Londýn v roce 2015. Ve městě vládnou gangy, vládní systémy zřejmě neexistují, všude je špína a teenageři běhají po ulicích a hází po sobě flašky...všude je zkrátka chaos a také platí "zabij nebo budeš zabit"... Juniorovi zabili bráchu a on se chce spolu s kamarády pomstít, když v tom narazí na skupinku tří holek, které chtějí vlastně udělat totéž... (skinsgirl94)

Dubro

Režisérko Mo Ali (ktotodočertaje?) a majster škrabák Paľo Van Carter sa pokúsili omočiť moj nos do vedra s Hip hopovou subkultúrou a ja som tým pádom čumel na 90 minútový videoklip reznutý video hrou (nejaká adventúra či čo), kde štyria mne nesympatickí sopliaci zdolávali jeden level za druhým, až som čakal, kedy vybehne „Insert coin“. Určite ohúria mladšie nočníky, no mňa ako starého koreňa, nacvičujúceho skok do truhly, to lízlo tak na 50 spotených percent. Záverečná bitka gangov je šialene nastrihaná, hádam by sa patrilo znížiť strižní prídel koksu na polovicu. Takéto námety by mali režírovať Neveldine s Taylorom, to by boli iné prdy. Koniec hlásenia. ()

GTS_PUNK odpad!

V roku 2010 sa režisér Mo Ali zadíval na Londýn o päť rokov, ktorý je decimovaný bitkami pouličných gangov, vraždami a vysokou kriminalitou. Z časti sa týmto námetom určite snaží poukázať aj na mnohé sociálne problémy britskej spoločnosti, ale film takýto dojem v divákovi určite nezanecháva. Vzbudzuje v ňom síce znechutenie, avšak nie kvôli jeho obsahu, ale kvôli tomu ako film v konečnom dôsledku vlastne vyzerá. Samotnú príbehovú stránku je v tomto prípade takmer zbytočné vôbec hodnotiť. Zakladá sa na tradičnom motíve pomsty, v tomto prípade chce mladší brat pomstiť vraždu svojho staršieho brata, ktorý sa však nedokáže poriadne rozbehnúť, respektíve sa ani nemá kam rozbehnúť. Príbehovo je to totižto zle napísaný a hlavne prázdny film, pričom jeho jednotlivé scény pôsobia ako keby tvorcovia natočili obrovské množstvo materiálu, ale až v postprodukcii prišli na to, že sa vlastne nedržali žiadneho scenáru. Scény tak poskladali najlepšie ako k sebe pasovali a pustili to von. Tak príbehovo nezáživný a nezaujímavý film sa skutočne len tak nevidí. Možno by na diváka dokázal pôsobiť lepšie, ak by boli lepšie aspoň tie "vedľajšie" filmové atribúty, akými sú napríklad kamera, strih či výprava. Ich kvalita je však na rovnako hroznej úrovni. Kamera je mnohokrát veľmi hektická, čomu dopomáha aj divoký strih, ktorý následne vytvára veľký zmätok. Inokedy sa dokonca tvorcovia rozhodli použiť aj absolútne nechutnú animáciu snažiacu sa pôsobiť dojmom videohry. A to je takisto minimálne tak nevkusné a zle urobené, ako aj výprava. Londýn a britské zákutia všeobecne sú vďačným miestom na natáčanie, ale nie ak ich naaranžujú tak, ako sa to deje práve tu. Snaha o post-apokalypticky zdecimovaný Londýn poznačený vojnami gangov však nedosiahnete tým, že na ulici rozhádžete krabice a cez double-decker prehodíte priesvitnú plachtu. Dosť potom prekvapuje aj výber hercov. Tých mladých samozrejme nie, tí niečo podobné vnímajú ako možný dobrý začiatok svojej kariéry, ale účinkovanie napríklad takého Colina Salmona je mierne prekvapujúce. Avšak ani on, ani nikto iný vo svojej roli nijako neexceluje. Nudnosť postáv vynikajúco zapadá do deja a celá táto kombinácia v konečnom dôsledku pôsobí ako zvláštny mix Skins, Misfits a filmov Kidulthood, respektíve Adulthood. A nech je ktorýkoľvek z menovaných projektov akokoľvek lepší či horší, taký zlý ako tento, nie je žiaden z nich. Shank je práve jedným z tých filmov, ktoré by sa mali premietať začínajúcim filmárov ako príklad toho, že takto sa filmy netočia. Hrozný scenár pretavený do ešte horšie pôsobiaceho príbehu, čiastočná nelogickosť, prázdnota postáv, odpudivá kamera a strih či viaceré viditeľné chyby, ktoré sú známkou odfláknutej roboty postprodukčného tímu. Najlepšia možná voľba je úplne sa vyhnúť tomuto filmu, pretože divákovi nemá absolútne čo ponúknuť. Jedine ak, potom tak znechutenie nad jeho kvalitou. ()

bourec

Slabota.Kdyby ten film byl tolik akční,jako tam padlo sprostejch slov,tak to jede na 100%,a člověk tu smršť ani nestačí sledovat.Ale to neni.Neuvěřitelně roztahaný,pomalý,po tom zabití sice chvíli živíte naději že to dostane šťávu,ale pomsta je trapná,hodně se kecá,chodí vod hovna k hovnu,a nic.Promarněná šance na dobrej film.A nejhorší na celym filmu jsou ty sekvence s rapovou hudbou,to mě přímo zabíjelo.Nesnášim,hlavně když ten film stojí za bačkoru.30%. ()

Olík

Za mne příliš hrané na jedné polovině hřiště. Neblahá vize budoucnosti drnkající v dup stepovém rytmu na sociální strunku a v ní banda teenagerů toužící po vendetě za smrt jejich bývalého kápa a bratra jednoho z hlavních hrdinů v jedné osobě……na pozadí rádoby cool stylizace se chceme pomstít, jdeme se pomstít, pomstili jsme se a future dramatu je konec. Hlubší idea?....no to spíš jeden nekonečně dlouhý rapový klip. ()

Remedy

Šíleně přestylizovaná jízda, přehnané a místy až nevkusné střídání zpomalených a zrychlených záběrů + "komiksové" či herní vsuvky, které se navenek tváří strašně cool a extramoderně, nicméně ve výsledku působí spíš povrchně a lacině. Netvrdím, že zpracování je bez nápadu (to určitě ne), ale tvůrcům se nepodařilo najít nějakou rozumnou hranici mezi akceptovatelným "modernějším" pojetím a bezmyšlenkovitým sebeukájením. Syrová a autentická atmosféra z "Kidulthood" či "Adulthood" (ten plakát byl velmi zoufalý pokus.)) je zde zcela nahrazena klipovou extravagancí, ve které režisér předhání sám sebe, jakouže tou svojí "vychytávkou" nám podá větší vizuální nátěr... Na jednu stranu je to škoda, protože jestli má mít "Shank" nějaký sociální podtext či přesah, je z větší části utopen právě ve zmíněných režisérových ultrastylizovaných postupech. A proč i přes toto vcelku negativní hodnocení dávám 3*? Rozhodně se nejedná o nudnou záležitost, při které byste pozívávali - naopak "Shank" svým svižným tempem nabízí naprosto uvolňující a nic neřešící zážitek, který si mám chuť v dohledné době dokonce zopakovat, což ale nic nemění na tom, že výše zmíněné "Kidulthood" a "Adulthood" (rovněž britské snímky podobně tématicky laděné) jsou celkově minimálně o třídu výše. ()

• Když přichází Junior (Kedar Williams-Stirling) do školy, je možné v jednom záběru vidět plakát k filmu Kidulthood (2006). (kukys)