Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

Huntelaar

Jenom jediná. Když už se chtěl někdo rovnat s historií, tak si měl taky uvědomit, že kdyby chtěl někdo dobýt Anglii tak si k tomu neveme pár desítek říčních člunů a Angláni by se jim taky nebránili s dvěma kohortama a dětským oddílem vedeným ženskou. Ta scéna měla být přeplněná lidma na pláži a moře mělo být obsypané CGI lodičkama. A když lučišníci na útesu spustili, tak ti dole se měli cítit jako by měli bojovat za tmy. ()

dee-key

No tak nebylo to zas tak hrozný. Trochu tu legendu překroutili a udělali z ní vlastně něco jiného, ale co na tom? Nebyl to úplnej propadák, je to koukatelný a to je hlavní. ()

maverick10

Vyborny soundtrack Marca Streitenfelda a predevsim Marc Strong. Tak to jsou asi dve velke bambule na cepici prumerneho zanroveho filmu, ktery zustal trochu za ocekavanim. Russell Crowe zacina trochu v peci pana Scotta nudit a nezachrani to ani zpomalene zabery na zaverecny vystrel znameho lucistnika. ()

jhr

Musím se přiznat že mě tento film celkem pobavil, nic extra jsem od něj nečekal a ani trochu mě nezklamal, spíš dokonce naopak. Russell Crowe má charisma na rozdávání, akční scény povedené, celkově jasná spokojenost. ()

ilemas

Několikáté zpracování stále dokola Robina Hooda mě už nebere, ikdyž to bylo trochu jinak. Russel Crowe se do role vůbec nehodil, Cate Blanchet nevýrazná. Jako prequel k pokračovaní je to dobré, koukatelné. Dvojka bude snad o Robinovi tak jak ho známe. ()

Taninaca

Robin Hood už tu byl tolikrát, že když jsem poprvé slyšela o plánu nějakých pánů natočit další snímek o tomto zbojníkovi, říkala jsem si, že to ani vidět nemusím…JENŽE…ti pánové byli Ridley Scott a Russell Crowe a mě to samozřejmě nedalo. A určitě toho nelituji, ze 100x omletého námětu udělal Ridley Scott zcela nový příběh, kterému paradoxně nejvíce škodí asi jeho jméno, pro které ho bude každý srovnávat. ()

Jigy

Historická slátanina která se tváří jako skutečný příběh Robina Hooda z kterého se vlastně stal první bojovník za lidská práva a svobody. Pro mě osobně velké zklamání. čekal jsem mnohem víc, ale výsledek je pouze slátanina bez hlavy a paty. Asi jsem příliš rozmlsaný Galdiátorem a film posuzují přísně. Asi bych jinak dal i 4 hvězdičky, ale takhle mi 3 přijdou moc a dávám je jen z nostalgie ke dvojici Scott + Crowe. ()

Meridius

Film mě bavil, přestože na mě působil jako nedochůdče - příliš dlouhé a přesto nedotažené. Chvilku mi taky trvalo zvyknout si na Crowa s lehkou nadváhou jakožto Robina. Co se mi líbilo, byla hudba Marca Streitenfelda, sem zvědav na další rozvoj jeho kariéry a zda-li se mu podaří povstanout ze stínu jeho mentora Hanse Zimmera. ()

M.i.k.e

pokud by Scott pro svůj zatím poslední flm použil jiný název,asi by se nikdo nedivil.S legendou jak jí všichni známe,má tenhle Robin opravdu hodně málo společného (krom postav prakticky nic) a historicky je taky značně vedle (který historický film je ale opravdu přesný že?),ovšem za sebe můžu říct,že mě Robin nezklamal a moje očekávání naplnil do puntíku.Mám rád prakticky všechny,co se na tomhle dílku podíleli (Scott,Crowe,Blanchett,Strong) a nemám problém přijmout tuto Scottovu alternativní vezi toho jak legenda mohla vzniknout.Koneckonců od toho tu filmy jsou a neustálé ztvárňování stejné legendy naprosto shodným způsobem by nás za chvíli beztak přestalo bavit... ()

HappySmile

Historické filmy patří k Ridleymu Scottovi stejně jako máslo ke chlebu, a tak není divu, že i tentokrát se mu podařilo natočit poutavý snímek. Bohužel mě nikdo předem nevaroval, že je tak trochu jiná legenda o Robinu Hoodovi, takže jsem z toho byla mírně vykolejená. Nicméně i tak to byl hodně zajímavý zážitek a těch 140 minut uplynulo velmi rychle. ()

Hennes

Pro mě milé překvapení. Určitě výborný námět a scénář. Konečně jednou trochu jiný pohled a jiné zpracování, než je vždy na počátku filmu úprk hrdiny do lesů, obklopení se spolubojovníky a pak již jen drancování ve prospěch chudých. Proto se tento film může bez studu nazývat historický. Co se týká celkového zpracování, tak Ridley Scott plně konkuruje ostatním historickým velkofilmům. ()

Giggo

Další fim, který si Scott a Crowe stvořili přímo pro sebe. Film je v podstatě jednoduchým omlazením Gladiátora. Proč také ne dokud nám mám Crowe co předvést musíme toho využít. Děj je podobně přímočarý jako v Gladiátorovi, ale rozhodně né nudný. Celý příběh se nám krásně vyvíjí a ukazuje nám vznik legendy "Robina Hooda". Nejde se zde i několik vtipných scén, které rozhodně nejsou násilné a filmu nijak neubírají ba naopak skutečně se pousmějete :) Bojové scény sou natočeny příjemně bez zbytečně trhavé kamery, takže máte skutečně šanci se zorientovat co se kde děje. Není tu žádný ultimátní bijec, který pozabíjí holíma rukama 20 vojáků. Všechny souboje sou příjemně vyrovnané. Jediné co mi trošku nesedí je Cate Blanchett v hlavní ženské roli. To je ale věc názoru, kdy mě nepříliš pasovala jako už Galadriel v Lord of the Rings - né každý herec nám vždy musí sedět že? Celkově výborný počin, který rozhodně stojí za zhlídnutí. ()

Martin741

Prilis rozvlacne, film ignoruje historiu a dej ignoruje postupnost scen. Aj ked originalita sa nekonala, reziser Ridley Scott natocil len rutinnerskym sposobom dalsi priemerny film. Holt, asi sa uz mozem rozlucit s tym, ze tento reziser natoci este niekedy kult typu Alien. Za slavnejsim predchodcom z roku 1991 zaostava moderny Robin Hood desiatky kilometrov. 40 % ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)