Syrově emotivní avelmi otevřený film Melissa P. byl natočen podle senzačního celosvětového bestselleru. Čtrnáctiletá Melissa se cítí osamělá, zanedbávaná rodiči a smutná z úmrtí milované babičky. A tak prostor ke své seberealizaci nachází v sexu. Neuvěřitelně riskantní sexuální dobrodružství, do kterých se tato moderní Lolita pouští a jejichž podrobnosti si zapisuje do deníčku z ní postupně dělají neohroženou svůdnici - chvílemi plnou vzrušení, chvílemi plnou trýzně. Melissa P. přináší znepokojující pohled na skryté stránky života dospívající dívky a poodkrývá tajemství lidských tužeb. (oficiálny text distribútora)

mira007

Když se z patnáctiletejch holek dělají nadržený sexuální dračice, který válcujou i italský pornoherce, tak je asi někde chyba. Zatímco tady hlavní hrdinka ke své zálibě v sexu dojde nějak sama jakoby zájmem, tak autorka podle které to bylo natočeno tak musela dělat od třinácti prostitutku, takže se trochu mlátí smysl knihy a filmu, který natočil někdo kdo tráví moc času u porna na internetu. ()

Rockerman

Lehce nadprůměrný film pro mladé lidi. Pro ty je tento film rozhodně lepší a užitečnější, než všechny ty americké "teens" filmy z "high school". Melissa je beznadějně zamilovaná do Daniela, který s ní manipuluje a zneužívá ji, jak se mu zlíbí. Té se však začnou různé sexuální praktiky líbit a začne být, ve svých 16-ti letech, silně promiskuitní. Film o nelehkém dospívání mladé dívky stojí za shlédnutí. Hlavní představitelce bylo v době natáčení 18 let a musela podstoupit dost odvážné scény. ()

BOURQUE

Film, ktorý by mal byť lepšie vypracovaný a hlavne lepšie zrežírovaný. Na M. Valverde úspech filmu nezávisel – svoju postavu zahrala dobre. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

papaguy

Nebyli by to Španělé (a Italové), aby netočili otevřené filmy o sexu. Není ovšem mnoho filmů, ve kterých by byl proces dospívání vykreslen takto přímočarým a až krutým pohledem (když odhlédneme od snímků situovaných do vyloženě patologických prostředí typu Kids nebo Ken Park) bez špetky romantiky. Pokud ovšem nepovažujete za romantiku polaritu dvou hlavních představitelů - na jedné straně bezbřehou naivitu Melissy objevující svou sexualitu, a na druhé straně zlého hocha Davida, který Melissu bezostyšně využívá... _______ Divák je stavěn do role bezděčného svědka a voajéra Melissininých soustavných úletů, ve kterých jakoby neměla na výběr. Do všeho jde pohlav(n)ě a po každé eskapádě je ještě vyprahlejší a zraněnější, než před ní. Zdá se však, že prozřetelnost stojí při ní, prochází katarzí a vystřízlivěním a vypadá to, že si i nakonec nabrnkne toho hodnýho kluka a Davida pustí k vodě. Melissa P. je dívka, které můžeme poblahopřát, že přežila vlastní pubertu ve zdraví. Skok ze skály do moře, stejně jako několik dalších scén, je pravděpodobně potřeba brát spíš symbolicky. _______ I přes drobné výhradami film hodnotím kladně -ale až na druhé shlédnutí, kdy už jsem byl psychicky připraven, co mě bude čekat, a mohl jsem příběh sledovat s větší empatií a užít si dobré herectví. Zajímavé komentáře: Nash, Infotext. ()

GTS_PUNK

Film režiséra Lucu Guadagnina z roku 2005, vychádzajúci z polo-autobiograficky ladenej knižnej predlohy Melissy Panarello, zo začiatku vizuálne pôsobí ako hraná latinskoamerická Disney produkcia presne z nultých rokov dvadsiateho prvého storočia. Pomerne svojskí herci, umelo pôsobiaca a zle naaranžovaná výprava, nekvalitná kamera. A to je iba výpočet toho, čo divákovi udrie do oka hneď na začiatku. Sto minút Guadagninovho filmu toho má však oveľa viac. Jeho najvýraznejším (nemyslené však v zmysle najlepším) prvkom je bez pochýb príbeh. V jeho strede stojí Melissa P. (María Valverde), jedna z najnaivnejších a najdebilnejšie konajúcich postáv, aké možno v histórii svetového filmu vôbec vidieť. Mladá Melissa túži po najväčšom manipulátorovi - nesympatickom Danielem (Primo Reggiani), ktorý ju akurát niekoľkokrát zneužije. Ju to k nemu však, god knows why, stále priťahuje. Medzitým začína rebelovať proti svojej matke (Fabrizia Sacchi), ktorá umiestni Melissinu psychotickú babku (Geraldine Chaplin), "čmudiacu" ako komín, do ústavu, a takisto začína viac prenikať do tajov sexu, pričom si zážitky značí do denníka. A v rámci tohto idiotického príbehu, ktorého "hĺbku" poriadne ani nemožno opísať slovami, si divák rad za radom všíma všetky nedostatky a bizarnosti. Aby sme to vzali pekne postupne, dobré je začať postavami. K nim však iba toľko, že je v tejto snímke naozaj ťažké nájsť niekoho, kto by sa nesprával ako úplný debil. Počnúc na "piedestáli" stojacou Melissou, končiac Marcom (Nilo Zimmerman), ktorý síce prepadol, ale vďaka tomu môže odísť na umeleckú školu, a to aj napriek tomu, že jeho obrázky vyzerajú, ako keby ich nakresliť šimpanz v zoo po tom, čo mu ošetrovatelia v rámci enrichmentu umiestnili do výbehu pastelky. Otrasná je v Guadagninovom filme aj výprava. V rámci nej prakticky všetko - či už je reč o exteriéroch alebo interiéroch - pôsobí vyumelkovane, nehovoriac o často absolútne hroznom nasvietení scén. To "dokonale" vynikne na hroznej kamere, ktorej bizarným vrcholom sú nepríjemné zábery z pohľadu prvej osoby, teda Melissy. A "lahôdkou" je aj trojica scén, v ktorých z nejakého pravdepodobne poeticky mysleného dôvodu, na sebe postavy majú oblečenie ladené do rovnakých farieb či farebných odtieňov (zelená počas hodiny telocviku, ružová počas hodiny taliančiny a červená v kaviarni). Skrytý zmysel, ak nejaký vôbec v tomto prípade jestvuje, každopádne uniká. Melissa P. je jednou z tých bizarných čerešničiek svetovej kinematografie, ktorá je zlá a prakticky nepozerateľná, ale divákovi nedovoľuje odvrátiť od nej zrak. V tomto prípade možno aj pre krásnu Maríu Valverde v hlavnej úlohe, ktorej zovňajšok je jediným svetlým bodom tejto snímky. To však neznamená, že Guadagninov film stojí za pozretie. To v žiadnom prípade. Dobré je sa mu oblúkom vyhnúť a čas venovať lepšej produkcii. ()

Lumpus

Výborný film který podle mě nezaslouži větší kritiku. Nasazuje laťku všem filmům s teen problematikou tak vysoko,že bych skoro řekl že se to obvykle děje běžně. Film proto působí skoro jako dokument,který vás provádí neskutečně uvěřitelným tím pádem i stotožnitelným osudem. Přenádherná Giulio Berruti podává výborný výkon. Erotiky v tomto filmu bych se nabál neuvidíte více než prsa hlavní představitelky,jinak je většinou vynechán nebo velmi umělecky sejmut dobrou kamerou. ()

Tominni

Film nahlíží (nebo spíše se snaží nahlížet) do nitra mladé dívky, která se cítí osamělá. A tak nachází potěšení v sexu, kde chce ostatním dokázat, že není už žádné dítě. Všechny své pocity si zapisuje do deníčku. Námět není špatný, ale realizace trochu pokulhává a neprospívá mu ani závěr filmu. ()

veverysiak

Spolužitie s adolescentkami býva trpkasté, ale keď čajám kvalitnejšie primrznú výhybky, je to hotová tragédia, niečo také sa nám snažia naservírovať chlapi z Feferónska, lenže na takéto témy treba mať oveľa viac kumštu, tento pokus je veľmi plytký, nezaostrený a náhodne plynúci, a okrem toho ohromne nezáživne spracovaný, takže 25%. ()

Mr_Corny

Prečo sa Melissa správa tak ako sa správa? Netreba ju brať iba ako modernú lolitu, ktorej zmyslom života je mať sex s čo najväčším počtom chlapov. Jednotlivé citové a myšlienkové pochody Melissy sú priamo či nepriamo vyobrazené. Príbeh je uveriteľný, ako aj herecké výkony jednotlivých postáv. ()

Zlty_Dodo

Nenadchlo, neurazilo, Valverde aj Chaplin velmi dobre... Tema dospievajucej nymfomanky moze niekoho poburit, ale niekomu to pripomenie jeho vlastne dospievanie, mne ani jedno a takych nas je pravdepodobne vacsina :) trosku optimizmu dodava filmu zaver, spoluziak s kresbami atd... i ked je film nabity sexualitou, nic vzrusujuce sa neodohralo... ()

infotext

Je to film, ktorý ma miestami tiež iritoval, napriek tomu som ho ostal pozerať. Mariu Valverde som doteraz poznal ako celkom zaujímavú herečku, ale tu úplne zažiarila. Spočiatku som jej postavu tiež nechápal a odcudzoval, ale postupne som ju do istej miery začal chápať, respektíve aspoň som jej to uveril (zamysliac sa nad paralelami z môjho okolia). Zaujímavé sú vo filme najmä prvky až thrilleru a odvaha nakrútiť podobný film a neskĺznuť do prilíšnej doslovnosti. Keďže ide o adaptáciu, trochu ťažko sa to hodnotí. Možno je to vynikajúca autobiografická kniha, ktorú sa úplne nepodarilo preniesť na plátno, a možno naopak je to román, ktorý je len lacný a šokujúci a autorom sa za ním podarilo nájsť aspoň nejakú hĺbku. Každopádne, ten obsah by sa dal natočiť aj oveľa menej pôvabne a drsnejšie. Ale zas napríklad aj s hlbším vniknutím do postáv. Jedným slovom povrchné, ale nie úplne márne. ()

Skunkiee

Na druhé podívání už to nemělo tu sílu překvapení, jako když sem si to naprosto nepřipravený pustil poprvé. A bojím, se, že kdybych to viděl potřetí, šlo by hodnocení ještě níž. Nemůžu říct nic proti herečce v hlavní roli, je nejen pěkná, ale ďábelsky dobře hraje, ale to je asi jediný důvod, proč bych si to pustil znovu. ()

S.Giuntini

Bohužel, film až příliš věrně zobrazuje realitu. Není to chyba filmu, ale chyba reality... Takže pokud máte žaludek sledovat nespočet erotických scén čtrnáctileté holky (hraje ji 18 letá María Valverde) a nevadí vám filmy z pubertálního prostředí, podívejte se na tento film a třeba v některé z postav najdete sebe... ()