Metalocalypse

Animovaný / Komédia / Hudobný
USA, (2006–2012), 13 h 22 min (Minutáž: 11–23 min)

Deathmetalová kapela Dethklok má hluboký vliv na své fanoušky, kteří berou její texty vážně a dělají vše, o čem zpívají. Úřady se obávají vlivu skupiny a snaží se ji zničit pochybnými prostředky. (HBO Max)

okkac

Season 1: Brutal. Dokáže si to dělat srandu z metalových klišé, aniž by to nějak metalisty uráželo. Těm je tohle určeno. Ostatní nepochytí některé narážky (Fintroll, Gorgoroth, Dimmu Borgir jako Dimmu Burger, Marduk - názvy severských blackmetalových kapel. Jsem si říkal, proč narážejí na ně, když ke stylu kapely by spíše seděly narážky na domácí death metalovou scénu jako Deicide, Obituary, Morbid Angel, ale asi chtěli použít slova, která nemají v angličtině význam) a nepřekousnou soundtrack. Je to takový melodický death metal, který jinak neposlouchám, ale některý songy jsou kvalitní. Pod hlavičkou Dethklok bylo vydáno The Dethalbum, které obsahuje písně z této sezóny v plné délce. Zamrzí jen krátká délka 11 minut na epizodu, při které děj pádí jak splašený kůň a nemůže se tím pádem moc rozvinout. Season 2: Prostě humornější, brutálnější, lepší. Alespoň dle mého názoru. Opět problém v délce epizod, kromě dvou dvojepizod, u kterých je ta délka ideální. Nedávno vydané Dethalbum II obsahuje opět songy v plné délce, ale ne všechny (taková absence Takin' It Easy z projektu Planet Piss od Murderface naštve). Jinak nejoblíbenější postava: jednoznačně Toki Wartooth. Season 3: Uvidíme. Potěšilo ohlášení, že počet dílů klesne na polovinu (z 20 na 10), ale budou 2x delší. Takže spokojenost.... Tak po dokoukání 3. série si to drží stále stejnou laťku. Jen se úplně do pozadí stáhl Tribunál v čele s tajemným Mr. Selatcia, který vykazuje nadpřirozené schopnosti. Víceméně se jen na chvíli objeví v posledním díle, kde oznámí svůj velký plán. Snad se bude další série více zabývat touto linií. Season 4: Tak opět návrat k 10-minutovým episodám a dílu je tentokrát pouze 12. Laťka se drží stále na úrovni a ve finále se konečně odhaluje, co se stalo s Offendsenem před jeho návratem, dozvídáme se o dávnem proroctví a blížící se Metalocalypse a záhadný Mr. Selactia se tu ukazuje v plné síle. Žel to opět končí velkým cliffhangerem, ale události naznačují, že příští sezóna už bude patrně poslední a budou se v ní doufám dít velké věci. A taky po této sezóně vyjde třetí Dethalbum. ()

Jara.Cimrman.jr

K metalovému dunění se nikdy neobracím zády a brutální vtípky mé ucho rádo lapá kdekoli v časoprostoru, takže zcela nerozumím tomu, kde udělali soudruzi z USA chybu, když mě nebavilo to, co mne nebavit nemohlo. ()

HAL

Výrazně prostodušší a přímočařejší než Detrit Metal City Detrit Metal City , přecejen americké seriály jsou výrazně hloupější než ty japonské... ale nejsou ani náhodou méně zábavné. Tedy alespoň Metalocalypse není, protože BRUTAL!, METAL!, GENICIDA!, DETHKLOK!, KOZY!, KOKAIN!, METAL!, KLAUNI!, STŘEVA!, BASY!, PEKLO!, KREV!, DĚVKY!, METAL! HARDCORE!!!. Je to skutečný brutal assault na bránice všech co před dávkou death metal neuhnou. Vršení ujetých parafrází na metalovou popkulturu je ale jen bonusem ke vtipům tak nějak obecnějšího charakteru (vždyť koho by nepobavilo brutální pobíjení fanoušků ve velkém), takže ani lidé metalem nezaujatí se budou bavit slušně (ale budou při tom stylově krvácet z uší, wtz, protože Dethklok vládne). 8/10 _(Ale vládne jen v prvních dvou sériích, protože série třetí naopak stojí silně za hovno a je urážkou jak Dethkloku, tak metalu jako takového. Not cool, man.) ()

Ratemus

Výborný seriál s povedenou kresbou, výbornou hudbou a zaručenou morbidní zábavou, pokud jste fanoušek hard and heavy, je vaše povinnost vidět tento seriál. Jednu věc bych však přeci jen vytknout měl, bohužel ne každý díl je tak zábavný. Některé díly jsou výborné a plné humoru jiné jsou nudné a vyloženě trapné, ale pořád je to jeden z nejlepších seriálů svého druhu. Bohužel od třetí řady už to jde z kopce a seriál se potápí ke dnu, ale jak říkám, jsou tam i výborné díly. ()

liquido26

"That's Brutal" Brutální seriál s brutálním humorem, brutálně nihilističtí hrdinové, krev teče po hektolitrech a nejbrutálnější na všem je ta brutální nadsázka. ()

C0r0ner

Čekal jsem od toho metal, brutality a nevídanou prdel. Tak jako ve Fur TV. A dostal jsem "jenom" metal a brutality. Z hlediska vtipnosti to ale bylo hodně bídné, až jsem nevěřil vlastním očím a uším. Kdokoli, s kým jsem se na téma Metalocalypse kdy bavil, mě utvrzoval o neskutečné zábavě. Té jsem si já teda nějak nevšiml. 60% ()