Captain America: Prvý Avenger

• Česko Captain America: První Avenger (viac)

Koncom roku 1941 sa Spojené štáty zapojili do Druhej svetovej vojny. Steve Rogers (Chris Evans) je idealistický mladík, ktorý túži vstúpiť do armády a pomôcť Amerike poraziť nacistov. Nemá však najmenšiu šancu, je neduživý a odvodové komisie po celej krajine ho odmietajú. Jeho tvrdohlavosť, vytrvalosť a zarytosť, s akou sa necháva opakovane vyhadzovať od odvodových komisií, si však všimne doktor Abraham Erskine (Stanley Tucci) a ponúkne mu účasť na tajnom vojenskom experimente, ktorého cieľom je vytvoriť pre Ameriku skupinu supervojakov. Zo Steva sa tak stane dokonalá ľudská bytosť. Na boj s nacistami v Európe napokon nedôjde, pretože sa objaví oveľa väčší a nebezpečnejší nepriateľ priamo v Amerike - tajná organizácia HYDRA, vedená všetkého schopným gaunerom Johannom Schmidtom (Hugo Weaving), ktorý má svoj vlastný plán na ovládnutie sveta. Jeho súčasťou má byť aj tajná formula doktora Erskina na výrobu supervojakov. Steve dostane štít, ktorý sa stane jeho poznávacím znamením a so skupinou vojakov, ktorých zachránil zo zajatia, začnú likvidovať základne Hydry. Prinesie mu táto misia nesmrteľnosť alebo smrť? (TV JOJ)

MoiJe

O Cpt. A som nevedela prakticky nic, ani o tom, ze dej bude zasadeny do WW2. No... ked uz nic, aspon uz viem, preco sa vola Cpt. America. // Po 9 rokoch zvysujem na 4. Nepacila sa mi hlavne ta vojenska propaganda, no pozrela som si to nanovo po videu na YT s postrehmi preco Cpt. A fungoval a Cpt. Marvel nie a davalo mi to perfektny zmysel - a spatne musim uznat, ze vznik hrdinu tu podchytili vyborne. ()

Johny_fork

Po vizuální stránce dokonalá záležitost, při dobývání Hydry jsem si vzpomněl na hodiny propařené u Wolfensteina. Po dějové stránce zvládnuté rovněž na jedničku, rozvoj postavy je uvěřitelný a celkové zasazení do historických reálií se dá strávit.. no a ta akce.. ()

Terva

.....občas se objeví legenda, která má historické kořeny.......... Je milé vidět opět na plátně Tommy Lee Jonese, mám toho herce rád. A hned na začátku jsem se zasmál scéně z vlajkou. CITÁT - Už sedmnáct let tu vlajku nikdo nesundal.......... Nedobrý voják, ale dobrý člověk - tak vznikla legenda zvaná Kapitán Amerika. Abych řekl (napsal) pravdu už padesát minut to vůbec nevypadá na "akční podívanou". Zatím se nic akčního neděje a je půl filmu pryč. CITÁT - Jsem Kapitán Amerika......... Souboj jednoho muže, který se díky podivnému séru stává superhrdinou a bojuje proti "náckovi", který nechce nic menšího, než vládnout světu. CITÁT - Hail Hydra !!....... Film Kapitán Amerika se mi zdá ze všech Avengers nejméně akční, ikdyž reklamní kampaň tvrdila něco jiného...to však není důvod tvrdit, že je to špatný film. DIALOG: KAPITÁN AMERIKA - Už jsem si navrhnul uniformu. STARK - Podívám se............ CITÁT - Ale i vaše moc má své meze, kapitáne........ Kdo může být větším vzorem Ameriky než sám Kapitán Amerika? I po sedmdesáti letech se dá hrdě do práce. CITÁT - Jen jsem zmeškal rande......... ()

jh666

Jeden ze dvou filmů z MCU, který je v modrých, ale na rozdíl od Neuvěřitelného Hulka si to opravdu nezaslouží. První Capovo dobrodružství sice není dokonalé, ale pořád je dost dobré. A navíc má Hayley Atwell. Největší chybou filmu je asi přílišná uspěchanost, protože se tvůrci rozhodli vměstnat celou etapu Capa za druhé světové do jednoho filmu. S ohledem na to, že následující film už byli Avengers, se to dá pochopit, ale je to škoda. Chris Evans je ve své roli dobrý, stejně jako Hugo Weaving, který z nějakého mně neznámému důvodu dost lidem vadí. Z vedlejších postav jsou pak jednoznačně nejlepší Tommy Lee Jones a hlavně Dominic Cooper AKA Stark sr. Celkově film hodnotím 86 % ()

Ouwen

SPOILERY: Tak mé první setkání s Kapitánem Amerikou dopadlo celkem příjemně. První zhruba hodinka je vynikající, režie nesmírně nápaditá, vizuál sice celkem průměrný, ale právě díky té práci s kamerou mi to zas tak nevadilo. Retro atmo je oslnivá a několik postav mne bavilo. Ale po té hodině to nějak upadne, už jsem to sledoval bez většího zájmu a ve scénáři se našlo spousta děr. Kupříkladu hlavní hrdina ničí základny záporáka, nic mu nezbyde a přesto má dostatek vojáků a moci na to zničit půlku planety. WTF? Kolikrát scénář působí tak samoúčelně a některé vsuvky násilně vtlačené, až mne to otravovalo. Akce průměrná, pár chvatů, nebo útěk špiona na začátku filmu celkem fajn, zbytek dost nudnej, všecko to maskují mohutné exploze, přehnané souboje v širokém bojišti, kde je to pojato dosti nepřehledně. Herci jsou ok. Evans mne sice nějak extra nezaujal, ale líbil se mi jeho profi projev, odpovídá inteligentně a občas předvede hezkou improvizaci. Lee Jones co slovo to výtečná hláška, nespočetkrát jsem se zasmál během filmu. Hugo Weaving dobrej záporák než ukázal svůj "real face" (wtf?), Toby Jones jako vědec sice fajn, ale moc nevyčnívá. Neal McDonough v roli vojáka, ani jsem si ho nevšiml a taky nemá čim zaujmout, Hayley Atwell jako agentka Carterová k nakousnutí a ještě zmíním Richard Armitageho, role Johna Portera mu sekla rozhodně víc, ale jako malá role špiona potěšila a v poslední řadě Stanley Tucci, škoda že tam nebyl déle, asi nejlepší postava a nesmírně charismatický. Hudba mne moc nezaujala. Naštěstí konec dopadl skvěle - rozhodně se těšim na pokračování, sice prolog průměrný, ale v následujícím už operují špičkové bitky s precizní chorčou a odehrává se to v moderní době. Slabší marvelovka, o který si ale myslim, že má taky co nabídnout. ()

Chermy

Příjemná banální pohádka naprosto o ničem. Hayley Atwell má krásné oči a Hugo si svoji postavu užívá....tedy dokud si nesundá obličej :-). Jistě, natočila se řada daleko horších komiksových filmů, ale také mnoho lepších. Na Avengers se stále těším, ale hlavně kvůli Starkovi, Lokimu a Hawkeymu....takže hmm, asi by mi tenhle film nechyběl. Hlavně si to opravdu nejde dost dobře užít, když máte nakoukáno Bratrstvo neohrožených, či vojína Ryana ()

moviesfan

Jeden z nejlepších komiksáků tohoto roku (max. Top 2). Kladně hodnotím triky, humor, herce i samotný děj. Nenudil jsem se, spíše naopak. Vytknout toho moc nemůžu. ()

JayZak

Nějak mě minula všude zmiňovaná nadsázka a zbyl jen kýč a scénář hodný průměrné počítačové hry. Vážně - chvilkový briefing 'kde jsou nepřátelé', prostřih a už jsme uprostřed akce a gumoví náckové létají... Bohužel však nejde o interaktivní zážitek a člověk si musí ty zdlouhavé 2 hodiny prosedět. Zkrácení o půl hodiny by tomu slušelo, stejně tak vypilování dialogů, které mi někdy přišly, jakoby na sebe nenavazovaly. Chválím však závěrečné titulky! Z Avengers je Kapitán Amerika bohužel nejméně životnou postavou, což je dané už jen z okolností jejího vzniku. Možná jej měli nechat u ledu. ()

JohnCZ

Spolu s Thorem bezesporu nejlepší komiksový film od Marvela. Rok 2011 byl na tyto filmy velmi úspěšný. Ačkoli Evans nemá charisma jako třeba Downey, táhne praktický celý film. Ostatní mu výborně sekundují. Story byla podána chytlavě, snad jen ke konci už filmu trochu docházel dech a děj se stával až příliš fantasmagorickým, narozdíl od příjemně civilní první poloviny. A následné probuzení do "nového" světa navnadilo na budoucí dění. ()

joehot

Takové nemastné neslané. Ano, v určitých chvílích je to docela zábava s nadhledem nad příehnaným amerikanismem, oku lahodivým retro lookem a old schoolovým duchem (výskoky s výbuchy v pozadí), ale díky své zkratkovitosti a přímočarosti Kápo působí jen jako úvod (čímž také samozřejmě je). Jestliže však byl Thor označován za Pilotní film seriálu, pak Captain Amerika je jenom epizoda. Největšími klady tak byly Chris Evans, Tommy Lee Jones a trailer na Avengers úplně na konci. Na půl cesty mezi 3 a 4 hvězdičkami, dávám výš s očekáváním, že originální znění bude o třídu lepší, poněvadž dabing je jednoduše otřesný - blbé je, že 3D, s nimž je dabing pevně spojený, je v Kapitánovi docela ucházející. Asi jsem měl příliš velká očekávání. Po druhém zhlédnutí: páni, nemohl jsem se více zmýlit. A stačilo jen trochu více znát kápovy komiksy. Teď mi přijde jako dost možná nejlepší Marvelovka (spolu s prvními díly Iron Mana a Thora). ()

Skrk

Tak tohle mne zklamalo na plné čáře! Nečekal jsem, že to bude tolik bez inovací. Joe Johnston film natočil jako klasický jednoduchý ˇpopcorňák", takže by to vůbec nemusel být film o Amerikovi. Hlavně to bylo zbytečně natahované, protože v první hodině se takřka důležitého nic nedělo. No nedá se nic dělat. Neříkám, že to nemělo světlé chvilky, ale očekával jsem něco jiného. Každopádně to utíkalo svižně a titulní postava v Evansově podání byla výborná, charismatická a okamžitě jsem si jí oblíbil. ()

corpsy

Ak by som tvrdil, že toto je komiksovka roka, asi by som tu u väčšiny vyzeral ako človek, ktorý toho z tohtoročnej žánrovej ponuky asi veľa nevidel. Ale tým, čo niečo povie veta z filmu, pri ktorej Johann Schmidt alias Red Skull drží v rukách magický artefakt :,, A Fuhrer hľadá tie cetky uprostred púšte", tak tí pochopia. Joe Johnston natočil skvelú komiksovú lahôdku, ktorá v mnohých smeroch pripomenie jeho dávnejšieho ROCKETEERA. Snímok, ktorý je jedným z najpríjemnejších tohtoročných letných prekvapení. A to nemožno nespomenúť to skvelé záverečné prepojenie na budúcoročných THE AVENGERS. Moje očakávania sú obrovské. ()

villon17

Zbraně ze třetího tisíciletí, červenou lebku, kostku energie a neuvěřitelně pošahanej konec – to všechno a ještě mnohem víc nabízí kapitán Amerika, nejbláznivější film, co jsem za poslední dobu viděla. Na jednu stranu obdivuju americkou hrdost, na druhou by ji nemuseli strkat do každýho druhýho filmu. Každej neni zvědavej na americkou vlajku na každym rohu, západy slunce nad obzorem a happy end se špetkou toho jejich humoru ("já ti pusu dávat nebudu:D"). Sice bych chtěla taky tak milovat svoji zem, ale ne za cenu přehánění a točení zásadně komiksů bez jakýhokoli ladu a skladu. Musim uznat, že konec jsem nečekala a chytře vymyslel sundání vlajky, aby se moh svízt s agentkou Carterovou, navíc děj plynul neskutečně rychle, ani mi to jako 2 hodiny nepřišlo, ale jinak bych řekla, že to měli natočit spíš v době války, aby si dodali odvahy a naději, ale přes hranice to pouštět nemuseli. Kdo ho ale nebude brát vážně, nebude přemejšlet nad věcma jako, jak se může štít vrátit jak bumerang apod., vychutná si tu všudypřítomnou ironii a užije si film do sytosti. ()

M.Macho

Kdo by to byl řekl! Medal of honor nebo Call of duty - rovnou Svět zítřka! Druhá světová válka tak jak ji známe (i neznáme ;) ) se vším tím válečným maté a šlehačkou na dortu plus spoustou podivuhodně bizarních třeskutých třesniček. Stylově se myslím kladnému hrdinovi JEHO typu nedá nic vytknout, snad jen - vlastně - nic. Nádherně podehrané vtípky pro fajnšmekry - spousta legrácek a tuším i narážek na kdejakou modlu. Potěšila i přítomnost Stana Leeho opět ve zcela nečekané a záludné roli. Takže poslední článek skládanky chybí - mega, mega, mega propojovák. Závěrečná sekvence, která chytře upozornila na další "díl" série vystřídal rovnou trailer. Koneckonců i některé detaily se začínají ve světě Avengerů propojovat. Svěží se vším, co přinesl žánr a odnesl čas... ()

Marek1991

Celkom pôsobivý film, robí z hlúpeho idealistu a útleho dobrého chlapíka siláka. Namiesto toho, aby dokázal, že k superhrdinovi vymakané telo a nadprirodzené schopnosti nepotrebuje, mu tie schopnosti a kondičku dá. Zbytočne temný film, ktorý si v mnohom vymýšľa, zneucťuje obete vojny, naopak hlúpo podporuje pochybné vlastenectvo. Síce sa miestami ukazuje, že je tu snaha o sebauvedomenie a sebakritiku, napríklad pri chlapcovi, ktorý vedel plávať, či príchode propagandistického šaša na vojnu medzi vojakov, od ktorých nezískal pochopenie, ale potom opäť spadá medzi svoje chyby, napríklad multikultúrny supertím, tragikomický útok na nepriateľskú základňu s množstvom agentov, trápne a tiché keci v tme dvoch zamilovaných osôb, prichytenie pri bozkávaní, ale záver bol pôsobivý, len mi akosi nešlo do hlavy, prečo to lietadlo nevybuchlo pri takom náraze. Takto je to len slabý úvod do rozpačitých príbehov o Avengeroch. Ako u mnohých týchto filmov, tomu veľa chýba, nie je to nič viac, je to len suché hrdinstvo, je to dosť povrchné a tam, kde sa to snaží spamätať, to stroskotá. Jediné, čo film drží ako tak, vyťahuje ho aspoň na slušný priemer je obsadenie, napríklad ma zaujala pekne nedostupná Hayley Atwell, fešák a zaujímavý hrdina Chris Evans, ale ani ostatní neboli zlí. Alan Silvestri tomu tiež dodal šťavu, takže je to obstojné, ale kritiku úplne chápem, nie je to také, aké sa to tvári, akým by to chcelo byť, šťava, ale aj hĺbka tomu chýbajú. ()

liquido26

Další letošní povedená komiksárna. O trochu lepší než Green Lantern, kterého jsem viděl nedávno, a také Thor, kterého jsem viděl asi před měsícem. Byl to standardní zábavný superhrdinský film plný akce. Dostal jsem od toho přesně to, co jsem očekával. Nicméně se mi to líbilo ještě z jednoho důvodu. Jakožto fanouška filmů ze 40. let mě potěšilo ztvárnění válečné ameriky, ty skvělý dobový auta atd. No zkrátka jsem spokojen a nezbývá než se těšit na Avengers. ()

prsvl

Směs Indiana Jonese, Jamese Bonda a propagandistickejch americkejch filmů. Natočeno podle hrozně tradičního schématu s ničim novym. Moderní doba by ve filmu vůbec nemusela bejt, i když jsem se zas rád podíval na Times Square. Jako výmaz hlavy to ale funguje perfektně. ()

Crazer

V půlce filmu docela nuda - docela překvapení, že i "Marveláci" mě budou nudit. Efekty občas nebyly dokonalé, hlavně rudohlavý záporák .. na toho jsem si nemohl zvyknout, naopak zase některé scény mě překvapily a bavily mě. Čekal jsem trochu více, už podle názvu nadupanější emoce. Ale je fakt, že doba, do které byl příběh zasazen moc nemusím. Ten konec v současnosti to alespoň trochu zachránil. Snad pokračování bude ve vydařenější notě. ()

Torision

"Heil Hydra!" Moc dobrá marvelovka s minimem hluchejch míst. Líbily se mi v podstatě všechny pasáže a možná vůbec nejvíc ta první, ještě před přeměnou v Kapitána Ameriku. Je tam vidět, že je Steven Rogers normální hubenej kluk, kterej sice dostává často přes hubu, ale je to skutečněj dobrák. Pecka byla i když dělal cvičenou opičku jako hlavní tvář propagandy a dost mě bavily i akční scény, který jsou tu docela různorodý (od standardního mlácení nácků až po bitku na stíhačce). Navíc to má perfektní stylizaci a vtipný dvouvteřinovvý cameo Stana Lee. Spokojenost. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (viac)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (viac)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (viac)