Dealer II

• Česko Dealer II (viac)

Vychudnutý a potetovaný, zároveň hrozivý a čudne nežný, Mads Mikkelsen exceluje ako skinhead, anti-hrdina dánskeho filmu od režiséra Nicolasa Windinga Refna, ktorý sa opäť vrátil do formy. Samostatné pokračovanie nás vracia do drogového kodanského podsvetia kukláčov a šľapiek a zameriava sa na najnižšieho z nich, skinheada Tonnyho. Práve vyšiel z väzenia a dúfa, že sa vráti k svojmu bývalému spôsobu života, ale jeho otec, vodca podsvetia ovládajúci množstvo obchodov s drogami a drogových operácií, s ním zaobchádza ako s nemotorným sráčom. So štýlovou intenzitou udržuje Refn akciu napätú a vecnú. Na jeho poslednom filme, hollywoodskom trileri Fear X, spolupracoval so zosnulým veľkým spisovateľom Hubertom Selbym Jr. (Requiem for a Dream). Dealer II, ako portrét machistického človeka s nízkou úrovňou života, nesie opojný vplyv Selbyho tvrdej prózy. (Film Europe)

bolan

Pokračování skvělého Dealera mě nedostalo tak, jako jednička. Snad možná proto, že hlavní postavou je nejméně charismatický loser Tonny. Potěšila účast Mila, který to opět výborně rozbalí v Pusher III ()

Furmi

Tonny bol v jedničke tupý príživník hlavnej postavy Franka a mal skončiť v príbehu tam kde aj bol, na podlahe s rozbitou hlavou a od krvi. Až od tohto momentu keď sa ho Frank zbavil sa film začal poriadne gradovať. Jednotka stála za svojím CZ prekladom "dealer". Bol to drsný film pri ktorom mi tuhla krv v žilách. S uveritelnými situáciami zo života pouličného dílera ktorému sa zrazu začne všetko na čo siahne rútiť do sračiek. Tonny v dvojke dostal vlastný film a hrá na prvé husle. Film tak aj podľa tejto postavy vyzerá. Je tupý a pre mňa už o dosť s menej logickými situáciami ako v jedničke. Už neobstál mena svojho predchodcu. Jedná sa o priemernú kriminálku a Tonnyho stupidita a nelogické činy (hlavne čo sa jeho "dieťaťa" týkali) ma ne raz doháňali až k znudeniu a zúrivosti že ako po takej pecke akou bola jednička mohol scénar v dvojke takto stagnovať. No, pustil som sa do trilógie a som zvedavý ako pochodí Milo v trojke. Tonnymu prajem príjemnú cestu do večných lovíšť a nech sa už nevracia. 58% ()

kamil.i

Ako a hlavne prečo sa tvorca (ultra)realistických, mimoriadne uveriteľných drám z drogového prostredia dostal k (ultra)artovým konceptom, ktorým obsahu málokto uverí? ()

no2

8/10 - O fous lepší než první Dealer. Sice už chybí Bodnia a méně prostoru tentokrát dostal v jedničce výborný Zlatko Buric, zato je tady v hlavní roli Mikkelsen a uznejme, bez něj by to nebylo ono. Tento film je prostě "jeho" a tato role je jeho absolutoriem. Jeho jednodušší gaunýrek-prosťáček je geniální - obzvlášť pokud pokud podobné týpky znáte i z reálného života. Sice je to už cca 20 let, kdy autor tohoto komentáře chodil na přehradu do hospody U vesla, kde potkával lidi typu Ivan, Muf a podobné, ale zapomenout na to jen tak nelze. V tomto filmu i Mikkelsenův prosťáček dokáže překvapit, tak doporučuji zhlédnout až do konce. ()

Vlče

Druhý díl Pushera je opět jízda. Refn se tentokrát věnuje portrétu feťáka a kšeftaře Tonnyho (hraje ho sympatický Mikkelsen, který po zmlácení v hospodě v prvním díle už chyběl) a jednoznačně je to krok správným směrem. Tonny je sympatičtější hrdina než Frank z prvního dílu, jeho postava je hlubší, realističtější a ke konci se s ní divák mnohem lépe dovede ztotožnit, i když je to naprostý looser a anti-hrdina... Refnův styl je perfektně přizpůsoben tomu, co vypráví - Pusher 2 je ještě temnější a zvláště v nočních scénách atmosféričtější než první díl, ale forma tu nikdy příliš nepřesahuje obsah - vše je ve vzájemné rovnováze přesně ve smyslu kvalitní režie. Výsledek pak hravě překonává spoustu současných gangsterek a filmů s podobnou tematikou ze zámoří, i když s mnohem nižším rozpočtem. ()

KOZEL84

Půl filmu sem kroutil hlavou nad tím,že někdo může být ještě větší defo než Frank z jedničky (a funguje to i bez srovnání),jenže Tonny pak udělá pár věcí,které by mi mohli být i sympatické.Ne že by u toho přestal být tupohlavým odpadem.Ten týpek je opravdu výstavní chudák!Takový,že ta naděje asi opravdu jen svitla a líp stejně nebude (chudák děcko).Každopádně to zase vypadá jako by Refn prostě jen vzal kameru mezi ''lidi'' a Mikkelsen předvádí totální vrchol všeho herectví (a tak sem mu křivdil u Souboje Kolosální Sráčů).O hvězdu lepší než jednička. ()

Saur.us

Gangsta ten rodinný život těžký měl, než je všechny vystřílel. Druhý díl znatelně zpomalil a zajel hlouběji do nitra hlavní postavy v podání výborného Madse Mikkelsena. ()

joudas

Tak moc podobný a zároveň tak moc rozdílný oproti předchozímu dílu. Tentokrát je to Frankův kámoš Tonny, malý bezvýznamný zlodějíček a dealer s tetováním „RESPECT“ na hlavě (ke kterému však nikdo respekt nechová, vše co udělá je špatně a i jeho vlastní otec (místní mafíánský kápo) jím otevřeně pohrdá), který zabředává stále do většího a většího průseru. Ale na rozdíl od hektického kolotoče o shánění peněz z prvního dílu je dvojka podstatně pomalejší, komornější a zaměřuje se spíše na psychologii hlavní postavy. S tím souvisí i výkon Madse Mikkelsena. Vzhledem k tomu, jaké charaktery hraje jinde a jakého nýmanda tady, před ním musím smeknout. Lepší tři hvězdy, jednička mi přece jenom sedla víc. ()

agassi68

Oproti prvej časti pád prudko nadol. Mads Mikkelsen už postúpil do hlavnej roli, ale paradoxne to neznamenalo skvalitnenie. Celý čas sa droguje, fuckuje, kecá a to sú ľudia s IQ húpacieho koníka takže normálneho človeka to po chvíli prestane baviť. Akcia je jedna na začiatku. Skutočne otravný diel. ()

Rokle

Technicky vyzrálejší, jinak obdoba první části. Určitě brzy dojedu i závěrečnou pasáž a zjistím, zda mě antihrdinové konečně něčím rozsekají (obrazně řečeno). ()

GOREGASM

Ze série Pusher sice nejslabší díl, přesto pořád vysoce nadprůměrné thrillodrama z prostředí dánských šmelinářů a kšeftařů tentokráte s auty a v hlavní roli protentokrát s Tonnym, který sice přežil těžkou sadu, kterou schytal od Lea v prvním Pusherovi, odnesl si z ní každopádně hluboké jizvy na těle a nejen na něm. Pořád je to totiž stejný lowlife a jeho snaha vyrůst v očích otce je naprosto kontraproduktivní, což skrze opět našláplý scénář kulminuje OPĚT k silnému finále, na které má Winding osobní patent. Pusher II je díky němu a kvalitním hercům (Mads je špičkový) důstojným pokračováním vynikajícího prvního dílu. A jdeme na díl třetí... 85% ()

boul

Svižnější Pusher II v hlavní roli s Madsem Mikkelsenem aka Tonnym, je ještě lepší než první díl a Tonny ze sebe udělal právýho fetoše a sežral jsem mu to jak s navijákem to jeho chování a dánština je stejně šílená jako holandština v bandě New kids. Práce ve špinavých ulicích, s hromadou coxu, peří a hulení míchající se s chlastem vyvolá v lidech zase trochu zmatku a nechybí ani krvavá tečka na závěr. Huráá na třetí díl... ()

Quijote

Druhý díl (jsem pouštěl okamžitě po skončení prvního) , navazující na první příběhem druhé hlavní postavy, má stejný realistický základ, jen mu už tak nějak nestačí šuplík sociální drama. Přesun k psychologickému filmu je dán především vývojem hlavní postavy – Tonyho - v podání dánského Pana Nadherce Madse Mikkelsena. Možná se ve snaze popsat jeho herectví co nejopravdověji sám graduju k dalším a dalším superlativům, ale mě si touhle postavou naprosto získal. Jeho překupníček nejnižší kategorie, prosťáček, ubožák a nejlacinější frajírek, jehož matka byla kurva a otec macho kokot, který mu nemůže přijít ani na jméno, se po návratu z lochu snaží vrátit zpět do byzu, neslyší po celou dobu nic jiného než nadávky a posměšky, přesto si myslí, že prožívá nejšťastnější okamžiky svého života. Obrovskou devízu druhýho dílu vidím zejména v tom, že ze začátku k němu vlastně cítíte to samé (Tony je urostlé plešaté věčně zfetované hovado , přes půl hlavy vytetovaný nápis „respect“, který svou polskou teplákovku nesundává ani v noci) co ostatní postavy příběhu, čím více je ale zneužíván, čím více se noří do hoven a ponížení, tím více se tyhle pocity mění v lítost a smutek. Děje se tak nepatrně, ten posun možná ani nezaregistrujete, prostě v něm najednou jste. Syrový, ve výsledku velice depresivní film, pocity bezradnosti jak při čtení Andersenových pohádek a další a další vrstvy myšlenek, které se v hlavě přelévají jedna přes druhou zatímco chodím v dvoumetrovým kruhu a odpaluju jednu cigaretu od druhé. ()

Kingjiri

Dvojka se mi rozhodně líbila mnohem víc, než nevýrazná a místy zdlouhavá jednička. Tady jsem se bavil od začátku do konce. Některé dialogy a hlášky neměly chybu a příběh mě dokázal vtáhnout pořádně do děje. Občas to bylo až tak tragický, že jsem se prostě musel smát (šňupající nevěsta, scéna v bordelu ...). Tonny tu vlastně nic moc nedělá, jenom divákovi představí svůj bohatý život - šňupe káčko, chodí za děvkama, čumí na porno a půjčuje si, kde se dá. S jednim "kámošem" se však připlete do jednoho kšeftu, který jim kuriózním způsobem nevyjde a tak se snaží zachránit, co se dá. Působivá podívaná ze života lidí na okraji společnosti, dávám čtyři silnější hvězdy. ()

jojo-Jozin

Mads Mikkelsen v roli Tonyho, většinou svého okolí považovaný za loosra, je právě propuštěn z vězení. Tony není až tak do morku zkaženým člověkem, jako spíše jedincem, kterého vytvořilo a formuje prostředí ve kterém se pohybuje a který se do svých problémů dostáva svou naivitou, prostoduchostí a nepoučitelností. Stejně jako je tomu nyní. ()

kwaicheng

No...jak to slušně okomentovat...film o tom, jaké to je být ve sračkách. S Tonym zametají i ty sr..., co jsou ve sr.... Konec ale potěšil. ()