Kids

52-tiletý režisér Larry Clark ve filmu Kids velmi přesvědčivě zachytil podle scénáře devatenáctiletého mladíka jeden den ze života newyorských teenagerů, jejichž čas takřka beze zbytku vyplňují drogy a sex. Mladíček Telly je posedlý získáváním nezletilých panenských milenek. Kromě jiných předností to pro něj znamená jistotu, že se nenakazí nějakou pohlavní chorobou. Právě on však nevědomky šíří AIDS...
Film je velmi sugestivní a znepokojivou moralitou, varující před drogami, násilím a promiskuitou. Clark obsadil do filmu výhradně neherce, jež dokázal přimět k mimořádně spontánnímu projevu. Dospělí se ve filmu až na několik výjimek neobjevují; svět osmnáctiletých "dětí" tu existuje jakoby v izolaci, takže dospělí tu nevystupují ani jako "nepřátelé". Clark bohužel nezachycuje sociální zázemí svých postav a jen sporadickými náznaky obohacuje jejich poněkud jednostrunnou charakterizaci. Snímek, v četných erotických scénách balancující na hranici měkké pornografie, je v domácích kinech přístupný (na rozdíl o některých zahraničních států) již od patnácti let. Právě mladé generaci je totiž Clarkovo dílo jako memento určeno. (oficiálny text distribútora)

Trevor

Ďalší z kontroverzných filmov ktorý mapuje jeden deň v živote tínedžerov, tentokrát v meste New York ale rovnako tak by sa dej mohol odohrávať v ktoromkoľvek meste. Svet mladých sa točí iba okolo sexu, alkoholu a drog a čerešničkov na torte je v tomto príbehu Telly, ktorý využíva naivitu 12 a 13 ročných dievčatiek ktoré sú radi že o nich prejavil záujem starší chlapec a sú preňho ochotné urobiť čokoľvek. Kto sa stretáva aj s mládežou v dnešnej dobe vie že tento príbeh nie je až tak strašne vzdialený realite, čo je smutné.Za zmienku stojí aj fakt že pred uvedením filmu do kín museli jeho autori vysvetľovať niektoré zo svojich záberov a obhajovať sa že ich cieľom nie je propagácia detstkej pornografie, po zhliadnutí filmu možno povedať že mali pravdu, aj keď v niektorých momentoch je to ozaj na hrane. ()

kaylin

Snímek "Kids" mě zaujal hlavně skutečností, jak je to natočené a jak se mu daří zachytit realitu dospívání a to, jak se mladí chovají, co dělají a co dokážou udělat, třeba čistě jen proto, aby si vrzli. Jako kdyby ty zábrany byly trochu jinde, a ony jsou trochu jinde, ale takhle to sledovat... Není to příjemné. ()

mm13

Keď som tento film pred desiatimi rokmi videl prvýkrát, zdal sa mi neuveriteľne prehnaný, resp. som si po celý čas šokovaný hovoril, že tí Američania sú fakt v riadnych sračkách. Iba o čosi pozdejšie bol už iba mierne nadnesený. Dnes mi príde ako vcelku 'coolová’ záležitosť s malinkým varovaním v podtexte... Radšej nemyslím na to, ako by mi mohol chutiť či nechutiť zajtra (číra nevinnosť?). Každopádne (na rozdiel od ostatných Clarkových výtvorov) OPODSTATNENÁ záležitosť! P.S.: Týmto zdravím všetkých prispievateľov, ktorí považujú Kids za vykonštruovaný a prehnaný blábol. Zlatí moji.... ()

FrodoF

Jeden z mála filmů, který opravdu poměrně autenticky zobrazuje dnešní mládež (nebo aspoň mládež nižších vrstev). Bylo mi sympatické, že 15-17letí kluci hrají opravdu herci, kteří na ten věk vypadají. V ostatních filmech, je většinou hrají o x let starší herci. Jenom pár sén bylo trochu přehnaných a paradoxně ubíraly na autentičnosti (sex s holkou která spí a nezbudí se, totální zmlácení skejťáka). ()

Frajer42

Kids je velmi milý snímeček mapující život části současné mladé populace. Dlouho jsem se nemohl smířit s tím, že zde vůbec nikdo nehraje. Především hlavní hrdina aidsonosič mi byl krajně nesympatický po celou dobu a minutu od minuty víc. Nicméně, je to docela sranda sledovat 10 leté haranty povídat si o sexu. Zřejmě si film zasloužil nějaký silnější závěr se zdviženým ukazováčkem. Vzhledem k tomu, že je film určen zejména pro mladé publikum, tak si to výstražný závěr doslova žádalo. Režisér evidentně ví o čem točí. Zřejmě za svůj život odblanil nejednu dívku pod zákonem a kdoví zdali tak nečiní dodnes. Nicméně, nemohu říct, že by se mě film vůbec nedotkl. On jak vezme do rukou spravedlnost nepřítel nezávazného sexu - strýček AIDS, tak končí veškerá legrace. Že bych ovšem strávil zítřejší den v čekárně s dalšími potenciálně nakaženými, to tedy ani náhodou. I přes ubohost zpracování, má film tah na bránu a má rozhodně co říct. Slabší 3*. ()

• Část výtěžku z tohoto filmu byla věnována krizovým organizacím dospívajících. [Zdroj: časopis Cinema 04/2019] (ČSFD)
  • Zákaz na dva roky dostal snímek v Jihoafrické republice, později byl změněn rovněž na přístupnost od 16 let. [Zdroj: časopis Cinema 04/2019] (ČSFD)
  • Hlavní postavou je Telly, kterého si zahrál Leo Fitzpatrick. Tehdy mu bylo sedmnáct let. Jezdil na skateboardu na Manhattanu, kde ho také režisér Larry Clark objevil a nabídl mu hlavní roli. Nikdo z nás nezapomene na tohoto proslulého „odpaňovače“. Sex s nezletilými dívkami pro něj kromě jiných předností znamenal jistotu, že se nenakazí nějakou pohlavní chorobou. Právě on však nevědomky šířil AIDS. Jeho život byl podobný roli ve filmu, poflakoval se po ulicích s partou skejťáků a ani po úspěchu KIDS nechtěl být hercem. Odjel do Anglie, kde se chtěl dál věnovat skateboardingu. V roce 1998 vše ale přehodnotil, dostal roli ve filmu Feťáci a k filmu se vrátil. V roce 2001 si zahrál v Clarkově filmu Šikana nebo v televizním seriálu Špína Baltimoru. Následně se živili také jako DJ a pracoval jako kreativní konzultant v galerii. [Zdroj: trendylife.cz] (pornogrind)