Metalocalypse

Animovaný / Komédia / Hudobný
USA, (2006–2012), 13 h 22 min (Minutáž: 11–23 min)

Deathmetalová kapela Dethklok má hluboký vliv na své fanoušky, kteří berou její texty vážně a dělají vše, o čem zpívají. Úřady se obávají vlivu skupiny a snaží se ji zničit pochybnými prostředky. (HBO Max)

JK-Stinger

Brutal...Tohle slovo uslyšíte v seriálu mockrát a taky je proč, spousta vtipných scének s nejrůznějšími narážkami na metal, krev, vnitřnosti, zvracení...Takoví jsou Dethklok. Zpočátku jsem se občas jenom uchechtl, ale nemohl jsem si pomoct a přestat na to celé koukat. No a výsledek? Některé díly jsou prostě bomba, některé tak trochu zaostávají. Kdo nemá rád metal, ať si strhne alespoň hvězdičku, protože to pro něj bude akorát průměrná kreslená bláznivina. ()

wollo

4 hvězdy dávám pouze kvůli tomu, že jsem metalový fanoušek a tudíž chápu onen humor a nadsázku, akorát mi ten humor nepřijde kdovíjak humorný. Kdybych měl odečíst výbornou hudbu, tak by mi z toho vyšel slabší odvar ze South Parku. Ale cením nápad a soundtrack je vážně great. ()

HuanCraven

To je hodně brutální brutalita. Jako milovníka úchylných projektů mě tohle pobavilo. Brutální odpočinková záležitost, když je potřeba vypnout. Jen škoda některých slabších vtipů, které ale možná nechápu protože nemám dlouhé vlasy a nenosím brutální nátělník Metallica. Druhá série mi zatím přijde lehce zmatená a až příliš brutálně rychlá, uvidíme, co se z ní ještě vyklube. Nejvíc mě ale fascinuje, že celou kapelu mluví dva brutální chlapíci. ()

Luk Skywalker

Ovlivněn v hodnocení hudbou, který tento seriál reprezentuje. Ale i tak brutální groteska, která "řeší" vážné i nevážné situace, které můžou nastal i v nemetalové kapele. Vypíchnu jednu takovou zajímavost - různé firmy vystupující v tomto seriálu mají názvy totožné s názvy black a death metalových kapel. Viděl jsem čtyři řady a hodnocení neměním. ()

Mandalorian

Musel jsem dát plnou palbu. Proč ? Jedná se o seriál určenej větším i menším příznivcům metalu. Vytaženej a napnutej do extrému, ale funguje dokonale. A nejen že v seriálu vznikla imaginární kapela - Dethklok skutečně existuje, má 3 alba a její hudba je fakt brutáln, temná a skvělá stejně jako videoklipy. Skvělé narážky na metalovou kulturu, názory, kapely, prostě na všechno. A pokud nejste metalista a nelíbí se vám to ? Tak se dívejte na Biebera, lamy ! Metaaaaal !! ()

Einherjar133

Jeden z nejlepších seriálů už jen z důvodu, že společně s ním vychází desky Dethklok, které jsou boží. Seriál je brutální, nápaditej a vtipnej. Lidem, kteří neznají metalovou popkulturu asi seriál příliš říkat nebude. ()

IronFan

"That's brutal". Nejen pro metalové fanoušky je určen tenhle seriál, který člověka doslova bombarduje černým humorem s skvělými hláškami. ()

seithas

We are here to make coffee metal... We will make everything metal... Blacker than the blackest black, times infinity! Brutal nápad, brutal spracovanie, brutal hudba, brutal humor, brutal cast a to všetko len v 11 minútach. BRUTAL. ()

Deftie

Zatiaľ pozretých 15 dielov, ale je to, slovami Nathana brutaaaaaaaaaaal :D. Narážky na severský black metal je asi to najmenej, čo by som od amerických tvorcov čakala, skôr nejaký hardcore, ale toto ma dostalo, nefalšovaný death (melodeath, to je jedno), ktorý kypí z tohto seriálu je skvelý. Obľúbená postava je Toki, v 15. epizóde sa nám jasne ukázal ako klasický blackmetalový Nór (najmenej obľúbená je Murderface). Konečne seriál pre metalových fajnšmekrov, aj keď je mi ľúto, že si ho ostatní nemôžu tak vychutnať, prichádzajú o veľa. Paródia metalu od metalistov pre metalistov, splnený sen. ()

Colour

Hudba je vynikajúca a (originálny) dabing geniálny, čo považujem za najväčšie a zároveň jediné plusy. Za pár dielov, ktoré som videla, som sa zasmiala veľmi málo. Väčšina vecí bola úsmevná, no to nestačí. Neustále omieľanie krvi, brutality, vraždy, smrti a ničenia neprišlo ani trochu vtipné. Akési Happy Tree Friends v metalovom prevedení. 50% ()

Durgas

Zábavné krátke epizódy s brutálnym a šialeným dejom, k tomu všetkému super muzika v podaní hviezd nášho žánru. Super! ()