Hellraiser

Počas krádeže nájdu dvaja lupiči tajomnú kocku, ktorú si vezmú so sebou. Riley (Odessa A'zion) ju má pri sebe v čase, keď sa predávkuje, a jej brat, ktorý jej prišiel pomôcť, sa o ňu poreže a následne zmizne. Riley začína zisťovať, že kocka je niečo omnoho temnejšie než len tajomná hračka. (Marceloo)

Mamlas

Pozitiva: Ne hned, ale časem vzniká nějaká ta atmosféra, dobrá kamera, hudba nevadí, málo CGI, spíše použity kostýmy, několik kreativních nápadů. Negativa: Odpudivá hlavní hrdinka a vůbec celý ten ansámbl v hlavních rolích, zmatenost děje, velké prostoje, nuda, protahovamé, zdlouhavé, scénář hloupý. Konec mě nějak úplně minul, těch kokotin už na mě asi bylo moc. (40%) ()

adamix

Keby mal film sympatické postavy o ktoré by som mal skutočne záujem a bál sa o ich životy a nový Pinhead pôsobil skutočne ako lídrom Cenobitov, nemal by som problém dať plný počet. A od týchto filmov očakávam vždy čosi viac, než len bezhlavé kántrenie nesympatických postáv. Ináč ide o kvalitný sado-maso slasher, po pôvodnej jednotke druhý najlepší, pri ktorom tečú litre krvi a tvorcovia sa neboja zájsť za hranice šialenosti. Vidieť toto v rannej puberte, asi by som mal niekoľkoročnú traumu ale takto sa to dá zniesť pretože výzory Cenobitov sú unikátne a viac ako samotný(á) Pinhead tu má o pár minút slávy viac zubatý Chaterrer. Herci sa snažili, ale ľady týmto nijak nepreborili a hudba je skvostná a pripomínajúca tú z originálu. Slušné 3*. ()

Olafsson

Extrémně nesympatická a neskutečně stupidní partička hlavních hrdinů, který vévodí giganticky odporná hlavní ženká hrdinka. Skupina levicovejch fetek a alkoholiků namíchanejch s bukvicema (jak jinak v roce 2022, musíme plnit kvoty, že...), tudíž woke sračka jako blázen. Od začátku se chovaj jako totální debilové bez mozku a jdou celou dobu neskutečně na nervy, že si divák přeje jejich brzkou smrt, aby už to mohl konečně vypnout. Hrůza! Jedna hvězda za moc pěkně udělaný Cenobites a gore obecně. Design se opravdu povedl. Druhá hvězda za novýho Pinheada. Samozřejmě Doug Bradley to není, ale tady se změna povedla a androgynní vzhled vč. hlasu Pinheadovi tak nějak sedí. Celkově samozřejmě slabý (i přes povinně naplněný rasový kvoty a tranďáka v hlavní roli = ironie samozřejmě) a původnímu filmovýmu zpracování tenhle počin rozhodně čest nedělá. Zbytečnej film. Skvělá recenze: uživatel raimi. ()

Pitryx

Já se domnívám, že jde o vemi zdařilého nástupce původní série, kteréžto filmy před jejím koncem již nestály za nic. Tohle je v mnohém překonává. Bohužel to však nepřináší nic nového, je to stále totéž. Vadili mi dost ti cenobité, mi to připadalo, že na sobě mají různě upravovaný neopren. A zpočátku děsně nesympatická hlavní představitelka. Ta mi připomínala těmi rty a vlasy Jana Potměšila ve filmu „Bony a klid“. Ale zvykl jsem si na ni.  Celkově však měl děj spád, hlucho tu skoro nebylo, tedy alespoň ne zbytečným kecáním o ničem. Gore ušlo, ale mohlo ho být více, jde přece jen o horor. Celkově hodnotím jako nadprůměrný snímek.           70 % ()

xxmurphyxx

Ok, tu atmosféru chválim, fakt to dobre ťahalo k 80kovému feelingu. Napomáha tomu dobre zvolený filter, práca s kamerou, aj keď to nedokážem presne vysvetliť ako a výber hercov a ich štylizácia. Od handier až po účesy. Hlavne ma potešila a prekvapila do včera pre mňa neznáma Odessa A'zion, ktorú som deň pred Hellraiserom videl prvý krát a to vo filme Supercool ( mimochodom dosť nedocenená vecička ). Hudba...ale hej, prečo nie, neostala síce zarytá v hlave a svoj účel vo filme splnila. Potiaľto všetko dobré. Odtiaľto už všetko na piču. Zbytočne priteplený výber postáv...ako chápem, že hlavná postava je žena, má brata, ktorý ma brata, sry frajera a tým pádom je možnosť mať vo filme viac mužských postáv, ako keby mal frajerku ako normálny chlap. Zrejme chceli do bodycountu čo najviac vtákov, ale určite sa to dalo poriešiť aj inak. Takto sa človek bojí ísť do kina a tešiť sa z utrpenia postáv, aby ho nejaký dúhový kokotko od zadu nenapadol za prejavy homofóbie. Ale keďže som to kukal doma v bezpečí, no problem. Čo už ale rozhodne považujem za problém je trestuhodné nevyužitie goru a cenobitov a ich lacné prevedenie. Túto verziu Hellraisera z Wishu si ozaj mohli odpustiť. Človek tu prišiel preskúmať pekelný lore a vychutnať si riadne krvavé orgie chorej mysle a nie polku filmu sledovať rodinnú telenovelu medzi naliatou fetkou a jej preafektovaným teplým bratom. Ale na jedno pozretie sa to dá, škoda, že ten krvavý rozbeh príde až veľmi neskoro a na veľmi krátko. Na budúce poprosím v opačnom pomere. ()

Sebule

No nebylo to špatné, ale upřímně, čekal jsem to lepší. Hlavní hrdinka mi přišla vyloženě nesympatická... Gore scény perfektní, akorát se mi to docela táhlo, být to kratší o cca 20 minut, dal bych tam ty 4*. Snad se dočkáme dalšího povedeného dílu, Hulu začíná být docela záruka kvality!! 3,5* ()

Grellenort

Vážně o moc lepší, než jsem čekal, i když mě ten stereotyp zhrzený přítelkyně, která v závěru filmu prohlédne a svýho nevyhovujícího boyfrienda nechá umučit/upálit/strčí pod jedoucí tramvaj už poněkud leze krkem, zvlášť s ohledem na to, jaká strašlivá kráva to v tomhle filmu byla. Toxický maskulinity má každej plnou hubu, ale "hell hath no fury..." je pořád zábavnej bonmot, žejo... Jinak ale není moc co vytknout. Cenobiti šeredný, hell priest famózní - IMO lepší než Bradley, výtečná hudba a sound design, myšlenkový podhoubí na horor vyloženě nadstandardní, plus pár docela odvážnejch rozhodnutí, jako mít za hlavní hrdinku hnusnou krávu (což nemyslím ani v nejmenším sarkasticky). Závěr filmu díky tomu vlastně působil docela jako katarze - opět bez ironie nebo škodolibosti. Pokud se dočkáme pokračování, k čemuž má závěr decentně otevřený dvířka, budu se fakt těšit. Bruckner umí. [8.5/10] ()

HanzoBureshi

Není to žádný epický návrat, ale zároveň mě to docela překvapilo, protože některé díly v minulosti neměli radši ani vzniknout a tento díl si drží lehký nadprůměr, což je u téhle značky dobré znamení. U mě vede první a druhý díl a poté Inferno a tento nový snímek je hned za nimi. Je dobré, že se příběh opět soustředí na kostku a vše kolem ní. Cenobite s Pinheadkou v čele byly v pohodě a ta změna mi ani nevadila. Postavy byly taky dobré. Bylo fajn opět slyšet původní soundtrack z původních dílů. Nejdříve Predátor a teď Hellraiser... Hulu si zatím vede dobře. Mé hodnocení: 6/10 ()

wowylgu313

Nikdy jsem neviděl původní film z roku X a nikdy ho neuvidím. Takže jsem se do téhle novodobé verze ponořil jako neznalec. A bum ... Byl jsem překvapený. Příběh a pointu bych zřejmě lépe pochopil kdybych už byl v minulosti s timto seznámen. I tak jsem se do toho dokázal ponořit. Kombinace nočních můr a saw nemůže nikdy nikoho urazit. Masky byli geniální a některé "sexy" ... Líbilo se mi ta kostka (hračka) a v závěru výhra v podání jednoho "přání" ... V této nové verzi bych klidně další díl uvítal. 70-75% ()

Facerr

Miluju tuhle "značku". Možná až moc a proto jsem od tohohle zpracování čekal o něco víc. I když se třeba pinheadka se snažila jak to šlo, těžko se na ní zvykalo. Stejně tak i na další postavy. V podstatě ta nejděsivější přišla až těsně před titulkama, před kterýma jsem začal doufat v další pokračování. Proč? Protože i když těžko tak přece jen se na novýho Hellraisera zvyknut dá. ()

Taron

Naprosto vynikající! Tohle nepatří k těm Hellraiser béčkám, toto je fakt hutný a nechutný horor, jak se sluší a patří. Navíc vyobrazení cenobitů je tady snad nejděsivější z celé série. Jestli se takhle bude pokračovat, tak Hellraiser rozhodně neumře. ()

Nikolas__

Ať se jdou režiséři zmrvit. Ono je to dobrý, je to kvalitní - ale něco tam prostě sakra chybí. Já nejsem nějakej zarytej fanoušek Hellraiser ságy, prostě nepatří zrovna k mým nejoblíbenějším, dobrý nápady tam jsou ale jejich zpracování už je potom taková béčkovější záležitost. Každopádně Hellraiser se rozbíhal skvěle, nějací ty cenobité byli docela děsivý, postavy měli náběh na to stát se dobrými. Ta závislost tam není zachycená příliš dobře (odborník :3), ty postavy se nevyvinou, spíše jsou ke konci otravnější. Celkově i když je to nové, splývá mi to s ostatními díly a znova to už dávat asi nechci, hudba je tam sice skvělá a je to VÝBORNĚ natočené, ale ne, díky. 6/10 a mé pořadí série teď zní takto: 05, 2022, 03, 02, 01, 07, 09, 06, 08, 04, 10 ()

Maschi

Jsem rad, ze Bruckner nevzal tento pocin jako prosty remake, ale pridal do nej dost sveho. Film je sice prehlidka vsech zhavych temat, ktere mi spise vadi, ale tady to funguje. Cenobiti jsou v porovnani s puvodnimi slabota, ale mezi dnesnimi CGI furt vycnivaji. Takze pekne nakroucena pohadka pro dospele. ()

halberdier

Série Hellraiser mně nikdy nepřirostla k srdci asi hlavně díky tomu, že kromě prvních dvou dílů většina dílů za moc nestála (z celé serie jsem ale viděl jen čtyři filmy). Nicméně jeho hlavní postava Pinhead si získala kultovní status podobně jako další horrorvé ikony jakými jsou Freddy Krueger, Jason Voorhees nebo Michael Myers. Na remake/ reboot jsem se proto nijak zásadně netěšil, ale moji zvědavost trochu pozvedl režisér David Bruckner, jehož předchozí snímky The Ritual a Temný dům byly celkem povedené. A povedl se i nový Hellraiser. Nejde sice o žádnou horrorovou pecku, ale určitě patří mezi tři nejlepší filmy celé série. Především má nový Hellraiser slušnou atmosféru a hodně se povedly nové postavy Cenobitů včele s "ženským" Pinheadem. Jsou mnohem strašidelnější a designové zajímavější, než ty původní. Určitě potěšilo i celkem slušné množství gore. Co moc nepotěšilo je délka filmu - 120 min na horror je celkem dost, zvlášť když první polovina nemá přílíš velké tempo. A také postavy - většina není moc zajímavá a popravdě Cenobity považuji za hlavní hvězdy filmu. Reboot Hellraisera se podařil, přirovnal bych ho k novému Halloweenu z 2018, snad dokáže znovu nastartovat celou sérii, která se potácela v céčkových vodách. (7/10) ()

uhlerado

Uvrieskana fetka sa poreže na rubikovej kocke a vyjdu namaskovani lupiči organov z pekla s peknou bižu. OK, bal som sa asi raz, pri titulkoch, ze budu dlhe. Povodny Hellraiser bola klasika VHS a takto zlumpovať legendu je nehoraznosť. Keby to točím, tak urobim momenty prekvapenia, hru s tienami, tych bolo malo, maximalne v tom tuneli skryom v dome to bolo take strasidelne. Obavam sa, ze tento reziser to bude mat tazke. Gore je malo a logicke konanie účastnikov horror zajazdu je nepochopitelne. Vrieskaju po sebe, chcu zahodit kocku, dorezu sa s nou a to je cele. Zaver je total mimo. Snaha napodobnit deviatu branu im nevyšla. Skoda, slaby horror a to som ich videl vela. ()

Tomko87

Potešila ma táto nová verzia. Síce to začína pozvolna, ale čím sa dej posúva ďalej, tým sa viac mäskom čvachtá. Cernobiti sú správne grotesktne morbídny a hlavná kňažka /Pinhead Jamie Clayton si to dáva na pána. . Som rád ze v tejto verzií majú anjelikovia rozkoše viac priestoru než v originálnej knihe či priamej adaptácií. Po Prey sa zase Hulu podarilo priviesť naspať legendu. ()

Remake hororu Sliz má režiséra

Remake hororu Sliz má režiséra

09.01.2024

O předělávce kultovního hororového snímku The Blob z roku 1958 se mluví už nějaký ten pátek, ale i když s ní v minulosti byla spojována jména režisérů jako Rob Zombie nebo Simon West, dosud se tento… (viac)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (viac)

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (viac)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (viac)