Kidulthood – before adulthood comes. Tenhle podtitul nese vynikající britský film, který letos spatřil světlo světa. Na triku ho má mladý britský režisér Menhaj Huda, který vás ve svém snímku zavede do západního Londýna, kde se Trife, hlavní hrdina filmu, pere se životem plným fetu, předsudků, násilí a zbraní. (4daPeace)

1860

Velmi drsný snímek, který před násilím neuhýba objektivem kamery.. taky mi občas připadá, jako by žili v jiném světě než my naivní pacifisté, tak bylo zajímavé do týhle drsný Narnie nahlédnout.. Snad jediné, co mi chybělo byl nějaký silnější příběh a to, že hlavním aktérům bylo rádoby šokujících 15 let, to nezachránilo.. ()

sona123

Mno, snažila jsem se seč mohla, abych se dodívala, což se povedlo. Jinak je to drsný film, kde je spousta násilí, sprostých slov, sexu a tak, což mi nevadí, ale tady je to jaksi samoúčelné. K vytvoření atmosféry? Každopádně druhý díl je lepší, takže stojí za to Kidulthood vidět, neb Adulthood na něj bezprostředně navazuje. ()

Spock

Staré problémy v novém balení, tak nějak by mohlo znít moto tohoto filmu. Mladí lidé a jejich starosti, se vztahy se šikanou a s mnoha dalšími věcmi. Situovat děj mezi patnáctileté „děti“ asi nikoho nešokuje, drogy, sex a řešení vztahů tady jsou na denním pořádku. Mělo by to člověka vyvést z míry? Mě to upřímně celkem zaskočilo, hodně věcí bylo k smíchu, ne že by byla vtipné, ale naopak tak „ubohé“, že jsem se tomu musel smát. Na závěr se však objeví světlo na konci tunelu a „pravá“ láska samozřejmě nechybí ani klasická tragédie. Všechny nitky se nakonec sbíhají k večírku, který mnohé věci vyřeší ne zrovna ideálním způsobem. Tohle vyvrcholení se dalo čekat, děj byl v celku předvídatelný. K tragédii prostě muselo dojít. Jaký byl asi záměr tvůrců? Vytvořit nějaký výchovný film a propagovat pozitivní hodnoty, nebo šlo o pokus převést „klasické“ téma do takové podob, která bude stravitelné i té nejmladší generaci, která sama sebe korunovala za dospělou? Palčivé otázky dneška, ve vtahu k „nejmladším dospělým“ se podle mě ovšem podařilo nastínit nadmíru dobře. Pro někoho to bude zřejmě „nestravitelné“, ale „ti mladší“ v tom mohou najít kus ponaučení, nebo lépe toho, co je špatné a co dobré. ()

swamp

Parta hloupých britských teenagerů se potýká s šikanou, terorizováním, těhotenstvím, zločinem, loupežemi a otázkou - v uvozovkách - "cti". Všechno mi připadá tak trochu nadsazené - jen se obávám, že by to mohlo být i zčásti pravdivé. Mě opět zamrzel ten konec. Proč si ti režiséři neumějí nenuceně poradit s koncem? :P ()

PetrPan

Jeden den ze života malých angloafrosaských smradů, kteří nemají nic jiného na práci než se mezi sebou řezat, shánět fet a zpívat egorýmečky, kdo je větší king. Těžko říct nakolik se bangladéšský režisér trefil do černého ( pálkou ale dostal slušně)...ale mě to tak trochu minulo, nějaký pátek už to je, co jsem naposledy kouřil travku a pro svá děcka jsem zatím pořád nezpochybnitelná autorita:) ()

• Filmári pracovali v Londýne, a to na miestach ako Ladbroke Grove, Notting Hill, Oxford Street či Ramillies Street. (MikaelSVK)
  • Scénář k filmu napsal Noel Clarke, který si ve snímku zahrál roli Sama. (Terva)