Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

MrPierc

Plnými doušky jsem hltal od začátku až do konce. R.H. je výborný tím, že nekopíruje předchůdce příběhem. Zde vůbec odboj neuvidíte jako ve verzi s K. Costnerem. Příběh vypráví hlavně o cestě zpět z křížových výprav, převezmutí moci a vývoj postavy Robina Hooda. Režisér se vrátil příběhem před hlavní legendu a tím nám ukázal něco nového neokoukaného o legendě. Legenda to byla až v příbězích lidí poté, ale jinak to byl smrtelník, kterému to trochu myslelo. Nabyl zkušeností ve válkách ve Svaté zemi a ty mu pomohly potom v Evropě. Zajímavá je také ukázka tehdejší intrikánské politiky. Technické zpracování : 1) Kamera je ostrá, sice sem tam v boji roztřesená, ale v hlavních dějích se srovná a umocňuje zážitek. 2) Zvuk - drnčící tětivy, hvízdající šípy a žádné falešné zvuky 3) Výprava - prostředí, dobové kostýmy, zbraně = to vše velmi propracované a velmi detailní 4) Herci - R. Crowe splnil mé očekávání a zahrál jeho tak typickou hrdou/rozvážnou roli. C. Blanchett byla tvrdá žena, která tím byla donucena dobou i okolnostmi = přirozeně krásná a mám pro ní slabost :-) ( a nemusí mít pánové velikost prsou číslo pět ). Ostatní herci také velmi dobří a nikdo nepřehrával. Celkově jsem byl u vytržení během celého filmového zážitku a proklínal jsem ty 2 minuty, co jsem bohužel musel na WC. Když jsem si tu před shlédnutím četl recenze od lidí, tak jsem filmu moc nadějí nedával. Ale lidi, co to hodnotili jsou už na filmy buď moc kritičtí nebo jim asi pouštěli anime porno šmrncnuté s bollywoodským trhákem. ()

O´Neill

Můj první filmovaný Robin Hood dopadl vcelku slušně. Jasně, nebylo to bůhvi jak atraktivní, a nudných scén se ani Scott nevyhnul, ale i přes to, se na to velice dobře koukalo. Herci odehráli bez výhrad, hudba mi velice připomínala Transformery (tedy spokojenost) a akční scény byly slušně natočené. Scott prostě dokázal, že umí, a Crowe rovněž (a to jsem ho doposud moc nemusel). I když si Scott příběh upravil jak se mu hodilo (pozdrav Souboji titanu), nevadilo to nějak hodně.--EDIT--Vzhledem k tomu, že chci ať je mé hodnocení objektivní, po tom, kdy jsem přišel z kina z Prince z Persie, musím ubrat hvězdičku, aby se hodnocení navzájem nerušilo. Takže snižuji. ()

bourec

Ridley Scott je rejža na úrovni,ale spousta jeho filmů v mejch očích vyšumí do ztracena,a i když spousta lidí si bude klepat na čelíčko,tak jeho dva nej kousky sou Vetřelec a Černej déšť.Robin Hood neni špatnej film,dokonce je to i pozměněný,ale nějak mě to nezaujalo.Prostě tady chybí nějaký větší herectví.Stačí si jen vzpomenout na Morgana Freemana a hlavně Alana Rickmana v Králi zbojníků,a je úplně jasný ,kdo vyhrává.Tady navíc sledujete dlouhej příběh trvající stopadesát minut,a nakonci teprve vznikne legenda.Jestli se to takhle potáhne,tak bude asi čtyřicet pokračování.Myslim že Ridleymu dochází dech,a do jeho filmů se vkrádá čim dál víc nudy.Ještě že má bráchu,kterej drží prapor.60%. ()

Petoss1

Paráda, konečne ma zase raz niečo nabudilo. Robin Hood nieje žiaden obrovský veľkofilm, je to však klasicky dobre odvedená práca od majstra Scotta. Páčilo sa, bolo sa na čo pozerať, nádherné kostýmy a prostredie. Herci si svojimi výkonmi hanbu určite neurobili. Oscar Issac ako Jan Bezzemok počas celého filmu pekne menil svoj charakter či myslenie a to by som chcel vyzdvihnúť. 85% ()

shyster

Tak tady se asi každý koukal na jinou verzi Robina Hooda. Nudná, dlouhá a na hranice snesitelnosti verze Ridleyho Scotta mě provokovala od poloviny, abych to vypnul, ale já vydržel a dostál jsem na konci veliký pohlavek, že jsem to přeci jen nevypnul už z počátku. ()

cariada

Hodně netradičně pojetá verze jedné legendy. Asi tak nák si možná představuju , když se točí neustále to samé. Tady je to opravdu úplně jiné než známe a to po všech stránkách. Těžko posoudit jestli je to dobře či naopak. Jedno zkouknutí na to nestačí, nebot máte před očima příběh tak, jak ho známe z mnoha jiných verzí. Asi až se po letech k tomu dostanu znova už to budu vidět jinak, nebot budu vědět co můžu čekat. Přesto to nebylo špatné. ()

Jino

Ale jo, mně se to líbilo. Crowe se na takové role hodí a v jeho podání má Robin Hood velké charisma, které spolu se Scottovou režií dávájí vzpomenout víc na Statečné srdce (a to já mám rád) než na příběh o začátcích sherwoodského legendy. A i když jsem čekal před samotným snímkem něco jiného (snad větší podobu s Costnerovou verzí), tak nemůžu říct, že mi nakonec toto vyprávění nesedlo. Navíc do toho výborně sekundují Blanchett, Hurt nebo Strong. 80% ()

Streeper

I když má film své chyby, jako například pár nudných scén, které kdyby tam nebyly, tak by film byl kratší (což by nebylo na škodu), tak je to skvělý film, který mě oslovil. Nejen díky úžasné Cate Blanchett, ale také díky Russellu Croweovi, které jsem si velice oblíbila. Dřív jsem ho nemusela a možná Russelle, když už nebudeš v nějakém filmu zpívat, tak by ses mohl dostat do mých top herců :) ()

Rocky88

Slepenec, nikoliv nezajímavý, ale zkrátka postrádá drajv a výrazné postavy. Ano, Robin kupodivu nijak film netáhne, není zde komu fandit. Alespoň ty bitvy za něco stojí. ()

starbrejkr

Když se objevily první hodnocení Robina, prodělal jsem malý šok. Ač to téma mě nikdy vůbec nezajímalo, od Ridleyho přeci jenom člověk čekal záruku kvalitní záležitosti. Ale ty první hodnocení...no naštěstí se ukázalo, že šlo jako vždy o výblitky pseudointelektuálů potřebující mít v každém filmu originalitu. Na to se tady ale nehraje. V čem byl Gladiátor originální a proč je tedy tak oslavovaný? Já mezi těmi filmy zas takový rozdíl nevidím a oba se mi líbily srovnatelně. To, že jde vlastně o takový prequel k Robinovi jsem vzhledem k mé neoblíbenosti tématu jen přivítal. Samotný film odsýpá a je to klasická záležitost typu post-Statečné srdce, samozřejmě bez jeho hloubky, o kterou mu ale nikdy nešlo. Herci jsou do jednoho výborní a Russell sednul. Na pokračování bych klidně zašel.. ()

Wladi.mir

Ať si každý říká co chce, ale mě se tenhle Robin Hood líbil. Mělo to všechno, akci a dobrodružnost a já se za dvě a půl hodiny zkrátka nenudil. Jsem rád, že někdo měl tu odvahu a ukázal nám Robina Hooda ''trochu'' jinak, protože nemusíme vidět pořád to samé. Než jsem viděl konec filmu, myslím že se to ani nemuselo jmenovat Robin Hood a nikdo by nemohl protestovat. Nevím co k tomu dodat, až na ten konec je to film (dle mých kritérií) na pět hvězd, škoda konečná bitva mě ustálila tedy na velmi pěkných ****. ()

JohnRambo

Skvelý Crowe, skvelá výprava, skvelá hudba, skvelý príbeh... Tak ako to mám rád. Je pravda že kvalita trochu klesla oproti iným počinom Scotta a Crowea ale to nevadí, stále je to velmi vysoko kvalitný biják. ()

zuzinka2

Duo Scott + Crowe i napopáté pořád baví a tentokrát k sobě přibrali ještě vynikající C. Blanchet. Robin Hood v tomto filmu sice ještě není Robinem Hoodem, ale to není důvod proč by film měl být špatným, mě naopak inovace příjemně překvapila a jsem ráda, že R. Scott nenatočil stejný příběh jenom v jiném obale. Ani delší stopáž mě nevadila, protože jsem se celou dobu příjemně bavila (přeci jen mě víc bavily pasáže, kde je Robin s Marion, než ty týkající se panovníka). 8/10 ()

DruidKarel

923. hodnocený film: Kde a proč sr tu vzalo tak nelichotivé hodnocení tohoto fajn filmu? Chápu, mnoho lidí srovnává Robina Hooda (Russel Crowe) s Robinem, kterého ztvárnil Kevin Costner. Je jisté a mohu to jen potvrdit, že starší verze má náboj dramatičnosti, vtipu, akce i odhodlání. V tomto snímku najdeme vše zmíněné, ale v koncentrovanější podobě. Nicméně Russel Crowe se ukázal jako dobrý zbojník a výborný herec. Skvělý příběh, který mohl být uchopen ještě o něco lépe. Trhák to zajisté nebude, ale už jej můžeme koupit na Bluray a kochat se skvělou akcí a grafikou, která nemá výhrad. 4* jsou tedy možná i tak trochu přeceněním, ale považte: zasloužil by si to? 4* ()

C0r0ner

Costnerův Robin Hood vsadil na věrnost předloze, Crowe přináší dost alternativní příběh, který má jedinou vadu - jmenuje se Robin Hood. Jinak bylo totiž milé šaškování ústřední dvojice velmi zábavné, středověk náležitě temný a špinavý a příběh zajímavě neotřelý. Ridley Scott filmy točit bezpochyby umí a tady to opět dokázal. 80% ()

Dannysek4U

Je to klasickej rozpor, kterej je k na CSFD k videni dnes a denne. Potopit, vyzdvihnout, sepsout vsechny zapory, vyzdvihnout klady... I pres vedomi toho, ze vetsina chyb, ktery zde hodnotici uvadej, ve filmu opravdu je, ja se priklonim spis k variante cislo dve. A to z jedinyho duvodu. Trebaze uz je Ridley Scott evidentne senilni (a navic nechutnej levicak) a touzi tocit pohadky, ktery z divaka delaj spis blbce nez spoluhrace, porad dokaze kralovsky bavit. A nejen humorem, kterej je obcas i chtenej. Dokaze upoutat pozornost a prispendlit pohled publika na platno s takovou intenzitou, ze ani nemrknete okem a 140 minut bude pryc. A prestoze budete z kina odchazet s kroucenim hlavou, ze tohle snad ani nemohl (predevsim v druhy polovine) myslet vazne, porad budete v dobry nalade a pozitivnim rozmaru. Navic co si budeme namlouvat, anglicky exteriery maji carovnou moc jako maloktery jiny. Suma sumarum, co do deje se pripravte na nejhorsi. To i nesestrihane Kralovstvi nebeske dopadlo lip. Ale vizual, herci (a hlavne Blanchettova), hudba, bitvy (krom Kate a jeji oslikove kavalerie), to vsechno funguje dobre a nikdo nemuze rict, ze ne. Amerika se vsim vsudy:o) ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)