Captain America: Prvý Avenger

• Česko Captain America: První Avenger (viac)

Koncom roku 1941 sa Spojené štáty zapojili do Druhej svetovej vojny. Steve Rogers (Chris Evans) je idealistický mladík, ktorý túži vstúpiť do armády a pomôcť Amerike poraziť nacistov. Nemá však najmenšiu šancu, je neduživý a odvodové komisie po celej krajine ho odmietajú. Jeho tvrdohlavosť, vytrvalosť a zarytosť, s akou sa necháva opakovane vyhadzovať od odvodových komisií, si však všimne doktor Abraham Erskine (Stanley Tucci) a ponúkne mu účasť na tajnom vojenskom experimente, ktorého cieľom je vytvoriť pre Ameriku skupinu supervojakov. Zo Steva sa tak stane dokonalá ľudská bytosť. Na boj s nacistami v Európe napokon nedôjde, pretože sa objaví oveľa väčší a nebezpečnejší nepriateľ priamo v Amerike - tajná organizácia HYDRA, vedená všetkého schopným gaunerom Johannom Schmidtom (Hugo Weaving), ktorý má svoj vlastný plán na ovládnutie sveta. Jeho súčasťou má byť aj tajná formula doktora Erskina na výrobu supervojakov. Steve dostane štít, ktorý sa stane jeho poznávacím znamením a so skupinou vojakov, ktorých zachránil zo zajatia, začnú likvidovať základne Hydry. Prinesie mu táto misia nesmrteľnosť alebo smrť? (TV JOJ)

kremer

Človek, ktorý sa chystá si pozrieť takýto film, pravdepodobne vie čo od komiksového hrdinu očakávať a presne to aj dostane. Bohužiaľ infantilnosť týchto filmov môže skutočne presvedčiť len 12-ročných pubescentov. Scény typu, dám cez hubu strážcovi a on sa potom 20 minút nepreberie a nespustí poplach len dokresľujú nezmyslenosť všetkých akčných scén a končí to high-tech blbosťami v období druhej svetovej vojny. Film o komiksovom hrdinovi však asi taký má byť, nehovoriac už o americkom hrdinovi. A tak sa samozrejme bude opäť davovo tlieskať a jasať. Ničmenej hlavní hrdinovia nepresvedčia ale ani rozhodne nesklamú. Tupý scenár (najmä v druhej polovici filmu) však zabíja akúkoľvek charizmu. Tá Weavingova je navyše zabitá úplne tupou zmenou na "Darth Maula". No a koniec to už doráža absolútne. Potenciál hereckých mien zostáva nevyužitý. Zrejme nás čaká už len zmierenie sa s tým, že to nebol prvý a posledný film. Za štít z vibrancia a jeho efektné využívanie dávam hviezdu naviac. Ináč len podpriemerný blockbuster a strata času. ()

Polda99

Z počátku působil Captain America jako velmi zdařilý film, bohužel s ubíhajícím dějem jakoby Joe Johnston postupně ztrácel dech a na konci se dopustil hned několika téměř amatérských chyb, díky kterým film ztrácí na logičnosti a uvěřitelnosti. Závěrečné finále pak připomíná nejlacinější béčkové filmy, což je obrovská škoda. Captain America je tak další průměrný film o komiksovém hrdinovi, kterých se v poslední době objevují na plátnách kin jeden za druhým a proto nelze neustále přehlížet stále ty stejné chyby... ()

Leonidas394

Kapa jsem viděl již po několikáté, není to klasicky zpracovaný komiks, ale svoji stylovostí a dobovým lookem, na něm je cosi, co stojí za to ho vidět znovu. Těžko uvěřit, že se někomu povede natočit film o americkém patriotovi, který se obléká do americké vlajky a nebude to blbost, a Joe Johnston to dokázal a natočil skvělý film.80% ()

maklymm

Komiksáky mám rád a i tento film byl pěkný. Dal bych tam více prostoru Tommy Leemu Jonesovi, jelikož toho herce mám rád. U tohodle filmu jsem se rozhodně nenudil ale podruhé se na to koukalo už hůře. ()

KT_2011

Jen v době, kdy Jamese Bonda hraje Vladimir Putin, může kapitána Ameriku ztělesnit tak germánský typ jako Evans. Co se filmu týče, škoda slov. ()

mad.dog

Kdybych měl hodnotit snahu dostat lidi do armády, tak dám 5. Samozřejmě komiks vznikl za 2.sv. války a byl potřeba. To mi tolik nevadí. Horší už jsou ale naprosto nevtipné hlášky Chrise Evanse a jeho vyvolené. Čekal jsem od toho víc, ale bohužel jsem zklamaný. Škoda. ()

spike.sg

Když porovnám dohromady ostatní komiksový hrdiny jako třeba Spider-mana, Batmana, Fantastickou 4, Iron-mana apod., Capitán America je z nich nejslabší. Určitě ne silou, to by bylo hodně zajímavý, ale filmovým zpracováním. Film je jako takový moc nevzal, příšlo mi to takový nemastný, neslaný. Věděl jsem, že od toho nemám moc čekat. Bylo splněno, to co bylo zadáno, ale musím podotknout, že jsem se ani chviličku nenudil a to se cení. Ty laserový pistole zapasovaný do druhý světový mi tam moc nešli, byli už moc nadčasový na tu dobu, vlastně celá organizace Hydra byla až moc vyspělá a konec Rudý lebky mohl být taky líp vymyšlený. Akční scény nebyli nejhorší. Hodně zajímavej je Capitánův štít, zacházel s ním parádně!! 3* jsou rozhodně zasloužený. ()

Hofo22

Priznám sa že film ma trošku sklamal. Jednou z vecí ktoré bijú strašne do očí sú tie vyspelé laserové zbrane v 40.rokoch minulého storočia. To je naozaj strašná blbosť. Možno keby bol dej od začiatku zo súčasnosti tak by bol film uveritelnejší. Za mňa 3*** ()

lavahorsecz

Já ti vám nevím, nějak jsem asi čekal víc. Ze záčátku mi to přislo celkem dobrý, ale čím víc se to blížilo konci, tím víc jsem začal ubírat na hodnocení. Captain America vypadá jako "debílek". Film, který by mohl mít velký potenciál u mě skončil jako nic moc film, který znovu už asi nevytáhnu. ()

afrikovsky

Nejvíce mě dostalo míchání starých dobových zbraní s novými a uniformy Hydry jak z hvězdných válek neskutečný a dobrá akce....co více si přát v neděli po obědě. ()

Marcel1975

Nepříliš komplikovaný film z 2světové války,ale bylo to vlastně sci-fi ala Star Wars ,kde chyběla jen přítomnost světelných mečů.Sympatický skromný hrdina u,kterého my bylo fakt líto,že to rande nestihne. ()

KacuDLe

Na tento film jsem se podívala jen kvůli filmu The Avangers, který mě zavedl k tomu, abych se podívala na příběh již zmíněného Kapitána Ameriku, a co jsem očekávala se událo, až teda na to, že celý příběh byl spíš jakože jeho historie nu, ale podstatné jsem se dozvěděla. Pěkná pohádky :) ()

Verounek98

Možná to je tím, že jsem dřív viděla Avengers, ale prostě jsem od tohoto filmu čekala víc. Pohled na krásně vypracované tělo hlavního hrdiny, mi jednoduše nestačil. Děj se vleče a nakonec strašně jednoduše skončí. Románek s agentkou je příjemným okořeněním, ale poslední věta: Zmeškal jsem rande. To už je moc velká Amerika. Našlo se tam několik nelogických scén a na konci mi prostě něco chybí. Už běží titulky a já stále čekám, co se stane dál. ()

silencewater

No myslim ze nejvystizneji (jako vzdy) tomu tady vytnul pan Verbal, kterehoz komentare jsou od srdicka uprimne a maji povestnou jiskru a ja snim musim naprosto souhlasit...Ovsem nejsem tak radikalni a proto se jako nejvetsi najivka obcas rada necham zlakat sladkym klise opojne ameriky. Proste kdyz chcete vypnout mozek a nechat oci sledovat pekne barevne obrazky bez nasledku... ()

Noxius

Nejdřív jsem nechápal proč tenhle film lidi tak mco zaujal, já na něj do kina ani nešel. Pak jsem si jen přečetl zprávu, že v Americe překonal Harryho Pottera a začalo mě to dost zajímat. Nejdřív sem si myslel že prostě to má v názvu America tak to musej všichni tam vidět. Ale pak mě došlo, že komiksy jso uv USA něco jako u nás pohádky pro děti. Kouká tma na to každý a mě tenhle film dost nadchnul. Líbí se mi i v jaké době se to odehrává, děj, obsazení a hudba taky velice dobré. Jediné co mě trochu nepřesvědčilo byl Hugo Weaving v roli Red Skulla ale i to jsme nakonec překousl. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (viac)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (viac)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (viac)