nebudu a ani nechci. ()

ti88na

Pôjdem trochu proti prúdu, ale mňa na Gladiátorovi okrem hudby nikdy nič príliš nezaujalo. Naopak ale táto spolupráca Crowa so Scottom sa mi páči oveľa viac a len veľmi ťažko na nej nachádzam nejakú vadu. Hudbe nič nevytýkam, podľa mňa bola veľmi dobre do filmu zapasovaná a svoju úlohu plnila, akurát samostatne by ma neoslovila. Čo mi vadilo, boli slabšie emócie, ktoré Robin Hood odovzdal divákovi. O hlavného hrdinu a jeho verných a milovanú som sa ani na chvíľu neobávala a po tejto stránke je verzia s Kevinom Costnerom ďaleko ďaleko popredu a lepšie zvládnutá. Príbeh Robina je v tomto filme celkom iný. Ale vymysleli to celkom pekne, zaujalo ma to a nemám nič proti takémuto pohľadu na vec. Po technickej stránke je film dokonalý. Práca kamery a tie úžasné bojové scény, to je niečo čo Scott ovláda perfektne a ja sa vždy môžem len nechať unášať obrazom a vychutnávať tieto pasáže. Veľmi oceňujem aj výber lokácii a kostýmy, atmosféra doby bola vykreslená skvelo. Ale aj mimo boja film šľape a nenudí, za čo vďačíme aj bezchybnému obsadenie všetkých tak záporných ako kladných postáv. Russel. Crowe na to stále má, mylne som sa obávala, že je na úlohu vrtkého Robina Hooda pristarý, naopak vyzeral výborne a spolu s Cate Blanchett ako Marion k sebe pekne pasovali. Mark Strong tradične presvedčivý v zápornej úlohe, ale pomyselnou čerešničkou na torte bol určite Oscar Isaac v úlohe kráľa Jána, ktorý bol pravý slizký vládca presvedčený o svojej nedotknuteľnosti napriek vlastnej neschopnosti. Naozaj neviem pochopiť takéto zlé hodnotenie a nevraživosť voči tomuto filmu, tvrdím že ide o podarený historický veľkofilm, ktorý má nejaké chybičky krásy, ale inak sa bez problémov zaradil medzi filmy, ktoré si veľmi rada pozriem vždy, keď mám na podobný film náladu. ()

Bety88

Nový Robin Hood není vůbec špatným filmem. Je to asi první film ze středověku , který mě bavil a neměl hluchá místa. Zarytí fanoušci Robina budou asi zklamaní, protože příběh je hodně překopaný a zdá se jakoby na hlavu, ale i když je toto zpracování opravdu hodně hodně inovační, tak nenudí dokonce je to místy i vtipné. Ať je Russel cvalda nebo není, žrala jsem mu každé slovo a není rozhodně fér to srovnávat s Robinem Kevina Costnera. ()

Crackonosc

S Robinem je to těžký... On to vlastně asi neni dobrej film, ale tak nějak ve mě roste. Prvních 45 a posledních 45 minut mě bavilo, protože se v nich aspoň něco dělo, prostřední hodina, kdy je Robin na svym statku a králové si politikaří, nudila k ukousání. Ani závěrečná vyloďovací scéna mě nenadchla, skoro bych i řekl, že byla strašně špatně natočená. Na druhou stranu to má solidní výpravu a hezky se na ty hrady a vesničky kouká. Odklon od zavedený legendy mi vůbec nevadil a považuju ho za největší klad filmu. Kolem a kolem se teda zase vracim k tomu, že s Robinem je to těžký... Zatim 50% a dám mu druhou šanci. ()

jasiska

Uvedomujem si zopár takých tých 12-do-tucta komerčných momentov, ale odhliadnuc od nich sa mi tento Robin Hood veľmi páčil. Samozrejme, že sa tvorcovia do veľkej miery spoliehali na to, že úspech prinesie už len prítomnosť Rusella Crowea a Kate Blanchett. A ja sa im ani nečudujem. Film by musel mať veľmi zlý scenár, aby s takýmto obsadením nebol úspešný. A to tento snímok zďaleka nie je. Napriek značnej dĺžke, človek nemá šancu sa nudiť. Pravdepodobne vďaka slušnej akcii, živým dialógom a občas aj sviežim fórkom. Plus oceňujem dejové zameranie, ktoré by oprávňovalo film na meno "Robin Hood Begins" :-)) A páčila sa mi aj hudba k filmu. ()

venom14

Od Scotta jsem tedy čekal něco víc.Avšak od filmu odceňuji,že to není blbý remake,ale zobrazuje události před legendou o Robinovi Hoodovi,kterou zná každý. ()

Ještěřák

ROBIN HOOD je můj typický tříhvězdový film. Ne moc chytrý, ne moc nudný, scénáristicky, choreograficky i jinak zachybený, s nepřesvědčivou postavou krále, s Cate, jenž přehrála všechny, obsahem nečekaný, audiovizuálně doopravdy zajímavý paradoxně až u titulků. Závěrečných. Plus všechno to, co labužnicky napsal a popsal můj oblíbený uživatel Enšpígl. Ridley Scotte, navalte dvojku. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)